Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Buji saglam mi degil mi -

Buji'yi yuvasindan sök ama kablolarini sökme, bujinin ucunu motorun demir aksamlari bir bölumune dokundur ve elektrik marsina bas eher elektrik geliyor ve cat cut ses geliyorsa buji calisiyor ve sorun ondan degil.

-Hava filtresi-

Elini hava filtresinin hava cektigi yere koy bak iyi cekis varmi orda, eher zayif bir emme varsa sorun oda olabilir, benzin/hava karisimini denklestiremezse motor senin dedigin gibi horluyarak bayilir.

-Karburatör-

Bence suclu bu sahis , eher el becerin varsa karburatöru sök, icine bir göz at, diafram saglam mi ona bak, benzin akisi varmi ve bunun gibi seylere bir bak ama bence senin sorunun karburatörden kaynaklaniyor.
    katılıyorum, bu iş karbüratör-benzin ortak işine benziyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Problemin benzin olduğundan şüphem zaten yoktuda, benzini nereden almayı kestiğini tespit edememiştim. Bizim motorcuda olayı çözdük, seleyi söktük motorcu şöyle 5-10 saniye bi baktı, dedi bu motorun hiç bişiyi yok, sorun ne sölimmi dedi. Söyledi;

Motor askısı ile motorun şasesi arasında kalan karbüratöre giden benzin hortumu motor yaylandıkça sıkışıp eziliyormuş hatta hafiften deşilmişte hortum, sorun ondanmış, tabi alttan bakma ile görülmüyordu, seleyi sökünce görülebildi, hortum değişti sorun bitti. Uçtu gitti motor.

Bu arada sattım motoru alan arkadaşa hayırlı olsun piyasa fiyatınızda değişiklik oluşmasın diye fiyatını yazmayacağım...

İlgilenen arkadaşlara devam, ZAT ta parçalandı artık sadece GT var, oda hepsine beder...

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Problemin benzin olduğundan şüphem zaten yoktuda, benzini nereden almayı kestiğini tespit edememiştim. Bizim motorcuda olayı çözdük, seleyi söktük motorcu şöyle 5-10 saniye bi baktı, dedi bu motorun hiç bişiyi yok, sorun ne sölimmi dedi. Söyledi;

Motor askısı ile motorun şasesi arasında kalan karbüratöre giden benzin hortumu motor yaylandıkça sıkışıp eziliyormuş hatta hafiften deşilmişte hortum, sorun ondanmış, tabi alttan bakma ile görülmüyordu, seleyi sökünce görülebildi, hortum değişti sorun bitti. Uçtu gitti motor.

Bu arada sattım motoru alan arkadaşa hayırlı olsun piyasa fiyatınızda değişiklik oluşmasın diye fiyatını yazmayacağım...

İlgilenen arkadaşlara devam, ZAT ta parçalandı artık sadece GT var, oda hepsine beder...
    Hayirli olsun motoru satmissin bu ara motoru sattin diye aramizdan ayrilmana gerek yok Senin su GT dedigin motor ne marka ?

Hayirli olsun motoru satmissin bu ara motoru sattin diye aramizdan ayrilmana gerek yok Senin su GT dedigin motor ne marka ?
    Ben S&T KANUNİ diyeyim, sen HYSOUNG de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    hayırlı olsun tulgacan. scooter mandiallerden fiteşli motora geçiş yaptın demek bakalım scooter ın rahatlığını arayacakmısın yoksa dahada mı rahat edeceksin

UÇAK ya......

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)

bana göre eksiği çok fotolarda gözükmeyen yerlerleri de var....para olsa tamamlıcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    siyahı güzel yhaa. ben alırken sarı ile kırmızıdan başka renk yoktu mecbur kırmızı aldım yoksa siyahtaydı gözüm yaw farlara xenon taksak bu aküler kaldırır mı arkadaslar? yada en azından angle eye falan. yapan takan bilen war mı?

Tulgacan kazasız belasız bin kardeşim..

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bana göre eksiği çok fotolarda gözükmeyen yerlerleri de var....para olsa tamamlıcam
    t.madde motoru Italya'nin renklerine burumussun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:55 ----------

Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyahı güzel yhaa. ben alırken sarı ile kırmızıdan başka renk yoktu mecbur kırmızı aldım yoksa siyahtaydı gözüm yaw farlara xenon taksak bu aküler kaldırır mı arkadaslar? yada en azından angle eye falan. yapan takan bilen war mı?

Xenon far alirken ayni turden olmalari lazim, watt gucu felan filan tam uymasi lazim, ya lamba patlar yada senin sigorta Angel Eye bence daha guzel olur motora daha bir asi durusu olur motorun, t.madde'nin farlar xenon degil bence mavi renkli ampul takmis

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:55 ----------

Xenon far alirken ayni turden olmalari lazim, watt gucu felan filan tam uymasi lazim, ya lamba patlar yada senin sigorta Angel Eye bence daha guzel olur motora daha bir asi durusu olur motorun, t.madde'nin farlar xenon degil bence mavi renkli ampul takmis
    yok onunkini xenon zannetmedim zaten aslında takmayı bi süredir düşünüyorum ama bu haliyle kaldırmayacağının da farkında gibiyim elek tesisatında biraz kuvvetlendirme şart sanırım. aslında ben motora bişeyler yapmak istiyorum ama ne boyasam mıki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

al bak 180 de olduk

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    yok onunkini xenon zannetmedim zaten aslında takmayı bi süredir düşünüyorum ama bu haliyle kaldırmayacağının da farkında gibiyim elek tesisatında biraz kuvvetlendirme şart sanırım. aslında ben motora bişeyler yapmak istiyorum ama ne boyasam mıki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

al bak 180 de olduk
    Masallah deyin

Bence sen Xenon isini birak, neon yada renkli lamba takmayi dusun. Xenon fari takabilmen icin daha buyuk bir aku lazim ve bunun tek yoluda selenin altina aku takmak

Motosikleti

farlara merceksiz zenon yasak takarsanızda çift duyulu takın istediğinizde orjinal farları yakarsınız bende beyaz ampül var memnunum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:42 ----------

evet öle yaptım çinli olsakda aslımız italyan

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    hep masraf yapınca güzel oluyor ama işte yapmasak daha iyi olur
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    http://www.youtube.com/watch?v=6Nq4hyV7fS8

zaten burgmana hastayım eleman bide yakarlı çakarlı çatpat koymuş şööle janjanlı bişey olacak aga neonu pek sewmiyorum doğrusu bana nedense ezik bir görüntü gibi geliyor

Motosikleti
    valla çat çat lardan takçaktım ark vermedi neonlar benim hoşuma gidiyor ama neonun sadece ışığı vurcak ledler yada neon gözükmücek...bu arada benim masraf yapmamak elimde değil bende motor hastalığı var 11 aydır hatlarıma kontür yüklemiyorum zaten elime fazla para geçmiyor geçenide motoruma harcıyorum geçenlerde bayanın biri bile dedi motorun çok hoş diye

Desene bayan niyeti bozmus..

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    selam arkadaşlar herkese.

benım 151 rs bir sorunu var ..

motorm kalkışta deviri birden çıkıyor motor bagırıyor sankı son gaz cekmıs gıbıyım ama hızı yukselmıyor bagırıyor ki son gaz fıder gıbı zorluyor sonradan hızlanıyor ama ben anlayamadım neden bukadar zorlamaya basdladı yag yagıyordu o sebebten olabılırmı mesela markete gıdıyorum kalkacagım sıra ole bır ses cıkarıyorkı mıllet sankı son surat ustune gidecegım sanıyor bogulma gıbı sorun yaratıyor sankı hava fitresını degiştirdfim borusundada sorun yok ben anlayamadım bir dusuncenız varmı birde kayısı degiştirmiştim. zaten kayıs degiştirdikten sonra yapmaya basladı bu sorunu.
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorm kalkışta deviri birden çıkıyor motor bagırıyor sankı son gaz cekmıs gıbıyım ama hızı yukselmıyor bagırıyor ki son gaz fıder gıbı zorluyor sonradan hızlanıyor ama ben anlayamadım neden bukadar zorlamaya basdladı yag yagıyordu o sebebten olabılırmı mesela markete gıdıyorum kalkacagım sıra ole bır ses cıkarıyorkı mıllet sankı son surat ustune gidecegım sanıyor bogulma gıbı sorun yaratıyor sankı hava fitresını degiştirdfim borusundada sorun yok ben anlayamadım bir dusuncenız varmı birde kayısı degiştirmiştim. zaten kayıs degiştirdikten sonra yapmaya basladı bu sorunu.
    motor istiyor arkadas.yağ yakmaya baslamıssa yag sekmanı piston krank takımını komple yenıleyeceksın.peki yağ eksılttıkce yag eklıyormusun yatak sarmasın.anlattıgın olay motor aşınıp yıpranmışa çıkar hıc hava fıltresı kayıs bujıye bakma dırek bloğu aç belli olur

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08

Motor daha yag yakiyormu ? Yag yakmiyorda daha full devir yapiyorsa ilk kalkista bu senin Variatör/debriaj kismindan kaynaklaniyor. Belki yanlis kayis taktin, biraz buyuk oda ilk kalkista buyuk geliyor motora ama sonra suratlandikca yerine geliyor istersen bunu bir kontrol et ama bence senin motorun kalbi iyi degil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:11 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=6Nq4hyV7fS8

zaten burgmana hastayım eleman bide yakarlı çakarlı çatpat koymuş şööle janjanlı bişey olacak aga neonu pek sewmiyorum doğrusu bana nedense ezik bir görüntü gibi geliyor
    Abi, sen bu motordan mi istiyon Sen Mondial 2010'da getirecegi motorlari gördun mu bunun aynisi

Motosikleti

motorunun km'si çok yoksa debriyaj istiyodur sorun kayıştada olabilir çok eskimişse kalkışta kaçırıyodur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler