Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı motorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana mondial 125 mt ve 151 rs yi kıyaslarmısınız çok sevinirim çünkü karar veremedim 125 mt de aklım ama 151 rs yi 6-7 yıldan fazla kullanan varsa yazzısn çok sorun çıkarırmı 2 sinide 10 yıl sonra çalışır vaziyette görürmüyüm acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 ----------

ikisi de güzel motor, ikisi de iyi kullanırsan uzun süre gider. ama aklında olsun, herhangi birini alırsan daha kullanmadan lastikleri değiştir. :D:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    bana mondial 125 mt ve 151 rs yi kıyaslarmısınız çok sevinirim çünkü karar veremedim 125 mt de aklım ama 151 rs yi 6-7 yıldan fazla kullanan varsa yazzısn çok sorun çıkarırmı 2 sinide 10 yıl sonra çalışır vaziyette görürmüyüm acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 ----------

kardesım bızle dalgamı gecıorsun?sana kac defa burda acıklama yapıldı halaa o mu iyi bu mu kötü diye sacma sapan seylerle adamları uyuz etme,senın kac tane böyle sorun var onceki sayfaları bı ac oku adam gibi soracaksan sor yoksa burası dalga gecılecek bı yer deıl.insanların sabrını zorlama adam gibi dur??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:17 ----------

Alıntı madmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler huska.
    umarım dediğin gibi olur. motor daha 5000 de.
    iyi gunlerdedıım gıbı aynı sorun cogu rsde var ıyı bı balatayla ötme işlemi tamamen ortadan kalkıo.insallah duzelır

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım bızle dalgamı gecıorsun?sana kac defa burda acıklama yapıldı halaa o mu iyi bu mu kötü diye sacma sapan seylerle adamları uyuz etme,senın kac tane böyle sorun var onceki sayfaları bı ac oku adam gibi soracaksan sor yoksa burası dalga gecılecek bı yer deıl.insanların sabrını zorlama adam gibi dur??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:17 ----------

iyi gunlerdedıım gıbı aynı sorun cogu rsde var ıyı bı balatayla ötme işlemi tamamen ortadan kalkıo.insallah duzelır
    kesinlikle katılıyorum adam gibi yaptık açıklamayı tekrar tekrar sorup forumu kirletmenin anlamı yok

bu arada öten balatalar için 2 ay geçerli olan bir çözümüm var balatalarınızı güzelce temizleyin güzelce yıkayın mümkünse sprey sıkın daha sonra temiz bir bez ile iyice diski temizleyin en son işlem ise serçe parmağınızın ucuyla çok az vazelik sürün çok çok az bu bile ilk başlarda tutmasını engellicektir . dahasonra diske iyice yedirin her bölümünde hafif kayganlık olsun daha sonra burası çok önemli boş bir yolda güvenli bir şekilde hafif hafif ön frene basın şiddeti arttırarak devam edin 1 gün sonra eski fren mesafesine dönecektir.Seside o iğrenç viyaklama sesini kesecektir.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum adam gibi yaptık açıklamayı tekrar tekrar sorup forumu kirletmenin anlamı yok

bu arada öten balatalar için 2 ay geçerli olan bir çözümüm var balatalarınızı güzelce temizleyin güzelce yıkayın mümkünse sprey sıkın daha sonra temiz bir bez ile iyice diski temizleyin en son işlem ise serçe parmağınızın ucuyla çok az vazelik sürün çok çok az bu bile ilk başlarda tutmasını engellicektir . dahasonra diske iyice yedirin her bölümünde hafif kayganlık olsun daha sonra burası çok önemli boş bir yolda güvenli bir şekilde hafif hafif ön frene basın şiddeti arttırarak devam edin 1 gün sonra eski fren mesafesine dönecektir.Seside o iğrenç viyaklama sesini kesecektir.
    merhaba gursusdedin işlemi hiç denemedım tabikii böyle bi çözumu varsa denenebılır.ama ben kökten hallettım balatalırın kalıtelı olanları gercekten sorun cıkarmıor ama senın yontemde aklıma yatmadı deıl olursa deneyebılırım tesekkurler kardesım

zaten araba alıyom

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    zaten araba alıyom
    hayırlı olsun

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    evet arkadaşlar motorunda değişiklik yapan ve sorunu olan anlatın bakalım
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba gursusdedin işlemi hiç denemedım tabikii böyle bi çözumu varsa denenebılır.ama ben kökten hallettım balatalırın kalıtelı olanları gercekten sorun cıkarmıor ama senın yontemde aklıma yatmadı deıl olursa deneyebılırım tesekkurler kardesım
    hihi tamam dostum kazasız sürüşler.

Motosikleti
    burasıda suskun 150 hs gibiii
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

rs 151 almayı dusunuyorum ne dersiniz.

slm arkadaslar mondıal bayıınde ellerınde 2007 modelden kalma 0 rs 151 vardı bana fıyat olarak 1800 tl dedıler 12 taksıte kadarda yapabılrılermıs aynı fıyata verebılcegım para en cok 2000 tl sızce almalımıyım rs 151 sorunlu bir modelmi. daha dogrusu mondial alınırmı saygılarımla

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Bende 2006 model 151 rs var 15000 km.de memnunum yolda kalmadı. Bakımlarını yaptırıyorum ve temiz dikkatli kullanıyorum. Tavsiye ederim. En iyi denilen araç olsun bakmaz hor kullanırsan başına bela olur.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    her daim eskiler daha iyidir bunu unutmayın tutulması için iyi yapmak zorundalar

Selam

Merhaba arkadaşlar.Hayatımda ilk defa motorsiklet almak istiyorum ve mondial 151 rs de karar kıldım.Bu düşüncemde siz motor kullanıcılarının buralardaki olumlu yorumları,az yakıtı ve kolay kullanımı oldu.Antalyada bayide motor için fiyat olarak 1949 lira aldım,artı olarak 200 tl plaka masrafı varmış.Sizce bu motoru almalımıyım,fiyatı nasıl?Bu arada 12 taksit yapıyorlar.Kask kilit ve çanta hediyeliymiş.Malesef benim ehliyetim yok,ama sınavlara gireceğim.Normal araç ehliyetim var,b2 de alacağım.Alana kadar motor kullanmak zorundayım,yakalanırsam cezası çokmudur.Sizlere şimdiden çok teşekkür ederim.Antalyada daha uygun fiyata motor bulabilirmiyimiaynı modeli?

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı motorolla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Hayatımda ilk defa motorsiklet almak istiyorum ve mondial 151 rs de karar kıldım.Bu düşüncemde siz motor kullanıcılarının buralardaki olumlu yorumları,az yakıtı ve kolay kullanımı oldu.Antalyada bayide motor için fiyat olarak 1949 lira aldım,artı olarak 200 tl plaka masrafı varmış.Sizce bu motoru almalımıyım,fiyatı nasıl?Bu arada 12 taksit yapıyorlar.Kask kilit ve çanta hediyeliymiş.Malesef benim ehliyetim yok,ama sınavlara gireceğim.Normal araç ehliyetim var,b2 de alacağım.Alana kadar motor kullanmak zorundayım,yakalanırsam cezası çokmudur.Sizlere şimdiden çok teşekkür ederim.Antalyada daha uygun fiyata motor bulabilirmiyimiaynı modeli?
    hosgeldın arkadasım bende antalyada oturuyorumfıyatı uygun ben al derım.ama ehlıyetsız bınme.yakalanırsan 800tl masraf cıkarır.motor zevkın yarıda kalmasın önce a2 al sonra rahat rahat gez.bendede rs var 20000lere geldık allaha sukur benı hıç uzmedıaldıktan sonrada buraya ızlenımlerını aktarırsan sevınırız sımdılık hoscakal

Teşekkürler

Sağolası kardeş.Bu polis konusunda çokmu sıkı antalya.Yani ehliyet sınavı nisandaymış.Sonra çıkması falan haziranı bulsa,O zamana kadar bir belge vermezmiyki kurs.Hani yada araba ehliyeti gösterip yırtamazmıyım.Eğer çok sıkı ,ise ehiyet almadan motor almayayım ben?

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı motorolla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolası kardeş.Bu polis konusunda çokmu sıkı antalya.Yani ehliyet sınavı nisandaymış.Sonra çıkması falan haziranı bulsa,O zamana kadar bir belge vermezmiyki kurs.Hani yada araba ehliyeti gösterip yırtamazmıyım.Eğer çok sıkı ,ise ehiyet almadan motor almayayım ben?
    nısandakıne mutlaka kayıtol.araba ehlıyetını kabuletmezlerhergun belırlı bölgelerde kontrol yapılıyor akdenız gazetesınde hangı saatlerde kontrol oldugu yzıyor ordan takıple yola cıkarsın ama bu seferde motorlu trafıkcıler basına bela olur.bide sımdı sıcaklar baslıyor.bılıyosun trafıkte yeterınce motor var.bundan sonra denetımler artar antalyada özellıkle yaz aylarında hemen hemen heryerde kontrol noktası olusturulur.motor mezarlıgına bi bak arabadan cok motor vardır?bence ehlıyet al ondan sonra rahat rahat gez

selam arkadaşlar...bana yardım edermisiniz..bende 151 rs var ama benzini içiyo..km ye 17krş yakıyo..normali nedir ve bu motor neden çok yakıyo..teşekkür ederim...

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı filedelpha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar...bana yardım edermisiniz..bende 151 rs var ama benzini içiyo..km ye 17krş yakıyo..normali nedir ve bu motor neden çok yakıyo..teşekkür ederim...
    karburatörun ayarsızdır.motorun kac kmde?

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı filedelpha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha bilgi verirsen motorun hakkında elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha bilgi verirsen motorun hakkında elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
    arkadaşlar..motorun rolantisi 1300 de...sübap ayarları normalmiş..hava filtresini yeni aldım..motoru hor kullanmıyorum...dur kalk yapmıyorum...yani kısacası 70 den yukarı çıkmıyorum..ama buna rağmen benzini içiyo...hesaplarıma göre bir depo benzin ile 130 km yol alıyorum..yani 1 lt benzin=21 km gibi bi rakam çıkıyo bu normalmidir....teşekkür ederim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler