Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Benim 151 RS, 14500 km. de hiç şikayetim yok. Temiz kullandım, bakımlarını yaptırdım yolda kalmadım.
    Orhan KÖNİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin dostum kesinlikle tespitlerin yerinde motor ısındıktan sonra çok güzel açılıyor serileşiyor bu en sevdiğim yanı ben düzde iki kişi 120 gördüm yokuş aşşağı 2 kişi 125 i geçtiydi ama fazla basamadım.
    free emre kardeşim 135 haayall senin km kadranın bozuk anlaşılann yanından geçen kamyonu hesaba katarsan geçemediğimizi anlarsınn..

gürses kardeşim şöyleki bu rs lerimizz süper sport bir makine değilki patlatana kadar yüklenelimm doğru zamanla ısınınca seriliği ve sesi değişiyor fakatt elinde patlaması da yüklenip geri getirmeside hızlanıyorr... ben ce o süratlere vurdurana kadar 85 bağırmadan üzmeden durma 100 km git banamısın demiyorr. üzmeyin rs leri yoksa o da sizi üzer dayanmazz sona şöyle oldu böyle niye olddu olur yanlış yönlendiririzz.. tatlı tatlı şehir içi sahil kenarıı
    ver gitsinn gezmenin tadına varınn bir bağırtır iki yoldurursak şakırtı kopması an meselesii. yazık ederizz.. benim şahsım adına yolda kalmadım devamm..
    fakat üzeri daha sıfır vitesli senin dediğin gibi biraz daha sport cbr- cbf gibi
    bir modele geçmek istiyorum artık kısa teker biraz bende bel ağrılarımı sandelye oturuşu otomatik oluşu manuel ilgilenememem.. artık geçiş yapmam gerektiğini hatırlatıyorr.. o yüzden rs serüvenimi severek ve istiyerek özleyerek belki bırakıcam gibii. alıcak arkadaşlarada tavsiyem ilk sürüş ilk
    tecrübe ise çok ideal güzel bir şürüş verir.. hoş da görüntüsü cazip kılar..

yaveş yaveş gezerse başlangıç için rs lerimizz mükemmel bence....

kırmızı aşkına kırmızı olsun beş fazla olsunn .... iyi sürüşler......

Motosikleti
    151rs
    öncelikle hepinize selamlar motor sever arkadaşlar bende 3 ay önce rs 151 mondial sahibi oldum ..umarım forumdaki bilgiler işime yarar hepinize kazasız keyifli sürüşler dilerim...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı BEYAZSİYAH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hepinize selamlar motor sever arkadaşlar bende 3 ay önce rs 151 mondial sahibi oldum ..umarım forumdaki bilgiler işime yarar hepinize kazasız keyifli sürüşler dilerim...
    aleykum selam motorun hayırlı olsun ...emin ol her bilgi işine yarar

Motosikleti
    mondial
    beyler ve varsa bayanlar 22 aĞustos 2009 tarihinde 151 rs kırmızı renk motoru almış bulunmaktayım .. çok mutluyum .
    motorla eve giderken bir yanıma bws öbür yanıma hoda ben ortada trafik lamblararında yeşili bekliyordum ki sarı ve yeşilin ardından gazı kökledim .
    bilin bakalım ne oldu . iki motorda tozumu yuttu + bitanesi yamaha bws olan zaten kalkamadı bile çünkü motoru stop etti ... vay be diye bağrıyorlardı arkamdan .. yazık oldu be .
    adamların biriyle benim motoru almaya gittik adamda homda vardı yağ kokusunda zor vardık bayiie
    böle işte .........

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı dejavu1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ve varsa bayanlar 22 aĞustos 2009 tarihinde 151 rs kırmızı renk motoru almış bulunmaktayım .. çok mutluyum .
    motorla eve giderken bir yanıma bws öbür yanıma hoda ben ortada trafik lamblararında yeşili bekliyordum ki sarı ve yeşilin ardından gazı kökledim .
    bilin bakalım ne oldu . iki motorda tozumu yuttu + bitanesi yamaha bws olan zaten kalkamadı bile çünkü motoru stop etti ... vay be diye bağrıyorlardı arkamdan .. yazık oldu be .
    adamların biriyle benim motoru almaya gittik adamda homda vardı yağ kokusunda zor vardık bayiie
    böle işte .........
    motorunu üzme o da seni üzmesin
    daha rodaj dasın fazla abanma motoruna
    hayırlı olsun bu arada kazasız belasız..

Motosikleti
    Alıntı dejavu1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böle işte .........
    AGA DUR SAKİN OL DAHA YENİ MOTORUN RODAJDASIN İLK 1.000 KM DE 80 GEÇME MOTORUDA ZORLAMA ANİ KALKIŞLAR FİLAN YAPMA HEM HAYIRLI OLSUN HEM KAZASIZ BELASIZ

Motosikleti
    mondial 151rs
    Alıntı crazyX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 bındeyım park halınde araba carpmasından sonra rampada oldugu ıcın 3-4 takla attı motorum saglam bı granaj kalmadı bnde hepsini patlk göz dedıklerı granajdan yaptım gzl oldu.

motor kapıda arka janttan zincirli ıken cocukların oynaması ıle boya attı

arka fren lambası park lambası sınyaller ledlı

URL=http://img19.imageshack.us/i/dsci0004o.jpg/][/URL]

sorunsuz olarak tertemız 151rs peşin anfisiz 1000tl anfi için + 250tl
    ırtıbat:05412420216

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Merhabalar,
    2005 yılında topiği açan kişi olarak ; hala güncel devam ettiğini görünce sevinç kapladı içimi. Eminim 151 RS almayı düşünenlere ve kullanıcılarına iyi bir rehber olmuştur , katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler.Bu arada eski arkadaşlara da selamlar

Merak edenler için belirteyim :2005 te ilk çıkanlardan olan motorum 151 RS geçen yıllarda yıprandı tabiki . 2 kere komple silindir piston (birisi keyfe keder oldu) değiştim.1 defa da krank mili değiştim.Ayrıca evin yokuşunun oldukça dik olmasından dolayı 2 kere de komple debriyaj balatası ve kampanasını değiştirdim.Fakat bunları kendim yaptığım için çokça masraflı olmadılar.Boyasında da biraz solmalar oldu,kırmızıdan pembeye dönüşümler oldu.Bir defa da marş motoru yandı.Tüm bunlara rağmen hala taş gibi ve verdiğim parayı fazlasıyla haketti. Parçaları malum bol ve ucuz,bu yüzden yıllara meydan okuyacak gibi gözüküyor

Tüm RS151 dostlarına sevgiler,saygılar...
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    2005 yılında topiği açan kişi olarak ; hala güncel devam ettiğini görünce sevinç kapladı içimi. Eminim 151 RS almayı düşünenlere ve kullanıcılarına iyi bir rehber olmuştur , katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler.Bu arada eski arkadaşlara da selamlar

Merak edenler için belirteyim :2005 te ilk çıkanlardan olan motorum 151 RS geçen yıllarda yıprandı tabiki . 2 kere komple silindir piston (birisi keyfe keder oldu) değiştim.1 defa da krank mili değiştim.Ayrıca evin yokuşunun oldukça dik olmasından dolayı 2 kere de komple debriyaj balatası ve kampanasını değiştirdim.Fakat bunları kendim yaptığım için çokça masraflı olmadılar.Boyasında da biraz solmalar oldu,kırmızıdan pembeye dönüşümler oldu.Bir defa da marş motoru yandı.Tüm bunlara rağmen hala taş gibi ve verdiğim parayı fazlasıyla haketti. Parçaları malum bol ve ucuz,bu yüzden yıllara meydan okuyacak gibi gözüküyor

vaybe bende düşünüyodum eski rs ciler şimdi kim bilir hangi motora biniyodur topiğe hiç biri nerdeyse yazmıyo diye ama yanılmışım hala rs kullanıyolarmış

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Merhabalar,

yokluğunu hissettirme dostum senin sayende çok şey öğrendik bu motor hakkında
    mesaj yazmasam da 2006 dan beri forumu takip etmekteyim
    ve bu fiyata alınabilecek en iyi motor olduğunu kanıtladı bana gerçekten de 151 rs
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ

yakıt

arkadaşlar bi sorum olucak motorumun biraz fazla yaktığını düşünüyorum hava filtrem temiz olmasına rağmen 1.5 litre benzinle 25 km kadar yol alabiliyorum arkadaşımda monero angel 150 var aynı benzinle benden çok daha fazla gidiyor motorum 10000 km de acaba karbüratörümümü temizletmem gerekiyor? başka hangi sebeplerden kaynaklanabilir yardımcı olursanız sevinirim..

Motosikleti
    Alıntı ghostriderrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi sorum olucak motorumun biraz fazla yaktığını düşünüyorum hava filtrem temiz olmasına rağmen 1.5 litre benzinle 25 km kadar yol alabiliyorum arkadaşımda monero angel 150 var aynı benzinle benden çok daha fazla gidiyor motorum 10000 km de acaba karbüratörümümü temizletmem gerekiyor? başka hangi sebeplerden kaynaklanabilir yardımcı olursanız sevinirim..
    cok yakıyo aga motorun benım motor 1,5 litre benzinle şehir içi 40 - 50 km gidiyo...karburatörü temizlet karbüratörle subab ayarlarını yaptır....motorun rodajını duzgun yaptın deme ?

Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok yakıyo aga motorun benım motor 1,5 litre benzinle şehir içi 40 - 50 km gidiyo...karburatörü temizlet karbüratörle subab ayarlarını yaptır....motorun rodajını duzgun yaptın deme ?
    saol kardeş ben motoru 6000 km de 2. el aldım rodaj ı nasıl oldu nasıl bitti bilmiyorum fakat sürrati çekişi çok iyi tek sorun çok yakıyo

Motosikleti
    saol kardeş ben motoru 6000 km de 2. el aldım rodaj ı nasıl oldu nasıl bitti bilmiyorum fakat sürrati çekişi çok iyi tek sorun çok yakıyo
    sende sagol bakıma gıdınce ustaya el atsın....uzun yolda ne kadar yakıyo ? bi bilgin vasrmı

Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende sagol bakıma gıdınce ustaya el atsın....uzun yolda ne kadar yakıyo ? bi bilgin vasrmı

valla genelde şehir içi kullanıyorum uzun yola çıkmaya güvenemiyorum motora. en uzun gittiğim mesafe 40 km. tam yarım depo yaktı

Motosikleti
    valla genelde şehir içi kullanıyorum uzun yola çıkmaya güvenemiyorum motora. en uzun gittiğim mesafe 40 km. tam yarım depo yaktı

benım motorum en son 2.000 de bakıma gırdı 3 bin kusurde yagı degıstı bıde kendım hava fıltresını degıstırıom yınede motora guvenım tam suan 5 bine gelcek dun sabah 55 km gıdıs 55 km gelıs yol yaptım 80 ıla 100 khm arasında gıdıp geldım bıde ben su dagıtoyom....benım benzın depom kuçuk 4 litre veya 4,5 litre 5 tl lık benzınle 40-50 km yol yapıo sende boyle ölç ne kadar yaktıgını

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS

yuhh be bu ne kamyon mu harbiden çok kötü bir durum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:54 PM ----------

bu arada tekirdağlısın demek bende
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    kimse bişi yazmıyor burasıda ölmüşşşş
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Merhabalar,

üstad nerelerdesin yav motorin abi vallahi ilkler unutulmaz senden öğrendik nevarsa elimizde tornavida yaklaşmaya korkarken sayende daldık motora tekrar hoşgeldin senden öğrenceğimiz daha bir çok şey var sık sık gir hocam saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler