Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı
    Ben bakıma 570 km'deyken gitmiştim. Önceden Castrol Go4T yağ alarak tabi.(Sanırım 7.5 YTL idi) Servis bu bakımdan hiç para almadı. Şaşırdım sesimide çıkarmadım, eyvallah dedim çıktım.
    unutmus olmasınlar
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    500 lük bakımda yağını kendin götürmezde onların koymasını sölersen sadece yağ parası alırlar

bide önden ses gelme olayı bende de var, tekerden, farların oldugu yerden ve yavas giderken sıkınca frenden..

servise sordum, sorun olmaz sımdı bunu yaparım ama ye 500 lük bakım kagıdını doldururum yada emegimi alırım dedi, sorun olmazsa 500 e kadar beklerim dedim, zaten bi haftada 250 olmustu, 2 gundur hava kotu olunca bi yere cıkamadım ama suan motor 320 km de.

bazı arkadaslar sogukta calısmadıgından bahsetmıstı, bu gun kar yağdığı halde tek basmada çalıştırdım
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Valla Bende Calistirirken Az Bisi Gaza Bastimmi Hic Zorlanmadan Calisiyor..keŞke Hep Bole Devam Etse...
    AYRICA BIDE bu motora hangi yaglar iyi gider......ben dıyorumkı motor zaten 700 km de 500 lük bakıma goturmedım goturmeyeyım dıyorum boswer sımdı oynayacaklar motoru..en iyisi ben yagımı kendım koyayım bılgılı arkadasların yardımına ıhtıyacım var.....
    Yeni yine yeniden

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    R.S. Gurubuna yeni katılan arkadaşlara merhaba... (beni merak edenlere de )
    Buralardayım,işlerin yoğunluğu vs.sebebiyle forumu güncel olmasada takip ediyorum.Hava sebeplerinden dolayı motor 4 gündür yatıyor.
    Kırılan egzosu az evvel sordum servise henüz gelmemiş,yarın 1 hafta oluyor.Bekliyoruz bakalım olmazsa bant sarıcam mecburen.Kaynak olursa garanti olmuyormuş.

Bu arada arkadaşlar ne olursa olsun yağınızı yetkili servise değiştirin,kaşesini bastırın.Garanti için önemli bu.
    Sünger olayı motorun karbüratöründeki diyaframı emip te gaz kovasını yukarı kaldırıp gazı açabilmesi için önemli.Amaç sünger koymak değil,motora daha iyi gaz yemeyi sağlamaktır.İyi gaz yiyorsa, koymaya da gerek yok tabii.
    Ama şunu bilin ki CV sistem dediğimiz bu karbüratörlerde siz ne kadar gaz verirseniz verin;motor istediği şekilde alacaktır.Şuna benzetelim:Yemek yemek istemeyen çocuğa kaşığı tıkmaya çalışıyorsunuz,yarısı dökülüyor yerlere ama onu ikna ederseniz kendi yiyecektir.Süngerler de bu ikna işi için.Bilmem anlatabildim mi? Hoşçakalın...
    gaza gelme;kaza gelmesin

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    ooh be motorinn... iyiki geldin yine bu da mi mondialdestek gibi kacti gitti.. dedik
    peki sünger motora giren havanin temiz (toz vs) gibi kirlerden arinmasini saglamazmi? yada bu önemli deyilmi???

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı İntercom adlı üyeden alıntı
    ooh be motorinn... iyiki geldin yine bu da mi mondialdestek gibi kacti gitti.. dedik
    peki sünger motora giren havanin temiz (toz vs) gibi kirlerden arinmasini saglamazmi? yada bu önemli deyilmi???
    Aslında buradaki sorun filitre,yani hava filitresi motora büyük geliyor,geçişi yeterince kısmıyor.Biz de bunu sağlıyoruz.Yoksa süzme işini filitre zaten yapıyor,orda sorun yok.
    Başka bir çözüm de karbüratörün içindeki ana memeyi büyüğüyle değiştirmek ama bunu set halinda bulup denemeler yapmak gerekiyor.O da zor yani..
    Bir de son ve geri dönüşsüz şekil var o da diyaframlı kovanın emiş deliğini az daha genişletmek.Ama bunları deneyebilmek için yedekleri elde olması lazım.Sakın orjinallerde denemeyin.Ayar kaçabilir.Belki bunları imkanı olan servisler dener de bir şekil bulurlar diye umuyorum.Ama görünen o ki babadan kalma süngere devammmm...
    gaza gelme;kaza gelmesin

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    sagol motorinn.... RS le daha ugrasamadim, bi söküp bakmak lazim sagina soluna, vidalari kontrol filan falan. cin mali cin mali diye diye bende havaflitrseinin gördügü görevi süngerle haletmisler diye düsünmüstüm

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    ya arkadaslar motorun temizligini nasıl yapıyorsunuz, benim rs çamur içinde kaldı, suyla mı yıkıcaz, silecekmiyiz,

sizler temizligini nasıl yapıyorsunuz ?
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    tazıklı su olmadıgı surece hortumla yıkayabılırsın yalnız fardan,akuden,gostergelerden ve elektrıklı yerlerden uzak tutarsan ıyı olur
    Yeni yine yeniden

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çılgının birinin aklına gelmiş demiş Bu 151RS in kardeşlerinin neden 250 cc liği yok ve 250 cc liğini yapmış .18 beygir gücünde bir deli gibi bir motor olmuş .
    http://www.bargainjims.com/Images/Pr...emCode=bn250-7

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yalnız maxımum hıza 75 yazmıslar
    Yeni yine yeniden

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    yalnız maxımum hıza 75 yazmıslar
    Evet ama 75mph=120km. Ayrıca motor su soğutmalı. Gerisi zaten bizdeki ile aynı. Ama fiyatı çok pahalı, yaklaşık 4.5 milyara geliyor. O fiyata da Honda Dylan alınır mis gibi.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ya benım bır sorum olacak motorun hemen ustunde bır kablo var sıyah ogun baktım cıkmıs elımle taktım sonra onu tutan hıcbırsey yok o ne kablosu olabılır onemlı bıseymıkı kısa bır kablo...hemen motorun ustunde resım koymayı bılseydım gosterırdım
    Yeni yine yeniden

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Arkadaşlar dün istinyede gezerken park etmiş bir 151 gördüm
    hertarafı çıkartmalarla süslenmiş ön torpito kesilerei 2 adet araba kolonu gömülmüş ve ayak koyma yerinde de bir araba teyibi kızağı vardı
    Helal olsun arkadaşımız olayı aşmış ya resmen tesisat yapmış

mhakanhanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 KIRMIZI
    evvet arkadaşlar 02.03.2006 tarihi itibariyle bende rs modelini almış bulunmaktayım... gri-kırmızı renklii... hakiaten güzel bir motosiklet...

Motosikleti
    MONDİAL RS 151 KIRMIZI
    evet bu egzoz vida düşme işi benimde başıma geldi hemde aldıktan 2 gün sonra bence arkadaşlar bakıma gidince vidaları elden geçirttirin çok önemli...

Alıntı efsane09 adlı üyeden alıntı
    kardesım tamam hadı ben motoru ılk aldıgımda hemen bastım yanı rodaj falan hıc dınlemedım dınlesemde zaten ne demek oldugunu bılmıyorum. ama 500 km olmadan servıse gıttım soyle her tarafının vıdalarını sıktırdım hepsı sallanıyormus. bıde yagını değiştirdıler yag değişimi ılk 500 km ve 1000 km lerde onemlıymıs servısın dedigine gore tabı ben anlamadım neden bu kadar onemlı neyse adam değiştirdı. ve bır farkı da goremedım. ama sen yınede gıt bır bakıma allah korusun yag onemlı değil de bu motorlar çin çun ışı zaten makıneyı toplarlarken ıyı sıkmıyorlar ben aldım 2 gün sonra egzost vıdaları dusmus alttan motor sanki su motoru gıbı bagırmaya basladı yanı. o bakımdan aksı bırsey olmadan sen yınede gıt baktır derım arkadas.

Motosikleti
    MONDİAL RS 151 KIRMIZI
    arkadaşım bu ses olayı ön frene asılınca tak diye bir ses mi geliyor?? eğer böyle bir ses ise işin çok kolay benimde başıma geldi servise gittim adamlar ücretsiz yaptı. tekerleğin çamurluğunun üst tarafına doğru bakarsan ön firen kablolarını görecen ve küçücük bir kutucuk gibi bişe olacak firene basınca bu kutucuk kaportaya değiyor ve tak diye ses çıkartıyor. bu kutuyu hafif sağa doğru sabitleyince ses felan kalmadı. bunu sizde kendi imkanlarınızla yapabilirsiniz servise gitmeye gerek yok.

Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    500 lük bakımda yağını kendin götürmezde onların koymasını sölersen sadece yağ parası alırlar

bide önden ses gelme olayı bende de var, tekerden, farların oldugu yerden ve yavas giderken sıkınca frenden..

servise sordum, sorun olmaz sımdı bunu yaparım ama ye 500 lük bakım kagıdını doldururum yada emegimi alırım dedi, sorun olmazsa 500 e kadar beklerim dedim, zaten bi haftada 250 olmustu, 2 gundur hava kotu olunca bi yere cıkamadım ama suan motor 320 km de.

bazı arkadaslar sogukta calısmadıgından bahsetmıstı, bu gun kar yağdığı halde tek basmada çalıştırdım

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Alıntı mhakanhanci adlı üyeden alıntı
    evvet arkadaşlar 02.03.2006 tarihi itibariyle bende rs modelini almış bulunmaktayım... gri-kırmızı renklii... hakiaten güzel bir motosiklet...
    Hayırlı olsun kazasız belasız bol rüzgarlar diliyorum
    Ya arkadaşlar farkındamısınız RS Rahatını Sevenlerolarak bir aile olduk
    Dün akşam taksim meydanındayım trafik sıkıştı yanımda bir RS bende de artcı var onda da ve sanki kırk yıldır birbirimizi tanıyormuş gibi tokalaşıp sohbet e başladık çok iyi ya
    umarım bir ara toplanıp hep beraber piknik yapmaya gideriz
    düşünsenize 20-30 tane RS rengarenk süper olur arkadaşlar bu konuyu istanbuldaki arkadaşlar bir düşünsün birkaç arkadaş kesin gelirim derse haftaya pazar belgırat ormanında sucuk bira partisi verebiliriz.

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Alıntı mhakanhanci adlı üyeden alıntı
    evet bu egzoz vida düşme işi benimde başıma geldi hemde aldıktan 2 gün sonra bence arkadaşlar bakıma gidince vidaları elden geçirttirin çok önemli...
    mhakanhanci Arkadaşım;
    Öncelikle hayır uğurlu olsun. Kazasız belasız inşallah. Aramıza hoşgeldin...
    Seninde dediğin gibi şu egsoz vidasının düşme olayı bende de oldu. Sanırım ilk etapta sıkılması gereken vidalar.
    Bu arada benim motorun daha ilk bakım süresi gelmeden (şu anda 450Km.de) motorcu bi arkadaşa baktırdım. Etrafını, sağını solunu kontrol etti. Vidalarını, somunlarını falan sıktı. Hoş bunları kendimde yaptım ama! Tekerlekteki somunların gevşek olduğunun farkına vardı. Nerdeyse bir tur sıktı ki oldukça tehlikeli bir olay sanırım! Düşünsenize seyir halinde iken tekerleğin çıktığını. Aman Allah korusun cümlemizi
    Bence, motoru yeni alan yada alacak arkadaşlar; Servise gidin demiyorum ama ellerinizden gelebiliyorsa tüm vida ve somunlarını kontrol edip, makul derecede sıksınlar. Nolur nolmaz! Nerede terslik olacağı belli olmaz!
    Herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    beyler motoru calıstırdıgımda yolda gıderken elımı gazdan cektıgım zaman motor ıstop edıyor bugun yolda benı cok zor durumda bıraktı gıderken elımı gazdan cektım arkamda trafık akıyodu mecburen frene basıp yavasladım calıstırdım ama bu 5-6 kere oldu herzaman olmuyo bugun oldu bıde motoru ılk aldıgım zamanlar oldu..emınımkı sızdede olmustur onerecegınız bısı varmı
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler