Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ares-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaslar 3 mart cuma itibariyle aydın-nazilli fabrikayla gorustum 151 rsi ve bır kac model daha 10 marttan itibaren bayilere geliyormuş hayırlı olsun.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Dün akşam gelirken farlar kısıldı kısıldı ama motor hiç susmadan eve kadar götürdü valla. Gelir gelmez aküyü söküp evde 12 volt adaptör bulup şarj ettim. Sabah olunca aküyü takıp doğru servise. akşam aldım yapmışlar. Şarj dinamosunun kablosu çıkmış ya da temassızlık yapmış öle bişeyler söyledi usta.(Tam anlamadım).
    Böyle ufak tefek şeyler bile insanı teknik konuda bayağı geliştiriyor. Düşünsenize uzak yola gitmişiniz yanınızda alet edevat var ve de biraz anlıyorsanız düşük bir ihtimalde olsa problem çıktığında yapabilmek lazım.

Motorum 630 km'de.(Hala 1000'i göremedik ) Memnunum...

Alarm konusuna gelince, Servis 75YTL'ye takacağını söyleyince bende 25YTL ye alarm aldım ama takacak fırsatım olmadı. Takmak çok kolay. Ön Grenajı sök. Üstte ve altta 2'şer den 4 adet vidası var. Sonra far grubuda aynı şekilde 4 vidalı. Onuda sökersen karşına birtakım kablo yığını çıkar. Bunun içinde senin alarma uyan bir soket var. Onu bulup alarmın soketine takıyosun. Alarmıda orada boş bulduğun bir yere (Far grubunun hemen arkası)yapıştırırsan işlem tamam.

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    Arkadaşlar,
    yarin nasip olursa alıyorum RS imi. iki aydir nerde bir tane görsem yanına koşup hemen incelemeye aldim, alet gercekten güzel. fakat coğunda ayak koyulan yerlerinde özelliklede arka uclarinda plastikte kırıklar var. bunu engelemenin yollari varmi? mesela icten silikon sıkmak gibi? motorinn in de basina gelmiş oda bir güzel tamir etmiş, resimlerini cekip bizlere illetmis ama kırılmadan şunlari sağlamlaştırsak??

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    selam millet,

motoru az once saat 00:15 te garaja koydum, üzerindeki kilometre gercekten cok guzeldi, 4 gündür biniyorum ve 151. kilometredeyim

öğleden sonra hava biraz sogudu, marşa bastım yemedi, bi kac defa denedim anca aldı, yanlız şöyle bi olay var, kullanma klavuzunda motor çalışmassa marşa 10 saniye arayla basın diyor, ve 5 saniyeden fazla basılı tutmayın diyor, bende öle yapıyom, hava soguk olunca 10' ar saniye arayla bastım marşa almadı sonra marşa basıp gaz verince çalıştı. marşa basıp ateşleme yaptıktan sonra gaz verince çalışıyor meret, bundan dolayı bi sıkıntı yaratırmı ?

yüksek rolantide çalışıyor alet, bi arkadaşım 500 lük bakımda düşürürler dedi, birde çok hafif gaz verip yavas gidince arka plastik aksamdan bi titreme sesi geliyor, yan ayaga yatırmaya kalktıgımda durmuyor alet, orta ayagın ustune koyuyorum mecburen, birde orta ayak kendiliginden atmıyor bazen, ayagımla itelemek zorunda kalıyorum.

4 günde bu kadar sorun :( anlaşılan yarın servisin yolu göründü,

depoda benzin bitmek üzere, sanırım bi 10-20 km daha giderim, 15 ytl lik benzin almıstım ilk aldıgımda 151 km deyim, şuanda 100 krş tan biraz az yakıyor.

hadi hayırlısı çok uzun oldu ama idare edin
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

scoozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wuxi Scoozy 150cc.
    Ya beyler,bu motorları ayakla çalıştırmanın kolay bi formülü var m? Ayak marşına bas bas almıyo bi türlü.Motor elle çalışıyo ama olmadık bi yerde akü biterse falan..

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    walla ben gecen denedim ayakla çalıştı, bi sıkıntı olmadı ama bazende ayaktan almadıgı da oluyor
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ayakla ya da elle çalıştırırken hafif gaz verin daha kolay çalışır. gaz vermeyecem diye inat ederseniz aküyü bitirirsiniz.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Arkadaşlar,bugün ilk bakımı serviste yaptırdım.Yağımı kendim götürmeme rağmen ustayla sohbete daldık ve çırak kendi yağlarından koymuş.O da kaliteliymiş.Bunun için 20 ytl verdim.Km 730 civarı idi.Servise giderken otobanda egzost arka susturucu girişinden koptu .Eh buna da şükür,hiç olmazsa giderken oldu da aradan çıkacak. Servis sipariş yaptı ve bir nüshası bende.Susturucuda birşey yok aslında,sadece ön borunun susturucuya bağlandığı flanştan koptu.En kötü ihtimal kaynak olabilir.Garantiden komple değişecekmiş.Bakalım ne zaman gelecek.
    Ayrıca arka fren balatasını da değiştik.Bu da 20 ytl.Başkaca bir şikayetim yoktu.Yağ değişimi ve arka balata için işçilikler dahil 40 ytl verdim.Ordan bir iki resim de kaptım tabii
    Bir de otobanda renkdaş bir rs gördüm.Bayağı gazlıyodu hababam debabam yetiştim.Baktım plaka yok,jelatinler falan;kask bile yok .İşaretle şöyle yaptım,kafa salladı.Yine işaretle napıyosun yawaş falan yaptım,anladı gaz kesti(Kırmızı da başka oluyo canım ).

işte rs motoru:
    Eklenti 440
    Eklenti 441

benim balatalar:
    Eklenti 442

Eee otobanda basmamak olmaz
    Eklenti 443
    gaza gelme;kaza gelmesin

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    selam arkadaşlar bende motorumda görüntü olarak ufak değişiklikler yaptım mesela sarı parkları kırmızı yaptım.yan grenajlardaki mondial 151rs yazısının ustunu güzel siyak keskin şekilli etiket kestirip kapattım.arkada oturan kişi yokuş inerken veya ani frenlerde on sürücünün üstüne cıkacak gibi oluyodu koltuktan kayıyıodu yani bilmiyorum sizdede boyle bir şikayet varmı bunuda motorcularda satılan fileler var eşya filan koltuga bağlamak için.onu koltugun arka kısmına gererek giderdim güzelde bir görüntü sağladı.motorum kızmızı oldugu için arka plaka ısıgınıda kırmızıya boyadım.en yakın zamanda resimlerini cekip motorumu sizlerin görüşlerinize sunacagım.hepinize iyi günler Saygılarla...

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    walla arkadaslar bu gun 5. günüm, arka plastikten ses geliyor, ayakta sorun var, on frenlerden ses gelıyor bıde bu gun onden ses gelmeye basladı, ikindn servise gittim, bi halt anladıgı yok, 500 lük bakımı beklıcem, 200 km oldu zaten.

bide bu gun tam yerinde benzin bitti :( tekrar benzin aldım, yaklaşık 10 ytl lik benzinle 140-150 km yol gittim, daha başlangıç için iyi gibi geldi bana. 10 ytl daha aldım bu gun motor çalışmayana kadar binip tekrar kilometre kontrolü yapcam, o zaman anlıcaz kac lira yaktıgını.

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar,bugün ilk bakımı serviste yaptırdım.Yağımı kendim götürmeme rağmen ustayla sohbete daldık ve çırak kendi yağlarından koymuş.O da kaliteliymiş.Bunun için 20 ytl verdim.Km 730 civarı idi.Servise giderken otobanda egzost arka susturucu girişinden koptu .Eh buna da şükür,hiç olmazsa giderken oldu da aradan çıkacak. Servis sipariş yaptı ve bir nüshası bende.Susturucuda birşey yok aslında,sadece ön borunun susturucuya bağlandığı flanştan koptu.En kötü ihtimal kaynak olabilir.Garantiden komple değişecekmiş.Bakalım ne zaman gelecek.
    Ayrıca arka fren balatasını da değiştik.Bu da 20 ytl.Başkaca bir şikayetim yoktu.Yağ değişimi ve arka balata için işçilikler dahil 40 ytl verdim.Ordan bir iki resim de kaptım tabii
    Bir de otobanda renkdaş bir rs gördüm.Bayağı gazlıyodu hababam debabam yetiştim.Baktım plaka yok,jelatinler falan;kask bile yok .İşaretle şöyle yaptım,kafa salladı.Yine işaretle napıyosun yawaş falan yaptım,anladı gaz kesti(Kırmızı da başka oluyo canım ).

işte rs motoru:
    Eklenti 440
    Eklenti 441

benim balatalar:
    Eklenti 442

Eee otobanda basmamak olmaz
    Eklenti 443
    yaw motorin usta sen kafa bulmuyosun dimi o sürati bayır aşşa falanmı yaptın yoksa

haa bu arada benim 105i geçmeme sorunu arka balataların sıktıktan soora geri bırakmıyomuş ondan soora da sürekli sürtüyo tabi disk desen ateş gibin ondanmış yani yaptırdık bugün 2 kişi 110u geçti MAAŞALLAH
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    gerçekten yaw süper bir şekilde açmış motorin abim motorunu

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    151 RS ve kardeşlerini kullanan arkadaşların elimden geldigi kadar listesini tekrar düzenledim, eksik varsa söleyin ekleyelim arkadaşlar.

1.motorinn ............(151RS.......KIRMIZI.........İstanbul )
    2.Mel-a-ku ............(151RS.......SİYAH...........İstanbul )
    3.Team 106 GTI......(151RS........SİYAH...........İstanbul )
    4.space.................(wuxy150....YEŞİL......... ..İstanbul )
    5.silves..................(151RS......SARI........ ....Antalya )
    6.fbmania...............(151RS......MAVİ.......... ..İzmir )
    7.kahraman34.........(AS150T.....KIRMIZI.........İ stanbul )
    8.sorprendente........(151RS......SİYAH........... ????? )
    9.RAPTOR666..........(151RS......MAVİ............K onya )
    10.Nomarka.............(151RS......SARI........... .Adana )
    11.tego..................(151RS......SARI......... ...????? )
    12.dostdark.............(151RS......SARI.......... ..İstanbul )
    13.yildem ...............(151RS......SARI............Antalya )
    14.Enis51................(151RS......KIRMIZI...... ...İzmir )
    15.Fabia.................(151RS......KIRMIZI...... ...İzmir )
    16.ermac................(151RS......SİYAH......... ..????? )
    17.istanbul..............(151RS......??????....... ...İstanbul )
    18.By CaPTaiN.........(151RS......KIRMIZI.........????? )
    19.YeMZeT.............(151RS......KIRMIZI......... Karaman )
    20.student..............(151RS......??????........ ..?????? )
    21.okan4037............(151RS......??????......... .Mersin )
    22.scoozy...............(Wuxi150....??????........ ..?????? )
    23.enis51................(151Rs......KIRMIZI...... ...İzmir )

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Rahatını Seven arkadaşlar merhaba
    yaa bu topiği okumak bana ayrı bir zevk veriyor
    çünki biz kardeşiz
    bende yolda ne zaman bir RS görsem hemen yanımdaki arkadaşlara gösteriyorum gururla
    bu akşam antalyada arabayala geziyorum da önümde bir RS var akşam ışıklarını yakmış çok caka gözüküyordu arkadaşıma gösterdim vay be ben onu büyük motor sanmıştım dedi
    gerçi bizim RS nin bütün nomarasıda bu bir motosiklet edası var.
    Bu arada motorin arkadaşım eksozuna üzüldüm ama geçenlerde bana arabanın biri tam eksozdan vurdu arabanın tamponu kırıldı benim eksoz taş gibi (maşallah) ve balata malesef çabuk bitiyor bunu kabulenmeliyiz.
    ylmzz arkadaşımada katılıyorun önceden gaz vermeden çalıştırıyordum zor çalışıyordu servisi gaz vererek çalıştırmamı önerdi ve artık gaz veriyorum ve tek marşta çalışıyor (tekrar maşallah)
    Yemzet arkadaşıma da teşekkürler RS için bu kadar duyarlı olduğu için
    fakat ankete göre 37 RS ci var listede ise 23 bu kaçakları da tespit edip cezalandırmalıyız

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı
    yaw motorin usta sen kafa bulmuyosun dimi o sürati bayır aşşa falanmı yaptın yoksa
    Evet,meyil gerekiyor düzde rahat 110,ters rüzgar yoksa 120 yapıyor.Meyilde 130u gördüm resimleyemedim.Rampa aşağı bile rüzgar çok etkiliyor.Motorun gücü yetmiyor o süratlerde.Çoğundan da 130u gördüklerini duydum rampa aşağı.Eee daha fazlası da bu motordan beklenemez hani...
    gaza gelme;kaza gelmesin

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Evet bencede daha fazlası beklenemez ama 130 u gördüm resimleyemedim demişsin ama resimlemişsin en sondaki resim 130 dimi yoksa ben mi yanlış görüyorum.

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    herkese selam bu balatalar ile ilgili yorumlarınızı okudumda ben motoru yaklaşık 4 ay once aldım ama tabi izmirde oturdugum için rahatlıkla kullandım.suan motorum tam olarak 2810 km de ve daha balatalarım bitmedi.servisimde cok iyi kafa dengi biri baktık daha cillop gibi duruyomus.bilginiz olsun yani frenlerim bastıgım gibi duruyo ilk günkü gibi.bu arada bende hafif asagı meğilli bir yolda 130 gördüm.düz yolda 125i geçemedim.hepinize saygılar..

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    mrb.ben bişiy merak ettimde bu motorlara benzin olarak ne koyuyosunuz yani ne tip.95-98 oktan bisey farkediyomu?bende haziranin 2haftasinda kismetse binmek istiyorum 151 rs'ye.bide zam gelcekmis diolar bilgisi olan varmi acep??????????
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı
    Evet,meyil gerekiyor düzde rahat 110,ters rüzgar yoksa 120 yapıyor.Meyilde 130u gördüm resimleyemedim.Rampa aşağı bile rüzgar çok etkiliyor.Motorun gücü yetmiyor o süratlerde.Çoğundan da 130u gördüklerini duydum rampa aşağı.Eee daha fazlası da bu motordan beklenemez hani...

bugünkü gezide bende bi denedim virajlar olmasa 130 olacaktı galiba iyi gidiyodu
    4-5 saniyede 100 lere ulaştı meyili siz düşünün artık
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    ben burdaki bayiyle konustum, sene sonuna kadar fiyat sabit kalcak bizde dedi, mondial ile o şikelde anlaşmışlar ama bi ara arkadasın bi tanesi mayısta fiyatı artacak demişti, walla ne olursa olsun bu modellerin mondialini alın derim, gecen sene harput firması çok iddalıydı, hatta bayisi öve öve bitiremedi ama bu sene duydugumu göre iflas etmişler, köklü firmadan şaşmayacaksın bence.
    Uğurun avukatlığını yapıyoz ya hadi bakalım

benzin olarak ben kurşunsuz kullanıyom, 95 yada 98 fark ediyormu bilmiyorum, 140-150 km de 10 lira yaktım ama bu tam ölçüm değil, dün benzinim bittiginde 160 km deydim, bu gun 210 olmus, yine depo tamamen bitene dek bekleyip ölçücem, 500 lük bakımdan sonra düşüyormus yakıt sarfiyatı, hayırlısı diyelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler