Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı ozerozturk adlı üyeden alıntı
    kardeş daha yeni okudum yazdıklarını ilk sayfada motorumunresmi demişin altında daha alacam demişin, almadan motorun resimlerini çekip hava mı yaptın benim motor diye

soracağım şudur ki senin yada bi başkasının ilk sayfadaki kırmızı motorun resminde 120 ibreye yaklaşmış , 108 km deki motora 120 mi vurmuşlar nerde kaldı rodaj kuralları, yeni alanlar böyle kullanırsa iki günde alırlar motoru koltuklarının altına ondan sonra çin şöle kötü böle kötü
    Dostum o yazıları dikkatli okusaydın bu soruları sormazdın.Resimleri motoru aldığım gün yükledim.Değiştirilme tarihi yazar üzerinde bu biiir,

Yaş geçmiş,hava bize civa .Öyle şey düşünsek oraya bir triumph motorun resmini koyardık bu ikiiii,

Daha sonraki sayfalarda bir yerde de 125 kmh yaptığımın da resmini göreceksin; sen yap diye değil,bu motorlar yapıyo diye motorumuzu feda edip yaptık bu üüüüçç,

Formumuza hoşgeldin bu da döööörrtt...

değiştirme:pardon ilk sayfadaki resimlerde değiştirme tarihi yazmıyormuş.Daha önce yani site eski fomatta iken yazıyordu,yeni sisteme geçince kaldırılmış,dolayısıyla tarihlerde mantıksızlık olmuş.İlk iki mesajı daha sonra yazılmış say...
    gaza gelme;kaza gelmesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

saat 20:06 da mesajımı yazdıktan 5 dk sonra,ben hala forumu incelerken dehşet bir sesle irkildim arkadaşlar.bir taksi 50 cc lik kanuniye patlatmış.üzerinde iki genç çocuk ikiside yerde birinin kafasından kan geliyor baygın,tabii hemn gidip yapabileceğimiz bir şey varmı diye baktım.dönerkende motor sevdamı orada bırakıp döndüm.
    siz siz olun bir arkadaş tavsiyesi kasksız asla ama asla motora binmeyin.
    eminim o çocukta kask olsaydı o kadar darbe almazdı.
    benden paso..
    herkeze iyi akşamlar.

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı xlsm adlı üyeden alıntı
    saat 20:06 da mesajımı yazdıktan 5 dk sonra,ben hala forumu incelerken dehşet bir sesle irkildim arkadaşlar.bir taksi 50 cc lik kanuniye patlatmış.üzerinde iki genç çocuk ikiside yerde birinin kafasından kan geliyor baygın,tabii hemn gidip yapabileceğimiz bir şey varmı diye baktım.dönerkende motor sevdamı orada bırakıp döndüm.
    siz siz olun bir arkadaş tavsiyesi kasksız asla ama asla motora binmeyin.
    eminim o çocukta kask olsaydı o kadar darbe almazdı.
    benden paso..
    herkeze iyi akşamlar.
    Dostum üzdün bizi yaa.Umarım arkadaşlara bişey olmamıştır.Talihsiz bir olay yaşamışsın.Henüz siteye 3.mesajını attıktan sonra böyle bişey olması senin adına da olumsuz etki yapmış doğal olarak.Ne diyeyim hakkında hayırlısı.Hiç birimizin yarını garanti değil tabiiki.Ama gerçek sevdalı da sevdasından kolay vazgeçmez.Biz de böyle üzücü manzaralar gördük ama yılmadık.

Bir kuş uçarken yanındakini avcı vurdu diye özgürlüğünden vaz geçer mi?
    gaza gelme;kaza gelmesin

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    arkadaşlar ben karamanda yaşıyorum, istanbuldaki bayilerden almam imkansız ama bana en yakın raptor666 kardeşim var, bu gun konyadaki yigenim sormus 1400 YTL demişler, öğlende ben gittim bayiye yeni motorlar geldi serviste dediler. 9 tane gelmiş ama 3 tanesi gelmeden satılmış. adam peynir ekmek gibi satıyoruz diyor. bende kredi kartı yok, bayiye 1000 ytl peşin versem gerisini elden taksit yaparmısınız dedim, 1000 ytl verirsen 500 ytl ye 5 taksit yaparız dediler, buda benim baya işime geliyor dogrusu, hayırlısıyla allah kısmet ederse 1 - 2 haftam kaldı )

gezi işine gelince istanbula gelemem belki ama babamlar konyaya yerleşcek bende konyaya gidip raptor666 yı ziyaret edebilirim belki
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar ben karamanda yaşıyorum, istanbuldaki bayilerden almam imkansız ama bana en yakın raptor666 kardeşim var, bu gun konyadaki yigenim sormus 1400 YTL demişler, öğlende ben gittim bayiye yeni motorlar geldi serviste dediler. 9 tane gelmiş ama 3 tanesi gelmeden satılmış. adam peynir ekmek gibi satıyoruz diyor. bende kredi kartı yok, bayiye 1000 ytl peşin versem gerisini elden taksit yaparmısınız dedim, 1000 ytl verirsen 500 ytl ye 5 taksit yaparız dediler, buda benim baya işime geliyor dogrusu, hayırlısıyla allah kısmet ederse 1 - 2 haftam kaldı )

gezi işine gelince istanbula gelemem belki ama babamlar konyaya yerleşcek bende konyaya gidip raptor666 yı ziyaret edebilirim belki
    tabbiki herzaman kapımız açık buyur gel dostum ve bizde zaten burda toplanıyoruz arada bir şimdiden başladık bile çarşamba bir buluşmamız vardı mesela konyadaki büyük toplanmada yaklaiık 9-10 motor olacak motoru alsanda almasanda görüşmek dilğiyle

istersen bi göz at bu link e http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8625
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı
    Dostum üzdün bizi yaa.Umarım arkadaşlara bişey olmamıştır.Talihsiz bir olay yaşamışsın.Henüz siteye 3.mesajını attıktan sonra böyle bişey olması senin adına da olumsuz etki yapmış doğal olarak.Ne diyeyim hakkında hayırlısı.Hiç birimizin yarını garanti değil tabiiki.Ama gerçek sevdalı da sevdasından kolay vazgeçmez.Biz de böyle üzücü manzaralar gördük ama yılmadık.

Yani bu kuş olayı süpersin ya anca böyle yorum yapılabilirdi

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı
    Bu kuş örneği benimde çok hoşuma gitti! Acaba kuşlarda kask mı taksa!
    Ama diğer taraftan yaşanan olay da üzücü tabi. motorinn arkadaşın dediği gibi yarınımız belli deil ama yine de tedbiri elden bırakmamak gerekir.
    Bana kalırsa kask takmak ve fazla hız yapmamak en doğrusu bence.

Herkese kazasız, belasız sürüşler...

Motosikleti
    151 RS Rahatını Seven arkadaşlar
    arka firen balatanız hiç bitti mi bitiyse kaç km de bitti yazarmısınız

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    hayrola kardes balatalar bitti mi yoksa senin ?
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    hayrola kardes balatalar bitti mi yoksa senin ?
    Sorma arkadaşım
    motoru yılbaşında aldın 500km yapmıştım arka balata bitti
    neyse 20 ytl verdim yenisini taktılar bu havalarda yamur kar erken bitmesi normal miş
    su anda 950 km deyim ve arka firenler yine tutmuyor bu akşam yine servisteyim ve yine 20 ytl gidecek
    ya ben böyle benzin alır gibi balata mı alacağım
    151 RS kullanan arkadaşların da aynı mı yoksa benim motorde veya serviste mi kelek anlamadım
    balata deyiştiren arkadaşlar km yazarlarsa en azından bir bilgim olur

arctarus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct

rs hakkında ki yorum

arkadaşlar 2 gün boyunca mondial rs modelini deneme fırsatı buldum bu sürede 120 km yaptım motor aldığımda 120 km deydi ilk dikkati çeken şey motorun gücü gayet yeterli geldi bana göre rodasyon tamamlanmadan 90 km gibi bi hıza rahat bi şekilde ulaştım daha gideceği vardı ama fazla zorlamak istemedim frenleri gayet iyi ama anladığım kadarı ile rs modellerinde ön fren diski fazla sıkı bütün modellerde neredeyse var bu da bi sürtme ye sebep olmakta benim kullandığım motorda da bu problem vardı servise götürdüm müdahele etmek gereği görmediler bir süre sonra kesileceğini söylediler.. bende bunun üzerine fazla bi şey söyleyemedim motorun malzeme kalitesi 10 üzerinden 6 alır sabah ları motor çok zor çalışıyor rodasyonda olduğu için herhalde yakıt konusuna gelince rodasyonda olduğu için hala net bir şey söylüyemiyorum.. arka sele kilidine çok nazik davranmanız gerekiyo çünkü herhan elinizde kalacakmış gibi duruyo bunun dışında benim düşüncem mondial 1538 fiyata gayet yeterli bir motor yapmış bu arada rsı modeli de mart sonuna doğru geleceğini söylediler.....

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı dostdark adlı üyeden alıntı
    151 RS Rahatını Seven arkadaşlar
    arka firen balatanız hiç bitti mi bitiyse kaç km de bitti yazarmısınız
    çok güzel bi konuya elleştin bugünlerde başıma geleni anlatiim sıcağı sıcağına benim arka disk aşırı ısınıyo daha öncede demiştim motor 105i zor geçiyo diye denedim hiç arka fren sıkmadan 5km kadar yol yaptım disk ateş gibi oldu servise gittim havasını aldılar dene eğer olmazsa fren pistonlarına bakarız dediler bence benim motorda yada aktarımda bişey yok o fren işi bozuyo 2400 km de daha balata eskitmedi

senin motorda bi ayarsızlık var
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Motosikleti
    Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı
    çok güzel bi konuya elleştin bugünlerde başıma geleni anlatiim sıcağı sıcağına benim arka disk aşırı ısınıyo daha öncede demiştim motor 105i zor geçiyo diye denedim hiç arka fren sıkmadan 5km kadar yol yaptım disk ateş gibi oldu servise gittim havasını aldılar dene eğer olmazsa fren pistonlarına bakarız dediler bence benim motorda yada aktarımda bişey yok o fren işi bozuyo 2400 km de daha balata eskitmedi

senin motorda bi ayarsızlık var
    arkadaşım verdiğin bilgilere teşekkürler
    ben bu akşam servise gidip biraz yaygara yapayım bari
    Bu arada bütün Rahatını Seven arkadaşlar 3mart cuma akşamı bostancı beer de toplanıyoruz şimdiden 40 kadar arkadaş oldu oraya gelirseniz tanışmak isterim

salpaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hussar-2005
    kankam motorinn nedeniyle bu konuya ilgi gösterdim. ve muhabbetinizi kıskanmadım desem yalan olur. ben hussar sahibi olduğum için size misafir sayılırım. yine de teknik konularda ki yazdıklarınız her motorcunun bilmesi gereken detaylar olduğundan hayli yararlı bir topic geliştirdiğinizi belirtmek isterim. muhabbetiniz bol dostluğunuz sağlam olsun.

HUSSAR cılar HAYDİ CANLANIN BİRAZ!!!

dünyanın en güzel motoru benim ki çünki o benim motorum...

motorinn'e selam yola devam
    [COLOR="Magenta"]Büyük farklar küçük ayrıntılarda gizlidir...[/COLOR]

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Dostum aramıza hoşgeldin.

Her ne kadar burası marka olarak Mondial 151'leri içerse de;Rahatını Sevenler gurubu olarak da her scooter'cıya da açıktır.
    (ee kankam,iş arkadaşım;tabiiki sana torpil geçiceez di mi ama )
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    CBR 600 F
    arkadaslar ya ben zat 150 almayı planlıyorum ama malum karedı kartı sorunum var ve o yuzden evdız alısverıs magazasından alıcam kredı kartı ıstemedıgı ıcın ama orada da celık motor satıyorlar. acaba bılgınız varmı celık motorun sattıgı 150 lık motorlar nasıl ve aldıgım bılgılere gore zat 150 tarzı ımıs bu motorlarda yardımcı olurmusunuz bılgınız var mı bu motorlar hakkında sımdıden tesekkurler RAHATI SVEVENLER

Motosikleti
    RahatınıSevenlr arkadaşlar bostancıdaki 1. toplanyıya gelmeyi ihmal etmeyin nekadar çok RS olursak diyer arkadaşlarda görürlerki RS diye bir kültür var
    bu arada RS si olmıyan arkadaşlarada aramızda yer var bu guruplaşmanın bir sebebide geziler düzenlemek .Birçok yerde geziler var ama büyük cc makinalar yapıyor biz onlarla besiye gidemeyiz.bizim gezeceğimiz arkadaşlarda küçük cc olmalıki yavaş gitmeli ve bol mola vermeliyiz bu şekilde türkiyede gidemiyeceğimiz yer yok Biz Rahatımızı Seviyoruz

tego - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorin arkadaşım sana bir şey soracam,bizim motorların aynalarında parklar yanarken kırmızı bi ampul var ben bunu beyaza çevirmek istiyorum,servise söyledim yapılamaz dediler yok kablolar yarıya kadar çıkıyormuş ulaşamıyorlarmiş,aynaların arkasındada 2 adet küçük yıldız var onları sökünce ampule ulaşabilirmiyim acaba,aynalar çok hassas ya kurcalamak istemedim elimde kalmasın diye ilk önce bi bilene sorayım dedim.

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Geçenki benzinci önünde benzin bitince 10 YTL benzin almıştım. Dün benzinciye ha yetişirim derken benzin bitiverdi gene. 10 YTL benzinle tam 155 km yapmıştım. Neyse benzinciye kadar elde götürdük. İyi bir ders oldu.

Bugünkü maceramda ise:

Sabahtan yola çıkıp 2 saat kadar gezdim. 1 saatliğine eve uğradım. Tekrar motora binecem. Açtım kontağı, marşa bi bastım. O da ne: "Gıyk gıyk" diye ses geliyo. Evet marş motoru çevirme yapmıyordu anlayacağınız. Hemen akü kapağını söküp işe koyuldum. Voltmetre bağlayıp voltajı ölçtüm. 11.5 volt gösterirken marşa bastığınızda 3 volta kadar düşüverdi.(Kontak kapalıyken minimum 12.5 volt göstermesi lazım). Ha birde 8-10 kez ayaktan marşı denedim. Yok, çalışmıyor alet. Aküyü yerinden söküp, evde 12 volt adaptör bulup şarja bağladım. Şimdi şarj oluyo.

Seyir halinde sürekli farı açık bırakıyorum. Ama bu halde bile dinamonun aküyü şarj etmesi lazım. Bana kalırsa bizim dinamo gitti arkadaşlar. Neyse yarın servis yolu gözüktü.(Zaten 500km bakımına götürecektim))

Bugünlük macera bu kadar. Sağlıcakla kalın

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı
    Geçenki benzinci önünde benzin bitince 10 YTL benzin almıştım. Dün benzinciye ha yetişirim derken benzin bitiverdi gene. 10 YTL benzinle tam 155 km yapmıştım. Neyse benzinciye kadar elde götürdük. İyi bir ders oldu.

walla çok iyi bi yakıt sarfiyatı, gecen gün raptor666 kardeşimle konuştuk biraz, bizim bulundugumuz yer düz ova, istanbuldaki arkadaşlara göre daha az yakmamız gerekiyor, ne yakıyor diye sordugumda 10YTL ile 140 km yaptım demişti.

demekki motorinnn abimin dediği gibi bindiğimiz kadar motora baksak motor süper olcak her yönden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler