Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı 0guzhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sele altını çekersen de hoş olabilir genişliğe bakalım bide benzin nerden doluyo onu merak ediyorum yakından gördüğüm motorlar sadece bisan mobilet ve ZAT 150 olduğundan zahmet olmazsa tabi.
    usta bu motorların en çok nereleri dağılıyor bu arada ?
    tamam dostum çekerim ne zahmeti alttarafı deklanşöre basıcam
    valla pek dağılan tarafını görmedim ama arka diskim yamuk olduğu için benim balataları gevşetiyo ve zırıltı yapıyo biraz narin oralar ama halledilmicek sorun değil ve 4.000de balatayı bitiriyo birde kaucuk olan kısımlar çabuk çürüyor
    ve amortisörler sert tek kişi baya yoruyor ama 2 kişi güzel yaylanıyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam dostum çekerim ne zahmeti alttarafı deklanşöre basıcam
    valla pek dağılan tarafını görmedim ama arka diskim yamuk olduğu için benim balataları gevşetiyo ve zırıltı yapıyo biraz narin oralar ama halledilmicek sorun değil ve 4.000de balatayı bitiriyo birde kaucuk olan kısımlar çabuk çürüyor
    ve amortisörler sert tek kişi baya yoruyor ama 2 kişi güzel yaylanıyo
    usta peki motor ağırmı yani 2 kişi 4 basamak falan çıkarabilirmiyiz motoru ?
    malum park sorunları vesaire yüzünden.
    bide kayış ve benzeri kısımlarını ilk aldığımda mı değiştirmeliyim yoksa rodajı tamamladıktan sonra mı ?
    Practice makes Perfect
    Çin malı motor kanser yapıyomuş.

Motosikleti
    CBR600F
    usta peki motor ağırmı yani 2 kişi 4 basamak falan çıkarabilirmiyiz motoru ?
    malum park sorunları vesaire yüzünden hani sırf evin orda kalmayacağım, arkadaşlarda kalıyorum bazen o yüzden.
    motor 120 kg di sanırım ama 2 kişi çok rahat çıkarırsınız ben 2.kata çıkarmıştım eve motor yattığı dönemler ordan biliyorum

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    nese ben yattım iyi geceler Allah rahatlık versin size
    şimdiden teşekkürler abi ha şimdi aklıma geldi bide alt takımı çekersen hoş olur kaldırımdan inerken falan nereyi vuracağımızı bilelim
    Practice makes Perfect

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı yakuza42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte benimde aklıma takılan o gazı köklediğimizde gitmemesi sorunu olabilir mi..
    Ayriyeten videoda hızlanma yavaş gibi geldi bana.Sebebi 2kişi olmanızdır herhalde
    OLMAZ GAZI KOKLEDIGIN DE FAZLA KOKLERSEN PATILE BILE KALKIO VIDEOYU OTOBANDA OCAK AYINDA CEKTIK FULL RUZGARA KARSIYDIK

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız iyi bişi değil arkadaşlar heleki bu motorlarda ama her insan bindiği motorun limitlerini zorlamak ister bunu dozunda bırakmak en mantıklısıdır .
    örneğin benim motorum 2 kişi 120 rahat yapıyor tek kişi 125 düz yolda bikere denedim bidaha denemedim.
    not : 10 km de fazla gösterse motorlarımızın yapacağı maxımum hız 100-105 dir
    BENIM GOSTERGE ARABAYLA AYNI 120 RAHAT YAPIO

Oguzhan ılk 1,000 Km De 80 Nı Gecme Motorunu Da Nerdeyse Kımseye Verme

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OLMAZ GAZI KOKLEDIGIN DE FAZLA KOKLERSEN PATILE BILE KALKIO VIDEOYU OTOBANDA OCAK AYINDA CEKTIK FULL RUZGARA KARSIYDIK

BENIM GOSTERGE ARABAYLA AYNI 120 RAHAT YAPIO

Oguzhan ılk 1,000 Km De 80 Nı Gecme Motorunu Da Nerdeyse Kımseye Verme
    reis peki kayışı bujiyi o ıvır zıvırını aldığımda mı değiştireyim yoksa rodajdan sonra mı ?
    Practice makes Perfect

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Bujıyı Rodajdan Sonra Degıstır Kayısıda 4 Bınde Veya 3 Bınde Fılan Degıstırıyolar Benım Kayıs Orjınal Daha 3 Bın Bakımında Kontrol Edılcek

Motosikleti
    CBR600F
    nese ben yattım iyi geceler Allah rahatlık versin size
    şimdiden teşekkürler abi ha şimdi aklıma geldi bide alt takımı çekersen hoş olur kaldırımdan inerken falan nereyi vuracağımızı bilelim
    dostum istediğin resimler

son istediğin alt kısmı görmediğim için çekemedim ama geçmiş

sayfalarda mutlaka olması lazım oradan bakabilirsin

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    sağol usta teşekkürler.
    Practice makes Perfect

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Merhaba arkadaslar, benim size bir sorum olacakti. Bizim bu motorlarin emme manifoltu plastik mi aluminium mu ? Turkiyedeyiken usta seleyi söktugunde aklima plastik olarak geliyor ama yaniliyor olabilirim . Birde su sorum olacakti, hava filtresinin karburatöre baglanan agzi kac mm ? Burdan bir performans hava filtresi ile aluminium manifolt ve belki bir performans CDI.

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar, benim size bir sorum olacakti. Bizim bu motorlarin emme manifoltu plastik mi aluminium mu ? Turkiyedeyiken usta seleyi söktugunde aklima plastik olarak geliyor ama yaniliyor olabilirim . Birde su sorum olacakti, hava filtresinin karburatöre baglanan agzi kac mm ? Burdan bir performans hava filtresi ile aluminium manifolt ve belki bir performans CDI.
    benım bıldıgım plastık emme manıfoldu performans hava fıltresı takarsın bırde egzos takarsında.
    sen fazla oynama ıstersen elınde kalır bu motorlara performans gerekmez yapsanda boş bende saattım 151rsmı darısı satmak ısteyenlere

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    Arkadaşlar size bi sorum olucak yav bu 151 rs mi iyi 150 hs mi diolrki 150 hs 151 rsdeki problemleri çözmek için qeldi yani 150 hs dahamı iyi ?

merhaba arkadaşlar sıfır mı ? ikinci el mi ? derken sonunda ALLAH a çok şükür bende sıfır siyah 151RS me kavuştum ( kampanya bitmeden ) ama henüz ehliyetim yok onun için trafikte kullanamıyorum napalım sabredip 4 temmuzdaki sınavdan sonra rahatla kullanabileceğim ALLAH izin verirse Herkeze hayırlı kazasız belasız seyahatler dilerim
    Saygılarımla

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı ersel_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size bi sorum olucak yav bu 151 rs mi iyi 150 hs mi diolrki 150 hs 151 rsdeki problemleri çözmek için qeldi yani 150 hs dahamı iyi ?
    hocam ikisininde kendine has gıcıklıkları var hangisi hoşuna giderse ondan al ama tavsiyem rs dir.
    bu arada hs, rs deki sorunların giderilmiş hali olsaydı hala rs getirip satmazlardı değilmi ?

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Saol arkadasim, neden elimde kalsin ki motor ? Ben motoru bozacak birsey takmiyorum ki :D. Ama manifoltun plastik olmasi. Temizinden bir enduro/cross bes milyar arasi hangi modeller var?

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    plastik manifoldların alüminyum borusu uzun olanları daha uzun süre kullanılabiliyor
    benzeri motorda orjinal manifolt 12000 km dayandı tamircinin takdığı dandik ise 3000 kmde bozuldu
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Saol cevapin icin yegen, yani sen diyon ki Mondial in plastik manifoltu saglam elleme diyon :D Ama ben mondial'e acik hava filtresi taktirmak istersem kac mm olacakmis hava filtresi onun cevapini bulabilirseniz cok sevinirim .

Motosikleti
    mondial 151rs
    25,000e az kaldı duzde 100-105 hız 6-7 de ıken 110-125 gıbıydı sanırım yakında yenı motor yapacaz motorumu sevıyorum

km yı gören kaç kere motoru yaptırdın dıyo hıc dındırmedık dıyorum şaşırıolar bi kere ıdın oda 200luk pıstton için ama malesef olmadı ındıgı ıle kaldı

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Bakma milletde yaa, 25,000km yapmis diye illa motorun inmesi mi gerek ? RS ler cok guzel makina eher kullanabilirsen.

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakma milletde yaa, 25,000km yapmis diye illa motorun inmesi mi gerek ? RS ler cok guzel makina eher kullanabilirsen.
    kesinlikle katılıyorum rs ye binmeyi bilirsen çok keyif alırsın 5000 km oluyor sorun yok servislere gitmiyorum bu arada herşeyiyle kendim ilgileniyorum
    scooter alacak kişi motorla uğraşırım ,hor kullanmam, ilgilenirim diyorsa japon motorlara abartı bi fiyat vermesine gerek bile yok rs ilk tercih olabilir ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler