Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    akcaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhat bey sizde alında bi yan yana gidelim bakalım sorun neden miş...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    tamam akcayli kardes ayıp ettin zaten ben alınca ilk haftada 600 km yaparım :D:D..o zaman senle yan yana gideriz eger ibre bende 110 sende 95 ise motorda arıza yok servis halleder anlamına gelir oke....:Daz kaldı 3 güncük.
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

superkaos1300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bende 151 rs almak istiyorum param buna yetiyo çünkü ne diyorsunuz pek ii yorum alamadım ama tipi hoşuma gidiyo

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Ohooo diespiter arkadaş. Ben Çeşme'yi, Didim'i bıraktım! 50 Km. yapsın hiç durmadan benim için yeterli! Dün akşam gidip gördüm motoru. Değil 50 Km sanki 150 Km yapacakmış gibi duruyor. Dediğin gibi çok kaliteli parçalar yokmuş ama olsun bu paraya fazlası bence. Şekil olarakta çok güzel. Siyahını ilk gördüm. Klas duruyor! Aslında 151RSİ almayı düşünüyordum. Diespiter arkadaşın önerisine göre 151RS'e yöneldim. Gerçekten RSİ'ye göre daha farklı duruyor. Aslında hiçbir fark yok. sadece ön panel. Sanırım renklerinden ve çıkartmalarından kaynaklanan bir göz alıcılığı var.
    Bu arada arkadaşlar; Bu motorlarda ABS fren sisteminin olmadığını hepimiz biliyoruz. Ama frenin üzerinde ABS ve altındada "Antishock Brake System" yazıyor. Bunun aslı ABS: ''Antiblock Brake System''dir. Üstelik ilginç olan da ne biliyor musunuz? Satıcı öyle kesin konuştu ki; gerçek ABS olduğuna biran inanır gibi oldum! Ya abi dedim; Gerçek ABS sistemi olsa, sadece bu sistem 1.500 - 2.000 YTL eder, mantığın alıyor mu?
    Neyse yine de almaya ve kullanmaya değer bir alet. Bugün bazı bisikletlerin fiyatının 1.000 YTL'nin üzerine çıktığını düşünürsek! Kesin almaya değer. Nasipse bu hafta bu keyfi yaşayacağım inşallah...

diespiter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla Fabia dostum,
    ABS konusundaki tespit ve söylemlerine aynen katılıyorum. Bu motor satış ve bayilik işini bilende yapıyor bilmeyende. Adamın ısrarla ABS var demesi onun cahilliğini gösteriyor. Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu? Keşke orada onunla dalga geçseydin ince ince dokundurarak. Yani senin yerinde ben olsaydım bayaa bir sardırırdım. Birisi ona ABS var demiş bakmış oda ön çamurluğun üstünde ABS yazıyor. "Ahaa demiş bunda ABS neyin var" demiştir ve böylelikle ona göre bu motor ABS'lidir. Dediğin gibi gerçek ABS'nin açılımı; Anti Block System
    Bizim Çin'den bozma Türk işi ABS'nin açılımı ise; Anti Schock System. Yaw bu tanıma göre teknik açıdan bu işi ifa eden ekipman amortisör ve süspansiyon sistemidir. Frenle ne alaka yani? İşte laf olsun... Bu şeye benziyor, SONY ve SQNY.
    Renk konusunda siyah ile kırmızı arasında ikilemde kalmıştım. Bir diyorumki kırmızı son derece etkileyici bir görünüme sahip. Arkaya bir portbagaj koydummu onun kırmızı renkli şeritleri ve stop lamları bir ahenk içerisinde olur. Hem tozuda göstermez. Ama bunun yanında motor çevrenin ilgisini çekerken sen iyi niyetlisin bak sen kötü niyetlisinin sen bakma demiyor, diyemiyor. Hemen hatırladımki Türkiye'de ve duyargaları ameliyatla alınmış bir toplumda yaşıyoruz. Hemen kırmızıdan vazgeçtim. Malumunuz şu takıntım olan güvenlik meselesi. Namaz kılmakta olan yaşlı bir kadının kulaklarını parçalayarak küpelerinin çalınabildiği bir zamanda yaşıyor olduğumuzu bir flashback yardımı ile hatırlayarak çokta havalı olmayan ve pek dikkat çekmeyen hatta hatta toz ve çamuru çok net gösteren siyahımsı gri rengi tercih etmek daha akıllıca olur diye düşündüm ve kararımı bu yönde verdim. Evet kesinlikle siyahımsı gri renkli bir mondial rs151 alacağım. Şimdiden hayırlı olsun.
    Canlarım benim.

Motosikleti
    151RS
    Sevgili diespiter ve arkadaşlar;
    Eğer görmediyseniz, bu motorun birde siyahını görün derim. Gerçekten çok etkileyici duruyor. Bende önce kırmızı renkte karar kılmıştım ama siyahı görünce fikrim değişti.
    Çok güzel bir benzetme yapmışsın aynen dediğin gibi SONY ile SQNY gibi bişey bu! Walla ABS konusunda satıcı adamın nasıl da inatlaştığını görmenizi isterim. Dedim; Abi bak internette bir forumumuz var. Binlerce kişi konuşuyor ve herkes bu konuda son derece bilgi sahibi ve herkes aynı fikirde. Bende çok araştırdım dedim ama nafile, Gerçek ABS değil bu! Adam birkere o yazıyı okumuş ve ona da demişler herhalde, bu motorlar ABS'li diye!
    İşin diğer bir ilginç tarafı Uğur'un bastırdığı broşürlerde ABS destekli yazıyor! Ah keşke doğru olsa!
    Dediğin gibi siyah biraz toz ve kir gösterir ama daha öncede belirttiğim gibi klas duruyor. Diğer taraftan seninde söylediğin gibi kırmızı da çok dikkat çekiyor ki yanlış insanların dikkatini çekmesin! Binbir zorluklarla aldığımız motorlarımızın üstüne haksız yere başkaları binmesin. Allah cümlemizin canını ve malını korusun. Hepinize iyi muhabbetler...

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı Fabia adlı üyeden alıntı
    Ohooo diespiter arkadaş. Ben Çeşme'yi, Didim'i bıraktım! 50 Km. yapsın hiç durmadan benim için yeterli! Dün akşam gidip gördüm motoru. Değil 50 Km sanki 150 Km yapacakmış gibi duruyor. Dediğin gibi çok kaliteli parçalar yokmuş ama olsun bu paraya fazlası bence. Şekil olarakta çok güzel. Siyahını ilk gördüm. Klas duruyor! Aslında 151RSİ almayı düşünüyordum. Diespiter arkadaşın önerisine göre 151RS'e yöneldim. Gerçekten RSİ'ye göre daha farklı duruyor. Aslında hiçbir fark yok. sadece ön panel. Sanırım renklerinden ve çıkartmalarından kaynaklanan bir göz alıcılığı var.
    Bu arada arkadaşlar; Bu motorlarda ABS fren sisteminin olmadığını hepimiz biliyoruz. Ama frenin üzerinde ABS ve altındada "Antishock Brake System" yazıyor. Bunun aslı ABS: ''Antiblock Brake System''dir. Üstelik ilginç olan da ne biliyor musunuz? Satıcı öyle kesin konuştu ki; gerçek ABS olduğuna biran inanır gibi oldum! Ya abi dedim; Gerçek ABS sistemi olsa, sadece bu sistem 1.500 - 2.000 YTL eder, mantığın alıyor mu?
    Neyse yine de almaya ve kullanmaya değer bir alet. Bugün bazı bisikletlerin fiyatının 1.000 YTL'nin üzerine çıktığını düşünürsek! Kesin almaya değer. Nasipse bu hafta bu keyfi yaşayacağım inşallah...

abs= anti blocket system (bunda mütabıkız)
    ama bizim motorların önteker maşasında yazan ABS küçük yazıyla ''antilock break system''
    ama sizin dediiniz gibi anti shock diil bi ara tekrar bakmanızı tavsiye ederim onun espiriside sanırım gerçek abssaniyede bilmem kaçkere freni sıkıp bırakıyor ama bizim abs hızlı giderken özellikle nekadar sıksanızda tekeri kitlemiyor anti lock ta sanırım ordan geliyo

gerçi ha aliveli ha veliali ''ne demekse bende ailenin yaşlılarından duydumdu ama genelde bu gibi durumlar için kullanıyolar ''
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Yaw, şu ABS meselesinde amma geyik koptu haa...
    Raptor'un söylemleri ve yaptığı fren testine istinaden söylemem gerekir ki, bu motorun hakkını yemeyin dostlar.
    Antilock Brake System = Kilitlemeyen Fren Sistemi
    Anlaşıldığı üzere frenler blok fren yapmadığı ve kilitlemediği gibi tutmuyorda anlaşılan. Adamlar dediklerini yapmışlar işte. "BU ARAÇTA KİLİTLENMEYEN FREN SİSTEMİ VARDIR AMA SADECE VARDIR, O KADAR". Durmak için ya paraşüt açın yada çapa atın. Bunların hiç birisi yoksa bildiğiniz dualardan okumaya başlayın.
    Siz yine temkinli olun Azrail ile fazla samimi olmaya gelmez. Sonra aranızda şöyle bir konuşma geçebilir.
    "Ehi hee ehiii, ilahi Azrail sen adamı öldürürsün..."

Motosikleti
    151RS
    Raptor666 dostum;
    Henüz bu motoru elime almadığımdan aslına bakarsan tamda emin değilim. Ama ilk fırsatta ki; nasipse sahip olunca alıp bakıcam tekrar kontrol ederim. Yanlışta görmüş olabilirim.
    Yalnız bir konuda mütabık olalım. Buradaki amacımız kesinlikle bu motoru kötülemek değil! Burada hepimiz 151RS'lerin ya sahibiyiz yada sahibi olacağız inşallah. Amacımız sadece gerçekleri dile getirmek. Ama dediğin gibiyse ne ala. Memnuniyet duyarım.
    Bu arada İzmir'de ikamet eden arkadaşlar varsa sizlere sesleniyorum;
    Bugün Alsancak'ta dolaşırken, birde baktım bizim bu Siyah İnci'lerden ;) birtanesini Servis Ustası yıkamış kenara çekiyor. Yaklaştım sordum. Abi nasıl motor? Sen daha iyi bilirsin, dedim. Yeni almış şahsına, kendi kullanıyormuş. Oldukça da memnunum, bu fiyata da oldukça iyi motor, dedi. Henüz 165 Km.de. Yani çok olmamış alalı. Ne kadara aldığını sordum; Belkide inanmazsınız ama 1.400 YTL. Ama peşin. İnanamadım. Tarif ettiği bayiye gittim sordum. Bayinin verdiği fiyatta 1.430 YTL oldu. Olsun 30 YTL zaman farkı, yani zam olsun! Belkide zorlasak Ustanın dediği gibi 1.400'e alıcaz! İyi değil mi arkadaşlar?
    Eğer peşin alacak olan arkadaşlar varsa bu konuda bende sizlere yardımcı olurum.
    Hepinize keyifli sürüşler...

Fabia dostum,
    Ben de İzmir'de yaşıyorum bildiğin üzere. Şu 1.400 YTL'ye satış yapan bayinin bilgilerini rica etsem verebilirmisin? İlgimi çekti açıkcası.
    Şu siyah inciden bir denede ben alam hele... Ehi hee ehii

Motosikleti
    151RS
    Diespiter Dostum;
    Bayiinin adı Ümit Ticaret
    Tel: 0232 421 45 69 - 464 68 21
    Alsancak Tren Garı'nın karşısındaki çapraz sokağın başında, girişte sağ tarafta bu yer.
    Bu bayii ile hiçbir bağlantım yok, tanımam, etmem sadece işimiz görülsün diye veriyorum. Reklam olduysa affola!
    Ama dediğim gibi Servis Ustası 1.400 YTL'ye almış buradan. Ama bu bayii peşin alımda 1.430 YTL dedi. Haberin olsun. Belkide zorlasak olur gibi ama kendi alış fiyatlarını da görür gibi oldum ama tam seçemedim. Uğur'dan 1.411'e alıyorlar sanırım. Dolayısıyla düz yapmayadabilir. Şimdi bu bayii sadece 19 YTL mi kazanıyor dersek, düşündürüyor tabi! Belkide sürümden kazanıyordur.
    Sürekli Siyah İnci deyip duruyorum ama hala kararsızım yaw! Kafayı yicem! Kırmızıya bakıyorum, onunda renk uyumu süper duruyor. Kırmızı-Siyah-Gri. Neyse bakalım, hayırlısıyla artık bahtımıza ne renk düşerse. Birde istediğin rengi bulamamakta var...

dark19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mondial

Bana kalırsa bu motorların hepsi neredeyse birbirinin aynısı birbirlerinden pek ferkları yok fiyatlarına gelince çok ekonomik fiyatları var.

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    ya arkadaşlar 151 rs yi severek aldım daha 650 km yol yaptım (kar malum)
    benimki sarı renk bu madele bence çok gitmiş
    bu forum u da görünce daldım ama hepsini okuyamadım
    sadece 151 rs ye bu kadar ilgi olması hoşuma gitti
    bana soracak olursanız ben memnunum
    sadece bir cep telefonu parasına sokaklarda trafik derdi olmadan özgürce dolaştığınız gibi depoyu fuul yaptığınız paraylada kontür bile alamıyorsunuz
    Hepinize kazasız belasız bol rüzgarlı günler.

Fabia dostum,
    Ümit motorla görüştüm bana da 1.450 YTL dedi. Ama yanında ekstra birşey yok. Sonra seymenler motoru buldum. Burada fiyat 1.538 YTL ama yanında branda ve alarm veriyor. Ama ellerinde motor yokmuş yetiştiremiyorlarmış talep patlaması olmuş. Kapora yatırıp sıraya girersem ilk gelen partiden alabilirmişim. Bu parti 15-20 gün sonra gelecekmiş. Haberin olsun.
    Herkes;
    Fren meselesinde çift disk olmasına rağmen kökledimi kazıklayıp durmuyormu bu alet? Kullananlar frenlerin hassasiyeti ve yol tutuşu hakkında deneyimlerini yazarsa çok memnun olurum. Birde lastikler yumuşak türdenmi ve lastiklerin markası nedir?
    Bilgilendirici yazılarınızı hasretle bekliyor olacağım,
    Canlarım benim,
    -Dies-

Motosikleti
    Alıntı diespiter adlı üyeden alıntı
    Fabia dostum,
    Ümit motorla görüştüm bana da 1.450 YTL dedi. Ama yanında ekstra birşey yok. Sonra seymenler motoru buldum. Burada fiyat 1.538 YTL ama yanında branda ve alarm veriyor. Ama ellerinde motor yokmuş yetiştiremiyorlarmış talep patlaması olmuş. Kapora yatırıp sıraya girersem ilk gelen partiden alabilirmişim. Bu parti 15-20 gün sonra gelecekmiş. Haberin olsun.
    Herkes;
    Fren meselesinde çift disk olmasına rağmen kökledimi kazıklayıp durmuyormu bu alet? Kullananlar frenlerin hassasiyeti ve yol tutuşu hakkında deneyimlerini yazarsa çok memnun olurum. Birde lastikler yumuşak türdenmi ve lastiklerin markası nedir?
    Bilgilendirici yazılarınızı hasretle bekliyor olacağım,
    Canlarım benim,
    -Dies-
    Dostum fren meselesine gelince
    151 rs frenleri gayet iyi
    fakat tek sorunu ön disk kendini temizliyor ama arka disk kendini temizliyemediği işin yamur çamurlu havalarda balatan çabuk bitiyor
    kampana gibi kapalı olmadığı için çamurlar balatanı bitiriyor
    ben 151rs yi yamur kar demeden hergün sürüyorum
    500 kilometrede arka balata bitti
    servise gittim işcilik dahil 20 ytl ye değiştirdiler şu anda memnunum
    bir arkadaşımın asya sı vardı onunla 2 kişi giderken yokuşaşagı duramıyordu şimdi benim motorla en dik yokuştan rahat rahat inebiliyoruz
    ama servisin dediğine göre havalar düzelince balata bu kadar çabuk bitmiyecekmiş.
    yani çin malı alırsan bir iki ayda motoruna 20-30 ytl harcamayı da göze alacaksın.
    Ama keyfi siper ben yazın binerim diye aldım üzerinden inmiyorum
    annem kızmasa eve sokacağım

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Arkadaşlar arka balata yüzey alanı küçük olduğu için çabuk bitiyor olmalı.Sanırım biraz da yumuşak.Ama yumuşak olması daha iyi çünkü sert balata diski daha çabuk yer.Yani diski değişeceğime balataya razıyım.
    Bir de tasarımla ilgili olduğuna inandığım arka disk çapı daha küçük ve haliyle balata da küçük.Eğer ön kadar büyük disk ve geniş balata olsaydı;iki elimizin gücüyle frenleri sıkınca arka daha çabuk kızaklardı.Adamlar özellikle yapmış bence.Ben frenlerden oldukça memnunum.
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    151RS
    Sorma Diespiter
    Bugün koydum paramı cebime, Ümit Ticareti'in yolunu tuttum. Daha önceki uğradığımda dışarıda yoktu belki depolarında vardır dedim. Maalesef onlarında ellerinde yokmuş. Mart başı itibariyle gelecekmiş! Umarım gelecek partideki mallar daha pahalı gelmez!
    Evet verdiği fiyat iyi tabi ama yanında ekstra herhangi birşey yok! İster böyle ucuza alınıp diğerlerini kendimiz tamamlayabiliriz, istersek hepsi içinde senin söylediğin gibi alırız. Tabi karar sizlere kalmış.
    Buarada yeni alacaklar bulursanız almanın tam zamanı! Marttan sonra 151RS'lerin fiyatı 1.700'e çıkar diyorlar ama...

yildem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    Öncelikle herkese meraba,
    Bende 151 rs aldım şu an 85 km deyim. Bi kaç defa hız yapmaya kalkıştım. 90 km buldum ama daha yukarıya çıkamadım. Aslında yolda çok uzun değildi ve bende tam olarak motora güvenemedim. 110,120 lere ulaşmak için belli bi km yapmak mı gerekiyo?? yani zamanlamı o hıza yükselebiliyoruz.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı yildem adlı üyeden alıntı
    Bende 151 rs aldım şu an 85 km deyim. Bi kaç defa hız yapmaya kalkıştım. 90 km buldum ama daha yukarıya çıkamadım. Aslında yolda çok uzun değildi ve bende tam olarak motora güvenemedim. 110,120 lere ulaşmak için belli bi km yapmak mı gerekiyo?? yani zamanlamı o hıza yükselebiliyoruz.
    Merhaba arkadaşım
    Motorun hayırlı olsun
    Fakat ilk bakıma gitmedem motoru zorlama elinde kalır.
    yeni motorlarda demir aksamların birbirine alışması için belirli km var
    istersen kullanma klavuzuna bir göz at
    gerçi oradaki verilen hızlar çok yavaş ama fikir sahibi olursun

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı yildem adlı üyeden alıntı
    Dostum ben bu süratlere otobanlarda ulaşabildim.Öncelikle sabretmen gerekiyor.Yani motorun hali vakti yerindeyse ve yol boşsa,rüzgar yoksa,yatmışsan ve gazı yedirdikçe ve de abdestliysen ( şaka tabiiki) çıkabiliyorsun.Ama rampa aşağı daha kolay tabii.Ayrıca 100 e kadar kolay oluyor da sonrası bayağı mücadeleli (karbüratör-emiş olayı)orayı aşınca daha kolaylaşıyor ama titremeyen yerin kalmıyor ,eh biraz da çinlilere güvenini gözden geçiriyorsun tabii

(ulam sanki discovery ile uzaya gidiyoz gibi anlattım yaa )
    gaza gelme;kaza gelmesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler