Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    yakıt konusunda kesin olarak birşey söylerseniz iyi olur

bide 10bin km yi geçtikten sonra motorun heryerinden ses geliyormuş doğrumu acaba

mesela 50-100 km lik gezilerde 80-90 kmh hızda gidilirmi veya yolda bi arıza yapma durumu varmıdır ?
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır alıcaksan 5 bin km de sıkılacaksın zaten derdinden 10 bini o yüzden görmezsin. 80 90 ile gidersin ama sürekli 100 km durmadan 90 ile yaz sıcağıda gidemezsin şişer motor.

100 km 3 litre yakıyor işte daha ne kesinimi var. 1 km 10 kurus! yaktım dedım 700 km 70 ytl benzın.

sana benden tavsiye abicim alma bu motoru
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    arkadaşın dediği doğru ses geliyor km alakası yok sesin ister yeni ol ister eski ses eksik olmuyor bunlardan benim motor 16200 km daha tık yok hiç bir parçası değişmedi hala ilk günki parçaları ALLAHA ŞÜKÜR hiç sorun yapamadı ama ses gelir bunların hepsinden aldırmayın sese bişi olmaz

Motosikleti
    bu ne yaa kimse bişi yazmıyor ne zamandan beriiii

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt konusunda kesin olarak birşey söylerseniz iyi olur

bide 10bin km yi geçtikten sonra motorun heryerinden ses geliyormuş doğrumu acaba

mesela 50-100 km lik gezilerde 80-90 kmh hızda gidilirmi veya yolda bi arıza yapma durumu varmıdır ?
    biz geçen hafta sonu GAZİANTEP MT olarak kardeş köy okulu projemiz vardı okulu baştan sona komple boyadık sitedede bu konu için topic açıldı neyse gittiğimiz yol gidiş dönüş 80 km ve benim motor grupta en küçük motor herkes 250-600-800 cc motorlar var ortalama gurup hızımız 80-90 km'idi ve benim motorum o büyük motorlar hiç kasmadan güney doğunun kavurucu sıcağında gitti geldi tık demedi allaha şükür yani 80-90 km'hızla rahat gidersin istersen arkanada artçı alırsın
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    cevap veren herkese teşekkürler
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Beyler yakıtlarınızı mutlaka kursunsuz 95 alın. zaten 95 ile 97 arasında fark yok sadece marka yapıştırmasından ibaret.Bişey farkettiği yok.Fazladan para vermeyin.Ben 2.5 senedir aynı istasyondan alıyorum benzini.Sizede tavsiye ediyorum.
    Benim canavar 28 bin'e yaklaşdı 2.5 senedir daha tek bir tekleme dahi yapmadı.Yolda kalmak sözkonusu bile değil ztn yeterki motorunuza bakın.
    Uzun yol konusunda ben tek kontak Adana-taşucu yaptım gayet güzel geze gezede gittim.Şişme arıza felan olmaz yeterki sıkıştırmadan yoluna göre kullanın.Ama uzun yolda dinlendirmek marka ayırımı olmaksızın her motor için çok gereklidir.Dinlendirmede pek bir ölçü yok ama 100km'de bir 10 dk yada sigara ihtiyacınız kadar.Motoruda çok fazla soğutmamak gerekir
    Gidermi derseniz deponun bittiği yere kadar gider ama gereksiz yere motoru üzersiniz.Yakıt konusunda çok cimridir bu motor.Benim motor işe gitgel dolmuş parasından kendi parasını çoktaan çıkarttı. ;)
    Yakıt sarfiyatına gelince en çok etkileyen hava filitresi(2 bakıma 1değişin),diafram(20bin'de bir),kayış(15bin km'de bir değişmesi gerekir) ve çekici lastik.Subab ayarıda çok önemlidir.Eğer km si geldiyse mutlaka baktırın ayarına(13-14000km + -).
    Uzun yolda yakıt sarfiyatı için benim tespitim 4.500 devir gazı sabitlemek.Motor 70-75 km/h a kadar süner yakıtı koklar.80 85 i geçince benzini emer.Ztn bu bütün 125 - 150 cc emsali motorlarda aynıdır.Şehir içinde tavsiyem 3.500 deviri geçmeyince kokluyor.BAKIM KONUSUNDAN SERVİSE ASLA GÜVENMEYİN.Bu sözümü çok net bir şekilde söylüyorum.Boşu boşuna para bayılırsınız.

Bu arada motorlarınızın sorunlarına elimin erdiği kadar yardımcı olurum herzaman.Adanada olanlarıda ihtiyaçları varsa çok sağlam bir ustaya yönlendirebilirim.Adamlar 40 senedir motor tamirciliği yapıyorlar.Fiyatlarıda piyasanın %60 altında.Zaten Camgözü bilenbilir.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

Motosikleti
    arkadaşım baya bilgilisin sanırsam sende

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benim motora yan ''MONDIAL 151RS'' yazısı bulamadığım için ozalit çıktı almaya karar verdim, bana temiz bir sarı veya kırmızı yan yazıyı geniş piksel net çekip gönderebilecek olan arkadaş varmı?

Motosikleti
    yaww sen hala yazıdamısn amma taktın kafana bu yazıyı git yazdır reklamm cıd mondial 151 rs istediğin rengi olay btsin uzatma bu kadar

Motosikleti
    151 RS
    tulgacan;

Kardeş oyazıyı bulmasına bulunursun ama anca arayan bulur misalini verim sana.Servislerde scooter tamiratı yapan büyük dükkanlarda darbeli hasarlı grenaj çıkmaları vardır.Ama nadir rasgelir çoğu çöpe yada geri dönüşüme atılır.Şansını dene sen.Birde o yazı plastiğin üzerine verniklidir.Onu zarar vermeden çıkartması bir dert,yapıştırırsın tutmaz ayrı bir dert.

İllaki o yazı olsun diyorsan grenajı değiştir.Fiyatı 33 ytl motorcusuna göre 3-4ytl aşağı oynar.

Yakıtında çok fazla kardeş hava filitreni değiş,hava filitresi takozlarını(süngerlerini) benzinle yada deterjanlı suyla güzelce bir temizle.Bujin değiştimi hiç?Motorun kaç km de şu an.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

Yok kardeş o yazı zaten vardı bende nasılsa bulurum diye söktüm sökmeside bi zahmet mümkün değil yapışmaz yada sorunsuz sökülmez başkasından, birisi bana geniş piksel o yazıdan çekip buraya eklese ben onu ozalitçilerde halledeceğim, gönüllü bir arkadaş çıkarsa sevinirim, sadece yazı için kaput değişmeye gerek yok, zaten sırf mondialin bu sticker olayı yüzünden oraya başka bi marka yada alev görüntülü etiket bile düşündümde ozalit olayı yeni aklıma geldiği için vazgeçtim.

"""Yakıtında çok fazla kardeş hava filitreni değiş,hava filitresi takozlarını(süngerlerini) benzinle yada deterjanlı suyla güzelce bir temizle.Bujin değiştimi hiç?Motorun kaç km de şu an."""

Diğer konu olan yakıt ise evet fazla, söyledim hava filtresi sıfır değişti fakat bişi farketmedi 16.6 kuruş idi yakıt 15 oldu işte, hava filtresi takozlarının süngerlerinin ne olduğunu bilmiyorum, 2. el aldım haziranın 4ünde nerdeyse 3 ay oldu, motoru alırken arkadaş bujiyi yeni değiştim en kalitelisi demişti, 3 aydır buji ile ilgili bir sorunum çıkmadı, motoru 1700km de aldım şu sıralar 4700km oldu yani 3000km yaptım aldım alalı, fakat 2006 motor ve 1700 asıl km'si değildi, satan arkadaş bana km'yi daha önce sıfırladığını söyledi, nasıl yapılır bilmem fakat kendi söylediği bu, 15000km de olduğu varsayalım yada 10000km..

Şu yakıt düşerse hakketen çok sevineceğim..

Motosikleti
    151 RS
    Kardeş bende fot. makinası hiç yok.Sadece cep tel var ondanda birşey anlaşılmaz.Topic de yüksek pikselli bir makinası olan arkadaş sana yardım eder mutlaka.

Yakıtındada pek birşey söyliyemiyorum bu duruma göre.Sürüşe bağlı dur kalkın çoksa bu sarfiyat normal olabilir.
    2.el aldım demişsin eski sahibi,kullanımı ve evvelliyatı hakkında bilgin varmıydı motorun.Silindirin aşınmış olabilir muhtemelen çiğ yakar.Motor ısındıktan sonra ekzoz dumanında siyahlaşma oluyormu?Bulunduğun şehirde hava soğuksa beyazda olabilir.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Mavi gri yan grenaj işinizi görürse çekeyim yollayayım..

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavi gri yan grenaj işinizi görürse çekeyim yollayayım..
    İmkanın varsa çekip gönderirsen memnun olurum..

Yalan oldu herhalde.....

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    slm arkadaşlar rs yle 30000 km yi gören veya yaklaşan arkadaşlardan düzde en fazla kaçı gördüklerini öğreneblirmiyim
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    mondial 151rs
    heralde kımse 30,000ı gormeden motorlar perte cıktı galıba ama bn 15bıne yaklaştım 30bınde ne bastıgını soylerım :D

Motosikleti
    17100 km deyim hala sorun yok çok şükür şuan 100 - 110 max hız genel olarak 100 yani
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaşlar bu motora hiç rektefe yaptıran varmı kaça mal oluyo bizim arkadaşta var 16 000 kmde kışın yaptırmayı düşünüyo
    lifan 100

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler