Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Alıntı uzzy adlı üyeden alıntı
    Team 106 GTI bu fotoğrafı çekmeden önce hummalı bir çalışma sonrasında motoru pırıl pırıl yapmayı başarmışsın çok cici duruyor kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle .. yolunda açık olsun farında

Ewet dostum motoru silmiştim o gün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scubaghost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun20-5
    Selam Mİllet Mondİalİn Her Modelİ İÇİn Sorunlariniza ÇÖzÜm Kavacik Mondİal Bayİsİ UĞur Ustada (arka Balata, Sİgorta Atmasi ÇaliŞma ZorluĞu Aynalarin GevŞemesİ Vs Vs)arayin 0216 322 39 31 -322 39 47
    uğur

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    bayiyi sormadan internette halletsek olmuyormu bayiye sordunmu getir makinayı bi göreyim diyecek.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    arkadailar ben yeni aldım 151 rs cok harika ilk kalkış ve ivmesi cok iyi cok cabuk 90 km ye cıkıyor son olarakta 110 u gördüm şu an motorum 350 km oldu cok fazlada zorlamıyorum ama sanırım en fazla 120 yapar oda yol meyili iyi ise yanlız size tavsiyem 90 ile 100 arası cunki 100 aşınca sarsıntılar bailıyor ve otorun hakimiyeti zorlaşıyor ama 100 de bir problem yok bu arada devamlı 100 un altına inmemek şartı ile 85 bin yakıyor.

DeliDUMRUL68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı DeliDUMRUL68 adlı üyeden alıntı
    Bu ne şimdi yahu? Yani mondiler sakat mı demek istiyo yoksa çok sağlam sigorta dahi yapsak,biyeri kırılıp ta sürücüyü atmaz,zararımız da olmaz mı demek istiyo
    Şaka bir yana güzel bir olay.Mondiali beğenmeyenlere duyrulur hani...
    gaza gelme;kaza gelmesin

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Med-Line & Mondial el ele motosiklet dünyası kazasız belasız güsel günlere
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    SKYGO 200
    selam arkadaşlar 151 rs sabahları calışmıyor ne yapmam gerekir bir bilen varsa lütfen yardım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı silves adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar 151 rs sabahları calışmıyor ne yapmam gerekir bir bilen varsa lütfen yardım
    Motorun üstünde yazıyor "5 defa marş pedalına basın sonra elektrikli marşı kullanın" . Bu yazıyı gördünüz mü ve uygulamayı denedinizmi ?

Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı
    Motorun üstünde yazıyor "5 defa marş pedalına basın sonra elektrikli marşı kullanın" . Bu yazıyı gördünüz mü ve uygulamayı denedinizmi ?
    Kullanma klavuzunu okudum ama böyle bi yazı görmedim Acaba benim gözümdenmi kaçtı .Servistede ayaktan çalıştırmak daha iyi olur demişlerdi Başka böyle bi yazı gören varmıı acaba

Motosikleti
    mondial 151 RS
    arkadaşlar sbahları ilk marşta almıyorsa evet ayak marşına birkaç kez basın ve sonra kontağı açıp marşa basın (elden veya ayaktan)eski yöntemdir.Bir de motoru tekerleri üzerindeyken gidondan çalkalayın bu da faydalı olur.

Bunların Jiklesi otomatiktir, müdehale imkanı yoktur.Motor dönmeye başlayınca ürettiği elektrik jikleye verilir ve bir müddet sonra jikle kapatır.Isınmayala bir ilgisi yoktur.Yazın veya sıcak motorda dahi jikle standart görevini yapar.Dolayısıyla kış ayarı olmadığı için yaza ayarlı jikle düzeneği,kanalları kışın yetersiz olmaktadır.Buna çözüm motoru kapalı bir yerde muhafaza etmek ya da yukarıdaki yardımcı yöntemleri kullanmaktır.Tabii bu arada hava filitresi içine konan süngerler eksik olmamalı.
    gaza gelme;kaza gelmesin

Baracuda1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla arkadaşlar bende 151 rs kullanıyorum aslında çok ciddi bi sorun yok daha zaten altı üstü 7.5 beygir şehir içi ii kaçıyo tabii yağına felan ii bakarsan temiz tutarsan yani çok bişey beklemeyin o kadarda kötülemeyin bence ucuz motorlar arasında en havalı olanı ötekiler oyuncak gibi insanın binesi gelmiyo !!!! resimde de görüldüğü üzere en baba rengi siyah gri tek geçerim !! bide ufak tefek aksesuar yaptın mı tam piyasa olur motor
    Sollamak marifet değil!!!
    Önemli olan sağından geçmek...!!!

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Arkadaşlar benim motor dün akşam eve giderken arıza yaptı.Daha doğrusu rolantide durmuyor,iyi gaz yemiyordu,boğuluyor gibiydi.Eve gidince hava ayarını falan kurcaladım tık yok.Hava filitresi,hortumu vs orası da temiz.Ben de karbüratörü söktüm,temizlemek için (birazda meraktan)ama tertemizdi.Diyaframları falan dağıttım,tekrar topladım.Çalıştırdım yine aynı.Bujiyi söktüm tertemiz.Arızayı bulamıyorum kafayı yiycem.Oraya bak burayı elle.Pes edip bırakacakken, bezin gidiş hortumlarını çıkardım karbüratördeki benzini bitirsin,boğulma gitsin diye.Motor çalışmaya devam etti,benzin bir türlü bitmedi.Anladım ki diğer musluk hortumundan benzin giriyor.Yani musluk diyaframı yırtık.Gerçekten de öyle çıktı.
    <<Bunların muslukları da otomatiktir.Motor çalışınca vakum vasıtası ile benzin geçişi açılır,stop edince emiş kesildiğinden musluk otomatik kapatır.>>
    Vakum hortumundan benzin geliyordu.Yeğene sipariş verdim,musluğu almış sirkeci'den 25 ytl.akşama geliyor bakalım.Sonucu yazacağım.

Servise gitmedim,çünkü arızayı tarif etmem ama fazla anlamamam gerekiyor + musluk varmı,yokmu motor yatacak,orjinal halde (bozuk muslukla)gidersem çok benzin harcıyacak,aşırı ısınacak vs vs.
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Alıntı silves adlı üyeden alıntı

Dostum şimdi aklıma geldi .Benimkindede ilk zamanlar aynı sorun vardı. Sabahları yani motor soğukken 10-15 kere basıyodum marşa çok zor çalışıyodu.İşkence oluyordu çalıştırmak . Servise gittim karbüratörü temizlediler (gerçi fazla kirli değildi ama) , filtre süngerlerini taktılar ve rolanti ayarı yaptılar.Motorun çalışması şimdi normal.Artık motor soğukken en fazla 2. basışta çalışıyor...

Bence servise bi uğra baksınlar.

Motosikleti
    mondial 151 RS
    İşte benim 151'in karbüratörü:

gaza gelme;kaza gelmesin

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    motorinn motorun söküp takmadığın bi parçası kalmamış, motor ustası gibi çalışmışsın
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    SKYGO 200
    arkadaşlar herşeyi denedim sabahları calışmakta cok zorlanıyorum servise gittim birşey yok diyor cunki oraya gidinceye kadar isinıyor ve hemen calışıyor servis sungerini koydu ama hala calışmıyor her yolu denedim sabah ayak petalı olayını deniyecem olmassa karbiretörü sökecehim

Motosikleti
    SKYGO 200
    arkadaşlar herşeyi denedim sabahları calışmakta cok zorlanıyorum servise gittim birşey yok diyor cunki oraya gidinceye kadar isinıyor ve hemen calışıyor servis sungerini koydu ama hala calışmıyor her yolu denedim sabah ayak petalı olayını deniyecem olmassa karbiretörü sökecehim

ermac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200cc
    Arkadaslar slm butun forumu bastan sona okudum bende 151Rs almak istiyorum fakat martta motor fuarı varmış beklemek istiyorum. Açıkçası 151 Rs gördüm tipi çok net ama okuduklarım midemi bulandırmadı değil aldığın gibi dağılmaya başlaması pek hoş değil bunun yanında 1500 Ytl yede nerde motor var Sorucağım şuki ben avrupa yakasındayım burada servis varmı aldığımız gibi servise götürsek bazı şeyleri garantiden çözebilirmiyiz yani her gittiğinizde servise para veriyormusunuz şimdiden saolun...

Motosikleti
    SKYGO 200
    Arkadaşım sabah calışma problemim tamam dedigingibi birkaçkere ayak petalına bastım ve tek marşta çalıştı teşekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler