Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Birinci vitese atınca zaten yapıyor ama ikinci vitese geçerken yapması düşündürdü beni.
    4 bin devir altında ikinci vitese atarsam daha sessiz geçiyor ama 5 bin devir ve üstünde atarsam bayağa sert geçiyor .
    Sizdede durum aynı böylemi .
    Cevabınız için teşekkürler bu arada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Arkadaşlar, 2014-2015 diversion almaya karar verdim. Ama ABS olmaması inanılmaz rahatsız ediyor açıkçası. Ne dersiniz ?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 2014-2015 diversion almaya karar verdim. Ama ABS olmaması inanılmaz rahatsız ediyor açıkçası. Ne dersiniz ?
    Büyük motorda ABS şart hatta olmazsa olmaz diyenlerdenim..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    ömer mt için evet cok gerekli) ama xj6 da ben abs ole pek gerek duymadım acıkcası suana kadar. belki uysal kullandıgım için olabilir. abs tabikide extra bir avantaj saglıyor freni korkmadan sıkmana imkan tanıyor. fren yapmasını ögreniyorsun abssizde biraz da)

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ön freni gayet kuvvetlidir xj6 nın, ben hiç kaydırmadım ön tekeri. arka normal olarak direk kilitliyor. kombine frende çok kısa mesafelerde durmak mümkün. genel olarak 10 üzerinden 8 verebilirim fren sistemine xj6 nın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birinci vitese atınca zaten yapıyor ama ikinci vitese geçerken yapması düşündürdü beni.
    4 bin devir altında ikinci vitese atarsam daha sessiz geçiyor ama 5 bin devir ve üstünde atarsam bayağa sert geçiyor .
    Sizdede durum aynı böylemi .
    Cevabınız için teşekkürler bu arada
    rica ederim. motorumu sattığım için deneme imkanım yok şuan için. çok ta hatırlamıyorum öyle bir durum yaşadığımı. bazen benim ki 3 ten 4 e atıp gaz açtıktan sonra boşa atıyodu kendi kendine. aldığım ilk günde vardı bu problem. bi servise baktırın isterseniz.

Motosikleti
    xj6 Diversion F
    Selam arkadaşlar, bende xj6n ile aranızdayım. xj6n e ön cam nerden bulabilirim, puig arıyorum bakmadığım yer kalmadı kimsede yok.

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    2 defa abs fireni yüzünden sıfır motoru pert edene şahit oldum koca zx10 pert oldu. sıcaktan eriyen asvalttan dolayı yola mıcır dökmüşler toplu gezi esnasında virajda o mıcıra girince firen yaptı abs geriye saldırttı fireni, fren yapayınca yoldan çıktı. biriside honda cbr 600f. orta refüşde sulama yapmışlar yol yine virajlı ve düşecem korkusuyla frenleme yaptı ancak abs devreye girdi fren tutmadı sonuç yine aynı. 90 derece dik konumda giderken fren sıkacaksan öyle bir motor kullanma şekli varsa abs mantıklı. ben hiç ısınamadım acemi işi ve sonucuda hiç iyi değil.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 defa abs fireni yüzünden sıfır motoru pert edene şahit oldum koca zx10 pert oldu. sıcaktan eriyen asvalttan dolayı yola mıcır dökmüşler toplu gezi esnasında virajda o mıcıra girince firen yaptı abs geriye saldırttı fireni, fren yapayınca yoldan çıktı. biriside honda cbr 600f. orta refüşde sulama yapmışlar yol yine virajlı ve düşecem korkusuyla frenleme yaptı ancak abs devreye girdi fren tutmadı sonuç yine aynı. 90 derece dik konumda giderken fren sıkacaksan öyle bir motor kullanma şekli varsa abs mantıklı. ben hiç ısınamadım acemi işi ve sonucuda hiç iyi değil.
    bunlar abs nin değil sürücünün yolu okuyamamasından kaynaklı sıkıntılar. abs olmasa orada önü kilitleyip yatırır motoru, daha kötü sonuçlar da olabilir. mantıksız bilgilendirmelerden kaçınalım.

Gençler bu beşiktaş tüneline giriş kısmından yukarıya çevre yoluna bağlanan yolun orada hemen hemen her gün xj6'lı o arkadaşı görüyorum teker yapıyor o dağ gibi yere tırmanırken :D sonra basıp uzuyoruz ben pek yakalayamıyorum rc 390 ile yani basmıyorum çok ama baya aralara 150 160 ile giriyordu arkadaşlar :D MT egzozu var :D buradaysa selam olsun sana genç

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar abs nin değil sürücünün yolu okuyamamasından kaynaklı sıkıntılar. abs olmasa orada önü kilitleyip yatırır motoru, daha kötü sonuçlar da olabilir. mantıksız bilgilendirmelerden kaçınalım.
    herkes istediğini almakta özgür tabi kimseye sen absli almışın abssiz almışın diyemeyiz öyle bi hakkımızda yok zaten , ben 25 senelik bir sürücüyüm bildiğim(öğrendiğim) şeyi paylaştım. ister altından anlasınlar ister üstünden benin için sıkıntı yok. hiç abs testi gördünüzmü virajda giderken sulu yolda mıcırlı veya toprak yolda fren testi yapıp bak bu kaymayı önledi diye. bütün abs testleri 90 derece dik konumda yanlarda koca koca kollarla(düşmesin diye )yapılmıştır. araştırmak bedava google amca hepsini yanıtlar. Absli motorda kullandım ama absli motor alıp uzun kullanmam bu araç araba değil 90 derece dik gitmiyor. bana kalırsa ben hiç frensizde çok kullandım ve yinede zor durumda kalırsam kullanırım, bu birazda beceri, yol okuma ve tecrübeyle ilgili bir durum. her hafta aşağı yukarı 500km yol yaparım ve öyle çokda fren kullanmam, sürüş kurslarına gidip sen tehlikeli sürüyon bişey bilmiyon diyip küçümseyipde gidip abs li motorla uçup ayakları havada alçılı selfie yapanıda gördüm kendimde uçma derecesine geldim. kavşaktan 250 km hızla geçersen o abs de yalan olur iyi sürüşünde yalan olur motor sürüş derside. abs özellikle acemi motor kullanmayı bilmeyen(yeni başlamış tecrübesiz) insanlar için tasarlanmış panik durumda iş gören bir uygulamadır ve üst düzey motor kullananları yanıltma riski çok fazladır. örneklerini defalarca gördüm.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Merhabalar, 2014 XJ6N almış bulunmaktayım. Diversion ya da diversion F modelini çok bekledim ama sonunda dayanamayıp naked modelini aldım. Sorum, siperlik için araştırma yaptığımda, 450 TL civarında olan GIVI'nin tek seçenek olduğunu görüyorum. Bildiğiniz başka bir marka ya da çözüm var mıdır? Teşekkürler.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı esbabsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 2014 XJ6N almış bulunmaktayım. Diversion ya da diversion F modelini çok bekledim ama sonunda dayanamayıp naked modelini aldım. Sorum, siperlik için araştırma yaptığımda, 450 TL civarında olan GIVI'nin tek seçenek olduğunu görüyorum. Bildiğiniz başka bir marka ya da çözüm var mıdır? Teşekkürler.
    öneririm. fakat bulmak çok zordur.

Motosikleti
    öneririm. fakat bulmak çok zordur.

http://files.bs-motoparts.eu/images/...iben/5026h.jpg
    Teşekkürler öneriniz için fakat dediğiniz gibi bulmak zor olacak aramalar da dahi çıkmıyor. Yurtdışından getirtilebilir belki.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Teşekkürler öneriniz için fakat dediğiniz gibi bulmak zor olacak aramalar da dahi çıkmıyor. Yurtdışından getirtilebilir belki.
    bunun distribütörü mototaş, para konusunda sıkıntınız yoksa sizin için getirtebilirler. onun dışında sipariş alıp bir sonraki sevkiyata da ekleyebilirler. takribi 2 ay sürüyor gelmesi.

Motosikleti
    bunun distribütörü mototaş, para konusunda sıkıntınız yoksa sizin için getirtebilirler. onun dışında sipariş alıp bir sonraki sevkiyata da ekleyebilirler. takribi 2 ay sürüyor gelmesi.
    O halde Mototaş'la görüşüp bir sorabilirim tamamdır.

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Arkadaşlar merhaba,

Önümüzdeki hafta kısmetse bende R25'imi satıp 2015 Xj6 ile aranıza katılacağım. Motorsikleti daha çok tur amaçlı kullanacağımdan bende ön siperlik bakıyorum. Yukarıda genel olarak Puig önerilmiş sanırım. Yakın zamanda Danimarka'dan bir akrabam geleceğinden Puig'in yetkili satıcısı olan bir mağaza buldum Danimarka'da. Sizce aşağıdaki siperliklerden hangisi uygundur? Yada bu siteden önerebileceğiniz bir siperlik varmıdır? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

http://mctech.dk/shop/puig-rafale/
    http://mctech.dk/shop/puig-touring-ii/

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Önümüzdeki hafta kısmetse bende R25'imi satıp 2015 Xj6 ile aranıza katılacağım. Motorsikleti daha çok tur amaçlı kullanacağımdan bende ön siperlik bakıyorum. Yukarıda genel olarak Puig önerilmiş sanırım. Yakın zamanda Danimarka'dan bir akrabam geleceğinden Puig'in yetkili satıcısı olan bir mağaza buldum Danimarka'da. Sizce aşağıdaki siperliklerden hangisi uygundur? Yada bu siteden önerebileceğiniz bir siperlik varmıdır? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

http://mctech.dk/shop/puig-rafale/
    http://mctech.dk/shop/puig-touring-ii/
    çok rüzgar yiyorsun xj6 da, camın seni kurtarabileceğini düşünmüyorum. turing düşünüyorsan başka bir motora yönelmeni tavsiye ederim. şahsen ben xj6 mı satıp tracer aldım sırf bu rüzgar muhabbetinden.

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh be. Yoruma bak.
    Laf söyledi balkabağı, .................
    Jemand bunu beğendi.
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı cerkezbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh be. Yoruma bak.
    Laf söyledi balkabağı, .................
    cahil, net.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    O halde Mototaş'la görüşüp bir sorabilirim tamamdır.
    Ninja 300 Puig marka koruma takozu için mototaşı aradım 2,5 ay sonra gelir dedi. Puig İspanya'ya ulaştım ebay üzerinden satın aldım 300 lira daha ucuza 11 günde elime ulaştı. İmkan var ise mototaş ile hiç uğraşmayın derim
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler