Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    jx6 sahipleri neden 20 binden sonra satmaya çalışıyor satışta ki makinalar 20-30 km deler altı da üstü de neredeyse yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

10bin km civarı 250cc tecrubesi olan, akli basinda, egitimli biri icin bu motor ölümcül olur mu?
    Güncel bakım fiyatları nasıl acaba?
    Bir de Istanbul'da sehir icinde kullanacağım daha çok(haftasonu sehirlerarasi kaçamakları da bolca olacak tabi ama). Açıkçası mt-07 yerine sirf 4silindir sesi icin bunu tercih edecegim gibi görünüyor. Sesi trafikte dikkatleri cekecek kadar etkili mi?
    Tecrübeli arkadaşlar umarim cevaplarlar
    antilop_skul bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı gpac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10bin km civarı 250cc tecrubesi olan, akli basinda, egitimli biri icin bu motor ölümcül olur mu?
    Bir de Istanbul'da sehir icinde kullanacağım daha çok(haftasonu sehirlerarasi kaçamakları da bolca olacak tabi ama). Açıkçası mt-07 yerine sirf 4silindir sesi icin bunu tercih edecegim gibi görünüyor. Sesi trafikte dikkatleri cekecek kadar etkili mi?
    bunu bende merak ediyorum pulsarı satıp almayı planlıyorum
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Sesi çok güzel. Ggeçen Beşiktaş'a denk geldim Çok güzel bir sesi var
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Arkadas two brothers egzoz takti sesi muthis cikiyor.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Bendede twobrothers var yıkıyor ortalığı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

7 bin devire kadar uysal 7 binden sonra fittirir eğer biraz kendini bilirsen sorun olmaz he heyecan pesindeysen bulaşma tükurecek kadar torklu ve güçlüdür
    .

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    [QUOTE=antilop_skul;3803642]bunu bende merak ediyorum pulsarı satıp almayı planlıyorum[/QUO

bı kac bın km vespa , 16000 km kadarda pulsar kulandım bu yaz xj6 n aldım themanicjoe nın dedıgı gıbı alt devırlerde cok ılımlı ve uysal bır motor cok rahat ve hata tolore eden bır makına ama yuksek devırlerde gucunu gösteriyor . önemli olan ben gaza gelmem yolda gereksız hızlar yapmam dersen gereksız agresıf surmem dersen cok rahat 200 cc veya 250 cc den gecilecek makina ..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Naked değilde Diversion F rüzgarlık çok başarılı süper ayarlanmış.
    200 km hızlarda motor üzerinde çok rahat hareket ediyorsun ya bitiyorum..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    XJ6 F almak istiyorum. Çok istiyorum ama ABS yüzünden yanaşamıyorum.

Lütfen beni ikna edin ABS konusunda da kafam rahatlasın, huzur içinde motorumu alıp bineyim beyler

Tekerinize taş değmesin.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Neden ABS den endişe ediyorsun anlamadım..??
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    basto kardeş,teknolojinin ve sağladığı kolaylıkların kötü olduğunu kimse savunamaz.tabii ki arabada da motorda da olması iyi birşey.en azından psikolojik olarak bile rahatlatır insanı.ama eğer tecrübeli ve öngörülü bir sürücü isen,ABS ye çok fazla gereksinim duymazsın,şöyle:
    -trafikte bir yolcu minibüsünü takip ederken,biliriz ki el kaldıran bir müşteriye hemen duruverecek,ee şimdi bunu bile bile ben eğer öngörülü bir sürücü isem o minibüsü yakın takip etmem.ya bırakırım gitsin yada geçer giderim.
    -yerler ıslak,yağmur yağmış mesela 50/60 la gidilmesi gereken bir yol,eğer ben bu hızdan daha hızlı gidersem motoru/arabayı güvenli bir şekilde durduramayacağım belli.ABS'm var diye maceraya girmenin anlamı yok.o hızlarda 4 tekeri olan ve lastiklerinin yola basma alanı çok daha fazla olan arabayı bile durdurmak meseledir.
    tamam ABS,aracın önünün-arkasının oynamasını engelleyip,düz bir hat üzerinde güvenli durmasını sağlar,bunu biliyoruz.ancak şöyle bir bilimsel gerçek daha var ki,ABS'li bir aracın durma mesafesi,ABS'siz bir araca göre daha uzun mesafedir.bana göre tecrübeli ve öngörülü bir sürücü böyle pozisyonlara düşmeyecektir.
    belki başka arkadaşlardan da farklı fikirler gelecektir.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Haklısınız ben de trafikte çok şükür hiç ihtiyaç duymadım ABS'ye. Henüz 1 yıllık sürücüyüm. Sadece boş alanda kendi kendime yaptığım testlerde ABS'siz motorda ön teker kitlerken, ABS'lide kitlemediğini gördüm.

Öngörülü olsak da ihtiyaç duymayacağımız anlamına gelmiyor, zaten ABS bir kez lazım olur belki. Onda da kurtarmamıza veya daha az hasarla atlatmamıza yardımcı olursa ne ala.

Aklımda kalan bir kuruntu, ya bir gün lazım olduğunda ama olmadığında pişman olursam. O gün pişmanlığım fayda vermezse diye.

Yoksa motora hastayım. ER6 F var buna rakip ama ben bu motoru almak istiyorum. Yamaha'dan istesek de ABS'li getirmiyorlar zaten değil mi?

Motosikleti
    tabii ki kilitleme olmayacaktır.ABS=ANTİ BLOKAJ SİSTEM demektir zaten.ne zaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz.tekrar söylüyorum,olması bir avantaj ama olmaması bence bir eksiklik değil.
    ben 30 yıldır motor kullanıyorum.2007 de 1 motorum ABS'li idi,onda da hiç ihtiyacım olmadı.şuanda da XJ6 F'i 2.5 yıldır kullanıyorum yine ihtiyacım olmadı (çok şükür).genelde oldukça sakin kullanırım.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    adanalı üstad, çantaların maliyeti ne olur peki? Ben de motoru alınca aynen yan ve arka çanta istiyorum.

ABS konusunu bilemiyorum gerçekten, lastikler de çok önemli tabii. Dediğim gibi belki hayatta bir kez lazım olacak bir şey.

Motosikleti
    güncel aksesuar fiyatları benim donanımın olarak şöyle:

lastik fiyatı şuanda 1300 tl.oldu

bu arada benim motorum,bir hayırlı işimiz dolayısı ile satılıktır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8556965/detay/

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Demek ki biz motoru alsak üstüne 5000 TL harcamak lazım bu aksesuarlar için :D Teşekküler üstad. Ben de motorumun satılmasını bekliyorum, inşallah satılırsa ancak borç harç ile üstüne koyup alabileceğim.

Peki beyler, tabii burası XJ6 başlığı ama sizin tecrübenizden faydalanmak için soruyorum ER6 F ile XJ6 F'yi karşılaştırır mısınız?

Arkadaşlar merhaba Ankara'da yaşıyorum düşük km,düşmesi kalkması olmayan siyah renk Division f almak istiyorum satmayı düşünen olursa bilgi vermesini rica ederim.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Merhabalar yamahanin kendi sitesinde tek renk var ama sahibinden de sıfır farklı renklerde var. Diversion için konuşuyorum 2015 model yazıyor Yamaha bayileri bunun sebebi nedir? Artık tek renk mi geliyor?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı r48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar yamahanin kendi sitesinde tek renk var ama sahibinden de sıfır farklı renklerde var. Diversion için konuşuyorum 2015 model yazıyor Yamaha bayileri bunun sebebi nedir? Artık tek renk mi geliyor?
    3 rengi var diye biliyorum, race blue (gri jantlar mavi karenajda siyah) fume jantlar mavi ve siyah beyaz şeklinde
    r48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler