Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

istediğim gibi bir chopper varmı bildiğin???

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    valla bencede öyle ama hakettiği Kymco nun scooter pazarındaki durumu nedeni ile hakettiği değeri göremiyor
    Scooter icadı bile bana göre hatadır ona göre karar vermemek lazım.
    Motor kullanıcı arkasına düşüyor hepsinde fizik kuralları bitiyor denge açısından. Bakımlarda sök-tak derken plastik aksam bağlantı vidaları(bir avuç dolusu) zamanla yuvasının aşınımından dökülüyor,küçük tekerleri yolu tutmuyor.... Şehir içinde belki uygun düşer o da İtalya gibi sahil şeridinde turistik amaçlı.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Chopper_Boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor alacağım ama kararsızım.istediklerim;
    250 cc veya 125 cc olacak,
    çin malı olmayacak,
    sıvı - su soğutmalı olacak,
    bi regal raptor dd250e-9 kadar atak,hızlı olacak
    regalin şuandaki pazardaki satışı ve satış sonrası durumu iyi görünmüyor.
    regalden ve diğer 250 cc olan markalardan teknik olarak çok ilerde olan
    kymco venoxu ilk sıraya koymanı tavsiye ederim.
    fiyatının diğerlerinden biraz yüksek olması kalitesindendir..
    2500-3000 ytl aralığında alabileceğin diğer markalar özellikle regal kısa sürede sorunları nedeni ile 5000 ytl seviyelerine çıkacaktır..
    kymconun sloganı ''birkere alınır yıllarca kullanılır'' bu anlamda yerine oturuyor.

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250 alısın uzun süre sorunsuz binersin Yalnız rr ile hyo kıyaslaması gibi bir hata yapma. Raptor 1940 lı yılların zemberek gibi tireyen sıralı motoruna sıvı soğutma makyajı yapılmış saf kan çinlidir. 7200 ytl pazarlıkla gv 250 sıfırını alabilirsin. Çok dersen keeway ss ve ya efsane motordan Land CRUSER tercihi de mantıklı olur.
    keeway ss ve land cruiser ların soğutma sistemi sanırım hava soğutmalı.ki buda bir dezavantaj...fiyatı bunlar gibi başka bir chopper varmı (su-sıvı soğutmalı) bildiğin?
    tekeri patlak bir motorcunun hayat damarlarından biri kopmuş demektir...:bounce:

Motosikleti
    Bir gömlek üste çıkıp 7200 ytl den gv250 almak çözüm o halde.

Motosikleti
    arabayı satayım zx 6 olacak
    abi benim haddime değil ama venox herkesi cezbediyor 5500 gibi iyi bir venox alabilirsin fiyakan olur hem çinli değilim dersin hemde kalıbı 250 lik değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    vıceroy regale su soğutmalı makyajlı saf çinli demişsin.ama ss250yi al demişsin.keeway ne patantli olursa olsun çin malı motor.bende regal ver bi arkadaşımdada ss250.motor benim motorun eline su dökemez.ben yüzlerce km kontak kapamazken ss durup dinlenmek zorunda çünki bizim motorlara makyaj olsun diye konulan zımpırtı bi işe yarıyo demekki.rr dada titreşim hiçte fazla deyil.yada ben hissetmiyorum binlerce km dir.çalışırken motora ellediğmde hiçbi titresim algılayamıyorum.ben motorumu övme amacınde deyilim ama rr dandik muamelesi yaparkende bari üstün dediğiniz motor honda yamaha olsun keeway deyil.

emrenergiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı Ulgio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende custom chopperlardan istiyorum.Amerikada avrupada falan bir sürü el yapımı motosiklet yapan insan var.Türkiye'de niye yok?Bİliyorum pahalı,fakat 200 cc den başlayan baby chopper denilen modellerde var ve gavur ellerde fiyatları çok uygun...
    Custom Chopper istiyosun, Türkiyede Yok Dİyosun
    Demekki o kadar da istemiyomussun

Tarhan Telli abimizin motosikletlerini hiç görmedin galiba ayıp ayıp....

ya arkadaşlar ikinci el bir hyosung gv 250 yada regal raptor almaya karar verdim.ama bir iki sorum olacak...
    gv 250 nin soğutma sistemi yağ - hava soğutmalı.
    su soğutmalı yı aratırmı? ve...uzun yolda sorun çıkarırmı? yani uzun yol motoru diyebilirmiyiz???
    tekeri patlak bir motorcunun hayat damarlarından biri kopmuş demektir...:bounce:

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Eski Raptor kullancısıyım görüntüsü ve su soğutmalı olması artıları.Ancak %10 oranında elektrik donanımında arıza çıkıp aküyü bitirme problemi var ve bu başına gelirse cok uğraşırsın.Benim motorum da bu şanssız motorlardandı ve 3.000 kilometredeyken elimden çıkarmak zorunda kaldım bulunduğum şehirdeki servisin de kapanması nedeniyle.Akü boşalması sebebiyle adam gibi motora binemedim.İşin kısası Raptor fazla gelecek vaadetmeyen bir motor.Servis ağı ve bayi sayısı azalmaya başladı.Hemen alacağım dersen Kymco almanı öneririm.Ama biraz beklemeye razıysan Hyosung250 veya yeni adıyla St Kanuni alabilirsin.Hyo için beklemen gerektiğini düşünüyorum çünkü şu an el değiştirme aşamasında olduğu için ne olacağı çok belli değil.

ya arkadaşlar ikinci el bir hyosung gv 250 yada regal raptor almaya karar verdim.ama bir iki sorum olacak...
    gv 250 nin soğutma sistemi yağ - hava soğutmalı.
    su soğutmalı yı aratırmı? ve...uzun yolda sorun çıkarırmı? yani uzun yol motoru diyebilirmiyiz???
    Uzun yolda sorun olmaz.Su soğutma şehir içi sıkışık trafikte avantaj sağlar ama Hyonun da şehir içi problem çıkaracağını sanmam.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baby chopper istiyorum hocam 200 cc den başlayan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    chopper_boy.
    senin motosiklet konusundaki bilgi ve birikimini çözebilene aşk olsun
    Bir topicte akıl soruyorsun,aynı konudaki başka bir topicte akıl veriyorsun gibi geldi bana
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...iser-mi-2.html

Motosikleti
    X-utku-X ,değerli kardeşim;gv 250 maliyet olarak yüksek gelirse,çinli tercih yapmak durumunda keeway olabilir demek istemiştim. Çünkü benden önce yazanlar sl150 gibi alternatifler sunmuşlardı.
    Regalin motor teknolojisi için yazdıklarımda bir eksik ya da fazla varmı? Milli sistemle çalışan,dolayısıyla çok titreyen,görüntünün sağlam olduğu,sıvı soğutma ile eksiğinin makyajlanmış bir çinli olduğunu ifade ettim.
    Motor çalışırken elle kontrol edip rahatsız edici tireşiminin olmadığını yazmışsınız! Titreşim hareket halinde ve devrin yükseldiği noktada gerçekleşecektir.
    Keeway super shadow sayfalarına bir bakıcak olsanız benim realist şekilde artıları ve eksileri yazdığımı görebilirdiniz.Bindiğim motosikletin şovanistliğini hiç bir zaman yapmadım. Maksat bilgim kadar yardımcı olabilmek.
    Regal Raptor için başka siteden alıntılar…
    *Vidalarını sıksık kontrol edin biraz titreşimden dolayı civataları çıkabiliyor binmeden mutlaka gözle kontrol şart
    *Artık elde tornavida, sıkarız durmadan.Olmazsa da cıvataları bir beden büyüğü ile değiştiririz. Valla zaten, sizin gibi metheden genç arkadaşlara güvenerek aldım. Çünkü gençlerin motorları nasıl hoyratça kullandıklarına şahit oluyorum çok defa.Demek kıramıyorlar ki methediyorlar..
    *Regalde v motor olsa 10 numara olcakmıs.
    * Titreşim var ve servisten eve plakanın civatasının biri düşmüştü.
    ''Bu arada yeri gelmişken; bu olaya karşı ne yapıyorum biliyor musunuz? Pul yerine ya da pulla birlikte musluk zıvana lastiği takıp öyle sıkıştırıyorum. Deneyin memnun kalacaksınız. Tabi ısınan kesimler olmaz. Oralara da yaylı pul (rondela diyorlar galiba) takmak gerBaşkentte Regal satan bayi kalmadığını hatta servis diye bir yerin bile olmadığını üzülerek bildiririm.

* Geçenlerde sarıkayaları aradım ankarada bir bayi teli istedim adam dediki bir bayimiz var ama telefonu yok demezmi
    Neyse aldım adresi atladım arabaya bastım gittim
    Amaneeeeyyyy birde ne göreyim..
    Bayi dene yer 5 meetre bi bisiklet motosiklet tamircisi yedek parça yok Mondialden temin ediyoırmuş parçaları..
    Yani lafın özü Ankarada Regal mefta olmuş...
    Vibrasyonun faydaları..
    1- Kan dolaşımını düzenler,
    2- Damarlarda plak oluşumunu engeller, böylelikle inme veya enfaktüs riski minimuma düşer,
    3- Böbrek ve safra taşı oluşumunu engeller, varsa düşürür,
    4- Bacak kaslarına sürekli masaj yaparak rahatlama sağlar,
    5- Kabızlığa iyi gelir, ancak ishal durumunda Regal'e binmek önerilmez,
    6- Grip durumunda solunum yollarının açılmasına yardımcı olur,
    7- Kepeği engeller varsa hızla dökülmesini sağlayarak kısa sürede arındırır,
    8- Regalciler Kırım Kongo'ya yakalanmazlar, kenelerin vücudunuza tutunması neredeyse imkansızdır, yürürken veya otururken tutunsa bile ilk sürüşte düşerler,
    9- Herhangi bir bakteri türünün vücudun herhangi bir bölgesinde kolonize olmasını engeller, ne kadar uğraşsalar da bir araya gelemezler,
    10- Radyasyona karşı bile direnç kazandırır,
    11- Yağların yakılmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur,
    12- Kanın en ücra hücrelere dahi ulaşmasına yardımcı olarak selüliti engeller,
    13- Beyinde reaksiyonların daha hızlı olmasına yardımcı olarak parlak fikirlerin çıkmasını sağlar, ancak fazlası düşünsel bulanıklığa sebebiyet verir...
    14- Uzun vadede Parkinson'u engeller
    15- Sinir hücreleri arası veri iletimi daha hızlı gerçekleştiğinden refleksler çok iyileşir, böylelikle kazalardan korunursunuz,
    16- Toksinlerin atılımını hızlandırarak bedava Detoks yapmanızı sağlar,
    17- Vücudun kendi kendini titretme mekanizması uzun vadede körelir. Böylelikle büyük iş toplantılarında, sunumlarda heyecanınızı gizleyebilir avantajlı duruma geçersiniz.
    18- Köprüden bedava geçebilirsiniz. Hiç bir kamera sizin plakanızı net çekemez...
    19- Herhangi bir deprem durumunda soğuk kanlılığınızı koruyarak sağlıklı kararlar verebilirsiniz, 7.4 nedir ki?

Özetle Regalciler daha sağlıklı, daha uzun ömürlü, daha başarılı olurlar... Demek ki Vibrasyon öyle sanıldığı kadar kötü birşey değilmiş :-)))

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc klasmanında regal yada hyosung gv üstüne tanımam ben.
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopper_boy.
    Bir topicte akıl soruyorsun,aynı konudaki başka bir topicte akıl veriyorsun gibi geldi bana
    arkadaşım akıl vermesi çok basit bir topicte ondan. ikiside çin malı ve 250 lik ise artısı daha fazla olanı tavsiye etmek zor bişe değil...ama akıl almak istediğim konu ise çin malı olmayan ve RR ile kıyaslanan motorlardı...

Motosikleti
    Çin malı kullanmak motorcu olabilmenin zorlu basamaklarında atılacak en önemli adımdır.
    Eliniz anahtar tutmayı kesinlikle öğrenir. İster istemez daha kaliteye giden yolda motor aksamlarını ve uyumlu olan japon malı parçaları tanırsınız. Sorulabilecek her soruya mantık dolu cevap vermeye başlarsınız! İşte artık klavye motorcusu değil gerçek usta kıvamındasınız.

Motosikleti
    keeway sl 150
    bir sl 150 kullanıcısı olarak saygıyla selamlıyorum sizi...
    hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın...

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keeway Superlight 150 ye bak derim... Fiyatları 1500 ile 3500 arasında değişiyo... Dayanıklı uzun yoL motorudur kendisi

bu çinli değilmi ?
    ne soğutmalı bu ?
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Motosikleti
    honda cbf-150
    suzuki intruder 250

25karakter
    sanatı sanat için değil halk için yapıorum:mrgreen:

::ressam::

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım akıl vermesi çok basit bir topicte ondan. ikiside çin malı ve 250 lik ise artısı daha fazla olanı tavsiye etmek zor bişe değil...ama akıl almak istediğim konu ise çin malı olmayan ve RR ile kıyaslanan motorlardı...

HOOOPPP ŞAVAŞ ABI LAF YOK

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopper_boy.
    abı bende yaşadım bu sorunu appache mı yoksa cbf 150 mı diye galıba abıde aynı sorunu yasıyor bıraz bulanım galıba
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler