Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısın adamlar bi şeyi yaparken başka şeyi bozuyolar En güzeli kendin yapabilmen
    Fatih kardeş sana özelden mesaj attım heberin olsun
    abi okudumda bulamadım bende sana attım bir mesaj :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Arkadaşlar benim arka dişliyi degiştirecegim sorun var.Önde 17 var arkada 41.Ön 17 kalsın arkaya kaç atim.36 veya 38 nasıl olur kullanan varsa bu haliyle kendi ibresini deviyor motor Windy.38 atasım var ama çekişten nsaıl düşer gidiş olarak (hız) artış olur mu..?

Motosikleti
    Alıntı Mustafa001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim arka dişliyi degiştirecegim sorun var.Önde 17 var arkada 41.Ön 17 kalsın arkaya kaç atim.36 veya 38 nasıl olur kullanan varsa bu haliyle kendi ibresini deviyor motor Windy.38 atasım var ama çekişten nsaıl düşer gidiş olarak (hız) artış olur mu..?
    kardeş orjinali 15 değil mi önü zaten 17 yapmışsın bu yetmedimi de arkayı da düşüreceksin bu sana yarardan daha çok zarar olur motor hantallaşır 5i göremessin 4 de kalır motor 5 i kaldıramaz yani yokuştada çekmez tavsiyem elleme

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orjinal 15 dişli ve 17 dişli olanlar varmış, benimki 15dişli, 16yı denedim o bile motoru çok etkiledi, sık sık 4ncu vitese düşüyor motor. Ama arka dişlinin 42 41 olması çok önemli değil, örneğin 38 olsa %7 hız artışı ve o kadar da güç kaybı olur.
    Yada önde 15dişli varken 17yapılırsa %14 hız artışı olur ama 125cc motorda ancak yokuş aşağı hissedilir. Genel olarak dişlilerle oynamak bizim motorlara gelmez.
    112ciyiz

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Cevaplar için sagolun.Ön saten 17'ydi aldıgımda.Arka 41 arka dişlide sorun var degişmek zorunda onun için sordum çekiş önemli degil çukurovada yokuş filan yok.Degişmek zorunda oldugu için diyorum 38 mi atsam veya yine 41 mi alsam diye 4 te çok güzel gidiyor.5 te atınca çok geç hızlanıyo kendi ibresine oturdu bu dişlilerle ama degiştirmek zorundayım.38 atsam ne kadar km de hız farkı olur ki ?

5e atınca geç hızlanıyor diyorsun. Arka dişliyi küçültürsen daha geç hızlanır. Şöyle yapabilirsin, ön dişliyi 15 yapıp, arkaya 38 takabilirsın.
    Dediğim gibi benim orjinal 15dişli, sendeki17. 15 yaparak 5nci viteste hızlanmayı düzeltebilirsin.
    Ön 17 arka 38 yaparsan 4ncu viteste 100ü görürsün, 5nci vitese attığında artık birkaç dakika sonra 110-120 yapar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

bu arada motor windy mi? Windy s mi?
    112ciyiz

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    windy s 150cc liği çıkmış herhangi biryerde gören duyan varmı? kanuni nin web sayfasında resmi var ama tıklayınca birşey açılmıyor ,tahminimce motoplus fuarında sergilenir, Acil112 kardeş kazana çok üzüldüm bu başlık altındaki yorum ve paylaşımlarını herzaman okurum,umarım biran önce sağlığına kavuşursun,bu arada ne kadar binmekten korksan ve kendini motosiklete soğuk hissetsende motosiklet.net ten kopmaman hala içindeki aşkın bitmediğini gösterir .
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5e atınca geç hızlanıyor diyorsun. Arka dişliyi küçültürsen daha geç hızlanır. Şöyle yapabilirsin, ön dişliyi 15 yapıp, arkaya 38 takabilirsın.
    Dediğim gibi benim orjinal 15dişli, sendeki17. 15 yaparak 5nci viteste hızlanmayı düzeltebilirsin.
    Ön 17 arka 38 yaparsan 4ncu viteste 100ü görürsün, 5nci vitese attığında artık birkaç dakika sonra 110-120 yapar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

bu arada motor windy mi? Windy s mi?
    Kardeş nasıl oldun
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Emin kardeşim motor windy 1 de 50 2 de 80 3 te 105 4 te 120 5 te üstüne yatınca ibreyi deviriyorr bu haliyle ben arkayı 38 yapsam daha mı hız artacak.Sen 4 de 100 yapar demişsin.Bu haliyle 120 yapıor saten.Neyse kararsız kaldım konu fazla uzamasın 41 alim takim yine.Ön 17 arka 41 olsun çok memnunum böyle.Emin kardeşim msn neden görüşelim biz seninle.

İyi FOrumlar..

[IMG][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Çok yakında...
    Kardeş senin motor 250 cc mi Benim motor 4. viteste 100 civarı hız yapıyor
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

ilginize teşekkürler arkadaşlar, Evimdeyim iyiyim artık 2 aylık tedavi sürecinin bitmesini bekliyorum
    Motor aşkı gerçekten bitmedi bitmiyor kaza anını gerçekten unutmaya başladım ama bacağım için 1 2 yıl ara vereceğim.

Mustafa dostum motosikletin bu haliyle 120yi geçiyorsa dişli oranlarıyla OYNAMA. Teorik olarak daha hızlanacak gibi görünse de ön dişliyi büyütür yada arka dişliyi küçültürsen beygir gücü düşer ve o motor şimdiki hızını bile yapmaz. Yine sen bilirsin...

Msn konusuna gelince evde internet yok mobil internetten giriyorum. Msn programından eklemeye çalışırım...
    eminsertkaya112@hotmail.com
    112ciyiz

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Eski Hali..

[IMG][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Yeni Halinde arka demir,Windy yazan yan kapakların ora,arka ayaklıkların ora ön çamurlugun aşagısını reklamcıda Siyah yaptıştırdıttım.
    Resimler az karışık düzensiz oldu ama K. Bakmayın acemilik :S

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 ----------

Kardeş senin motor 250 cc mi Benim motor 4. viteste 100 civarı hız yapıyor
    Motor 125 cc
    .Tam 120 degil ama en fazla 2-3 km aşagı hız yapıorum(117-118). Araba ibresinle degil motorun kendi ibresinle.5 Çok hantal saten.

Aynı mahta arkadaşın Breton 150 cc var 3 te 70 te kesiciye düşüyor.benim motor saten 2 de 80 e çıkıor.4 te video yada resim çekip atarım buraya havalar az açılsın.

Windy s e hiç binmedim ama..

Motosikleti
    Çok yakında...
    [/COLOR]
    Motor 125 cc
    .Tam 120 degil ama en fazla 2-3 km aşagı hız yapıorum(117-118). Araba ibresinle degil motorun kendi ibresinle.5 Çok hantal saten.

Aynı mahta arkadaşın Breton 150 cc var 3 te 70 te kesiciye düşüyor.benim motor saten 2 de 80 e çıkıor.4 te video yada resim çekip atarım buraya havalar az açılsın.

Windy s e hiç binmedim ama..[/QUOTE]

Kardeş motorun çok iyi bir gücü var ozaman Motorunda hiç oynama yaptınmı

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Benden önceki sahibi yarışıyodu saten motorla.125 cc bi oynama yok.Tek Ön dişli 17 arka 41.Ön amortisör düşük bi bunlar oynama benim bildigim Diger yerleri orjinal hepp.Ya o arkadaş motora iyi bir rodaj dönemi yaşattı.Kaç tanede motorcuya gösterdim motoru..Hepsi kaçırma al dediler.Fiyatta:1.500 e Aldım 09:07:2012 e kadar bütün evrakları tam.Bu kadar Yani.

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Mustafa001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden önceki sahibi yarışıyodu saten motorla.125 cc bi oynama yok.Tek Ön dişli 17 arka 41.Ön amortisör düşük bi bunlar oynama benim bildigim Diger yerleri orjinal hepp.Ya o arkadaş motora iyi bir rodaj dönemi yaşattı.Kaç tanede motorcuya gösterdim motoru..Hepsi kaçırma al dediler.Fiyatta:1.500 e Aldım 09:07:2012 e kadar bütün evrakları tam.Bu kadar Yani.
    Kardeş hayırlı olsun diyelim ozaman ,kazasız belasız günlerde kullan

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Kardeş hayırlı olsun diyelim ozaman ,kazasız belasız günlerde kullan
    Eyw.Allah kimseye kaza bela göstermesin.
    Hayırlı Geceler Size.

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    windy 150 resmi sitede duyurulmuş, 13hp gücünde olduğu yazıyor..
    Yorum yok!

Motosikleti
    Evet şimdi baktım motor aksamı diğer 150 liklerden farklı,üstten eksantirikli ve 13 hp olması güzel olmuş bence

Motosikleti
    Çok yakında...
    Motor gücü güzel gözüküyo, çeşit arttıkça diğer markalarda fiyatları belki indirir

bence en az 1yıl windy 150s ten uzak durmak gerek.
    Antalyadaki servisin söylediğine göre toplantıda onlara gösterilen windy 150, sitedekinden çok farklıymış. Depo tasarımı falan...
    Göstergeler 125lik göstergeleri ile aynı.lastikler, şasi... sadece biraz 125lik in makyajlı hali.
    Biraz derme-çatma gibi geldi bana. Eski windy deki hatalarını windy125 s ile düzelttiler, bunun da eksikleri olduğunu düşünüyorum.
    112ciyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler