Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kle500
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyon yok Dragstar da, o yüzden artık sadece ABD de sıfırı satılıyor.. Spor ince ön teker, arka çamurluk kısa ve bir çok aksesuar eksik gelir, gerçek adı sport değilde custom dır yani kendi zevkine göre parça takarsın... Birde yabancı iseniz bulaşmayın bence ya çok iyi anlayan biri ile bakın, ya da riki göze alın Birde 650 cc motor kullanabilecek misiniz? Bugün üstüme 140 la giderken 2 kere kırdılar, kontra basmasam altlarına almışlardı, manevrası ağırdır deneyim gerektirir..
    ben de başka bişey soracaktım ama bu mesaja sorayım bari, 2 sorum var aslında.
    1) ybr125 kullanıyorum, cruiser tarzı bir motora geçmek istiyorum, hızla da hiç aram yoktur, yavas gitmeyi severim. max 100 le gidilecek bi genel kullanımdan bahsediyorum, 125likten dragstara geçebilir miyim? 600lük SSleri kesinlikle önermiyor forumda kimse 125likten geçmek için, ama cruiser türünde de aynısı geçerli mi?
    2)bütçem çok az, 2000-1999 gibi modellere yetiyo anca, ne derece sorunlu olurlar? sahibindendeki en ucuzlardan beğenip, servise gösterip, sorun yok derlerse alabilir miyim yani, tavsiye eder misiniz?

güçlü bi motora sahip olmak gibi bi kaygım yok aslında, ama dragstarların inanılmaz güzel bi görüntüsü ve sesi var sonucta, bu da düsük cc lerde pek olmayan bişey. ama bu iki sorumdan bi tanesine olmaz diyosanız, gv250 ye yönelcem sanırım.umarım anlatabilmişimdir derdimi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    125 likten geçilir, sorun olacağını zannetmiyorum ama TR deki motorcuların çoğuna güvenmediğim için 2. elde sağlamcı ol diyeceğim, masraflı motor çıkabilir karşına... Sağlam bir servis kontrolünden geçirmeden alma, bir de mesela lastik konusu var çiftinin 800 civarı var fiyatı, diğer değişecek şeylerde para onları da bir düşün
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    dragstar 650 2008
    Alıntı DragH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kum rengi dragstar 650 motorum. Ama alalı 2 hafta oldu daha. 2005 model, 23bin kmde, 9.750-TL ye aldım, öncam sissy bar, motor koruma var. 4 Levette Yamaha ustası Ahmet ustaya gösterdim, bir sorunu yok motorun. Ne diyosun fiyata Draggy? Nasıl fiyat?
    motorun hayırlı olsun dostum valla ne deyım kıskandım doğrusu 6 aydır arıyorum bı turlu bulamadım kafama gore bı dragstar fıyat olarak da o cıvarı bısseyler dusunuyodum bende gercekten cok ıyı fıyat neyse ıstanbullu olmanın avantajları dıyelım kazasız surusler allah ınıs takımlarına zeval vermesın ...

merhabalar, dragstar xvs650 spor sol kapağın ön tarafı delindi ortalama fiyatı bilen arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.. birde motor tam şarj etmiyor aküyü, farı yakıyorum gaz verince kendine geliyor gücü, bununla ilgilide bilgilendirirseniz sevinirim.. Saygılar

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı orhan722 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, dragstar xvs650 spor sol kapağın ön tarafı delindi ortalama fiyatı bilen arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.. birde motor tam şarj etmiyor aküyü, farı yakıyorum gaz verince kendine geliyor gücü, bununla ilgilide bilgilendirirseniz sevinirim.. Saygılar
    Torpido kapağından bahsediyorsun sanırım, hazır değişmesi gerekirken krom olanlarına bak, hoş duruyorlar Akü yeni ve şarj tutmuyorsa, 2 ihtimalin var birincisi konjektör, 2. si sargılar. Ama senin durumunda akü eski gibi geliyor bana Birde sisfarların var ve otomatik açılıyorsa araya bir anahtar koyman çok iyi olacaktır
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Torpido kapağından bahsediyorsun sanırım, hazır değişmesi gerekirken krom olanlarına bak, hoş duruyorlar Akü yeni ve şarj tutmuyorsa, 2 ihtimalin var birincisi konjektör, 2. si sargılar. Ama senin durumunda akü eski gibi geliyor bana Birde sisfarların var ve otomatik açılıyorsa araya bir anahtar koyman çok iyi olacaktır
    torpido değilde motor kapağı vitesin yanındaki.. akü dediğin gibi 2 yıldan fazla oldu, değişerek başlayayım sorunu bulmaya :/

Motosikleti
    Dragstar 650
    Anladım statör kapağını diyorsun, nasıl delindi yahu o Ebayda statörüyle birlikte çıkması 50-80 dolar arası, sıfır almaya kalkarsan 800 dolar civarı

Bu resimde ki değil mi?

Motosikleti
    dragstar 650 2008
    draggy hocam 650 ve 650 a arasında afakı bı fark varmıdır satarken bı zorluk cekermıyız
    tesekkurler

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı drejo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    draggy hocam 650 ve 650 a arasında afakı bı fark varmıdır satarken bı zorluk cekermıyız
    tesekkurler
    Biri sport biri klasik, tamamen zevk işi bazıları sport seviyor, ben gibileri klasik

Motosikleti
    Az kaldı çook az ama geliyorum
    Arkadaslar slmlar bende boy 189 cm kilo 115 dragsta ustune bindim ama pek bi saplanmis gibi kaldi motor bende . Bu endama sahip tanidiklariniz varmi disardan nasil gorunuyor uzerindeyken merak ediyorum acikcasi . Bindigim motor uzerinde gorgusuz demesinler diye foto da cekemedim ... Sizce boyle bi motor almalimiyim en azindan 8-10 bin tl para verecez. Acil yorumlarinizi bekliyorum . Selamlar saygilar.
    Ride Baby Ride !!!
    :cat::bestmt:::140::

Motosikleti
    Dragstar 650
    slm arkadaslar ben dragstarimin ön sinyallerini takmatik sanıyordum yeniylen değiştirecektim beceremedim kablolar ta farın altına kadar uzanıyor acaba hicbirsey sökmesemde eski sinyal kablolarını kesipmi bağlantımı yapsam yardıma ihtiyac var ne yapmamı önerirsiniz?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Canvel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar ben dragstarimin ön sinyallerini takmatik sanıyordum yeniylen değiştirecektim beceremedim kablolar ta farın altına kadar uzanıyor acaba hicbirsey sökmesemde eski sinyal kablolarını kesipmi bağlantımı yapsam yardıma ihtiyac var ne yapmamı önerirsiniz?
    elindeki kablolu ise, tesisatı geçirerek tak, orjinalliği gitmesin kablolu değilse mecburen kesip bağlantı yapacaksın..

Motosikleti
    Dragstar 650
    elindeki kablolu ise, tesisatı geçirerek tak, orjinalliği gitmesin kablolu değilse mecburen kesip bağlantı yapacaksın..
    Elimdeki sinyaler kablolu bugun biraz denedim ama orginal sinyali
    cikaramadim cok fazla sıkılmış olmasindanki resmen kaynamis gibi sinyali cikardimda fari sökmem yeterlimi acaba ? Bugün bir inceledim farin Sökülmesi çerçevesindeki iki vidaylan bitermi bu iş?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alttaki vidalar ayar vidası, yanlardan sökeceksin, şimdi ben söktüm farı cam vizörü takmak için ama sinyal kabloları oraya mı geliyordu tam hatırlamıyorum Servis kitabına bir bak yine yoksa farı tekrar ayarlamak için benim gibi geceyi beklemen gerekebilir

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alttaki vidalar ayar vidası, yanlardan sökeceksin, şimdi ben söktüm farı cam vizörü takmak için ama sinyal kabloları oraya mı geliyordu tam hatırlamıyorum Servis kitabına bir bak yine yoksa farı tekrar ayarlamak için benim gibi geceyi beklemen gerekebilir
    Bu servis kitabi bende yok ama senin burda bırkamıs olduğun linkten her denememde 404 Not Found
    diye bir yazı çıkıyor karşıma indiremiyorum bunu benim emailime göndersen göserirmi acaba?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Canvel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu servis kitabi bende yok ama senin burda bırkamıs olduğun linkten her denememde 404 Not Found
    diye bir yazı çıkıyor karşıma indiremiyorum bunu benim emailime göndersen göserirmi acaba?
    Linkler silinmiştir, evden tekrar atarım.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Linkler silinmiştir, evden tekrar atarım.
    Çok iyi olur vallaha

dragstar 650 a mı classic yoksa normal dragstarda da classic olan versiyonları var mı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:41 ----------

125 likten geçilir, sorun olacağını zannetmiyorum ama TR deki motorcuların çoğuna güvenmediğim için 2. elde sağlamcı ol diyeceğim, masraflı motor çıkabilir karşına... Sağlam bir servis kontrolünden geçirmeden alma, bir de mesela lastik konusu var çiftinin 800 civarı var fiyatı, diğer değişecek şeylerde para onları da bir düşün
    ben sıte yenı oldugum ıcın ozelden nasıl mesaj atılır bılmedıgım ıcın boyle bısı yaptım benım sıze 2 sorum olcak
    1- motor tecrubem henuz yok olmadıgı ıcın bana ne tavsiye edersınız classic cruiser tarzı motorlardan
    2- benım su an tek kursun hakkım oldugu ıcın dragstar 650 classic alsam benı cok zorlar mı
    izmir de yasıyorum trafige fazla gırmeden ogrenebılırım dıye dusunuyorum
    cevap verırsenız cok sevirim
    tesekkurler

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    Alıntı alok23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dragstar 650 a mı classic yoksa normal dragstarda da classic olan versiyonları var mı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:41 ----------

ben sıte yenı oldugum ıcın ozelden nasıl mesaj atılır bılmedıgım ıcın boyle bısı yaptım benım sıze 2 sorum olcak
    1- motor tecrubem henuz yok olmadıgı ıcın bana ne tavsiye edersınız classic cruiser tarzı motorlardan
    2- benım su an tek kursun hakkım oldugu ıcın dragstar 650 classic alsam benı cok zorlar mı
    izmir de yasıyorum trafige fazla gırmeden ogrenebılırım dıye dusunuyorum
    cevap verırsenız cok sevirim
    tesekkurler
    gerekli eğitimleri alır ve çalışmak için boş biryer bulursan zorlamaz merak etme.
    en fazla bir ay içinde süper alışmış olursun 650'ye.
    yol iyidir.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Motora alışmasına alışırsında, yıllardır motor sürerim, uzun bir süre ara verdikten sonra Dragstarla geri dönüş yaptım ama ilk hafta cehennem gibi gelmişti bana Bence 3.000-4.000 km de olsa küçük cc motor kullan, önce motor mantığını kap, sonra Dragstara geçersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler