Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,

Bugün motoru 6. ve son ustaya gösterdim, kendisi harley davidsonda falan çalışmış bir usta. Ücretle kimseye hizmet vermiyor, kendi evinin altına bir atölye kurmuş ve orada kendi dragstarını modifiye ediyordu. Arkaya tır tekeri kadar bir teker falan takmış. Bir arkadaşımız yönlendirince bizim motora bakmayı kabul etti. Motoru çalıştırır çalıştırmaz, manifoldlar gitmiş dedi, bakmadı bile. Eğildik baktık hakkaten manifoldlar aşşağıdaki gibiydi. Sürdü etti, birden hızlanmasını ve ileri geri yaylanmasını debriyaj balata ve saclarına bağladı TPS ile hiçbir alakası yok dedi. Güç kaybını manifoldlara bağladı.

Benden;

Debriyaj balata ve sacları - 250 lira
    Manifold - 200 lira
    Ön fren balatası - 40 lira
    Yağ ve hava filresi - 80 lira

Parçalarını almamı istedi, bende şahin motorda yukarıda yazdığım fiyatlara buldum, bana uygun geldi. Sübap ayarı vs dahil motoru söktükten sonraki çıkacak her arızada içinde olmak kaydı ile 500 lira içşilik istedi. Kabul ettim.

Sormak istediklerim parça ve işçilik fiyatları nasıl sizce? Gerçekten TPS'den olmuyor olabilir mi, zira arıza ışığı TPS'yi işaret ediyor ikilemde kaldım. Bu açıdan size sormak istedim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Fiyatlar oldukça uygun. TPS i ölçmeden yorum yapamaz kimse..

Draggy hocam engin ustaya bıraktım motoru 1 hafta sürecek tamiri. Kendisi gercekten baya bilgili dragstarlar konusunda. Sizdende söz etti baya.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Temiz bir dragstar almayı düşünüyorum 250 cc mi sattım dragstar bakıyorum 15 17 bin tl arası temiz bir motor alabilirmiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

arkadaşlar yardımcı olabilcek varmı dragstar arıyorum

Motosikleti
    Dragstar 650
    Temiz motor şans işi, o fiyata ölüsü bile çok zor. Hadi aldınız diyelim, sağlam bir bakım yapmalısınız keyifle binmeden önce, eski sahibinin ne yapıp ne yapmadığı muamma çünkü..

Şu başlık işinize yarayabilir..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2100035

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz motor şans işi, o fiyata ölüsü bile çok zor. Hadi aldınız diyelim, sağlam bir bakım yapmalısınız keyifle binmeden önce, eski sahibinin ne yapıp ne yapmadığı muamma çünkü..

Şu başlık işinize yarayabilir..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2100035
    normalde 27 bin tl 1100 dragstar alıyordum evdekiler hep kendini düşünüon araba yok motora biniyorsun diye onlara kıyamadım araba parası ayırdım kendimde 650 dragstar alayım dedim 17 18 bin tl az mı dıragstar için 20 binlere çıkınca da 1100 almak daha mantıklı

Motosikleti
    Dragstar 650
    tercih meselesi, aldığın motorda masraf çıkar nefret edersin, güzel çıkar kullanırsın artık şans işi.. kaç yıllık motorlar en az 4-5 alıcı geçmiş oluyor üzerinden..

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    tabiki aldığım motoru baktırıp öle alıcam aldıktan sonra full bakımını yaptırcam önemli olan temiz güzel bir motor almak

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    herkese teşekür ederim

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    yamaha 650 dragstar kullanma klavuzu

http://dosya.co/s6j32ddak4w2/XVS_650_TR.pdf.html

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Selam yağ değişimi öncesi würth motor iç temizleyici veya benzer ürün kullanan var mı ?
    Bu ürün yağ pompasını vs. Tıkar mı ? Bilgisi olan varsa aydınlatsın lütfen .

Motosikleti
    Dragstar 650
    gerek yok hocam ona.. Boşuna para verip girme, motor içi zaten tertemiz oluyor yağı boşaltınca, filtre işini iyi görüyor (yağ pompası bozuk değilse tabi ki..).

Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Hmm.. Aslinda debriyaj seti aldim ebayden , seti degismeden once acaba komple bir motor temizleyicisi ile temizleyip yagi indiririm diye dusunmustum .

Zaten debriyaji degistirmicek olsam kesinlikle katki koymam motora cunku motor yagi ayni zamanda sanzimani da yagliyor.

Ne dersin yine de degmez mi denemeye ?

Motosikleti
    Dragstar 650
    değmez hocam, kalıntı malıntı kalır sorun çıkarır..

Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Evet haklısın , würth ün web sitesine de baktım orada da "motosiklete uygun degildir ." yazıyor .

Barnett sac+yay+balata aldım yaz bakiminda hazir yagi degistirirken hem manifoldları hem de debriyajı yenileyecegim.Balata degisiminde dikkat etmem konular hakkında bilgisi olan varsa her turlu tavsiyeye açıgım

Degisimi garajda kendim yapmayı dusunuyorum.

Motosikleti
    Arora 150-50 chopper
    mrb. kitapçıkta 1 uzun 5 kısa şeklinde arıza lambasınin yanması ile ilgili ne yazıyor. bana da yardımcı olur musun ?
    yokuşta gazı kapatınca bunu yaptı 1 saat uzun yol yaptım. Gazi açınca geri sönüyor. sürüs bitti kontağı kapatmadan motoru söndürdüm ve arıza lambası 1 uzun 5 kısa olarak yandı saydim. yardım edermisiniz nedir acaba bu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:59 ----------

bana da bir yardımcı olmaniz mümkün üstadım Aşşağıda yazdım sıkıntı mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

bana da bir yardımcı olmaniz mümkün üstadım Aşşağıda yazdım sıkıntı mı

Motosikleti
    Dragstar 650
    KM telini kontrol et..

Motosikleti
    Arora 150-50 chopper
    hata kodlarını bilen var mı acaba ?

Arkadaşlar artçılı ve artçısız lastik basınçlarını kaç psi yapıyorsunuz?

hydark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn800 Classic
    Merhaba arkadaşlar, Dragstar 650 alarak yakında İstanbul'dan aranıza katılacağım. Temiz bir makine arıyorum, masrafsız olması kaydıyla max. 20 bin bütçe ayırdım. Hem makine bulmamda hem de alırken nelere dikkat etmem gerektiği konusunda yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler