Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt 03
    selam herkese;
    zinciri gerdirmek ve ufak bi kac sey icin servise gittigimde; usta arka dişlinin tekerden dışarıya doğru 1 cm kadar oynadığını farketti (zincir yönünde değil) ve "ağbi senin bilyalar dağılmış motoru bırakman gerek" dedi. bunun nedeni nedir? bilyalarla ne alakası vardır ve zincir dişli takımını komple değiştirsem (zincir değişim zamanım geldi sayılır) sorun çözülürmü sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-03
    sakın dokunmasın rulmanlara o dişli kaplin takozları eskidiği için yatay bir şekılde boşluk yapıyor dişlının göbek yataklarında kauçuk lastıkler var onların degısmesı lazım 80 tl cıvarı.

Motosikleti
    Yamaha mt-03/ Piaggio Beverly 250 ve 500
    Zinciri kaç kilometrede bir değiştirmek gerekiyo benim motosiklet 12 bin km de motor zamanında yatmış bi süre zincir paslanmış napmam gerek?

Motosikleti
    MT-03
    Pas gitmiyor ve baklalarda gidiş esnasinda yada vitesboşda yokuş inerken şıkırdama sesi çoksa değiştirmekte fayda var

Arkadaşlar, Mt 03 motor arıyorum. 2008 model ve üstü aşkın km si olmayan, sorunsuz ve kazasız olanı arıyorum. Selamlar Cafer Karakuş gsm 532 207 88 40

Beyler herkese merhaba,

Yeni MT03'üm için Mono Kapak ve Orjinal Elçik Koruma arıyorum. 2.el veya sıfır farketmez.
    Satmak isteyen arkadaşlar olursa ozkanbarim (at) msn. com adresine mail atmalarını rica ederim.

Motosikleti
    yamaha mt 03
    selam herkese, geçen gün debriyaj telim koptu ve motor şu an otoparkta yatıyor. teli sipariş ettim ve bugün gelicek. kendim takmayı deniyeceğim. işyerimdeki kurye arkadaslar basittir yaparsın diyorlar ama bu işlere pekte yatkın olmadıgımdan emin değilim. zor bir işlemmmidir ve dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Motosikleti
    MT-03
    8-9 ve 10-11 anahtar lazım olucak alt debriyaj abaratı var blokta armut tel başinin takıldıgı yer ordaki ince bi saç parça var onu yukarı doğru açıp takmalısınız tel başını ,birde ortasında dış kablonmun bir gerdirme parçası daha var tel boşlugunu ıyı ayarlamak lazım kolay gelsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

ben sadece koptukça iç teli değiştiriyorum bısıklet fren teli degıstırı gıbı kolay yedek koltugun altında sureklı tutuarım

Motosikleti
    yamaha mt 03
    saol dostum, anlaşıldı bayagı kastırıcaam ben :S

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Alıntı h.k.216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese, geçen gün debriyaj telim koptu ve motor şu an otoparkta yatıyor. teli sipariş ettim ve bugün gelicek. kendim takmayı deniyeceğim. işyerimdeki kurye arkadaslar basittir yaparsın diyorlar ama bu işlere pekte yatkın olmadıgımdan emin değilim. zor bir işlemmmidir ve dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?
    Genel kurallar: http://motorhikayesi.wordpress.com/2...iniz/#more-977

---------- Post added at 10:40 ---------- Previous post was at 10:31 ----------

Bir de teli yağlamak ya da kılıfın içine WD40 gibi bir kayganlaştırıcı sıkmak da hem sürtünmeyi azaltarak telin ömrünü uzatacak ve kullanımını kolaylaştıracaktır. Kılıfın içine yağ sıkarsanız şanjmana giren ucuna bir bez koymayı da unutmayınız ki fazlası alttan çıktığında sağa sola bulaşmasın.

Aşındırıcı yağ kullanmamak gerektiğini unutmayınız, gres ya da WD40 iyidir.
    dirty erhan bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Rizoma Aynalardan Önce:
    Rizoma Aynalardan Sonra:

Beyler merhaba. Fikir vermesini umarak yeni motosikletime eklediğim ilk aksesuar olan Rizoma ayanların fotoğraflarını paylaşmak istedim sizlerle..

Ayna ile uyumlu spor manetlerden arıyorum fakat görüştüğüm hiç bir motosiklet mağazasında MT03 veya Fazer ile uyumlu bir manet yok. X660X'im varkende aksesuar bulmakta sıkıntı yaşıyordum
    MT03''te de yine aynı durum söz konusu. RR, GSX-R desen adamların elinde olmadık parçalar bulmak mümkün!

Birde bir önceki mesajımda belirttiğim gibi mono kapak ve orjinal MT elçik koruma bulursam çok mutlu olacağım. Yurtdışından getirtmek ayrı dert bir de ben öyle yurt dışından parça bekleyecek kadar sabırlı bir yapıya sahip değilim

Motosikleti
    MT-03
    Hayirli olsun motolizden bakabilirsiniz marka model seçenegi ile mono kapak ve manet koruycuya ulasabilirsiniz rizoma dişinda manet takmayin derim rizoma benzeri bulursunuz ancak kollarda ilginç boşluklar yada kalk gidelim gibi sallanmalar oluyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Birde amortisörü kisaltmişsiniz bilginiz varmi yada önceki sahibimi o şekilde ayarlamis.

Evet bir önceki sahibi kısa boylu bir arkadaştı bu şekilde ayarlamış bana da uygun geldi ayarlarla oynamadım. Açıkcası ben de ön kısım gövde den fazla yukarıda/uzak durunca motosikletin estetiğinin bozulduğunu düşünüyorum. Sürüş konusunda herhangi bir artı veya eksi durum oluşturur mu fikrin varsa söylersen sevinirim.

Manet ve gaz kolu konusunda kesinlikle fikrine katılıyorum özellikle gaz koluna müdahale etmeyeceğim.Manet konusunda da pazzo veya titax uygun fiyata bulursam değerlendirebilirim. Bunun dışında aklımda daha bir sürü ayrıntı var fakat ne zaman ayırabiliyorum şu sıralar ne de istediğim parçalara kolayca ulaşamıyorum. (Elimde netten topladığım bir kaç tane farklı modifikasyon uygulamaların olduğu fotoğraflar mevcut özelden ulaşırsan paylaşabilirim.)

Motosikleti
    MT-03
    Amortisör belki kisa kullanildigi icin calisma mesafesi ani bi esneme sonucu siyah amortisor körüklerini ezebir dibe vurursa, pazzolarda fiyat 150 tl sahibindende cikiyo bahcelievlerde bi motorcuda var.

Motosikleti
    MT-03
    Son 2 haftadır gunde 1 yada 2 kez tps arızası istop etme oluyor sanırım düzelmiycek yamahadan garanti kapsamında değişmediyse ücretsiz bir değişim söz konusu olurmu bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

250 TL civarı birşey olması lazım TPS sensörü Erhan. Motosiklet garanti kapsamından çıktıysa sanmıyorum ki ücretsiz değiştirsinler. Ama sen yine de müşteri memnuniyeti konusunda övgü almış bir Yamaha servisi bulursan şansını dene derim.

Ben motosikleti aldığımdan bu yana sadece bir kez stop etti makinam. Tahminen 130 Km hızda seyrediyordum birden sanki kontak anahtarını yerinden çıkarırmışçasına motosiklet yığıldı kaldı.. iyiki arkamda yoğun bir trafik yoktu. Tabi bu sorun TPS sensöründen mi kaynaklandı yoksa bir önceki gün yoğun yağmur altında yaptığım yolculuktan dolayı anlık elektriksel bir sorun mu oldu orasından pek emin değilim.

Motosikleti
    MT-03
    Koç grubundayken yamaha randevu ile servislerden araliklarla degisim yapilmis artik yapilmiyomus yeni ögrendigim bilgi bu.istop etme olayi % 95 tps % 5 buji - elektrik- enjeksiyon vb. Tps arizasi altdevirlerdeki kullanimdan dolayi olusan rolanti sensörü miskinligi yada iletken bakir sayaç tellerindeki aşınma yuksek devirli kullananlarda eminimki daha az oluyo

Motosikleti
    yamaha mt 03
    selam, topcase demiri ve topcase alıcam. fiyatlar biraz pahalı geldi açıkcası, demir icin iki ayrı ürün buldum biri orjinal yamaha digeri kappa'nın.

http://www.motoliz.com/Yamaha-5YK-W0...0_16639.html#0

http://www.feyizoglu.com/MT-03-Arka-...i_45113.html#0

bu ikinci ürün (feyizoğlu) bundan kullanan arkadaslar var mı? bunu alsammı sizce?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motolizin elinde parça yok, japonyadan 2 ayda gelir sanırım. Kappanınkini al, ben 3 yıldır kullanıyorum, çok şık ve sorunsuz.
    Kappa ve Givi çantalara da uyum sorunu yok.
    h.k.216 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-03
    İstop etme ve rolanti sorunu için enjeksiyon temizleyici benzin katkısını şiddetle tavsiye ediyorum kesin olarak istop etme sorunu çözüldü.
    TEDDYTIMER2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)