Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rainman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler son yaptığım ölçümü bildiyorum
    Benzinlt fiyatı 4.54 iken
    20 tl lik benzin 4.4 lt
    130 km yol benzin tamamen bitene kadar gittim
    Bence biraz yüksek
    3.4 lt/100 km civarı bi tüketim olmuş. çok yüksek bi değer değil aslında. vitesli bir motorda 2.8 falan yakar zaten.. motor gücü ve otomatik konforu için çok savurgan sayılmaz. Ama 7 lt ortalam yakan benzinli araçların yarsına tekabil ediyor..

Benzin fiyatları ve dizel otoların tüketimi göz önüne alındığında çok karlı çok kazançlı değil diğer yandan. Ekonmi için PCX seçilmeli. Start stop sistemi ile beraber aynı tarzda kullanımla 2.8 tüketebilir belki..

Amaç işe dizellerden bile yüzde 40 ekonomik gitmekse PCX derim.

Gerçi biri nete polo 1.2 TDI(3 silindir) blue motion ile 3.43 lt yaktığını yazmıştı.. Doğruysa şaka gibi 150cc scooterden %15 tasafruflu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.4 lt/100 km civarı bi tüketim olmuş. çok yüksek bi değer değil aslında. vitesli bir motorda 2.8 falan yakar zaten.. motor gücü ve otomatik konforu için çok savurgan sayılmaz. Ama 7 lt ortalam yakan benzinli araçların yarsına tekabil ediyor..

Benzin fiyatları ve dizel otoların tüketimi göz önüne alındığında çok karlı çok kazançlı değil diğer yandan. Ekonmi için PCX seçilmeli. Start stop sistemi ile beraber aynı tarzda kullanımla 2.8 tüketebilir belki..

Amaç işe dizellerden bile yüzde 40 ekonomik gitmekse PCX derim.

Gerçi biri nete polo 1.2 TDI(3 silindir) blue motion ile 3.43 lt yaktığını yazmıştı.. Doğruysa şaka gibi 150cc scooterden %15 tasafruflu
    ewet pololarda o veri doğru ancak ö ölçüm şehir dışındaki yakıt sarfiyatı bizimse şehir içindeki oranlar 3.ve üzeri çıkıyo yani daha tasaruflu değil ancak bir araca göre mükemmel bir oran nerdeyse bizim motorları geçicek
    benim arkadaşta bu aractan alıcak kısmetse
    Mustafa Kemal Atatürk

Merhaba,

bir kac haftadır forumu takip ediyordum, sonunda karar verip yeni ps150'i aldım, fakat ayaklarım boyum biraz kısa oldugu icin yere zor yetisiyor ve parmak uclarımda duruyorum motorla, acaba ne önerirsiniz yani bir cözümü vs varmı bu durumun??

Motosikleti
    Yamaha NMax 155 ABS
    Alıntı gkhnce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

bir kac haftadır forumu takip ediyordum, sonunda karar verip yeni ps150'i aldım, fakat ayaklarım boyum biraz kısa oldugu icin yere zor yetisiyor ve parmak uclarımda duruyorum motorla, acaba ne önerirsiniz yani bir cözümü vs varmı bu durumun??
    aynen katılıyorum bende dün motoruma kavuştum çok güzel ama ayaklarımın ucunda durabiliyorum zorlanmadım ama garibime gitti :D ayrıca motoru yeni aldım gittim 30 tl lik benzin aldım 30 km den fazla oldu daha ibre oynamadı gerçi bu şekilde anlaşılmaz belki ama yakıtı gayet iyi çok güzel gidiyor... 1000 km rodaj falan fazla yakablir belki ama ilerde yakıt degerini burada paylaşırım...

Motosikleti
    Yamaha NMax 155 ABS
    bir de arkadaşlar bu ps 150 i de farlar kapatılmıyor mu acaba her kontak açtıgımda farkar yanıyo söndüremedim tamamen bilen var mı ?

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 ABS
    Artık çoğu araçta farlar sönmüyor bunlar güvenlik için yanması gerekiyor.

Motosikleti
    sele için yapıcağın pek bişey yok ha amanstörü en sert konuma alırsın ancak o da milimlerle alçalır herhalde

far ışığını sanayide elektirik ustalarına bir anahtar (tuş ) taktırarak manuel kapatabilirsin .yalnız şu ana kadar bende ne akü bitirmişliği var nede ampul patlatmışlığı
    bence böylede güzel
    Mustafa Kemal Atatürk

arkadaslar tekrar merhaba, artık sele yükseklik falan sorun değil dün motoruma park halindeyken geri geri gelen bir kargo kamyoneti carpıp kaldırıma düsürdü, yan taraf kötü hasar aldı, daha 4 gunluk motordu, olayın güvenlik kamere kayıtlarıda elimde var tutanak tuttuk cumartesi servise verecegim ama servis tamiratı kendi cebimden yapmammı sigortadanda sonra paramı almam gerektigini soyledi, normalde araba servislerinde bu sekilde degildi bu bilgisi olan varmı??

Motosikleti
    Yamaha NMax 155 ABS
    büyük geçmiş olsun çok üzüldüm...
    bazı sigorta şirketleri size yaptırtıp parasını veriyor, bazı sigorta şirketleri ekspertiz yapıpı parayı hesabınıza yatırıyor ondan sonra siz yaptırıyorsunuz. sizin sigorta şirketi şansına kalıyor bir nevi ama iki türlü de parayı alıyorsunuz...

SLm geçmiş olsun.aynı şey benim başımdan da geçti parçaların parasını ben verdim yanlız alacağın parçayı honda faturası parça koduyla al sonra ekber sigorta şirketi parça fiyatını araştırıyor hesabına 1 ay sonra yitiriyorlar.yanlız şuna cook cook dikkat et alacağın parçayı honda yedek parça bir kaç servisten sor al çünkü ayrı ayrı fiyat veriyorlar.mesela ön göğüs kimi 300 der kimi 470 der en iyisi motorun şase numarasını veriyorsun orda modeli renk kodu vesaire çıkar

bilginmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat, Honda Ps 150i, Yamaha X MAX 300
    arkadaslar tekrar merhaba, artık sele yükseklik falan sorun değil dün motoruma park halindeyken geri geri gelen bir kargo kamyoneti carpıp kaldırıma düsürdü, yan taraf kötü hasar aldı, daha 4 gunluk motordu, olayın güvenlik kamere kayıtlarıda elimde var tutanak tuttuk cumartesi servise verecegim ama servis tamiratı kendi cebimden yapmammı sigortadanda sonra paramı almam gerektigini soyledi, normalde araba servislerinde bu sekilde degildi bu bilgisi olan varmı??

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    çok geçmiş olsun bu kadar bahtsızlık görmedim
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda today - honda ps 150i
    Hekeze hayırlı pazarlar arkadslar bir aydır forumda honda ps150i hakkında bircok yazınızı okudum ve bunların sonucunda 2.el honda ps 150i almaya karar verdim
    motor 2011 model siyah
    6bin km de
    çiziği vurugu yan yatması vs. hiçbirseyi yok. çok temiz
    fiyatıda 5.200 tl ayrıca kredi kartına taksitle vericekler..
    sizce fiyat uygunmu yorumlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    motorun sıfırı plakayla 7000 tl
    2011 modelse bence iyi şayet ben 6000binden bu yaz satılık edicem

ilgilenenlere burdan duyrulur yazın motoru satmak istiyorum ve okul dolayısıyla motorum hep yattı en son 8,500kmdeydi
    üzerinde çizik bile yok
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    ben sıfır cıkartıcaktım kus adasında honda bayiide nakit 6.400 tl 12 taksitle 6.600 tl ama dediğin gibi plaka ruhsat derken 7bini buluyor. ben en iyisi o dediğim 2. elini alıyım fiyatı uygun sanırım

bilginmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat, Honda Ps 150i, Yamaha X MAX 300
    Merhaba arkadaşım bende yaklaşık 1 ay önce senin gibi 0 km honda ps 150i almayı düşünüyordum antalyada oturuyorum antalyada honda bayi olmadığı için fethiye kıvrak motordan almak istedim bana 6600 lira dediler parayı hesaba yatırırsın faturanı sana yollarım plakayı çıkarır gelir motoru alır gidersin dedi bayi, düşündüm git gel plaka 7000 lirayı bulucak hava da soğuk, vazgeçtim sonra istanbuldan 2 le 2011 model 2000km orjinal 35 lt çantası olan beyaz bir ps 150i 'yi 5500 liraya aldım tabi antalyadan istanbula gittim geldim plaka değişikliği derken bana 6000 liraya mal oldu ama çok memnunum, bence 5200 iyi bir fiyat. Saygılar

Not: Motoru bir akrabamızın kamyonu ile getirttim, antalyaya gelicekti ücret vermedim Sağolsunlar.

Motosikleti
    honda ps 150i
    Arkadaşlar benim motorumu mototalden aldım 1.000 ve 4.000 km bakımlarını mototalde yaptırdım
    Motorum gri renkli ps
    Üzerinde orjinal honda siperlik cam 250 tl
    Kappa marka çanta aparatıyla beraber 120 tl
    Ön ve arka gripp lastikler 300 tl
    Lastiklerin içinde ride on lastik patlatmaz sistem 50 tl
    Motor 2011 ağustos ayında trafiğe çıkışlı Satmaya niyetim yok ama almak isteyen olursa satarım motoru satacağım fiyat 6.200tl hadi pazarlıkla falan 6.000 tl hayırlı olsun derim.Adım tolga telefon numaram 0533 213 00 13 iyi sürüşleer dilerim

Motosikleti
    arkadaşlar bende ps150i me kavustum bugun aldım ama farları orjinalındekı gibi sarı. ben beyaz yada zenon yapmak istiyorum yapan varsa hangi markayı seçtigini tavsiye edebilirmi acaba..

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    hayırlı olsun iyi bir italyan aldınız, maxi scooter tarzında sağlam kullanışlı ve en güzel yanı su soğutmalı olması... kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    teskkür edrim allah herkezi kazadan beladan korusun..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)