Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

mutlunun motorda debriyaj problemi vardı galiba..
    Bitek onda duydum böyle bi problem..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    cbacım slm ya şimdi onu duyunca üzüldüm ya biraz tetikler gibi oldu? ama o düşmüştü ya ondan dolayı olmasın??

yok yaw sanmıyorum düşmeden dolayı olacağını..

Motosikleti
    hımm :S:S neyse kısmet diyelim ya o zaman debriyaj sorunu olması çok saçma ya otomatik vitesli olsa

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Arkadaşlar bakın, benim yazdıklarımı ya takip etmemişsiniz yada 3'e 5 katıyorsunuz, ben ne zaman düştum ps150 ile soylermisiniz???

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    ADAM dusmedım dıyo nasıl olcak bu ıs
    Rüzğarı_hissSet

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı shadow_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ADAM dusmedım dıyo nasıl olcak bu ıs
    Düştümüydü.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    ama nasıl olur ya benmi yanlış görüyorum resimlerde bakınsana kırmızı ps çizik içinde??

Motosikleti
    Honda PS150i
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün konşuk motorun Ps150 ye binip 30 km. yaptım. ve motor beni çok memnun etti. Hızlanması çok iyi ama virajlara girişi berbat. Tamamen durmak zorunda kaldım. Lastikler güven vermiyor. Fren kabiliyeti ise 10 üzerinden 7

Yakıt konusunda bişey diyemem ama ibreye dikkat ettim en ufak oynama olmadı.

İki kişi ile rahat bir yolculuk yapılacağını sanmıyorum. Bu motorun tek kötü yanı virajlara sert ve hızlı giremiyor.
    Kardeş sen ne kadardır motor kullanıyosun yada bunun eğitimini aldınmı? Sen cbf'e alıştıiğın için sana zor gelmiştir. ben kaç aydır binlerce kilometre yol yaptım hiç bi şekilde virajlara girerken kontra tekniğini uyguladğım için zorlanmadım. ayrıca ben yolada genelde 2 kişi gidiyorum... 30 km lik tecrübeyle bu kadar kati (kesin) konuşmanı tasvip etmiyorum. dediklerimi sakın yanlış anlama sadece insanları yanlış yönlendirmemek açısından diyorum bunu...

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama nasıl olur ya benmi yanlış görüyorum resimlerde bakınsana kırmızı ps çizik içinde??
    Sen resimlere bakarak motorun duştugune karar vermişsin bravo sana

Illaki cogu kişinin bir sebepten motorunda az veya cok biryerlerinde cizik vardır. şimdi bunlar duşmuşmu olur?

Daha oncede yazmıştım tekrar yazıyorum, sokak arasında yol calışması vardı. ve vinc beni gormeyerek geri geri ustume gelmeye basladı. kornaya fara basmama ragmen farketmeyince, motoru kaldırıma sıfır yanaştırıp 45 derece yatırdım bunun sonucunda kaldırım tası sagolsun bu cizikleri yaptı...

İyiki ps'yi satmışım yoksa başım beladan kurtulamazdı!!!!

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ps lerin debriyaj sorunu var bir arkadaşımda çekiyor garanti olayı nekadr çözer bilemem...

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ps lerin debriyaj sorunu var bir arkadaşımda çekiyor garanti olayı nekadr çözer bilemem...
    Biliyorsun PS'yi ilk alanlardandım ve daha ilk gaza basmamla debriyajda kacırma oldugunu farkettim cunki performans coook duşuktu, donup durumunu soylememe ragmen gulduler ve *iklemediler. mucadelemi 5 aydır yaptım, sonundada mahkemeye verdim o zaman debriyaj komple degiştirildi.

PS150i alacak arkadaşlar, motoru teslim alır almaz 1-2 kilometre kontrol edin eger cekişte performans kaybı hissediyorsanız hemen geri goturun ve bu durumun acilen bakılmasını isteyin. motor 8hp degil 16hp dir motor sıfırda olsa 10000km de olsa gaza basar basmas fırlaması gerekir. bana soyledikleri gibi ""motor daha sıfır normaldir, 1000km yap acılır, 4000km olunca ucar, debriyajınıza baktık hicbirşey yok, 97 oktan benzin koymuşun ondan gitmez"" gibi lafları kim diyorsa o sozleri yutturun.

D&B motora goturdugumde bana soyledigi cevap ""Activa motorların bile 7000km ye kadar debriyaj garantisi var, ps'nin nasıl olurda 4300km ye kadar kullandıgın problemli debriyajını degiştirmiyorlar?""

PS150i allah var problemli debriyajı haric hic bir eksigi ve sorunu cıkmadı, guzel motor ama benim şahsi kararım uzak durun...

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorsun PS'yi ilk alanlardandım ve daha ilk gaza basmamla debriyajda kacırma oldugunu farkettim cunki performans coook duşuktu, donup durumunu soylememe ragmen gulduler ve *iklemediler. mucadelemi 5 aydır yaptım, sonundada mahkemeye verdim o zaman debriyaj komple degiştirildi.

PS150i alacak arkadaşlar, motoru teslim alır almaz 1-2 kilometre kontrol edin eger cekişte performans kaybı hissediyorsanız hemen geri goturun ve bu durumun acilen bakılmasını isteyin. motor 8hp degil 16hp dir motor sıfırda olsa 10000km de olsa gaza basar basmas fırlaması gerekir. bana soyledikleri gibi ""motor daha sıfır normaldir, 1000km yap acılır, 4000km olunca ucar, debriyajınıza baktık hicbirşey yok, 97 oktan benzin koymuşun ondan gitmez"" gibi lafları kim diyorsa o sozleri yutturun.

D&B motora goturdugumde bana soyledigi cevap ""Activa motorların bile 7000km ye kadar debriyaj garantisi var, ps'nin nasıl olurda 4300km ye kadar kullandıgın problemli debriyajını degiştirmiyorlar?""

PS150i allah var problemli debriyajı haric hic bir eksigi ve sorunu cıkmadı, guzel motor ama benim şahsi kararım uzak durun...

Mutlu kardes cok güzel yazmıssın fakat sunu anlayamadım senden baskasında debriyaj sorunu oldumu ben hep merak etmişimdir benim motorum 8000 km oldu böyle bir sorun yasamadım diğer sayfalarda yazmıstım 2002 de galeriden sıfır passat cıkarmıstım direksiyon kolonu arızalı cıktı 22 gün almanyadan parca gelmesini beklemiştim simdi passat iyi araba degilmi?

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı nedym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlu kardes cok güzel yazmıssın fakat sunu anlayamadım senden baskasında debriyaj sorunu oldumu ben hep merak etmişimdir benim motorum 8000 km oldu böyle bir sorun yasamadım diğer sayfalarda yazmıstım 2002 de galeriden sıfır passat cıkarmıstım direksiyon kolonu arızalı cıktı 22 gün almanyadan parca gelmesini beklemiştim simdi passat iyi araba degilmi?
    Seninde soyledigine bak şimdi ben ps dandik dedimmi? boyle bir yazı yazdımmı şimdi? sen cok şanslısınki bendeki problem basına gelmedi. hadi burda suclu ben olayım diyelim, ps'yi 1000km ye kadar en fazla yarım gaz verdim, trafikte mumkun oldugu kadar dur kalk yapmamaya calıştım, rodajın yarısını şehir ici geri kalan yarısınıda şehirdışı yaptım, tam gaz vererek kalkışlar yapmadım, motoru alt devirlerde ve ust devirlerde zorlamadım, ve motora bir okadarda ozen gosterdim. bu yaptıklarım sonucu debriyajı ilk gaza bastıgımdan beri benmi yanlış kullandım ve bozdum? peki honda hata yapmaz diye bas bas bagıran honda yetkilileri neden debriyajı degiştirdi? debriyaj degiştikten sonra 1000km daha yaptım, neden hicbir problem yaşamadım? neden debriyaj degiştikten sonra, ilk aldıgımdan beri cekişi duşuk olan ps sanki motorun beygiri 10hp arttırılmış gibi oldu? neden motorumu satın alan 40 yaşlarında bir beyfendi 2 gun sonra "" mutlu sana teşekkur etmek icin aradım, gercekten motora ve motorun rodajına temiz ve titiz bakmışsınız"" diye arayıp teşekkur etti?

Kısacası ps'nin uretiminde veya montajında bir problem olmuş ve bana denk geldi. herkez senin ve sorun yaşamayan başka arkadaşlar gibi şanslı olamaz, sende bu problem cıkmadı ama bende cıktı, başkalarındada cıkmış olabilir herkez bu formu bilmiyordur, bilgisayarı yoktur, interneti yoktur vs.

Benimde dile getirdigim yazıda şuydu, motorum debriyaj problemi haric hicbir problemi ve eksigi cıkmadı gercekten guzel motordu, ama ben bu sıkıntıları cektigim ve honda servislerinin ilgisiz davranışları yuzunden sahsi fikrim uzak durun demektir...

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninde soyledigine bak şimdi ben ps dandik dedimmi? boyle bir yazı yazdımmı şimdi? sen cok şanslısınki bendeki problem basına gelmedi. hadi burda suclu ben olayım diyelim, ps'yi 1000km ye kadar en fazla yarım gaz verdim, trafikte mumkun oldugu kadar dur kalk yapmamaya calıştım, rodajın yarısını şehir ici geri kalan yarısınıda şehirdışı yaptım, tam gaz vererek kalkışlar yapmadım, motoru alt devirlerde ve ust devirlerde zorlamadım, ve motora bir okadarda ozen gosterdim. bu yaptıklarım sonucu debriyajı ilk gaza bastıgımdan beri benmi yanlış kullandım ve bozdum? peki honda hata yapmaz diye bas bas bagıran honda yetkilileri neden debriyajı degiştirdi? debriyaj degiştikten sonra 1000km daha yaptım, neden hicbir problem yaşamadım? neden debriyaj degiştikten sonra, ilk aldıgımdan beri cekişi duşuk olan ps sanki motorun beygiri 10hp arttırılmış gibi oldu? neden motorumu satın alan 40 yaşlarında bir beyfendi 2 gun sonra "" mutlu sana teşekkur etmek icin aradım, gercekten motora ve motorun rodajına temiz ve titiz bakmışsınız"" diye arayıp teşekkur etti?

Kısacası ps'nin uretiminde veya montajında bir problem olmuş ve bana denk geldi. herkez senin ve sorun yaşamayan başka arkadaşlar gibi şanslı olamaz, sende bu problem cıkmadı ama bende cıktı, başkalarındada cıkmış olabilir herkez bu formu bilmiyordur, bilgisayarı yoktur, interneti yoktur vs.

Benimde dile getirdigim yazıda şuydu, motorum debriyaj problemi haric hicbir problemi ve eksigi cıkmadı gercekten guzel motordu, ama ben bu sıkıntıları cektigim ve honda servislerinin ilgisiz davranışları yuzunden sahsi fikrim uzak durun demektir...

Olur böyle vakalar

Sonucta kul yapısı n olursa olsun bozulmayacak deye bir olay yoktur.

Nitekim sepet icindeki cürük elma sana denk gelmiş.

Her markanın servisi kurulmustur bu demektirki bozulmayacak arac yoktur.

Bozulacakki döngü dönsün esnaf taşmı yiyecek

Senin tek sanssızlıgın sevisle aranda olan reaksiyondan ibaret ciddiye almamıslar olay büyüdü sonucta senin dediğin olmustur (olması gereken)

Düğün n zaman ?

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı nedym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur böyle vakalar

Sonucta kul yapısı n olursa olsun bozulmayacak deye bir olay yoktur.

Nitekim sepet icindeki cürük elma sana denk gelmiş.

Her markanın servisi kurulmustur bu demektirki bozulmayacak arac yoktur.

Bozulacakki döngü dönsün esnaf taşmı yiyecek

Senin tek sanssızlıgın sevisle aranda olan reaksiyondan ibaret ciddiye almamıslar olay büyüdü sonucta senin dediğin olmustur (olması gereken)

Düğün n zaman ?
    Dediklerine katılıyorum, ama satın aldıgı urunden muşteri problem yaşıyor ve cozum bulacaklarına sorun cıkartıyorlarsa, burası gibi paylaşım sitelerinde mutsuz kullanıcı problemleri ve memnuniyetsizligini paylaştıgı zaman satın alacaklarında aklında soru işareti kalır ve fikirleri degişebilir (kimse sokakta bulmuyor motor alacak parayı). 1 kişinin sorununu cozemeyen hatta cozmek istemeyen firma, o modelden 100 motor satacagına 20-30 motor satabilir (etki tepki) ben dylan topigini 1. sayfadan itibaren 176. sayfaya kadar tek tek butun kullanıcıların soru ve cevaplarını okudum ve motora hayran kaldım, dylan150 satışı bitmiş bende (PS'de aynı motoru kullandıgı icin) PS150i aldım.

Maxiye gecmek icin 3 model sectim, "X9-250" - "X-max250i" - "Xciting250i". "X9" servis ve parca fiyatlarından dolayı direk eledim zaten. "X-max" topigini okuyunca şoke oldum ve onuda eledim. "xciting" topigini bastan sona okudum ve gittim satın aldım neden acaba???

Ekimde aydında gercekleşecek dugunumuz, cok sevdigim yeni motorumla gidecegiz dugunu yapıp gelecegiz navigasyon'da aldım bakalım hayırlısı...

Motosikleti
    abi kusuruma bakma bilmediğim için görüntüdede bariz yatmış gibi duruyor motor çizikler öyle hissettiriyor şans abi senin olay

Motosikleti
    Honda PS150i
    Arkadaşlar benim PS 8750km ye geldi diğerleri ne alemdeler acaba;)

Motosikleti
    oooh ohh maşallah maşalah çok iyi ee ps bu gezmemek olmazz ya abi bi 0-100 km videosu koyarmısın siteye bagajın içi nasıl genişliği filan?? 0-100 km arasını çok merak ediyorum kaç sn çıkıyor?

Motosikleti
    Bildiğimiz ayar çin...
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim PS 8750km ye geldi diğerleri ne alemdeler acaba;)
    Abi maşallah diyorum. Başka söze gerek yok.

Gerçekten abi bir video koyabilirmisin acaba? Motor hakkındaki düşüncemiz gelişir en azından. PS150i ile alakalı hiç video bulamadım. Sadece tanıtım videoları var.

Güle güle binmen dileğiyle...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)