Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet PS nin radyatör ve fanı ön tarafta, dylanda ayak koyulan yerin orda motora yakın yani. araba fanı gibi çalışıyo. çok güzel Ben öğrenciyim Anadolu Üniv.de Matematik bölümündeyim... hergün Min. 25-30 km yol yapıyorum. pazar günleride Eskişehir Endurodan aradaşlarla çevre gezilerine gdiyoruz...
    şimdi ps ile ilgili size bazı soracaklarım var :

daha öncede scooter kullanmışsınız gerçi bende ara ara kullanıyorum arkadaşların fln, ps in yol tutuş karakteri nasıl alet savurma virajlarda kopma yapıyormu alet yeterince dengelimi ani frenlemede dylan gibi sistem kombine çalışabiliyormu??benim için en önemli olan viraj yeteneği bahsedermisiniz biraz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aykan
    küçük teker li motorsikletlerin virajı büyük tekere göre daha tehlikelidir.
    yarışcılar bile antıramanda küçük tekerlek li scooter ile viraj çeker ler kendini geliştirmek adına viraj önemliyse büyük teker öneririm.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aykan
    küçük teker li motorsikletlerin virajı büyük tekere göre daha tehlikelidir.
    yarışcılar bile antıramanda küçük tekerlek li scooter ile viraj çeker ler kendini geliştirmek adına viraj önemliyse büyük teker öneririm.
    bugüne kadar sahip oldugum araçların hepsi büyük tekerdi ondan dedim küçük tekerede biniyorum arada ama bana güven vermiyor peugeot satelis 250 kullanıyorum arada bir düzde iyi ancak viraja gelince sıkıntı oluyor ps 13 jant pejo 12 zannediyorum bu 1 inç belki bi avantajı olabilir..

Motosikleti
    Honda PS150i
    Ben Activa ile neredeyse dimdik giriyodum virajlara yani hiç yatmıyodu. ancak PS ile sadece hafif gazdan elimi çekerek bazense hiç çekmeden çok rahat girebiliyorum. büyük motorlarla gezilere gidiyoruz hafta sonları. ortalama hızımız 90-100. onlar gibi giriyorum bende virajlara. activadan sonra çok daha yetenekli ve keyif veren bir alet oldu benim için. manevra kabileyeti çok iyi. frenleride Dylan'dan iyi desek yeri var. bi abimde dylan var. o arada benimkini kullanır. bende onunkini. 2mizde hemfikiriz bu konuda.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Ben Activa ile neredeyse dimdik giriyodum virajlara yani hiç yatmıyodu. ancak PS ile sadece hafif gazdan elimi çekerek bazense hiç çekmeden çok rahat girebiliyorum. büyük motorlarla gezilere gidiyoruz hafta sonları. ortalama hızımız 90-100. onlar gibi giriyorum bende virajlara. activadan sonra çok daha yetenekli ve keyif veren bir alet oldu benim için. manevra kabileyeti çok iyi. frenleride Dylan'dan iyi desek yeri var. bi abimde dylan var. o arada benimkini kullanır. bende onunkini. 2mizde hemfikiriz bu konuda.
    ps den yol tutuş konusunda bi şüphem yok zaten geçenlerde activa kullanma şansım oldu beatde var onada biniyorum arada arkadaşların ama dylana bitürlü binemedim benim gözlemlediğim olay beat iyi ama activaya binince tedirgin oluyorum anlamadım gitti ne fark var arada motor şase aynı bitek gövde farklı belkide pisikolojiktir....ama ps de denemek isterim bi ara..

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    kalite konuşuyorrr kalite hep sürmek istediğim motor dylandı:(:( millet o kadar medediyor mera kediormm

Motosikleti
    Honda PS150i
    Eskişehire yolunuz düşerse bana ulaşırsanız yardımcı olurum;)

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    lastikleriniz IRC marka ise mutlaka kaliteli bir lastik ile değiştirin. orjinal lastiklerin yol tutuşları çok zayıftır.
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Motosikleti
    Honda PS150i
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleriniz IRC marka ise mutlaka kaliteli bir lastik ile değiştirin. orjinal lastiklerin yol tutuşları çok zayıftır.
    şu an daha lastikler yeni olduğu için pek bi sorun yaşamadım. önümüzdeki kışa doğru michellin almayı planlıyorum... benim activada da IRC vardı onlar çok kötüydü. en ufak bi su görsün kayıyodu. ama bundaki IRC ler yağışlı havada bile virajda iyi tutunuyolar..

şu an daha lastikler yeni olduğu için pek bi sorun yaşamadım. önümüzdeki kışa doğru michellin almayı planlıyorum... benim activada da IRC vardı onlar çok kötüydü. en ufak bi su görsün kayıyodu. ama bundaki IRC ler yağışlı havada bile virajda iyi tutunuyolar..

Nasıl olur abi eminmisin virajda tutunduğuna..Veya sen lastikmi değiştirdin..Bugüne kadar ırc kullan kimseden böyle bi yorum duymadım :

Motosikleti
    Honda PS150i
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl olur abi eminmisin virajda tutunduğuna..Veya sen lastikmi değiştirdin..Bugüne kadar ırc kullan kimseden böyle bi yorum duymadım :
    hergün üzerindeyim motorun ve eviimize giden yol virajlı ve rampa... demekki siz çok limitlerde kullanıyosunuz yada benim lastikler özel:p

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Eskişehire yolunuz düşerse bana ulaşırsanız yardımcı olurum;)
    eyvallah kardeş sağolasın.

irc hakkında olumsuz yorum yapmak zor zira ben daha önceki honda c90 wave onlarda irc kullandım hiçbir problem yaşamadım tutunma konusunda, ancak 6400 lira para verip üzerindeki gelen lastiğin prelli olmasınıda bekliyor insan bence maliyet yüzünden yapılıyor birazda çünkü satışa gelen ilk ps lerin üzerinde standart prelli scorpion vardı!!

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeş sağolasın.

irc hakkında olumsuz yorum yapmak zor zira ben daha önceki honda c90 wave onlarda irc kullandım hiçbir problem yaşamadım tutunma konusunda, ancak 6400 lira para verip üzerindeki gelen lastiğin prelli olmasınıda bekliyor insan bence maliyet yüzünden yapılıyor birazda çünkü satışa gelen ilk ps lerin üzerinde standart prelli scorpion vardı!!

Abi doğrudur IRC de değilde dylana takılan modeller kötü..
    Abi ilk gelen pslerdede IRC vardı sonradan gelenlerde pirelli var.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi doğrudur IRC de değilde dylana takılan modeller kötü..
    Abi ilk gelen pslerdede IRC vardı sonradan gelenlerde pirelli var.
    yanlışta hatırlıyo olabilirim ama bizim bodrum kıvrakta ilk gördüğüm ps de prelli scorpion vardı....baya sağlam lastikler irc orta kalitedir ne iyi ne kötü orta.

Motosikleti
    Honda PS150i
    Bugün Eskişehirdeki arkadaşlarla ufak bi çevre gezisi yaptık. Karda bile lastikler yolda bırakmadı;)

Alla allaa abi ben senden başka kimseden IRC hakkında olumlu bi yorum duymadım.. ama olsun sen memnunsan sorun yok kazasız belasız abi..

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    güzel gezi olmuş gerçekten ps karlı yoldada gördük

Motosikleti
    Velespit :)
    şimdi yeni ötv ile kaç papel edecek bu?

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    6400 burdaki fiyatı bi 400 indirirler 6000 lira eder gene bişiy farkedeceğini sanmıyorum taş çatlasın 5800 fln olur oda çok para...bu motorun ederi 4300 en fazla....

Motosikleti
    Honda PS150i
    PS nin yeni fiyatı 5.640TL vatana millete hayırlı olsun;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)