Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o benim eski motorumdada vardı, debriyaj kısmından geliyor o ses ve birşey tak diye yerine oturuyor sanki "debriyaj balatası olabilir" benim motorda eski motorum gibi bazende yapmıyor ama alıştım o ses gelmeden stop ederse tekrar calıştırıp stop ediyorum. korkacak birşey olucagını zannetmiyorum ama sen yinede ac bir sor neymiş o ses bizde bilelim hangi parcadan geldigini ve iyimi kotumu diye...
    gercekten rahatlattin beni
    azönce denedim yapmadi demek arada bir filmler oluyor ama ben yinede yarin ararim icabindada 1000 bakiminda birseyler yapilir
    ama gercekten kral motormus tüm arkadaslarim hayran kaldi
    gelismeleri sana aktaririm hoscakal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    3. Ps150 sahibi ben olacagım galiba..Pazartesi kırmızı ps alıyorum..

Motosikleti
    Alıcım

pisman olmazzin

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km lik deneyimimi aktarayim müthis performans ve yakitta cok cimri rodajdan sonra ellbette daha iyi olacaktir
    ben mutluyu takib ederek aldim sanada tavsiye ederim

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    nedym

Sipariş ettim parasını bile ödedim Pazartesi geliyor..300 km'de sin deneyimlerini ve yakıt tüketimini paylaşırmısın ?

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı nedym adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gercekten rahatlattin beni
    azönce denedim yapmadi demek arada bir filmler oluyor ama ben yinede yarin ararim icabindada 1000 bakiminda birseyler yapilir
    ama gercekten kral motormus tüm arkadaslarim hayran kaldi
    gelismeleri sana aktaririm hoscakal
    ne renk aldın nedym? nar cicegi cok dikkat cekiyor cunki bak başıma gelenlere kırmızıysa hemen nazar boncugu koy...

hayırlı olur iyişallah izzet kardeş gule gule kullan...

bu ara hala performansı duşuk diye honda servisine gittim yine, bir baktım dyalanlardan biri bakımda 12000km de 42 yaşlarında bir abi ile tanıştık adı cumhur neyse motor hakkında konuştuk servisteki eleman bindi geldi motoru cok guzel acmışınız cok iyi diyor "herkez oyle diyor ama neyse anlamadım" cumhur bey, bende merak ediyorum nasıl deyince bende motor senin buyur dedim, ama bende dylanı merak ediyorum deyince birbaktım turluyoruz. ya kilodan ya karburator yada 12000km denmi anlamadım %5-10 kalkışta daha seri kalkıyor ama 20 km den sonra ps150i dahada serileşirken dylanda normal hızlanma gercekleşiyor. ben 84kg cumhur 76kg kısaca cok memnun kaldı ps150i den, dylandan bir farkı yok ama dylandan yuksek, ayak koyma yeride cok rahatmış dedi. servisteki elemanada 120km ye cıkamıyorum duz yolda deyince, ruzgarı arkana alıp bas bakalım kac gorecek dedi icin rahat olsun ne dylanlar ne racing modeller geliyor her motorun nasıl bir performansa sahip oldugunu biliyoruz ve senin motor cok temiz calışıyor ve gidiyor daha dur 4000km ye gelince birdaha anlatırsın 120km ye geliyormu gelmiyormu diye dedi. dylan150 karburatorlu oldugu icin duşuk devirde daha cabuk tepki, enjeksiyonlu ise yuksek devirde daha cabuk tepki verir dylan şoyle ps150i boyle diyerek kafanı yorma dedi.
    amma pimpirikliymişim be
    mutlu son

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ne renk aldın nedym? nar cicegi cok dikkat cekiyor cunki bak başıma gelenlere kırmızıysa hemen nazar boncugu koy...

hayırlı olur iyişallah izzet kardeş gule gule kullan...
    İzzet beyin eşi kullanacak ama yinede tadına bakar
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Alıcım

hayirli olsun izzet

nedym

Sipariş ettim parasını bile ödedim Pazartesi geliyor..300 km'de sin deneyimlerini ve yakıt tüketimini paylaşırmısın ?
    230 km yolda
    yaktigi yakit 6 litre
    arkadasimda yamahaCYGNUSX 125 var bana diyordu alirsam enaz 250 cc olacak 150 cc arasinda pek fark olmaz diye konusuyordu benim psi yi gördü ve denedikten sonra nekadar yanildigini gördü ve ilk firsatta alacak

ARKADASLAR ben siyah rengini aldim mutlunun dedigi gibi narcicegide süper bir görüntüsü var fakat beattan önce bu renge yakin planet 5 im vardi bunedenle cagrisim olmadi

MUTLU ve IZZET... ben motoru anesten plakasiz 5900 liraya aldim sizler n ödediniz?

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    230 km yolda
    yaktigi yakit 6 litre
    arkadasimda yamahaCYGNUSX 125 var bana diyordu alirsam enaz 250 cc olacak 150 cc arasinda pek fark olmaz diye konusuyordu benim psi yi gördü ve denedikten sonra nekadar yanildigini gördü ve ilk firsatta alacak

ARKADASLAR ben siyah rengini aldim mutlunun dedigi gibi narcicegide süper bir görüntüsü var fakat beattan önce bu renge yakin planet 5 im vardi bunedenle cagrisim olmadi

MUTLU ve IZZET... ben motoru anesten plakasiz 5900 liraya aldim sizler n ödediniz?
    valla ben kazık yiyerek aldım 6.190 motor + 210 plaka + 850 12 ay vade farklı taksit

toplam
    -------------------------------
    7.250

tabi yuh bu parayla maxi-scooter alırdın diyenleride şimdiden duyuyorum ama 7250 ye maxi-scooter almaya kalksaydım 8500-9000 e gelirdi (daha yuksek fiyatı olanları dusunemiyorum bile)ruhsatımda rehinli olurdu cok araştırdım ama nakidim olmadıgı icin en uygunu buydu malesef.

pahalı ama guzel işte

satarkende cok zarar etmiyeyim diye parca parca satarım artık

motor parcalarının fiyat listesini ararken bir site buldum butun parcaların hepsini hesaplayamadan bir baktım 10000 euro yu geciyor 10000 euro desek 2. elide %50 den versem 5000 euro turk lira olarak yaklaşık 9500 ytl tutar her parcayıda satamayacagımı varsayarsak 5500 - 6000 ytl gibi rakam elde etmiş olurum nasıl ama

parca ihtiyacı olanlar bu siteden bakıp istedigi parcaları koduyla birlikte bana soylesin sokup sokup temin edebilirim (dikkat: butun parcalar 1 adet olarak sınırlıdır. acele edin sizin olsun, kacıran uyuz olsun)

satış, motoru satmaya karar verdigim zaman gercekleşecektir...

spariş linki
    http://www.oemmotorparts.eu/oem4.asp...2006&L=PES1506

pocemon limited

Motosikleti
    Alıcım

stop sonrasi TIKIRTI

300 km lik deneyimimi aktarayim müthis performans ve yakitta cok cimri rodajdan sonra ellbette daha iyi olacaktir
    ben mutluyu takib ederek aldim sanada tavsiye ederim
    Izzet aracini teslim alirken servise sorarmisin stop esnasinda sanzuman aksaminda gelen tikirti nedir bende genelde tak diye vuruyor bugün servisi aradim normal diyor birde sen yokla bakalim belkide benimservis bi moktan cakmayabilir e... el elden üstündür sormakta fayda var .
    arkadasimin yamaha 125 i var ondanda ayni sese benzer bir ses geliyior ama debisi daha düsük o da normal diyor
    mutlunun eski motoruda ayni dalgayi yapiyormus acaba yeniside basladimi diye merak etmiyorum deil bak parcalari teker teker satisa sunmus
    tikirtiyi giderecek parcayi istesem kesin onunkide kaputtur muhahahaaaa buda isin sakasi
    HONDAYA güven yaygin servis bol yedek parca herzaman mevcuttur

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    ps 150 sahipleri farklı farklı benzin istasyonlarını deneyin. hep aynı benzin istasyonundan alıyordum (maslak opet) birde shell deneyeyim dedim (z.kuyu shell) hasta oldum motoruma yok boyle birşey cok pis benzin seciyormuş, kalkış seriligi ciddi bicimde arttı...

mutlunun eski motoruda ayni dalgayi yapiyormus acaba yeniside basladimi diye merak etmiyorum deil bak parcalari teker teker satisa sunmus
    tikirtiyi giderecek parcayi istesem kesin onunkide kaputtur muhahahaaaa buda isin sakasi
    nedym korkma, ben motoru teslim alır almaz 300 metre ilerde petrol ofisinden benzin almak icin stop ettim şak dedi donupte sormayı bile duşunmedim icin rahat, gonlun ferah olsun

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Sağolun arkadaşlar..

Ayıptır söylemesi Honda bayii akrabam olur biras ucuz kapattık motoru..

6 Litre 230 km çok iyi bence..yani bende Dylan vardı içiyordu benzini..100-110 sabit hızda 3,5'i geçiyordu yakıt..

Ben test ettiğimde performans konusunda Dylan'dan bir fark göremedim..

Bende siyah alacaktım ama kırmızı çok yakışıyor bu motora..hemde çoğunlukla eşim kullanacagı için kırmızı aldım..

Ben motoru test ettiğimde motor sesinden başka ses duymadım..

Saygılar..

Motosikleti
    Alıcım
    ps 150 sahipleri farklı farklı benzin istasyonlarını deneyin. hep aynı benzin istasyonundan alıyordum (maslak opet) birde shell deneyeyim dedim (z.kuyu shell) hasta oldum motoruma yok boyle birşey cok pis benzin seciyormuş, kalkış seriligi ciddi bicimde arttı...

nedym korkma, ben motoru teslim alır almaz 300 metre ilerde petrol ofisinden benzin almak icin stop ettim şak dedi donupte sormayı bile duşunmedim icin rahat, gonlun ferah olsun
    ok dostum kazasiz belasiz sürüsler allah kaskimiza asfalt göstermesin amin... arkadaslar bugün basimdan gecen olayi anlatayim bir arkadasimda tiger 250 var bana kapisalim dedi bende cekinerek deneyelim dedim bir yüklenirsin ps ye herif 3. vitese takamadan parkuru bitirdim n oldugunu anlayamadi... bende tabi emsallerine göre emsalsiz motor ps i 150 olay biter abi

MUTLU kac km oldu motorun, 1000 bakimina girdinmi? benim 540 km oldu.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tiger seninle yarışabilecek kapasitede bir motor değil zaten de rodajı bitirmeden o kadar asılma derim ben
    Hayırlı olsun bu arada

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    nedym benimki 1763km de. daha kimseyle kapışamadım (arabalar haric) dylanla kalkış testleri yaptım daha oncede anlattıgım gibi %5-10 arası daha seri kalktı dylan ama sonra aynı hızlarda seyrediyor. dunden beri daylancı arıyorum cunki benzin istasyonunu degiştirince (bundan sonra shell alıcam) inanın kalkıştaki ivme cok arttı. dylancı aranıyor mecidiyekoy şişli civarlarında olanlar sesimi duysun kalkış testi icin

ok dostum kazasiz belasiz sürüsler allah kaskimiza asfalt göstermesin amin... arkadaslar bugün basimdan gecen olayi anlatayim bir arkadasimda tiger 250 var bana kapisalim dedi bende cekinerek deneyelim dedim bir yüklenirsin ps ye herif 3. vitese takamadan parkuru bitirdim n oldugunu anlayamadi... bende tabi emsallerine göre emsalsiz motor ps i 150 olay biter abi

MUTLU kac km oldu motorun, 1000 bakimina girdinmi? benim 540 km oldu.
    motorun nasıl biraz anlatsana sicakta bayma yapıyormu (bende bayıyor gibi sanki yada kafayı yedim )
    rodajdayken kalkış calışmaları yaptınmı? ben 2 kere yaptım oda tam gaz vermeden 0-80 12 saniye,1200km kusurlerde yine denedim tam gaz 9.5 saniye şimdi shell den aldıgım benzinle yapmadım ama kesin 8 saniye yada daha az olabilir diye duşunuyorum vakit olursa tekrar yapacagım...

son hız calışması yaptınmı? ben 1000km den sonra asıldım 110-115km duz yol olduguna eminim bir ara aynı yerde tekrar test ettim 130km yi gordum ama devam edemiyorum yol bitiyor aynı yeri başka gun yine denedim 110 hatta 105km de tıkandı kaldı hergun farklı rakamalar elde ediyorum kesin ruzgarın cok buyuk rolu var...

eger bu denemeleri yapmadıysan 1000km gecene kadarda yapma sakın...

elciklerden bayagı sıkıldım vıcık vıcık oluyor hep elim dayanamadım gittim harris elcik almaya kırmızılı guzel birşey bulamadımm (kırmızı cokta cbr yzf vs. gibi hep) bende fiber gorunumlu fazer aldım başka yoktu ufaktan modifiyeye gectim artık. bundan sonra ps degil fazer oldu motorum (klasik gorunumlu racing yapacam bu gidişle)

Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger seninle yarışabilecek kapasitede bir motor değil zaten de rodajı bitirmeden o kadar asılma derim ben
    Hayırlı olsun bu arada
    Tesekkürler dostum... tavsiyenede tabi

nedym

Aldiysan hayirli ugurlu olsun

nedym benimki 1763km de. daha kimseyle kapışamadım (arabalar haric) dylanla kalkış testleri yaptım daha oncede anlattıgım gibi %5-10 arası daha seri kalktı dylan ama sonra aynı hızlarda seyrediyor. dunden beri daylancı arıyorum cunki benzin istasyonunu degiştirince (bundan sonra shell alıcam) inanın kalkıştaki ivme cok arttı. dylancı aranıyor mecidiyekoy şişli civarlarında olanlar sesimi duysun kalkış testi icin

motorun nasıl biraz anlatsana sicakta bayma yapıyormu (bende bayıyor gibi sanki yada kafayı yedim )
    rodajdayken kalkış calışmaları yaptınmı? ben 2 kere yaptım oda tam gaz vermeden 0-80 12 saniye,1200km kusurlerde yine denedim tam gaz 9.5 saniye şimdi shell den aldıgım benzinle yapmadım ama kesin 8 saniye yada daha az olabilir diye duşunuyorum vakit olursa tekrar yapacagım...

son hız calışması yaptınmı? ben 1000km den sonra asıldım 110-115km duz yol olduguna eminim bir ara aynı yerde tekrar test ettim 130km yi gordum ama devam edemiyorum yol bitiyor aynı yeri başka gun yine denedim 110 hatta 105km de tıkandı kaldı hergun farklı rakamalar elde ediyorum kesin ruzgarın cok buyuk rolu var...

eger bu denemeleri yapmadıysan 1000km gecene kadarda yapma sakın...

elciklerden bayagı sıkıldım vıcık vıcık oluyor hep elim dayanamadım gittim harris elcik almaya kırmızılı guzel birşey bulamadımm (kırmızı cokta cbr yzf vs. gibi hep) bende fiber gorunumlu fazer aldım başka yoktu ufaktan modifiyeye gectim artık. bundan sonra ps degil fazer oldu motorum (klasik gorunumlu racing yapacam bu gidişle)

Ama yakismista... benzin seciyor diyorsun bunu not ediyorum birde shellden denerim ya usta bu motorlar mükemmel fakat eksik olan tek birsey var yan ayak... ayagim sürekli yan ayaga gidiyor ama nafile nie koymamislar diye kendi kendime sorar dururum cevabi bilen varsa söylesin.
    Yoksa benim gibi unutkanlar icinmi kaldirdilar bazen actigimi saniyorum motoru biraktigim gibi güm en azindan simdi böyle bir sorunum yok

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Ama yakismista... benzin seciyor diyorsun bunu not ediyorum birde shellden denerim ya usta bu motorlar mükemmel fakat eksik olan tek birsey var yan ayak... ayagim sürekli yan ayaga gidiyor ama nafile nie koymamislar diye kendi kendime sorar dururum cevabi bilen varsa söylesin.
    Yoksa benim gibi unutkanlar icinmi kaldirdilar bazen actigimi saniyorum motoru biraktigim gibi güm en azindan simdi böyle bir sorunum yok

motoru garantiye almak icin koymamışlardır yada hoş gozukmuyordur?

motorundan memnunmusun nasıl performans, denemeler izlenimler ince ayrıntılar bunları cok merak ediyorum?

fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 150
    Arkadaşlar bir çinli motor kullanmama rağmen yazdıklarınızın farkındamısınız bilmiyorum acayip iştah açıyosunuz.ardaım hondayı bugün engin bey diye biriyle konuştum. 7.444 12 taksitli fiyatı +50+270 plaka milaka yani 7,500 e mal oluyor alacam ama tam not verdinizmi hakikaten merak ediyorum .elinde internet dışında resim olan arkadaşlar hasan.gurel@finansemeklilik.com adresine resim yollarlarsa çok sevinirim.

iki motor arasında kaldım aprilla sacrebeo 200 ve ps 150 i cevap atar yorum yaparsanız . en kısa zamanda kızıltıpraktan motorumu alıyorum .
    ESKİDEN KARAŞİMŞEK İZLERDİK

JAKELOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    bende yakın zamanda aynı çelişkilerde kaldım hatta benim listemde 4 motur vardı.
    hepsini bayide inceledikden sonra aprilla scarabeo 200 ' e karar verdim.
    Şuan rodaj bitti. Çok ama çok memnunum.
    ps 150i 'le karşılaştırdığınızda teknik dökümanlarda da daha iyi olduğunu görebilirsiniz. Fiyat konusunda da pazara daha iyi bir fiyatla girdi.
    zevk meselesine gelince takdir sizin tabiki.......hastası olduğunuz bir motor varsa ne fiyat ne teknik veri prim yapmaz )
    yaklaşık 1 aydır hergün biniyorum.. duble super bir alet 3 vakte kadar kendi değerlendirmelerimi resimlerle beraber siteye upload edeceğim

vakti olan arkadaşlar uğrarsa artçı olarak deneme turu attırrırım.
    benim yerim hasanpaşa da....

Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı fejolerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir çinli motor kullanmama rağmen yazdıklarınızın farkındamısınız bilmiyorum acayip iştah açıyosunuz.ardaım hondayı bugün engin bey diye biriyle konuştum. 7.444 12 taksitli fiyatı +50+270 plaka milaka yani 7,500 e mal oluyor alacam ama tam not verdinizmi hakikaten merak ediyorum .elinde internet dışında resim olan arkadaşlar hasan.gurel@finansemeklilik.com adresine resim yollarlarsa çok sevinirim.

iki motor arasında kaldım aprilla sacrebeo 200 ve ps 150 i cevap atar yorum yaparsanız . en kısa zamanda kızıltıpraktan motorumu alıyorum .
    Bunu bende arastirdim fakat karbüratör olmasi beni tedirgin etti ve de buna benzer makina kullanmadim hondanin serisinden gidiyorum alan pisman olmaz en azindan euro 3 yesil makina var sonra asimo var daha n

motoru garantiye almak icin koymamışlardır yada hoş gozukmuyordur?

motorundan memnunmusun nasıl performans, denemeler izlenimler ince ayrıntılar bunları cok merak ediyorum?
    Mutlu makinam 850 km de oldu gittikce aciliyor yarin 150 km yola cikip 1000 bakimini yaptiracam özellikle rampalarda canavar oluyor zaten bizim burada arkadaslar arasinda benim motorada $u ismi taktilar kara kobra.... gercektende kobraya benziyor
    radyatör suyunu kontrol ettim eksik su konmus gibi gördüm ve antifrizli saf su ilave ettim simdiye kadar cok iyi dahada iyi olacagina inaniyorum

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    tercih sizin ama piaggio carnaby var 7000 ytl civarında.200 cc ,21 beygir.gayetde şık bi scooter..

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)