Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

wayy be 50 sayfa olmuş arkadaşlar..dylanım olduğu için kendimle gurur duyuyorum walla
    ama artık küçük gelmeye başladı,cbf500 istiyorum ben

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huseyin_k80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera nexus 500 2004
    geçmiş olsun limp.. ben 100 bakıma 21 vermişitim.. 4000 bakıma 57 verdim hava filtresi değişti...yağ 10+tamizleyici 5+hava filtresi 23+ kdv

arkadaşlar dylanı satmak istemiyorum sanırım ikinci motoru alacağım, cbr 600 f 2000 model buldum ne dersiniz...

fikirbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Africa Twin 2016
    Merhaba!
    2-3 Haftadır tüm mesajları düzenli okuyorum. (Öncesinde de tüm arşivi tek tek okuyup yetişmem gerekti)

Herşey ofisteki bir arkadaşımın Scooter'ını (150cc bir Keeway) ofisin önünde 50m. kadar kullanmamla başladı. Arkasından bir iki hafta "acaba?" diye düşünme, sonrasında ehliyet kursuna yazılış, yazılı sınavı geçiş, ardından kursun dağılmak üzere olan eski mi eski emektar hondasıyla alınan bir kaç ders...

Bu arada, Kızıltoprak'tan geçerken bir gün durup "0" bilgi sahibi olarak bir mağazaya vespa bakmak için girip, ikinci el bir Burgman 400'e oturup kalkma, "Aa... Ne güzelmiş yaw" filan demeler, Vespa ve Piaggio broşürleri alıp, satıcı arkadaşın, bunlar seni kesmez, biliyorum, kısa zamanda yetmemeye başlar telkinleriyle Burgman Ve X9 gösterme çabaları...

Bir kaç hafta daha geçiş...

Kızıltoprak'tan diğer bir geçiş esnasında Honda'cıya uğranış, aval aval Silverwinglere filan bakarken tecrübeli bir satıcıya denk geliş ve diyalog:

Nerde Oturuyorsun?: Ataşehir
    Nerde Çalışıyosun?: Harbiye
    Ne yapmak istiyorsun?: Trafiğe takılmamak, bir daha işe arabayla gitmemek, haftasonları keyifle gezmek vb. vb.

Eleman İstinye'de oturup Kızıltoprak'ta çalışıyormuş. Gel sana kendi motorumu göstereyim dedi. "Boşver bu büyük motorları, trafik için hepsi fazla büyük..." Ve mağazanın arka tarafında Koyu kırmız; bordo bir motor (Ki ben büyük, kocaman, "ağır abi" bir şey bekliyordum...) Dylan 150 imiş, egzosu değiştirilmiş, cam takılmış, arkada çanta, üstünde dizleri korumak için özel örtüsü filan...

Becerikli satışçının hali başka oluyor... Daha büyük ve daha pahalı motorlardan (Ki o kadar param da yok, niye bakıyorsam) beni alıp, Dylan'ın yanına getirip bıraktı... "Çok memnunum, ben 90 kiloyum, bir o kadar da abim, yaz kış biniyorum, ikimizi de taşıyor, yokuşta 100-120 gördüğüm oluyor, bu kadar motor var elimin altında, bunu kullanıyorum" deyip tavladı mı beni...

Mağazadan aklımda Dylan'la ayrıldım. (Daha nasıl olsa direksiyon sınavına, ehliyetin elime geçmesine filan da baya vakit var ya) İnternette araştırınca ilk bulduğum Eskişehirli bi elamanın yabancı bir siteye koyduğu fotolar oldu. MDevran lakaplı bi arkadaş, söz konusu siteyi talan ettim, adamın mail adresini bulamadım; iki satır yazıp soracaktım motoru hakkında, çıktım siteden...

Aynı hafta sonu Kadıköy'de yürürken her zaman önünden geçtiğim bir ufak resim galerisinin önünde bir Dylan gördüm, önce geçtim, sonra karşı kaldırımdan baktım biraz. Sonra biraz tededdütün ardından daldım içeri... Bir satışçıdan ziyade motoru günlük hayatta kullanan birinden fikir almak gibisi var mı... Böylece ismini daha sonra bu forumda öğrenecek olduğum Erdoğan'la tanışmış oldum. Ayaküstü biraz sohbet ettik, memnunmuş, çok gezmiş, Antalya'ya gitmiş, Bozcaadaya gitmiş filan... Yazıştığımız bir site var dedi: Motosiklet.net... (Hadi bakalım dedim... O günden beri forum okumakla geçiyor mesaim) (Okudukça da zamanında kurucusu olduğum vosvos.net 'i andırdı bana, şu anda yüzlerce üyesi olan, 7 yıllık vosvos.net - vosvosçuyum yani özümde, o yüzdendir kocaman makinalara hiçbir zaman imrenmeyip, vespalarla, scooterlarla ilgilenmem

Neyse, gittikçe uzatıyorum, toparlayayım Erdoğan'la tanıştığımdan beri sadece Dylan 150 başlığını değil, bir çok bölümünü okudum forumun, Mdevran'ın Murat olduğunu, bu forumda olduğunu gördüm sevindim; motorunu satmayı düşündüğünü gördüm, üzüldüm (soru işaretlerim oldu, bana da yetmez mi acaba ilerde dedim) yollarda Dylan gördüğimde dikkat kesilir oldum; geçenlerde tekrar gittim Honda Bayiine, biraz daha yalandım motorların çevresinde. Kask, mont, dizlik, bellik, balaklava, diz örtüsü, kilit fiyatları aldım, ödeme koşulları, taksit imkanlarını konuştum, hesaplar yaptım. Geçenlerde forumda sözü edilen, bir dergini (Sanırım motorize) ekinde dosya olarak incelenen Dylan'ın, konuştuğum satışçı elemanın "gel sana kendi motorumu göstereyim" dediği, ve ilk gördüğün Dylan'ın ta kendisi olduğunu öğrendim, gururlandım (Bana ne oluyorsa?)

Hafta sonu direksiyon sınavını da geçtim, (sınavdan önce kullandığım ve hatta trafiğe çıktığım vitesli motordan da açıkçası scooter'ın yarısı kadar bile zevk almadım) sanırım haftaya sertifikam çıkacak, önümüzdeki hafta içinde ehliyetimi alacağım. Bu arada hepsinden önemlisi haftalardır eşime motorun faydalarını anlatarak yapmakta olduğum kulis çalışmaları sürüyor. (Birlikte binme hayallerim, motor için ehliyet kursuna kaydoluşumun ertsi günü öğrendiğim baba olacağım haberiyle uzunca bir süre için suya düştü maalesef, hamilelik ve motor yanyana kullanılabilecek terimler değil maalesef)

Dolayısıyla bir Dylan sahibi olmaya gittikçe yaklaşıyorm. Aslında alıp sonra yazmaya başlayacaktım ama tutamadım kendimi. (Son 1,5 saattir de Sahibinden.com'da Dylan'lara bakıyorum. Bu arada biraz Beverly'lere, biraz Foresight'lara gözüm kaymadı değil)

Forumda bir kişi daha var artık. (En yenisinden en acemisinden...) Cam, rodaj, alarm, motor devirmek, yollarda üşümek, karşı şeritteki araçların farlarının camdaki yağmurdan rahatsızlık vermesi filan gibi konuları okudum... Yine de yakın zamanda motor almak üzere olan birine vereceğiniz her türlü tavsiye, öğüt, uyarı can kulağıyla dinlenir, değerlendirilir.

Gerek forumda, gerek yollarda daha fazla görüşmek, paylaşmak üzere!

Özgür Poyrazoğlu

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    aramızda olman mutluluk verici bilincli bir motorcu olacaksın
    simdiden kazasız belasız sürüşler dilerim umarım yakın zamanda motoru altına kucağına evladını alırsın

erodesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 EXC 2T
    Fikirbaz; aramıza hoşgeldin, bundan sonra zaten istesen de ayrılamazsın.. doğru yoldasın, ilerlemeye devam
    Haklı olmaktansa mutlu olmayı tercih ederim...

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Fikirbaz,
    Dur sakın motor alma, hele Dylan hiç alma!!!
    Motosiklet keyfini hatta Dylan'ı sürme keyfini bi alırsan bırakması zor olur, gel vazgeç bu sevdadan ...
    Kullan arabanı kal trafikte saatlerce, park sorunu çek
    Honda bayiindeki satıcı Orhan abi galiba. Benide o zehirledi, suçludur kendisi
    Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Çocuk içinse, allah sonuna erdirsin. Sağlıklı, analı, babalı büyüsün.

Erodesign,
    Abi görüşemiyoruz, keyifler nasıl, yenilik var mı?
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

özgür bey merhaba ben murat,meşhur mdevran
    sitemizde dylanı ilk ben aldım,forumlara yazdım ne gördüysem iyisini kötüsünü..sonradan dylan sahibi olan birçok arkadaşımız oldu,benim yazdıklarımın muhakkak faydası olmuştur.sonradan alan arkadaşlar dylan konusunda yanlış şeyler yazmadığımı biliyorlar.çünkü dylan gerçekten efsane olmaya aday bir motor.hızlanması,beygir gücü,su soğutması,virajlara girişi(en çok bu özelliğine bayılıyorum),düz yolda tek kişi,2 kişi demeden her zaman 120km/h yi görmesi vs vs vs..zaten arkadaşlarda bu konuda hep hemfikir olduk..şimdi ben eskişehirde öğrenciyim,aynı zamanda eskişehir honda bayiisinde satış sorumlusuyum.işler böyle olunca hem evden hem işten biraz para geçiyo elimize..dylandan hiç bir problemim yok,gerçekten güzel motormuş.ben dylanı sadece internet sitesinde fotosunu gördüm,ondan sonra bayiiye geldi ve aldım.daha önce ne birinde canlı canlı görme imkanım oldu nede böyle forumlardan ulaşabileceğim,soru sorabileceğim bi arkadaş,dost..aldığım zaman tabii ki bu kadar iyi ve performanslı çıkacağını hiç tahmin etmiyordum..baktık motor güzel ver elini bursa,gemlik,inegöl,kütahya,bolu,abant,e skişehirin tüm çevre ilçeleri vs vs vs..aldığımdan beri 7700km olmak üzere,yani motor daha yepyeni..hiç üzmedi beni,hiç problem çıkartmadı..ama işte dedim ya elimize ufaktan biraz para geçince hemen gözü yukarılara diktik..sanıyormusunuz ki işe filan girmeseydim motoru değiştirme düşünceleri oluşurdu kafamda?bence hayır..işe girince şımardım hepsi bu..kısaca şunu söylemek istiyorum dylan güzel motordur,kıvraktır,pratiktir,kalitelidir,gü&# 231;lüdür,işini fazla fazla görür benim yaptığım sadece fırsatları değerlendirmek hepsi bu...benim yerimde olsaydınız aynısını yapmasanız bile en azından birkaç değişik düşünce aklınızı kurcalardı..

dylan almak istiyorsan durduğun hata,ben alacağımda imkanım yoktu görmek gibi bişeyler sormak gibi..
    dilersen gel eskişehire motoru gör turla,sohbet edelim konuşalım..aynı şekilde istanbuldaki arkadaşlarda aynı şeyleri söyleyeceklerdir sana,katılmak fırsatımız olmadı ama toplantılar yapıyorlar yakında başlar yine toplantılar,birisine gidip bol bol sorarsın kafandakilerigörürsün dylancıları
    piyasada mutlaka temiz motor bulunur ama takip etmek lazım,imkanın varsa 0 al,15 sene hiç başın ağrımadan bin,belki daha fazla... 2. el almayı düşünüyorsan piyasayı iyi incele,iyi takip et...benim motorumuda neden satmak istediğimide anlattım işte burada düşünürsen her konuda yardımcı olmaya çalışırım.. dediğim gibi 0ında da yardımcı olurum 2.eldede

tekrar hoşgeldin abicim,en yakın zamanda seni yollarda göreceğimizden hiç şüphem yok

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izel;Geçmiş olsun limp65,
    1000km bakımına neden 21ytl aldılar ben anlamadım.
    yağ 10ytl olması lazım!!
    Teşekkürler, vallahi Mobil Yarı sentetik 10*40 1 litre yağ koydular rafta 21 ytl yazıyordu.

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500

yeni dylancı hoşgeldin,

Özgür merhaba,aramıza hoşgeldin,Bu kadar araştırma,souşturma,olaya bilinçle yaklaşmak,bravo diyorum,neticedede Honda Dylan da karar vermek bence çok yerinde bir karar,bizler motorumuzla gurur duyan,ve keyifle kullanan dertsiz tasasız hatta dertsizlikten bir takım yenilikler yapmaya başlamış, (modifiye) insanlarız.))

Umarım sende memnun kalacaksın,

Erdoğan senden ses çıkmıor,kış geldi direniyoruz,ama bir de bulışalım,bu salı yapalım bişiler ben İzellede konuşuyorum cepten,msn den, döşeme değiştireceğiz seleye,iyi bir yer buldum,photoshopta denedim fen olmuyor,
    bu arada 4150 oldum bakım geldi artık

herkese selamlar

fikirbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Africa Twin 2016

Hoşbulduk...

Tekrar hoşbulduk... Ne yalan söyleyeyim, Dylan'da karar kılmamın sebeplerinden biri de burada böyle bir forum ve paylaşım alanının olması.

Yıllarca 74 model bir vosvos kullandım, halen 79 model bir vosvos minibüsüm var. (Fotoğrafın çekildiği yeri Erdoğan tanıyacaktır ;) )Vosvos.net sayesinde Türkiye'nin her yerinde dostlarım oldu. Sadece internette değil, her fırsatta yüzyüze de görüşüyoruz, bir çoğumuz vosvosunu sattı ama muhaebbetimiz, yakın dostluğumuz devam ediyor. Diyeceğim o ki; hiç motorundan anlamama rağmen vosvosla kilometreler yaptım, hiçbir zaman içimde, yolda kalsam ne olur düşüncesi olmadı, her ilde, her semtte yardıma koşacağını bildiğim, vosvosçu arkadaşlarım vardı. Her türlü teknik soruyu vosvos.net'te, mail listte sorup öğrene öğrene ustalaştık.

Bakıyorum Dylan'da da benzer bir yardımlaşma, sorun çözme, bulduğunu paylaşma var. Aynı şeklde toplanılıyor, sürekli yazışılıyor. Araç eski olsun yeni olsun, kafana takılan soruyu tecrübeli birisine sorabilmek kadar büyük lüks; bu kadar rahatlatıcı bir şey yok. (İlk Dylan'ı gördüğümde buna cam nasıl takılıri, nerden bulunur, işe yarar mı derken, daha motoru satın almadan hepsinin cevabını biliyorum)

İnşallah bir kaç haftaya üşüyerek de olsa yollarda olmaktır hedefim. (BU arada bugün kasko olayını araştırdım, motor fiyatının %25'i dedi Axa Oyak; teşekkür ettim kapadım telefonu) Sanırım kasko motorlar için biraz tuzlu bir lüks, sağlam bir kilit bu işi çözer...

(Bu arada, internet sektöründe çalışıyorum, sürekli online'ım pek sık açmasam da Msn: ozgurpoyrazoglu@hotmail.com ; Kişisel sitem: (uzun zamandır güncellenmese de Fikirbaz.com )

Tekrar selam.

(İzel, Honda - Mototal, konuştuğum -beni zehirleyen- şahsın adı Cavit'ti)

Motosikleti
    Honda Dylan
    Özgür,
    Ben Mutluhan sandım kızıltoprak diince.
    Sorun yok aynı şekil zehirliyolar ben onu bilirim.
    sen al motoru, anadolu yakasında oturanlar bağdat caddesinde toplanırız bi kahve içip muhabbet ederiz. Hava güzelse 1-2 tur atar döneriz.
    Aklına ne takılıyosa sor, elimizden geldiğince yardım edelim.
    Sigorta demişsin; ben 470ytl ye yaptırmıştım yanılmıyorsam. (4.700ytl idi motor fiyatı Koç allianz) yanlız 100 ytl iştirakli. yani kaza oldu hasar 150ytl ise kasko 50 ytl sini karşılıyor. Kapalı garaj çalınmasını karşılıyor. Sokakta çalınırsa vermiyolarmış.
    Şimdi alarmlara bakınıyorum, akşam uyurken pek rahat değil içim.
    c.tesi taktırıcam herhalde 100ytl montaj dahil.
    34 BC 8561

freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Özgür aramıza hoşgeldin
    Dylan gerçekten de harika bir motor.Geçelerde gittiğim bir motor bayisi ile konuşuyoruz, adam aa ben sana 200cc vereyim aradaki farka bak.Hem bizim motor(kore malı mı,öyle bişey) 16 beygir su soğutmalı dedi Abi gel sana dylanı göstereyim dedim.Bak 16 beygir 150cc su soğutmalı! Haa dedi, ozaman bir bizimkine bin de eksikleri söylersin dedi

Forumu ve paylaşım ortamını seveceksin, zaten hepsini okumuşsun.Ne derler: [Hayatta en pahalı şey tecrübedir] Ama aramızda lafı bile olmaz.Dylan'cılara bedava

erodesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 EXC 2T
    Alıntı izel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erodesign,
    Abi görüşemiyoruz, keyifler nasıl, yenilik var mı?
    Eyvallah izelcim, idare ediyorum iş güç, keşke o akşamdan sonra bir daha görüşebilseydik ama fırsat olmadı bir türlü tekrar.. dylanım bıraktıgım gibi varyatörden sonra bi değişiklik yok.. ama planlarım var, extra bir kaç modifiye daha var yapmak istedigim, az kaldı görüşmek üzre, herkese selamlar...
    Haklı olmaktansa mutlu olmayı tercih ederim...

Motosikleti
    Honda Dylan
    Pazar günü bi gezi varmış ağva, şile,
    Dylancılar olarak gitsek mi neyn?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-i...highlight=ocak
    34 BC 8561

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Fikirbaz aynen benim Dylanı alma maceramı anlatmışsın teşekkür ediyorum. O abi banada kendi kırmızı, camlı, çantalı ve brandalı, ekzosu değişmiş Dylanını göstermişti Ve banada ben 90 kiloyum abim de bir okadar var. Her hafta sonu şileye gidip geliyoruz demişti. Aramıza hoşgeldin diyeceğim ama bende daha yeniyim bunu diyecek kişi ben değilim gibi geliyor bana. O bakımdan Dylan forumuna hoşgeldin diyeyim. 220km yaptım daha. Sakin sakin, yavaş yavaş 1000km yi tamamlamaya, her fırsatta Dylanı sürmeye, gideceğim biryere en uzun yoldan gitmeye çalışıyorum. 1 2 hafta öncesine kadar hayalini kurduğum Dylanı artık sürebiliyorum. mükemmel bir duygu
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    ewet benım yollarım sıle agva bol vırajlı guzel asfalt. ama pazar kar gelıyormus. ama guzel olursa ben her turlu gelırım

Motosikleti
    Honda Dylan
    kimseden ses yok galiba.
    havalar ısınsın yaparız bi gezi org.
    34 BC 8561

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    selam arkadaşlar haklısınız epeydir foruma giremiyorum sürekl bilgisayar ve internet basındayım (işim gereği) ama işlerimin yoğunluğundan fırsat bulamamıştım şimdi de okuyunca ne kadar çok geri kalmışım herşeyden. ve Bugün hava ne kadar güzel tam gezip tozmalık.
    Eğer birşey yapamazsak telefonlaşalım da akşam felan görüşelim. Çok açtık arayı
    Hayatonda

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahara doğru beraber bi gezi düzenleyelim Dylancılar olarak Şile'ye falan...

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    1000. iletiyi ben yazayım istedim 1000. iletimiz tüm dylancılara hayırlı uğurlu olsun. Hiç sorunsuz, arızasız ve en önemlisi kazasız nice 1000 iletilere.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler