Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr 125 leri model yılı olarak teknik anlamda ne farklılıkları var?
    yani dış görünüş değilde motor frenler amortisör dişliler olarak fark varmı?
    Esasında bende merak ediyorum ; duyduğum kadarı ile 2004 modellerin beygir gücü 2 hp kadar yüksekmiş şimdikilerden , ama ekzantrik sorunu falan bişeyler diyolar eski modeller için tam anlamadığım için yanlışta telafuz etmiş olabilirim ; 2.el ve uzun yol amaçlı düşünen biri olarak 2004 almak avantajlı mı yoksa yeni modellerde de bu 2 hp lik bi farkın önemi yok mudur;

Bir de son bişey soracağım size ; 1.5 yıl otomatik kullandım ve kullanıyorum ; viteste hiç tecrübem yok ve Ybr yi daha çok vitesli motorları tecrübe etmek amacı ile almayı düşünüyorum ; vitesli motor daha mı çok zevk veriyor ve de şehiriçinde de hamallık oluşturuyor mu , özelliklede scooter dan vitesli motora geçen arkadaşların yorumlarını daha bi merak ediyorum ; sonun da sonuncu bişey daha sorayım uzun yol kullanan arkadaşlarım , bu motorun uzun yolda gidebileceği ortalama,optimum hız kaç km/s dir?

Hepinize Saygılar sevgili Ybr kullanıcıları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    [QUOTE=szr;865681]Esasında bende merak ediyorum ; duyduğum kadarı ile 2004 modellerin beygir gücü 2 hp kadar yüksekmiş şimdikilerden , ama ekzantrik sorunu falan bişeyler diyolar eski modeller için tam anlamadığım için yanlışta telafuz etmiş olabilirim ; 2.el ve uzun yol amaçlı düşünen biri olarak 2004 almak avantajlı mı yoksa yeni modellerde de bu 2 hp lik bi farkın önemi yok mudur;

Bence almısken yeni al eski motor 2 hp daha gçlü olabilir ama yas ve yamıs oldugu km yi göz önüne alman lazım ben 2004 kullandım, benim 2007 model ile arasında anlasılır bir performans almadım ayrıca benim motorun yeni olmasından , durma, yatırma ergonomi, sessizlik daha güzel sonucta 3 yıl var.

Vitesli motor vitesli araba kullanmak gibidir bir süre sonra otomatik olarak
    vites değiştirmeyi yapıyorsun.Bence en önemlisi motoru bacaklarının arasına aldıgın için vitesli motorda hakimiyet her zaman scootera göre fazla, ayrıca kaldırım inmek çıkmak ço kolay benim ybr yi ben enduro gibi kullanıyorum.
    Ayrıca durma ve yağmurlu havada scootera göre daha güvenli.

Uzun yolda kullanmaya gelince ben en uzun 900 km ye yakın yaptım ortalama 80-90-100 gittim ybr ile uzun yol yapacaksan ideal sürati 80-90 ne kendini ne de motoru üzüyorsun
    Kendi görüşüm bu sürat yeterli bu sınıfta bu fiyata alınabilecek en iyi motor YBR . Senin beklentilerini fazlasıyla karşılar.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de son bişey soracağım size ; 1.5 yıl otomatik kullandım ve kullanıyorum ; viteste hiç tecrübem yok ve Ybr yi daha çok vitesli motorları tecrübe etmek amacı ile almayı düşünüyorum ; vitesli motor daha mı çok zevk veriyor ve de şehiriçinde de hamallık oluşturuyor mu , özelliklede scooter dan vitesli motora geçen arkadaşların yorumlarını daha bi merak ediyorum ;
    Ben de sizin gibi scooterdan sonra vitesli tecrübesi kazanmak için aldım YBR'yi. Benim scooterımda lastikler 16", motor da 15,5 hp'di. Buna göre sizin BWS'den sonra 18"'lik lastikler, kontrol ve konfor açısından önemli bir avantaj olacaktır. Vitesi ise hiç düşünmeyin. Manuel vitesli araba kullanıyorsanız, vitesli motorda ilk 20-30 dakika, kalkışlardaki debriyaj ayarına alışmakla geçer, daha sonra ise arabadaki kadar rahat vites değiştirdiğinizi göreceksiniz. Ayrıca vitesin manuel olması, istediğiniz yerde istediğiniz kadar güç kullanmanıza izin verdiği için, güç kontrolünü size bırakıp çok daha keyifli bir sürüş sağlıyor ve yakıt ekonomisine katkıda bulunuyor.
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Arkadaşlar bugün ön ampulu H4 ile değiştirdim.Buradan Babaçi dostuma çok teşekkür ederim.O'nun tavsiyesi ve denemesine binaen değiştirdim ve çok memnunum.Sonunda YBR'nin beni en rahatsız eden bu eksi durumunu da gidermiş oldum.Memnun olmayan herkese tavsiye ederim.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün ön ampulu H4 ile değiştirdim.Buradan Babaçi dostuma çok teşekkür ederim.O'nun tavsiyesi ve denemesine binaen değiştirdim ve çok memnunum.Sonunda YBR'nin beni en rahatsız eden bu eksi durumunu da gidermiş oldum.Memnun olmayan herkese tavsiye ederim.
    yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

gerçekten fazla para harcamadan biraz el emeği ile bir çok sıkıntımızı giderebiliriz.

bilgi paylaştıkça çoğalır
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Ybr125
    Duslemek ve Vreon arkadaşlar bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim ; gözlerinize parmaklarınıza sağlık ; kazasız, belasız , mutlu sürüşler

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esasında bende merak ediyorum ; duyduğum kadarı ile 2004 modellerin beygir gücü 2 hp kadar yüksekmiş şimdikilerden , ama ekzantrik sorunu falan bişeyler diyolar eski modeller için tam anlamadığım için yanlışta telafuz etmiş olabilirim ; 2.el ve uzun yol amaçlı düşünen biri olarak 2004 almak avantajlı mı yoksa yeni modellerde de bu 2 hp lik bi farkın önemi yok mudur;

Bir de son bişey soracağım size ; 1.5 yıl otomatik kullandım ve kullanıyorum ; viteste hiç tecrübem yok ve Ybr yi daha çok vitesli motorları tecrübe etmek amacı ile almayı düşünüyorum ; vitesli motor daha mı çok zevk veriyor ve de şehiriçinde de hamallık oluşturuyor mu , özelliklede scooter dan vitesli motora geçen arkadaşların yorumlarını daha bi merak ediyorum ; sonun da sonuncu bişey daha sorayım uzun yol kullanan arkadaşlarım , bu motorun uzun yolda gidebileceği ortalama,optimum hız kaç km/s dir?

Hepinize Saygılar sevgili Ybr kullanıcıları
    Dostum YBR ile istediğin uzun mesafeler istediğin süratte gidebilirsin.O yorulmaz ama seni bilemem.Ben geçtiğimiz yaz Edirne-İskenderun-Artvin'e gittim ve döndüm.Artçılı ve ful yüklü olarak.Hiç bir sorun çıkartmadı.Ancaaak tatlı hızı 70-80'dir.80'den sonra motorun sesi değişiyor.Ben dönüşte İzmit'ten İstanbul çıkışına kadar sürekli 100,110-120 arası gittim.Hem yazın öğlen sıcağında.Banamısın demiyor.(Not:YBR şehir içinde daha süratli gidiyor.Bunda yoğun trafikte araçların rüzgarı engellemesi rol oynuyor).Skuturdan vitesliye geçmeyi düşündüğünü yazmışsın.Her iki tipin de artı ve eksileri var.Otomatik vitesli kullanmak her zaman daha kolay ve rahat.Skuturlar insanin üstünü başını yağmurdan çamurdan korur, bagaj sorunu yoktur.Kayışlı olduklarından zincir yağlama derdin yoktur.Ancak tekerleri küçük olduğu için yoldaki sarsıntıları çok hissettirirler.YBR'de bu sorun yoktur.Uzun yolculuklarda skuturlar çok yorucudur.Hele hele artçı için ızdıraptır.YBR'de bu sorun olmaz.Skuturların hava filtreleri çok sık temizlenmek istiyor.Özellikle toprak yollarda kullanırsan.YBR'de bu sıklıkta değildir.Skuturla her yere inip çıkamassın.YBR ile istersen dağlara çık, kaldırımlara in çık, sorun olmaz.Ben daha önce bir Hussar ve Piaggio kullandım.İmkanım olsa YBR'nin yanında bir de Vespa Piacciomun olması isterdim.20 yıllık motorculuk yaşamımda satmaktan pişmanlık duyduğum tek motor da Vespa Piacciodur.Selamlar, saygılar.

Motosikleti
    Ybr125
    Yeniçeri ; çok güzel açıklamışsın , bende uzun yolda ortalama kullanım hızını ve konforu merak ediyordum ; ayrıyeten gezi yazınıda okudum gerçekten taktir etmemek elde değil ; belki de bws yi bi kenarda tutup bir de Temiz 2.el Ybr düşünülebilir ; kusura bakmayın belkide topiğinizi meşgul ettim ; yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    Selamlar. Arkadaşlar, YBR'ye xenon takan var mı? Bazı modelleri kullananların görüşlerini aldım ama, YBR'de deneyen var mı? YBR için özel avantaj/dezavantajlarını gören duyan bilen ? Benim aklıma yattı, bir kaç ay sonra taktırabilirim, görüşlerinizi bekliyorum.
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benım arkadasım taktırdı vreon kardes ve de guzel oldu dıyebılırım ama cokta gerek bısey deıl bence

Özlemişim burayı .1 haftarım ybr me binmiyorum..

Motosikleti
    Comet
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özlemişim burayı .1 haftarım ybr me binmiyorum..
    eski dostlar unuttu diyordum burayı,hoşgeldin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Hoşbulduk babaçi.
    ...............

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık

bunu bilen vardır...

arkadaşlar ybr 125 leri model yılı olarak teknik anlamda ne farklılıkları var?
    yani dış görünüş değilde motor frenler amortisör dişliler olarak fark varmı?
    ya arkadaşlar ybr kullanıcıları gerçekten merak ettim ne farklar var?

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150

acil ihtiyactan satılık ybr 250

Arkadaslar benim durumum müsait olsa gözümü kırpmadan alırım
    2007 model 800 km de ybr 250 ilgilenenler olursa bana ulaşşsın
    motorun yerini biliyorum 6500 cok iyi 0 motor.

http://www.sahibinden.com/yamaha_ybr...XQQdisplayitem
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Param olsaydı gider alırdım vallahi çok iyiymiş.

2004 ve öncesinde egsoz gazı dönüşüm sistemi ve katalizör yok sonraki modellerde var bu kadar biliyorum.

Motosikleti
    Comet
    2004 lerin kafa granajı yarasa tipi tabir edilenden ve 12 beygir güç üretiyor
    bazı 2005 modellerdede eski tip granaj mevcut . 2006 lar avrupa standartları gereği 10 beygir
    Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk ikinci ele düşen bu galiba hakkaten temiz motormuş. cbf250 almayı düşünenlere duyurulur

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık

YBR 125 service manual nereden bulabilirim?

babaçi verdiğin cevap için teşekkür ederim
    sitede ve nette o kadar aramama rağmen ybr 125 için service manual kitabçığı bulamadım user manuel var ama service manuel olan varsa linki verebilrimi acaba?

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 ve 2006 lar avrupa standartları gereği 10 beygir
    Merhaba babaçi
    2006 ve sonrası üretimler 10 beygir olarak çıkmıştır.
    zira 1 şubat 2006'da aldığım ybr (2005 üretimi) 12 beygirdir.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba babaçi
    2006 ve sonrası üretimler 10 beygir olarak çıkmıştır.
    zira 1 şubat 2006'da aldığım ybr (2005 üretimi) 12 beygirdir.
    yukarudaki yazımı editledim

işte forumun sevdiğim yanı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler