Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm arkadaşlarıma iyi dilekleri için çok teşekkür ederim.umarım herkes en kısa sürede hayalindeki motora kavuşur.benim ybr'ye karar vermem konusunda siz değerli arkadaşlarımın çok büyük katkıları var.forumu baştan sona okudum.kararımı bu yazılanlara göre verdim.ve sonuç olarak doğru karar verdiğime eminim.bu konuda da sizlere teşekkür ediyorum.artık ADANA'da da bir arkadaşınız olduğunu sakın unutmayın.sevgilerimle.
    Öncelikle hayırlı olsun..
    Tercih ederken mutlaka Honda Cbf 150'yi de incelemişsindir. Cbf 150 yerine Ybr'yi tercih etmende neler etken oldu. Soruyorum çükü ben de ybr ve cbf arasında kaldım. Ybr'yi piyasada peşin fiyatına 12 ay taksitle bulmak mümkün olduğu, cbf'de ise böyle bir imkan olmadığı için tercih ediyorum. Yani benim tercihim ekonomik..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yA ABİlerim tamam güzel bu motor hatta ilk vitesli motor kullnacak arkadaslarımız ıcınde en ıdael motorda bu motor ıstedıgım zmn 100-120 yaparmı her ıstedıgım zmn yanı duz yolda yaparmı!!! onu ogrenmek ıstıyorum..cunku race tıpı bı motor alsam coq yakar onu bılıyorum bu daha az yakar ama ıstedıgım zaman 100-120 yaparmı onu cok merak edıyorum sımdıden tesskkurler
    rahatlıkla 100 km/s görürsün hatta 110 da rahat yapar fakat daha yukarısı için çok iyi bir rodaj dönemi geçirmiş olması lazım.

Alıntı mrX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun..
    Tercih ederken mutlaka Honda Cbf 150'yi de incelemişsindir. Cbf 150 yerine Ybr'yi tercih etmende neler etken oldu. Soruyorum çükü ben de ybr ve cbf arasında kaldım. Ybr'yi piyasada peşin fiyatına 12 ay taksitle bulmak mümkün olduğu, cbf'de ise böyle bir imkan olmadığı için tercih ediyorum. Yani benim tercihim ekonomik..
    ikiside birbirine yakın değerler taşıyor cbf son hız olarak daha iyi sanırım 150cc,

bende senin durumundan ve kendini ispatlamış olasından dolayı ybr yi tercih ettim

çok çok memnunum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    ybr125

slm

slm arkadaşlar ben de bu siteye yeni kayıt olanlardanım bendede 2007 model ybr 125 var motorum şu anda 3500 km de ve km de 90 binlira yakıyor benimle aynı anda alınan arkadaşımın motoru ise km de 60 binlira civarı yakıyor motorumda 95 oktan kurşunsuz benzin kullanıyorum sizce sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Comet
    Alıntı onur809 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben de bu siteye yeni kayıt olanlardanım bendede 2007 model ybr 125 var motorum şu anda 3500 km de ve km de 90 binlira yakıyor benimle aynı anda alınan arkadaşımın motoru ise km de 60 binlira civarı yakıyor motorumda 95 oktan kurşunsuz benzin kullanıyorum sizce sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim
    benim motorda 55 60 krş civarı yakıyor.motorum 11500 km de belki ilerleyen zamanda azalacaktır,birde kullanım şekli çok önemli ben çok sakin kullanırım redline daha hiç gelmedim,buda önemli
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    yA ABİlerim tamam güzel bu motor hatta ilk vitesli motor kullnacak arkadaslarımız ıcınde en ıdael motorda bu motor ıstedıgım zmn 100-120 yaparmı her ıstedıgım zmn yanı duz yolda yaparmı!!! onu ogrenmek ıstıyorum..cunku race tıpı bı motor alsam coq yakar onu bılıyorum bu daha az yakar ama ıstedıgım zaman 100-120 yaparmı onu cok merak edıyorum sımdıden tesskkurler
    arkadaşım fabrika verisi olarak son hız 99 km/h olarak gösterilmiştir. bu hızın üstü motor için iyi değil demektir sonuçta 125 cc 10 hp bir motor kullanıyorsun. 110 a çıkarmı çıkar , ben rodajdan sonraki denememde 115 gördüm ama sağlıklı değil işte 100 geçmemek en iyisi bence. bu arada 100 km üstü süratlari rahat gören bir motor değil , şartların uygun olması lazım...

Motosikleti
    2007 Yamaha YBR 125 Metalik Siyah Büyüyünce YBR 12
    Alıntı onur809 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaç kilosun?
    Motoru sürekli tek kişimi iki kişimi kullanıyorsun?
    90ykr şehir içimi şehir dışımı yakıyorsun ?

Bunlarıda yazarsan daha sağlıklı bilgi alabilirsin.

Kendimden bir kaç analiz sunayım;
    2007 ybr şuan 6000km de

tek kişi şehirdışı 75ykr
    iki kişi şehir dışı 80- 85 ykr
    iki kişi şehri içi sürekli sıkışık trafik 90-92 ykr (agresif kullanım)
    iki kişi şehri içi sürekli sıkışık trafik 85-90 ykr (6000-7000 devirde vites değiştirmek koşuluyla)

Bu veriler depo fullenerek 100km gittikten sonra tekrar fullenerek edinilmiş rakamlardır.
    Ben 85kg Artçım 55kg ağırlık olarak bunuda belirteyim kafalarda soru işareti kalmasın

Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar ön lastiğe duro almayı düşünüyorum sakuradan iyimidir?

eğer farkı yoksa boşuna para vermeyelim

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR 125 düz yolda rahat rahat 100 yapar.Ondan sonrası şartlara bağlı.Ağırlık, rüzgar durumu, yolun eğimi gibi.Ama bu bir risk, onu da unutmamanı tavsiye ederim.

Yakıt konusunda bence pek çok arkadaş doğru tanımlama yapmıyor.Herşeyden önce yakıtın para olarak hesaplanması yanlış.Zira yakıt fiyatları sabit değil ve şehirden şehire, hatta ilçeden ilçeye değişiyor.Bu nedenle 100 km'de yaktığı yakıt baz alınırsa daha mantıklı olur.Ben şahsen YBR ile 30.000 km. kadar yol yaptım ve ölçtüğüm yakıt sarfiyatı şu:Devirli ve çok yüklü kullanılsa bile 3.00 lt ile 3.02 lt arasında yakıyor.Normal kullanımda 2.05 ile 2.07 eğer dikkatli ve devirsiz kullanırsanız 2.03 ile 2.05 lt. arasında yakıt tüketiyor.Tabii bu değerler 100 km mesafede.Şehir dışında daha fazla tüketiyor.Bunun sebebi ise küçük hacimli bir motor olduğu için limitlere çıkıldığında daha fazla yakıyor olmasıdır.Açıkçası şehir dışı yollarda da 50-60 km sürat ile herhalde hiç kimse gitmiyordur.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 125 düz yolda rahat rahat 100 yapar.Ondan sonrası şartlara bağlı.Ağırlık, rüzgar durumu, yolun eğimi gibi.Ama bu bir risk, onu da unutmamanı tavsiye ederim.

Yakıt konusunda bence pek çok arkadaş doğru tanımlama yapmıyor.Herşeyden önce yakıtın para olarak hesaplanması yanlış.Zira yakıt fiyatları sabit değil ve şehirden şehire, hatta ilçeden ilçeye değişiyor.Bu nedenle 100 km'de yaktığı yakıt baz alınırsa daha mantıklı olur.Ben şahsen YBR ile 30.000 km. kadar yol yaptım ve ölçtüğüm yakıt sarfiyatı şu:Devirli ve çok yüklü kullanılsa bile 3.00 lt ile 3.02 lt arasında yakıyor.Normal kullanımda 2.05 ile 2.07 eğer dikkatli ve devirsiz kullanırsanız 2.03 ile 2.05 lt. arasında yakıt tüketiyor.Tabii bu değerler 100 km mesafede.Şehir dışında daha fazla tüketiyor.Bunun sebebi ise küçük hacimli bir motor olduğu için limitlere çıkıldığında daha fazla yakıyor olmasıdır.Açıkçası şehir dışı yollarda da 50-60 km sürat ile herhalde hiç kimse gitmiyordur.
    sanılanın aksine ybr şehir dışında fazla yakıyor

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR 125 ile CBF arasındaki farklılıklara gelince:Motorumu almadan önce ben de çok düşündüm ve bir hayli araştırma yaptım.Sonuçta YBR'de karar verdim.YBR'nin üstün tafafları:Servis ağı çok yaygın.Neredeyse tüm Türkiye'de il ve ilçelerde servisi var.Mesela benim yaşadığım Edirne'de CBF sahipleri servis için Çorlu'ya gitmek zorunda.Ama YBR sahipleri için böyle bir sorun yok.Çorlu'ya gidilen yol üzerinde ne kadar ilçe varsa her birinde YBR servisi var.Zannederim bu Anadolu için de geçerli.Diğeri CBF'te devir göstergesi yok, YBR'de var.Bana göre açıkça maliyet hırsızlığından başka bir şey değil.Honda'ya yakışmamış.Yine CBF'te kullanılan zincir YBR'deki ile kıyas edilemiyecek kadar kötü ve fiyatları arasında da çok fark var.Bu da ikinci maliyet hırsızlığı.Üçüncüsü CBF'te ayaktan çalıştırma pedalı yok, YBR'de var.Dördüncüsü her iki motorun topiğini çok defa okudum ve okuyorum.Genel olarak gördüğü kadarıyla CBF'te çok daha fazla sorun çıkıyor.Allaha şükür YBR'de 20.000 km'de bile bir iki kez ampul değişimi hariç hiçbir sorun yaşamadım.Motorun ne çalışmasında, ne gaz telinde ne zincirinde ne frenlerinde ne de sibop ayarında, ne debriyajında en ufak bir sorun yok.Oysa daha dün CBF sitesinde arkadaşlar ön disk fren yağ kutusunun camının kırılmasından bahsediyorlardı.Bana çok garip geldi.Yahu bu cam durup dururken kırılırmı?Kırılıyormuş işte.İnanmayanlar açsın okusunlar.CBF'in farları yavaşlayıp durduğunda muma dönüyor.YBR'de böyle bir şey yok.CBF'in vites geçişleri YBR'ye göre çok daha kemikli.Tüm bunların yanında YBR'nin fiyatı daha ucuz ve bol taksitle satılıyor.Ben geçen yıl 800 peşin gerisi kredi kartına peşin fiyatına 19 ay taksitle aldım.130 ytl ödüyorum.Şu anda daha da düştü.3.100 YTL.Gelelim CBF'in üstün yanlarına.Yiğidi öldür ama hakkını yeme.Motor hacminden dolayı daha torklu ve 10 km kadar daha süratli.Arka amortisörü daha modern.Koltuğu daha uzun ve daha rahat.Artçı için önemli.Jikle gidonda.Bu da daha modern.Depo kapağı daha şık.Grenaşı dolayısıyla güzel duruyor.Her iki motorun da lastik kalitesi vasat.CBF'in ayrıca ekzostu da yakışmamış.Nedense nikelanjdan kaçınılmış.

enkahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Benim Motorun Sesi Nasıl Yüksek Beygir Gücündeki Motor Sesine Yakın Olur Eksozu Açsam Borrrrrrrr Diye Ses Geliyor Hiç Hoş Degil Ben Buoooouuuurrrnnnn Diye Ses Gelmesini İstiyorum Biraz Çocukça Yazdım Ama Siz Anladınız Ne Demek İstedigimi ;)

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    YBR 125 ile CBF arasındaki farklılıklara gelince:Motorumu almadan önce ben de çok düşündüm ve bir hayli araştırma yaptım.Sonuçta YBR'de karar verdim.YBR'nin üstün tafafları:Servis ağı çok yaygın.Neredeyse tüm Türkiye'de il ve ilçelerde servisi var.Mesela benim yaşadığım Edirne'de CBF sahipleri servis için Çorlu'ya gitmek zorunda.Ama YBR sahipleri için böyle bir sorun yok.Çorlu'ya gidilen yol üzerinde ne kadar ilçe varsa her birinde YBR servisi var.Zannederim bu Anadolu için de geçerli.Diğeri CBF'te devir göstergesi yok, YBR'de var.Bana göre açıkça maliyet hırsızlığından başka bir şey değil.Honda'ya yakışmamış.Yine CBF'te kullanılan zincir YBR'deki ile kıyas edilemiyecek kadar kötü ve fiyatları arasında da çok fark var.Bu da ikinci maliyet hırsızlığı.Üçüncüsü CBF'te ayaktan çalıştırma pedalı yok, YBR'de var.Dördüncüsü her iki motorun topiğini çok defa okudum ve okuyorum.Genel olarak gördüğü kadarıyla CBF'te çok daha fazla sorun çıkıyor.Allaha şükür YBR'de 20.000 km'de bile bir iki kez ampul değişimi hariç hiçbir sorun yaşamadım.Motorun ne çalışmasında, ne gaz telinde ne zincirinde ne frenlerinde ne de sibop ayarında, ne debriyajında en ufak bir sorun yok.Oysa daha dün CBF sitesinde arkadaşlar ön disk fren yağ kutusunun camının kırılmasından bahsediyorlardı.Bana çok garip geldi.Yahu bu cam durup dururken kırılırmı?Kırılıyormuş işte.İnanmayanlar açsın okusunlar.CBF'in farları yavaşlayıp durduğunda muma dönüyor.YBR'de böyle bir şey yok.CBF'in vites geçişleri YBR'ye göre çok daha kemikli.Tüm bunların yanında YBR'nin fiyatı daha ucuz ve bol taksitle satılıyor.Ben geçen yıl 800 peşin gerisi kredi kartına peşin fiyatına 19 ay taksitle aldım.130 ytl ödüyorum.Şu anda daha da düştü.3.100 YTL.Gelelim CBF'in üstün yanlarına.Yiğidi öldür ama hakkını yeme.Motor hacminden dolayı daha torklu ve 10 km kadar daha süratli.Arka amortisörü daha modern.Koltuğu daha uzun ve daha rahat.Artçı için önemli.Jikle gidonda.Bu da daha modern.Depo kapağı daha şık.Grenaşı dolayısıyla güzel duruyor.Her iki motorun da lastik kalitesi vasat.CBF'in ayrıca ekzostu da yakışmamış.Nedense nikelanjdan kaçınılmış.
    birebir aynen katılıyorum.

arkadaşlar,bu arada biraz bilgi vermek istiyorum:henüz motorumu teslim almadan,kullanılacak sulu aküsünü alıp,aynı amper değerindeki(5 amper)kuru akü ile değiştirdim.aynı anda koruma demiri ve yan ayaklık aldım.motorumu teslim aldıktan sonra da,işim gereği komple boya koruma(solmaya karşı koruyan) ve üstüne de,çizilmeye karşı koruyan(şeffaf)filmle kapladım.artık bırakın dizliği,boyalı olan hiçbir yeri çizilemeyecek.korumalarla ilgili(boya koruma ve çizilmezlik filmi)hiçbir giderim olmadı.

Motosikleti
    YBR 125
    Toplam maliyet konusunda bilgi verebilir misin.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bena yardım cı olan abilerime tesekkur ederım saolun..Benim istedigim istedigim zmn duz yolda 100-120 arası yapması onu ongrendıgım cok ıyı oldu saolun.. bıde eger 90-110 kurus arası yakarsa cok guzel :D Bide 2005-2007 arası 2 el fiyatları nedeır ınternette baktım 2 ila 3 arası degısıyor

enkahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha YBR 125 için modifiye kiti Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyosunuz
    * Yamaha YBR 125 in motor hacmini 123cc. den 140 cc. ye çıkartır.
    * Yakıt tüketimini ~%10 azaltır.
    * Motorun alçak devirdeki torkunu ~%25 artırır.
    * Maximum hızını yukseltir, ve bu hıza ulaşma süresini kısaltır.
    * Caldium alaşımlı gömleğin 50.000 km den fazla ömrü vardır.
    * Montaj sistemi: Motosikletinizin silindirini ustanızda söktürüp bize kargo ile gönderiyorsunuz, silindirinizin içine daha geniş çapta caldium alaşımlı yeni gömlek takılıyor. Silindiriniz ve yeni geniş çapta piston ve segman takımınız size geri kargolanıyor. Ustanızda taktırıp supap ayarlarını yaptırdıktan sonra YBR niz 140cc hacimle kullanıma hazır oluyor.
    * Paket içeriği: Caldium alaşımlı gömlek, modifiye piston, segman takımı, 15 diş ön buyuk dişli, gömleğin silindirinize montesi.

Motosikleti
    zealsun GS200 AMA BIZ ONA AR6 DIYORUZ ALINIYOR :)

slm

bu nerede ne kadara oluyormus onuda ogrensek ıyı olur. bırde pıstop gomlek buyuyor ve yakıtı düşüyor denmıs bu nasıl oluyor . ve dışli sayıosı belırtılmıs bu motorun kendı dişlisiyle ne farkı varkı. hız kmonusunda neler degısıyor oncekıne gore ne kadar farkı var. serı olmasına olamazda devrını alınca kav km yapar?

ya arkadaslar aklımda ybr 125 var hatta bugun alıyorum dıyebılırım ınsallah pışman olmam cunku motorlardan cok cektım ): cin kurbanıyım . bırde cbx 250 var. yamaha yı alsam da bu hondada gözüm var . bu arada ybr 125 ne yapar bır fıyat alamadım 2004 model ögretmenden harbı temız motor ( tupü ruhsata işli dort lastık yenı muayer ) bakalım nasıpse sızlere yenı sıhay motorum ıle katılacagım ?
    SİNOP _ RÜZGAR HERGÜN ÖZÜR DİLESEDE DAL KIRILDI ARTIK

Hocam makinayı nereden aldığını yazabilirmisin. İsim, mükünse tel. no.su alabilirmiyim.

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    ya arkadaşlar kafam çok karıştı bu ybr nin modellerinde 2006 sı nasıl 2007 si nasıl,2008 varmı türkiyede, şu deposunda şeritli olanlar 2007 mi,2008 mi kafam allak bullak,ben şimdi sipariş verdiğim de hangisinden gelecek,hatta siparişi verdik sayılır bana gelecek olan motor nasıl olacak bilginiz varmı lütfen yardım edin.son 1 kaç hafta içinde alan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olurmusunuz,aldığınız ybr ler kaç model özellikleri nedir mesela jantları kaç kollu,yakıt sistemi enjeksiyonlu olanlardanmı,egzostu ne renk,devir saati gösteriliyormu,acilen bilgilendirin lütfen,durum biraz karışık ben erzincanlıyım fakat motor kastamonudaki bir bayiiden gelecek ne yapmam gerekiyor aciilll..şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için.ALLAH'a emanet olun,kazasız belasız günler diliyorum cevaplarınızı bekliyorum....

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı CBR125RCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar kafam çok karıştı bu ybr nin modellerinde 2006 sı nasıl 2007 si nasıl,2008 varmı türkiyede, şu deposunda şeritli olanlar 2007 mi,2008 mi kafam allak bullak,ben şimdi sipariş verdiğim de hangisinden gelecek,hatta siparişi verdik sayılır bana gelecek olan motor nasıl olacak bilginiz varmı lütfen yardım edin.son 1 kaç hafta içinde alan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olurmusunuz,aldığınız ybr ler kaç model özellikleri nedir mesela jantları kaç kollu,yakıt sistemi enjeksiyonlu olanlardanmı,egzostu ne renk,devir saati gösteriliyormu,acilen bilgilendirin lütfen,durum biraz karışık ben erzincanlıyım fakat motor kastamonudaki bir bayiiden gelecek ne yapmam gerekiyor aciilll..şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için.ALLAH'a emanet olun,kazasız belasız günler diliyorum cevaplarınızı bekliyorum....
    arkadaşım,1-2 sayfa öncesini okumuş olsaydın,benim 5 gün önce aldığım motorun resimlerini bile görecektin.merak etme öncekiyle aynı;jantlar 3 kollu,egzoz krom,devir saati var.sadece ruhsatta 2008 yazıyor ve depo üstünde şerit var.sevgilerimle.

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,1-2 sayfa öncesini okumuş olsaydın,benim 5 gün önce aldığım motorun resimlerini bile görecektin.merak etme öncekiyle aynı;jantlar 3 kollu,egzoz krom,devir saati var.sadece ruhsatta 2008 yazıyor ve depo üstünde şerit var.sevgilerimle.
    çok sağol adanalım allah razı olsun senden,bayağı rahatladım teşşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler