Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı enkahraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl fark böyle anlamadım burada birine sordum bana 200 ytl civarı dedi bi yanlısınız olmasın benim dedigim grenaj,danmı bahsediyoruz
    ben ön kafa granajının 40 ytl civarı olduğunu okumuştum bir ilanda.

ybr lerin parçaları o kadar pahalı değil
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 2005 ATEŞ GİBİ KIRMIZI
    Alıntı enkahraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl fark böyle anlamadım burada birine sordum bana 200 ytl civarı dedi bi yanlısınız olmasın benim dedigim grenaj,danmı bahsediyoruz
    motorun hayırlı olsun.eğer motorun sıfırsa yani yuvarlak farlı olanlardan ise kafa grenajının fiyatı 40-60 lira arası bişey. eğer sen 2004 ve öncesi modellerdeki dörtköşe farlı olan grenajları soruyosan fiyatı 200 lira civarı. zaten motorun yuvarlak farlıysa 2004 grenajı senin motoruna olmaz. komple ön tarafı değiştirmen gerekirki bence gereksiz bişey. sen git motoruna servisten bitane kafa grenajı al(yuvarlak far için), takabilirsen kendin tak,takamazsanda servise taktır.gerçi takması kolay ama yinede biraz uğraştırıyo.

bak bu forumun 147. sayfasındaki siyah motor 2004 model. ondaki grenaj 200lira civarı.
    147.sayfanın ortalarındaki kırmızı motorda benim. 2005 model. bunun kafa grenajıda 40-60 lira arası. umarım bi fikir vermiştir.
    Gençliğine güvenip daha ERKEN derken, belki de ELVEDA bile diyemezsin giderken.

Motosikleti
    Lifan Glint 100

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    sonix Bu ne hız ya
    Bende bunları koyacaktım
    Ybr125G offroad

Arkadaşlar ben desen far ve jant olarak bu şekilde almak istiyorum.Nerde bulabilirim acaba? 2. el olursa daha iyi olur.(izmir)

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Arkadaslar Emoka bende gelmeyi istiyordum ama maalesef aylardir okulumun sinavlari motorumun km sinde tik oynatmayacak duzeyde.. temmuz 4unde bitiyor finallerim, emokta gorusmek vardi , hazirlik asamalari ,planlar gorusmeler ...vs cok guzel olacagi kanaatindeyim , keyifli en onemlisi kazasiz belasiz guzel ve ornek bir gezi olmasi dilegiyle ..

Birde ulkemizdeki motosiklet kulturu motosikletcilar arasinda gelisme gosterdiginidusunuyorum , araba kullanicilari bunun hic mi hic farkinda degiller.Gerek basin, gerekse ulke yoneticilerimiz, yillardir motosikleti onemli ve gerekli bir arac olarak kullanimini tesvik etmek yerine ,kostekliyorlar . Bunun icinde gercekten etkili bir tepki olusmadigini goruyorum,ve motosiklet kullanmak sadece gezilere gidip eglenmek ...vs degil .cunku ;hangimiz -3 yil sonra oleceksin eger motosiletkullanirsan ! kullanmaz isen 70 yasinda yada herneyse dahacok yasayacaksin. dense UZUN yasamayi tercih etmez. Bunu neden soyledim ,son zamanlardaki aci kayiplarimizdan sonra...

Bu yuzden bu gibi festivaller ,organizasyonlar ; birlik olabilme tolu tepki olusturabilme ,kisaca MOTOSIKLETI DAHA HAYATA BAGLI kilmada ,önayak olabilcek onemli organizasyonlar. Ve son 3-5 yildir bu motosiklet klupleri uye toplamak,egitim....vs konusunda guzel yol katetti ama toplu bir hareket olamadi ,henuz 1-2 yil once vergiler artti ,bazi sehirlerde motosiklet giremez levhalari... Bence ulkemizde motosikleti sadece `MOTORCULAR~ biliyor gerek Devlet gerek araclar,insanimiz motosiklet suruculerinin 2 tekerde aslinda ip uzerinde akrobasi yaptiklarinin farkinda degiller!

Birlikte ve Bol Katilimli Motosiklet ,tepkisine ihtiyacimiz oldugunu dusunuyorum.Emoktada bunun konusuldugunu ve asama kaydetmesini gormek isterim, yoksa ilerki yillarda ,yolumuzdaki yag mazot gibi engellere kat kat fazlasi eklenecek.. son zamanlarda Kazalarda hayatlarini kaybeden motosiklet arkadaslarima allahtan rahmet diliyorum,o kazada onun yerinde bizde olabilirdik, nekadar hic olmayacakmis gibi gelsede!
    Ege Dis Hek Fak

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonix Bu ne hız ya
    Bende bunları koyacaktım
    Ybr125G offroad

fadıl fotolaR için teşekkürler.

EE yorumlar ne peki??? bence güzel olmuş zaten ybr de sanki bi enduro ruhu var her yere girip çıkabiliyor tık demiyor. Bizim bi arkadaş marmok dönüşü yolu uzatmış bir yerlere girmiş akıllara zarar; zaten makinesi şuan 40000 gelmek üzere ybr olayını aşdı yani Bu resimdeki ön çamurluklar filen bence hoş olmuş

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    bir zamanlar WRC de LANCİA lar vardı.. müthişlerdi,efsane oldular..
    YBR miz de.. aynen öyle oldu valla
    O BİİİİİİİİİR EFSANE Y B R...
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar güzel güzel biniyoruz da geçen gün biri ybr ne demek dedi

bende ses yok tabi içinizde ybr nin açılımını bilen var mı?

10 000 bakımda rutin işlerin haricinde (yağ buji hava filtresi) neler değişiyor ve ne gibi ayarlar yapılıyor.sanki şanzımandan yağsız kalmış gibi mekanik sesler geliyor

ama yağ olması gereken ölçüde.kurye bir arkadaşa sordum ybr lerde bu ses hep var dedi doğrumudur?

motordan bazen şıkırtı şeklinde ses geliyor, bu sübab ayarlarından geliyor olabilir mi 10 000 bakımda ayarlıyorlarmı ?

hepinize kazasız sürüşler
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı memrek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum o ön camında fiyatını söyliyebilirmisin ben özen motordan öyle bişey buldumda internet üzerinden sipariş vericem yalnız fiyatı çok pahalı dediler bana kappa marka 186 ytl ye falan geliyor bana sen ne fiyata ve nerden aldıysan ve sipariş edebilirmiyiz bilgi verirsen sevinirim iyigünler.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Msoysarac arkadaşım.sana özelden msj.attım.bir bakarmısın.cevabını bekliyorum.selamlar.

ybr2004 modelleri deposunda yamaha yazanlarda zaten ön siperlik veriliyordu 2005 yılındada siperlikliydi fakat 2007 yılında siperliksiz satılıyor yeni ybr ler orjinal 2007/2006/2005 ön siperligin fiyatı ise 90ytl

2004 ybrlerin ön siperlik fiyatı ise 120ytl

Ybr'sine yan çanta takan bir arkadaş vardı, studio marka.Hangi sayfadaydı aradım bulamadım?Nereden alıcaz bu çantaları bilen var mı?İnternet üzerinden online satışı yada İzmir'de bir adres?

Motosikleti
    Comet
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr'sine yan çanta takan bir arkadaş vardı, studio marka.Hangi sayfadaydı aradım bulamadım?Nereden alıcaz bu çantaları bilen var mı?İnternet üzerinden online satışı yada İzmir'de bir adres?
    129.sayfa olması lazım,benimde çok hoşuma gitti gri ybr almamdaki en büyük etken hayati arkadaşımızdır

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    2-3 hafta önce motoru yere yatırmamdan dolayı devir saatim çalışmıyordu. servise gittim ve devir saatinin hiçe çıktığını öğrendim. fiyatı biraz pahalı geldi ama mecburen değiştirdim 65 euro. bu arada koruma demirinin ne kadar önemli olduğunu da anladım. ybr nin devir saati 65 euro ise r6 nın devir saati kimbilir ne kadardır dedim ve şok oldum 500 euro :(

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    129.sayfa olması lazım,benimde çok hoşuma gitti gri ybr almamdaki en büyük etken hayati arkadaşımızdır
    Sanırm hayaletfilo ile karıştırdın benimki MAVİŞ

Motosikleti
    Comet
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırm hayaletfilo ile karıştırdın benimki MAVİŞ
    evet abi kusura bakma,ama seninkide siperlikle çok şık duruyor.

geçen gün reklamcı arkadaşımdan plexi aldım ama biraz kalındı galiba istediğim kavisi veremedim.
    olmadı,yapamadım

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar güzel güzel biniyoruz da geçen gün biri ybr ne demek dedi

bende ses yok tabi içinizde ybr nin açılımını bilen var mı?

10 000 bakımda rutin işlerin haricinde (yağ buji hava filtresi) neler değişiyor ve ne gibi ayarlar yapılıyor.sanki şanzımandan yağsız kalmış gibi mekanik sesler geliyor

ama yağ olması gereken ölçüde.kurye bir arkadaşa sordum ybr lerde bu ses hep var dedi doğrumudur?

motordan bazen şıkırtı şeklinde ses geliyor, bu sübab ayarlarından geliyor olabilir mi 10 000 bakımda ayarlıyorlarmı ?

hepinize kazasız sürüşler
    Yamaha Brilliant Riding (yani, Üstün YAmaha Sürüşü gibi bir anlamı var)

Ses konusuda birşey diyemeyeceğim...

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    gecen hafta marmok festivalindeyim fotoğrafları ancak yükleyebildim

izmir-marmaris-datça

ybr 850 km yol yaptım motorum beni hiç üzmedi

resimler ve videolar

http://picasaweb.google.co.uk/oz78tr/Marmok
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen hafta marmok festivalindeyim fotoğrafları ancak yükleyebildim

izmir-marmaris-datça

ybr 850 km yol yaptım motorum beni hiç üzmedi

resimler ve videolar

http://picasaweb.google.co.uk/oz78tr/Marmok
    Ben de marmok döneminde marmarisdatça'daydım ama marmoka uğrama şansım olmadı. Marmok bittikten sonra pazartesi günü aktura gittim ancak festival kalıntılarını görebildim

Bu arada eğer yalış görmüyorsam Yakamengen'e gitmişsiniz, çok güzel bir restoran-cafeydi... Biz çay içelim diye girdik ama bir baktık gün sonunda menünün yarısını yemişz

Bu arada ben de EMOK'tan geldim (910 km) , emok fotoğraflarını bilare paylaşmak istiyorum....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler