Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    öncelikle ilgin için teşekkürler sherrnova, bayi anahtar teslim fiyatı olduğunu söyledi bana zaten koçfinans verecekmiş krediyide, aksesuarlar biraz pahalı geldi işte, kask, mont, bot, eldiven ve dizlik motor için koruma demiri nerdeyse 1000 ytl yi buluyor, gelişim sürücü kursuna b2 için haftasonu kaydımıda yaptıracağım inşallah, yalnız hiç motor kullanmadım hayatımda, acaba kursun vereceği dersler yeterli olurmu, neyse göreceğiz ilerde bakalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hudalfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR-125

Kaza Yaptım / Elveda desem mi?

Perşmebe günü (31.04.2007) YBR'min ilk bakımını yaptırdım. 1150 Km de idi.
    03.05.2007 pazar günü sabah saat 10.00'da Açıköğretim sınavından çıktım. Eve kadar sağ salim geldim. Öğleden sonraki sınavlar için motora bindim. Kalkışı yaptım komşunun yola uzanan basamaklarına 1. viteste çarptım. Ne olduğunu anlayamadım bir anda gaza yüklendiğim gibi kendimi yerde buldum. Tabi hemen acile gittim. Ayağıma taş batmış Kolum sıyrılmış. Kafamda kask olduğu için birşey yok.
    Sınava gidemedim. Ama cidden kaza 1 saniyelik bir olay. Hiç hız yapmayan/yapamayan biri olarak ilk defa böyle bir olay yaşadım. Ailem motoru bana yasak etti.
    Motorun ön maşaları eğilmiş. başka bir yerinde kırık yok. ama benim kolumda var. Motora korkumdan yaklaşamıyorumda.
    Heralde Elveda diyeceğim sizlere (istemeyerek). Çünkü eşim,annem,babam,kaynanam,kaynatam ve tanıdığım herkes bırak şu motor işlerini dediler. Birtek Motorcum "sakın üzülme korkma binmeye devam et" dedi.
    Tercihimi belirlemedim henüz....
    Allah herkesi korusun. Kasksız sakın motora binmeyin.
    Not: Aksi gibi iki gündür dışardan kulaklarıma hep motor sesi geliyor...

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    geçmiş olsun Hudalfa, Allah tekrar yaşatmasın, şevkin tamamen kırılmamıştır umarım, bende 1 ay kadar önce bir kaza gördüm az kalsın vazgeçecektim motor sevdasından ama çabuk toparladım.

mrb arkadaslar.en yakın zamanda ben de bir ybr125 alıcam fakat şimdiye kadar 2-3 saat motor sürdüm ve motor ehliyetim şu anda yok bunlar çok sorun olur mu?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar egsoz manifolt çıkışının 10 cm kadar ilerisinde 10 cm kadar bir kızarıklık var bu neye işarettir?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

gokhanxp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135ti sattım scooter alıcamm
    slm ybr'ci abilerim kardeşlerimm Allah nasip ederse bende ybr alıcam bu ay içinde bi aksilik çıkmassa daha öncee rx 135im vardı sonix abi beni bilir ismim Gökhan inş yakında aranıza katılacağım

sevgiler
    Gökhan

Motosikleti
    YBR 125 2005 ATEŞ GİBİ KIRMIZI
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar egsoz manifolt çıkışının 10 cm kadar ilerisinde 10 cm kadar bir kızarıklık var bu neye işarettir?

bu kızarıklık dediğin şey kromajın parlaklığını kaybetmesi şeklinde ise eğer korkulacak bişey yok. manifolt çıkışında motorun içindeki yüzlerce derece sıcaklığın etkisi ile kızarma yada renk atması normaldir.eğer bu renk atması gözlerini rahatsız edecek derecedeyse, piyasada satılan kromaj(nikelaj) parlatıcı ürünlerden alıp sil. fazla bişey değil zaten fiyatı. max 10 lira falan.
    Gençliğine güvenip daha ERKEN derken, belki de ELVEDA bile diyemezsin giderken.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı ondeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kızarıklık dediğin şey kromajın parlaklığını kaybetmesi şeklinde ise eğer korkulacak bişey yok. manifolt çıkışında motorun içindeki yüzlerce derece sıcaklığın etkisi ile kızarma yada renk atması normaldir.eğer bu renk atması gözlerini rahatsız edecek derecedeyse, piyasada satılan kromaj(nikelaj) parlatıcı ürünlerden alıp sil. fazla bişey değil zaten fiyatı. max 10 lira falan.
    renginden dolayı değil de motoru ilk bir bayan almış ve doğru dürüst kullanamamış kızarıklığın sebebi motora nefes aldırmamışlar da hep bağırtmışlar gibi geldi.yarın alacağım nasip olursa başıma çok büyük işler açarmı diye merak ettim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YBR 125 2005 ATEŞ GİBİ KIRMIZI
    inşallah motorda bişey yoktur.
    zaten bi bayanında ybr yi mahvedecek kadar kullanabilmesi çok zor. muhtemelen ilk 3 vitesi kullandı ve hızlanmak içinde yüksek devirleden aşağı düşürmedi motoru. bence olabilecek tek sorun 4 ve 5. viteslere ait performanslardır. sen ilk aldığın zaman sürekli vites değiştirerek kullanmayı dene. böylece diğer viteslerde alışmış olur. ha bide alır almaz yağını değiştirmeni tavsiye ederim. malum motor muhtemelen hep yüksek devirlende kullanılmış olabilir. buda yağın anasını ağlatmıştır doğal olarak. CASTROL magnatec yarı sentetik yağ öneririm. ben kullanıyorum ve çok memnunum.üst devirlerde gayet iyi performans sağlıyor.şimdiden hayırlı olsun diyeyim bari
    Gençliğine güvenip daha ERKEN derken, belki de ELVEDA bile diyemezsin giderken.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı ondeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah motorda bişey yoktur.
    zaten bi bayanında ybr yi mahvedecek kadar kullanabilmesi çok zor. muhtemelen ilk 3 vitesi kullandı ve hızlanmak içinde yüksek devirleden aşağı düşürmedi motoru. bence olabilecek tek sorun 4 ve 5. viteslere ait performanslardır. sen ilk aldığın zaman sürekli vites değiştirerek kullanmayı dene. böylece diğer viteslerde alışmış olur. ha bide alır almaz yağını değiştirmeni tavsiye ederim. malum motor muhtemelen hep yüksek devirlende kullanılmış olabilir. buda yağın anasını ağlatmıştır doğal olarak. CASTROL magnatec yarı sentetik yağ öneririm. ben kullanıyorum ve çok memnunum.üst devirlerde gayet iyi performans sağlıyor.şimdiden hayırlı olsun diyeyim bari
    ÖNDER henüz 8700 km. bayan 4000 km de satmış alacağım kişiye ,şu an ki sahibi sadece üsküdar beykoz arası işe gidip gelmiş resmini koymaya çalışayım.2006 model

Alıntı Lloyd07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar.en yakın zamanda ben de bir ybr125 alıcam fakat şimdiye kadar 2-3 saat motor sürdüm ve motor ehliyetim şu anda yok bunlar çok sorun olur mu?
    bir sorum daha olucak izmir de ybr 125i en ucuz nerden alırım?

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    O kızarıklık benim motorumda artık kararma halinde Ki daha motorun rodaj döneminde oluştu, yani olacağı varsa oluyor, başka arkadaşlarımda olmadı bende oldu bir tek, benim gibi tek tük adam var ortada, işte biri de sana denk gelmiş.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kızarıklık benim motorumda artık kararma halinde Ki daha motorun rodaj döneminde oluştu, yani olacağı varsa oluyor, başka arkadaşlarımda olmadı bende oldu bir tek, benim gibi tek tük adam var ortada, işte biri de sana denk gelmiş.
    motorla alakalı bir soruna işaret değil yani

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    www.ftyonline.com bu site bizim arkadaşalr ziyaret edermisiniz

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600

Rodaj

Herkeze selam topic düşmesin arkadaşlar :D.

Ha bu arada bende ilk 500 km yi tamamladım motorda şimdilik bişey yok yalnız ben rodajı iki kişi ile yapıyorum genelde ve yakuş yukarı biraz zorlanıyo sizce rodajı 2 kişi yapmamda bi sorun olurmu ben 90 eşim 75 kilo. bide kitapçığında dediği gibi ilk 500 de 6000 devri pek geçmedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

rodajdayken 2 kısı bınmek sakıncalıdır motoru zorlamıcaksın ılk 1000 km. 6000 devır kuralını uyguluyorsun ama 2 kısı bınme bence zaten acılmamıs bır motora 2 kısı bınınce zorlanması normal. soyledıgınız kıloda ısenız kendınız bının cunku 90 +75 = 165 kg rodajda bır 125 cc lık motor ıcın fazla gelecektır.

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de var o sorunum hatta fotolarını koyarım.onun sebebi motorun hararet yapasıymış fazla ısınınca ordaki kromaj dayanamıyomuş.rodajda iken bi depoda 15 20 dk çalıştırmıştım motoru orda olmuştu.hava soğutmalı olduğu için soğuyamıyo motor tabi durduğu yerde...ama baktırdım motora sonra motora zarar vercek bi hararet değilmiş bişi olmamış yani sadece görüntü bozuldu biraz

BUDA BİRAZ MAKYAJ YAPILMIŞ HALİ...
    sinyaller ve depounun altındaki parça boyandı ve plaka biraz yukarıya kaldırıldı..

B rh +(pozitif)

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    free_eagles
    Yamaha çıkartması süper uymuş

Motosikleti
    Comet
    ve artık aranızdayım bugün teslim aldım.
    vitesli kullanmak çok keyifli imiş.tavsiye ederim zorda değil

küçük oğlum motosikletle çok ilgili

babaçi motorun hayırlı olsun cok gusel gercekten allah bagıslasın oğlunda cok tatlı.kazasız belasız bınersın ınsallah canta cok gusel artcı destegı falanda var gusel olmus

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler