Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Çiçek,Eğer Murat İŞGÖREN'in dediği gibiyse,iyi bir bakımdan sonra binebilirsin motoruna..Kendisi ki (kesinlikle abartmıyorum) değme eksperden daha bilgilidir bu konuda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650

NE Dersiniz?

bütün ybr cilere selamlar... bu aralar bende bi tane almayı düşünüyorum.. bi fiyat buldum ne dersiniz.. uygummudur? kazıkmıdır? yardımcı olursanız sevinirim...

3450 ytl...

1450 ytl peşin...

2000/8=250 ytl taksitle...(vade farkı yok)

150 ytl plaka masrafı.. 15 ytl öndeki rüzgarlık...

yani kabaca vade varksız 3615 ytlye almış olucam... yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Alıntı sherrnova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün ybr cilere selamlar... bu aralar bende bi tane almayı düşünüyorum.. bi fiyat buldum ne dersiniz.. uygummudur? kazıkmıdır? yardımcı olursanız sevinirim...

3450 ytl...

1450 ytl peşin...

2000/8=250 ytl taksitle...

yani kabaca vade varksız 3450 ytlye almış olucam... yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..
    bence uygun 0 fiyatına kredili alıyorsun cat: ben 2. el 2007 model 2450 ye aldım kredi cektim 2500 ytl bana kredili 3150 geldi.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    arkadaşlar benim motorun yan çantaları hakkında geniş bilgi ve resimleri 129 ncu sayfada bulabilirsiniz orda epey bi açıklamalarda bulunmuşdum Yanlız şunu gördüm pazar günü çeşmeden gelirken otobanda bayır aşağı 120 yi gördüm ; düz yolda en fazla 100-105 görüyorum rüzgar olmazsa tabi, yani hızı kesiyor biraz çantalar.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çiçek,Eğer Murat İŞGÖREN'in dediği gibiyse,iyi bir bakımdan sonra binebilirsin motoruna..Kendisi ki (kesinlikle abartmıyorum) değme eksperden daha bilgilidir bu konuda.
    bilmem mi beni çoğu konuda o bilgilendirdi zaten
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı sherrnova adlı üyeden alıntı Mesajı göster

3450 ytl...

1450 ytl peşin...

2000/8=250 ytl taksitle...(vade farkı yok)

yani kabaca vade varksız 3615 ytlye almış olucam... yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..
    arkadaşım nereden alıyorsun telefon yada adres verebilirmisin?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

olumdanscisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 3000 bakımını kendım yapacagım mobil 10/40 yağ 15ytl hava fılıtresı 7.5ytl levent parcacıda kahramanlarda bujı ve yagı seckınlerden aldım cankaya sifa hastanesı karsısı

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çiçek'e çıkartılan raporu ve motorun resimlerini ben gördüm. O motora o raporu çıkartan experin aklına şaşmak lazım... Kesinlikle o kadar hasar yok o motorda...
    insane motorunun km kaçlarda aramızda en yüksek Km li ben seni biliyorum yazılarını da sürekli takip ediyorum motorun ve Km sinden bahsedermisn en son 21 000 falan diyor dun sanırım 30 000 olmuştır sorunla falan karşılaştınmı ?

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Karahanlı, Şu anda 27000km'de. Artık ben de iş güç sahibi olduğumdan pek binip eskisi gibi gezi mezi peşine koşturamadığımdan km eskisinden daha yavaş artıyor :( ... Bu son dönemde ön balataları ikinci ve arka balataları da ilk defa değiştidim. Bu değişimler 26binde yapıldı. Ayrıca gösterge lambalarım da ikinci defa değişti, ilk patlamada aldığım yüksek wattlı ampüller götergenin içte kalan bir yüzeyini eritmiş, daha önce de söylediğim gibi yüksek wattlı gösterge amülü kullanmak pek mantıklı değil...Son olarak 25 bin dolayında artık çöp haline gelen hava filtresini de değiştirip orjinal filtreden taktım... Yani şükür hala ne mekanik ne de başka bir problemim yok, hala tek masrafım standart sarf malzemesi. Bu arada motorun da artık garantisi bittiğinden dolayı servisini direkt olarak ben yapıyorumm, servise verdiğim hava parasından da kurtuldum

Bu arada Çiçek ve Hayati'ye de teşekkürler

Motosikleti
    bende insane nin yazılarından pek çok şey öğrendim saolsun valla kendileri kadim bir ybr süvarisi paylaşımların için tekrar teşkkürler.

insane bu arada ybr 250 için yorumların nedir fiyat ve enjeksiyon konusunda?

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorun yan çantaları hakkında geniş bilgi ve resimleri 129 ncu sayfada bulabilirsiniz orda epey bi açıklamalarda bulunmuşdum Yanlız şunu gördüm pazar günü çeşmeden gelirken otobanda bayır aşağı 120 yi gördüm ; düz yolda en fazla 100-105 görüyorum rüzgar olmazsa tabi, yani hızı kesiyor biraz çantalar.
    KARDEŞ ŞU YAN ÇANTA YI Bİ ANLAT KAÇ PARA VE NERDE ÇOK LAZIM BİDE RESİM VARMI TŞK?

Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SONIX LASTİK NE MARKA BENDE TAKTIRACAM BİDE DUBLEXMİ

Motosikleti
    Alıntı ROBIN_HOOD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KARDEŞ ŞU YAN ÇANTA YI Bİ ANLAT KAÇ PARA VE NERDE ÇOK LAZIM BİDE RESİM VARMI TŞK?

dostum daha öncede dedim ya 129 ncu sayfaya neden bakmıyorsun orda bir sürü resim var koyduk. Topiği kirletmemek acısından bidaha koymadım bende!!!

Ama kısaca söleyim çantalar her yerde bulunmuyor yani ben izmirde bulamadım. Yan çanta var ama hep marka ve pahalı olan çantalar onlarda zaten bizim ybr için kullanışlı deil. Geçenlerde bi arkadaş istanbulda bulmuş sanırım studio marka benimkinin aynısı tanesi 60 ytl demişdi tabi değişmediyse muhtemelen zamlanmışdır yaz sezonu olduğu için. Geri kalan nasıl takıldığı ile ilgili bilgiler 129 ncu sayfadan itibaren var zaten. Çantaları ben taktırmadım motoru çok sevdiğim bi abimden almışdım o malatya taktırmış.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende insane nin yazılarından pek çok şey öğrendim saolsun valla kendileri kadim bir ybr süvarisi paylaşımların için tekrar teşkkürler.

insane bu arada ybr 250 için yorumların nedir fiyat ve enjeksiyon konusunda?
    YBR250 benim için tam anlamı ile pahalı bir motor ama onun da suçu yok pek, sonuçta %37 vergi zammı geldi geçen sene motorlara yani verdiğimiz paranın yarıya yakını zaten havaya gidiyor, motora değil... Şahsi görüşüm, o kadar param olsa alacağım motor YBR250 olmazdı şeklinde... Öte yandan özellikleri ve teknolojisi gayet güzel, 250cc tek silindirli bir motor için gayet yerinde, ben daha kullanma şansına erişemedim ama başka forumlardan bir arkadaşımız bu motoru aldı, şu anda rodajını yapıyor, ondan rica ederim buraya görüşlerini aktarır. Yalnız o gelmeden söyliyim, motorun bakımları 10bin km'de bir olacak şekilde belirlenmiş,i benim çok hoşuma gitti bu uzun aralıklı periyod.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    motorun bakımları 10bin km'de bir olacak şekilde belirlenmiş,i benim çok hoşuma gitti bu uzun aralıklı periyod.
    merhaba Murat.
    uzun zamandır görüşmüyor, yazışmıyorduk.
    bu vesileyle bir selam vereyim dedim.

ben 3 mtorla, 1 yılda 6500- 7000 km yaptım. (ybr hala 2241 km'de )
    motoru az kullananlar, 10000 km'yi beklemeden, yağ ve filtre değişimini mutlaka yapmalılar.
    servis bakım aralığı 10 bin km diyerek, aynı yağı uzun süre motorda bekletmek yanlış olur.
    bunu da belirtelim.

görüşmek üzre dostum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    yamaha ybr125
    insane merhaba,tecrübelerine dayanarak bi kaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim benim ybr 2600 km'de ve 5-6 bin devirde titreme yapıyor, motor kısmından 2 kişi kalkış yaparken de ön kısım zorlanıyo bi yerlere sürtermiş gibi titriyor,bunun sebebi ne olabilir.5-6 bin devirde de sanki motora birşey sıkışmış hissi veriyor.yardımcı olursan sevinirim çok teşekkürler

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    olum danscisi

bakimlari eger yetkili servise yaptirmaz isen garantin sayilmiyor ,biliyorsundur zaten

birde Gocmen motor ben 4000 kmde goturdum 20 50 yrepsol koydu yazin daha iyi performan verdigini soyledi bu yag kalin mis ,izmir cok sicak biliyorsun.. mantikli geldi , 10 40 sanirim kisin kullandigim mobil racing yagimdi.
    Ege Dis Hek Fak

beyazs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olum danscisi

bakimlari eger yetkili servise yaptirmaz isen garantin sayilmiyor ,biliyorsundur zaten

birde Gocmen motor ben 4000 kmde goturdum 20 50 yrepsol koydu yazin daha iyi performan verdigini soyledi bu yag kalin mis ,izmir cok sicak biliyorsun.. mantikli geldi , 10 40 sanirim kisin kullandigim mobil racing yagimdi.
    Peki, bişey soracam.. Motor ile birlikte gelen kitapçıkta, bakımların hangi periyodda ve nasıl yapılacagını gösteren bilgiler war. Hatta, kitapçıkta açık açık yanında (*) olmayan bakımları kendiniz yapabilirsiniz yazmış ve bunların nasıl yapılacagını detaylı olarak anlatmış. Yağ degişimi, hava filtresi değişimi, yağ filtresi değişimi, buji değişimi vs. Bu durumda, garantinin iptal olacagını dusunmuyorum. Mesela benim motor 1000 km. de yağı ve yağ filtresi değişecek ve bunu ben değiştireceğim.

Motosikleti
    YBR250 benim için tam anlamı ile pahalı bir motor ama onun da suçu yok pek, sonuçta %37 vergi zammı geldi geçen sene motorlara yani verdiğimiz paranın yarıya yakını zaten havaya gidiyor, motora değil... Şahsi görüşüm, o kadar param olsa alacağım motor YBR250 olmazdı şeklinde... Öte yandan özellikleri ve teknolojisi gayet güzel, 250cc tek silindirli bir motor için gayet yerinde, ben daha kullanma şansına erişemedim ama başka forumlardan bir arkadaşımız bu motoru aldı, şu anda rodajını yapıyor, ondan rica ederim buraya görüşlerini aktarır. Yalnız o gelmeden söyliyim, motorun bakımları 10bin km'de bir olacak şekilde belirlenmiş,i benim çok hoşuma gitti bu uzun aralıklı periyod.
    Evet sanırım o arkadaşın deneyimlerinden baya yararlanacağız. Bence uzun vadede binmek isteyenler ve bana 250 cc hem yakıtı hem vergisi açısından yeterli diyenler için ideal bi motor. Ben şahsen ybr 250 yi isterim ama tabiki ilerdeki fiyat politikası ne olacak o çok önemli. Şuanki fiyatıyla cazip deil. Sanırım biraz bekle ve gör taktiği uygulamakda fayda var diyorum.

Ybr bakımına gelince arkadaşlar servisin hiç bir özelliği yok sadece kaşe basmaya yarıyorlar. Ben artık servise gitmiyorum kendim yapıyorum bakımlarını. Hem inanın bakımlarını kendim yaptıkça motorla olan bağım daha bi artıyor onu daha çok benimsiyorum sanki

Birde arkadaşlar ybr fiyat olarak cazip olduğu için şuan bilinçsiz pek çok kişide görüyorum. Lütfen kask,mont,dizlik ve eldiven kullanmayı ihmal etmeyelim arkadaşlar havalar ısındı biraz sıka biliyor ama canımızdan kıymetlimi terlemek. Duş alıyorsun geçip gidiyor

beyazs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YBR 250'si olan arkadaş benim bu arada...

Pazartesi'den beri motoru aktif olarak kullanıyorum. 300 km.deyim. Şimdilik izlenimlerim;

- Motor, Brezilya üretimi. Aynı motor Brezilya'da Fazer 250 olarak satılıyor. Brezilya satış fiyatı YTL olarak 6925 YTL'ye denk geliyor.

- Brezilya kullanıcılarının olusturdugu forumlardan takip ettigim kadarı ile, son hız 150 km/h. benzin tuketimi, optimum kullanımda 3.8 lt/100 km.

- Oturma biçimi, YBR 125'e göre daha farklı. Ayaklıklar biraz geride, bu sebeple biraz daha öne doğru yatmak gerekiyor. Az biraz racing tarzı da diyebiliriz.

- YBR 125'ten sonra, motor biraz ağır geldi, ama yavaş yavaş alışıyorum. YBR 125 gibi kıvrak bir motor değil. Kendi etrafında dönmesi bile oldukça geniş bir yay çiziyor. Bu da biraz daha cüsseli ve ağır olmasından kaynaklanıyor.

- Rodaj suresinde oldugum icin, benzin sarfiyati konusunda simdilik herhangi bir tespiite bulunamayacagım.

- Motor performansı cok cok iyi... El ile gaza yapılan her hareket, anında motor tarafından algılanıyor..

- Motor sesi super, oldukça tok bir sesi war.

- 3 gündür yollarda oldukça popüler oldum, her gören motoru soruyor

Simdilik bu kadar.. zamanla deneyimlerimi paylaşırım sizlerle...

Bu arada, bu motordan önce, YBR 125 ile, 18 ay-30.000 km. yol tecrübemi söylemeyi unuttum.

Aşağıdaki resim, Brezilya sitesinden alınmıştır. YBR 250, devir/hız ilişkisi hakkında bilgi verebilir.

Motosikleti
    beyazs bilgileri bize aktardığın için teşekkürler. Sanırım rodajını tamamladıkca daha çok bilgi vereceksin bize. Bide arasıra buraya resimlerini koyarsan tam süper olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler