Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar selamlar,

Bende karakız'ımı bugün aldım.Hiç aklımda yokken gittim sıfır aldım ve düştüm,daha plakası bile yok.Hava yağmurluydu ve tramvay yolunda çıkarken rayda kaydım.Allaha şükür bende bir şey yok,motordada yok.ayaklıklar korumuş

Bişii sormak istiyorum,seyir esnasında vitesleri değiştirirken sorun yok ta ışıklarda durduğumda boşa yada 1. vitese atamıyorum.debriyajı sonuna kadar çekiyorum yine olmuyor.hadi 2. viteste kalkayım diyorum stop ediyor ve 1. vitese geçirebiliyorum.ne dersiniz daha km yapmadığındanmıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp_tunay
    Abi sende ybr varmıydı ya

Olmazmı....Titan ımda var.....Kinetix imi çaldılar....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı Faktor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,

Bende karakız'ımı bugün aldım.Hiç aklımda yokken gittim sıfır aldım ve düştüm,daha plakası bile yok.Hava yağmurluydu ve tramvay yolunda çıkarken rayda kaydım.Allaha şükür bende bir şey yok,motordada yok.ayaklıklar korumuş

Bişii sormak istiyorum,seyir esnasında vitesleri değiştirirken sorun yok ta ışıklarda durduğumda boşa yada 1. vitese atamıyorum.debriyajı sonuna kadar çekiyorum yine olmuyor.hadi 2. viteste kalkayım diyorum stop ediyor ve 1. vitese geçirebiliyorum.ne dersiniz daha km yapmadığındanmıdır?
    hayırlı olsun,
    geçmiş olsun.

zorlandığı zaman, debriyajı bırakır gibi yap, kavramayı görsün, sonra tekrar sıkarak vitesi değiştir.

şanzımanın da rodajda. zamanla düzelecek. merak etme.

Muxa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125

Bu bende de oluyor bazen, sebebi konusunda bir fikrim yok ama benim motor 300 km de henüz. Sanki vites aşağıya inmiyor değilmi? 1 ile 0 yok gibi. insan kalıyor vala düşünsenize 2 ile yavaşlamış ve durmuşsunuz eliniz debriyajda bıraksanız istop edicek ama debriyajı tutmanıza rağmen ne boşa alıyor ne bire iniyor ama benimki 2 de de kalkıyor istop etmiyor yani...İler de düzelir diye düşünüyorum ben. çok ilginçtir makineyi aldığımda 10 küsür şikayetim vardı km ler ilerledikçe hızla azaldı... Birşeyleri yanlış yapıyor olabilirmiyiz bilemiyorum atladığımız varsa diğer arkadaşlar söyleyebilir tabi...

Bu arada arkadaşlar soldaki göstergede bir toplam km var birde altta bi tane var.Yanılmıyorsam odometre adı. Şimdi bu odometre neyi ölçüyor tahmin ettiğim şeyi ise bunda bir gariplik var...

Benim normal km sayacı 300 lerde bu odometre 600 ü geçti. 3-4 kerede sıfırlandı tabi.Böyle birşey mümkünmüdür? odometre toplam km yi nasıl geçebilirki? Yoksa bu km yi değilde başka birşeyi mi ölçüyor?

muxa

üsteki km sayacı alttaki sayaçtan her zaman daha fazladır.Eğer fazla değilse sayacların birinde problem vardır.

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    Muxa, alttaki günlük km sayacı diye geçer. İstersen her gün sıfırlayıp günlük kaç km. yaptığını kontrol edersin, istersen (genelde bu yapılır) benzin alınca sıfırlayıp bir depoyla kaç km. yaptığını kontrol edersin. Ama günlük sayacın sonunda bir 100m. hanesi vardır farklı renkte. Galiba sen 60,0 km.'yi 600 km. olarak okudun. Toplam sayaçta yoktur bu 100m., direkt 300 km. diye okursun.
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    bu çoğu ybr de oluyo sanırım banada ara ara oluyo.1 ve 0 a geçmediği zaman ışıklarda 2 le kalkıyomuş gibi 10 cm falan gitmeye çalışın yani vites dişlisi bi girsin çıksın sonra tekrar boşa almaya çalışın o zman boşa geçiyo.bende öle oluyo en azından.dururken hızlı vites indirmekten oluyo bende..
    B rh +(pozitif)

Alıntı vreon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muxa, alttaki günlük km sayacı diye geçer. İstersen her gün sıfırlayıp günlük kaç km. yaptığını kontrol edersin, istersen (genelde bu yapılır) benzin alınca sıfırlayıp bir depoyla kaç km. yaptığını kontrol edersin. Ama günlük sayacın sonunda bir 100m. hanesi vardır farklı renkte. Galiba sen 60,0 km.'yi 600 km. olarak okudun. Toplam sayaçta yoktur bu 100m., direkt 300 km. diye okursun.
    toplam sayaçta da vardır.en sonki hane metreyi gösterir.en son haneye 00 eklediğimiz zaman ,100,200,..500,..900 mt olarak okunur

Motosikleti
    YBR 125 2005 ATEŞ GİBİ KIRMIZI
    FACTOR

cevap:
    baktın durduğun zaman vites geçmiyo şöyle yapacaksın! hafif gaz ver, debriyajı kavrama noktasına kadar yavaşça bırak, bu esnada şanzumandan tık diye bi ses gelecek. işte o sesi duyduktan sonra vites değiştirebilirsin.umarım derdine care olmuşumdur.bide rodajdadikkat etmen gereken önemli bişeyde şu. sakın motorun yükse devirde boşta çalışıyorken vitesetakmaya çalışma. şanzumandan acayip sesler duyarsın ona göre. motorla kalkacağın zaman hep rölantideyken vitesi 1 e takmaya çalış. devir yüksek olmasın.
    Gençliğine güvenip daha ERKEN derken, belki de ELVEDA bile diyemezsin giderken.

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    arkadaşlar kırmızı ışıklarda dururken veya yavaşlarken vitesi 2 den 1 e seri bi şekilde geçirirseniz daha iyi olur. Hem motor açısından hemde sizin emniyetiniz açısından. Çünkü trafikde neyi nerden geleceği belli olmuyor her an arkanuızdan yanınızdan biri koparmış size doğru geliyor olabilir bu yüzden ani kalkış yapmak için muhakkak 1 nci vitesde bekleyin.

Eğer ikiyle durdunuz vites bire geçmedi hemen motoru debriyajı bırakmadan 1 metre ileri geriye itekleyin olduğunuz yerde hemen geçeçekdir. Diğer yöntemde olur debriyajı kavrama noktasına bırakıp gaz verin tık sesini tuyarsınız zate. Motor rodaj ajamasında ikien bunu oldukça sık yapabilir bu bir sorun deil.

Bide ıslak zemin ve havalarda kesinlikle çok dikkatli olun, herhangi bi şekilde kaydınız diyelim sakın paniğe kapılıp ön frene ve arka frene sert bi şekilde asılmayın. Soğuk kanlılığınızı koruyup ilk olarak motoru toplamaya bakın.

Kaza yapan arkadaşlara .ok geçmiş olsun. Havalar sıcak insanlar buhran içinde trafikde naptığını bilmiyor o yüzden çok çok dikkatli olun kendimizden çok etrafdaki insanları kontrol etmeliyiz.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Panel derken? Neresi kırıldı yani?

B]Önder, [/B] eğer söylediğin şekilde sakura'ları tubeless yaparım diyen bir adam varsa koşarak uzaklaş oradan, ama yok dersen ki "ben hayatımın bağlı olduğu lastiklerimi standartlarının dışında kullanıp risk almak istiyorum" o zaman senin bileceğin iş...
    gidonun üstünde ki panel hocam yani bir adı varsa da bilmiyorum , şu plastik olan yer , hem yamuldu sola doğru döndü hemde devir sayacı bozuldu , umarım pahalıya patlamaz...

Motosikleti
    YBR 125 2005 ATEŞ GİBİ KIRMIZI
    silentscream

cevap:
    eğr farın üstündeki siyah camlı plastiği söylüyorsan , onun adı kafa grenajı. fiyatıda 50 lira falan. devir saatide inşallah teli falan koptuğu için çalışmıyodur. eğer tel koptuysa fazla bi para tutmaz. ama başka bi arızası varsa bile hondanın parçaları kadar pahalı olacağını sanmam. bide serviste motorun tamiri bitene kadar , motorunun başından ayrılma . ne olur ne olmaz. hem biraz bişeyler öğrenmiş olursun. ne nerden sökülüyo adam napıyo falan diye. hadi kolay gelsin.
    Gençliğine güvenip daha ERKEN derken, belki de ELVEDA bile diyemezsin giderken.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı ondeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silentscream

cevap:
    eğr farın üstündeki siyah camlı plastiği söylüyorsan , onun adı kafa grenajı. fiyatıda 50 lira falan. devir saatide inşallah teli falan koptuğu için çalışmıyodur. eğer tel koptuysa fazla bi para tutmaz. ama başka bi arızası varsa bile hondanın parçaları kadar pahalı olacağını sanmam. bide serviste motorun tamiri bitene kadar , motorunun başından ayrılma . ne olur ne olmaz. hem biraz bişeyler öğrenmiş olursun. ne nerden sökülüyo adam napıyo falan diye. hadi kolay gelsin.
    hocam 2007 model ybr benimki kafa grenajı yok , şu dediğin plastik kısım kırıldı , devir saatinin de ok kısmı yerinden çıktı...

onur83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR 2006 HONDA CG 125 2006
    merhabalar acaba 2004 ybr ile 2005 ybr arasında ne fark var grenaj hariç açıklarsanız sevinirim hepinize iyigünler
    VİZYONA GİRDİK İYİ SEYİRLER

Alıntı onur83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar acaba 2004 ybr ile 2005 ybr arasında ne fark var grenaj hariç açıklarsanız sevinirim hepinize iyigünler
    2004 ybr: 12 hp + geri dönüşüm yok

2005 + ybr : 10 hp + geri dönüşüm var.

geri dönüşüm: yanmamış benzini tekrar yanma odasına atar.

_________-

kaza yapanlar geçmiş olsun

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kırmızı ışıklarda dururken veya

Bide ıslak zemin ve havalarda kesinlikle çok dikkatli olun, herhangi bi şekilde kaydınız diyelim sakın paniğe kapılıp ön frene ve arka frene sert bi şekilde asılmayın. Soğuk kanlılığınızı koruyup ilk olarak motoru toplamaya bakın.

.
    Evren çok güzel izah etmişssin bir de sunu söylemek isterim ola ki ani fren yaptınız ve arka teker kayıyor sakın kafanızı arkaya veya öne (göstergelere) çevirip bakmayın sadece karşıya bakın yoksa düşme olasılığınız çok yüksek.

Ben de perşembe günü az kalsın kaza yapıyordum solumdaki araça birden kaldırımdan birisi el kaldırdı o da beni görmeden önüme geçip ani fren yaptı ben de yoldaki adamın el kaldırmasından anladım ön ve arkayı sonuna kadar sıktım.
    Öndeki araca 2 cm kala durdum adam özür diledi ama az kalsın arabaya girecektim.Allah korudu resmen.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşlar daha yeni çok feci ve ucuz atlatılmış bir olay yaşadım

Motora benzin aldıktan sonra yola koyuldum.
    100le giderken motor birden teklemeye başladı zorlanmalar falan.
    Ahanda dedim karbüratore pislik heralde benzin yüzünden :S.
    Sonra kenara çektim.Bir daha çalıştırdım 1'e taktım ve gitmeye başlayınca.Tak tak sesler gelmeye başladı
    Ahh dedim siboblar vuruyor heralde ayvayı yedikk.
    Oyle kötüydü ki hızlandıkça ses artıyordu
    Herşeyi göze alarak 2o kmde ewe gelmeye başladım.
    Sonra evde motora bi baktık ki o tak tak sesinin nedeni lastige giren kalın telmiş.Zincr muhafaza parçasına vuruyormuş

Allahtan o kalın telde lastigin dişlisine girmiş yani patlatmamış.Oda bu ,

Şimdi motorda bişey yok.
    Buda arkdaşlar demek oluyor ki yollarda bizi binbir türlü tehlike bekliyor

Motosikleti
    yamaha ybr

Satilik

2007 Model 400 Km De Koruma Demiri- Arka çanta- Orta Ayak Mevcut Kirmizi Renk Sifir Sayilir 3 Yada 4 Gün Bindim.

protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    istanbulda taksitle motor satan yer biliyor musunuz? (ybr)

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha yeni çok feci ve ucuz atlatılmış bir olay yaşadım

Motora benzin aldıktan sonra yola koyuldum.
    100le giderken motor birden teklemeye başladı zorlanmalar falan.
    Ahanda dedim karbüratore pislik heralde benzin yüzünden :S.
    Sonra kenara çektim.Bir daha çalıştırdım 1'e taktım ve gitmeye başlayınca.Tak tak sesler gelmeye başladı
    Ahh dedim siboblar vuruyor heralde ayvayı yedikk.
    Oyle kötüydü ki hızlandıkça ses artıyordu
    Herşeyi göze alarak 2o kmde ewe gelmeye başladım.
    Sonra evde motora bi baktık ki o tak tak sesinin nedeni lastige giren kalın telmiş.Zincr muhafaza parçasına vuruyormuş

Allahtan o kalın telde lastigin dişlisine girmiş yani patlatmamış.Oda bu ,

Şimdi motorda bişey yok.
    Buda arkdaşlar demek oluyor ki yollarda bizi binbir türlü tehlike bekliyor
    çok geşmiş olsun kardeşim ucuz yırtmışsın sana ve motoruna bi şey olmamasına çok sevindim. Tecrübeni Bizimli paylaşdığın için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler