Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    [QUOTE=PIERzig;667463]Sende yazmasan topic canlanmayacak valla
    Geçen gün Levent motordan fiyat aldım ;
    Hava filitresini sordum 7.5 ytl (orjinalide sözde 35ytl miş bizim serviste,Kahramanlarda bir serviste ise 15 ytl miş 10'a bırakırım dedi)
    Ngk buji 5 ytl
    Debriyaj balatası 10 ytl (bizim servis 20 ytl demiş

hımm bu fiyatlar normal bende salı günü yağını değiştircem kendimm 10-40 koycam bide buji alayım bujisini değiştiriyim diyorummmm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    sagol HEDO hatırlıyormusun senin ybr yi almak istiyordum ama durum sıkısıktı.Demek ki kaderde siyah ybr varmıs .
    Hava için baktım yazan 28 ve 40 tı cok mu fazla bastık hava.

Alıntı xxnameo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de temiz bir siyah ybr arıyorum. Yuvarlak farlı olanlardan arıyorum.

Hiç motor tecrübem yok. O yüzden başımı agrıtmayacak bi alet olmalı.
    Bu arada peşin ödeyeceğim.

Satan falan duyarsanız bi pm atarsınız
    hangi sehirdesin 2006 model siyah var 19.000 km de 2200 e bırakacak sana tel numarasını pzt yollarım izmir de cok temiz bir motor ben 2007 yi almasaydım onu alacaktım.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    ybr benim tek aşkımmmm. yakında kavuşacağım ona

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Ve bugün yarın siyah Ybr almayı düşünüyorum. Yazdıklarınızı baya okudum. ilk vitesli motorum olacak bu benim inşallah hayırlı olur. bi fiyat araştırması yaptım peşinde 3300 taksitte ise 1500 peşin 3600 falan geliyor ne dersiniz iyimi. Çok heyecanlıyım ilk motorumda büyük hayal kırıklığı yaşamıştım bunda yaşamak istemiyorum. Neyse aranıza katılmak benim için güzel iyigünler.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

Motosikleti
    Honca CBF 150
    Dun aksam arkadaslarla karsıyaka da bulustum 2 kawasaki er-5 arasında kaldım.Her gecen gün ybr ye daha çok alısıyorum dun yedekteymiş depo benzin bitti allahtan yol bostu benzin istasyonuna 100 mt kala bitti 1 depo ile 300 km gitti rodajda olmasına ragmen iyi yaptı.İlk fırsatta depo kılıfı alacagım pantolonun düğmesi fermuarı çiziyor.

Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    geçen gün sibop ayarı için tamire vermiştim.Neyse sibop ayarı yapıldı ama motor gitmiyordu.4.viteste 100 km/h yapan motor 90 km/h geçmiyordu.zaten rölanti çalışmasında pek normal değildi.Bugün sibop ayarına baktık.siboplar olağandan fazla sıkılmış.Sibop ayarını biraz gevşettik ve motor kendine geldi.

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    alamadım gitti şundan bitane çalıştığım yerden parayı alabilsem allah nasip ederse

Arkadaşlar ben de temiz, siyah bir ybr arıyorum. Yuvarlak farlı olanlardan arıyorum.

Hiç motor tecrübem yok. O yüzden başımı agrıtmayacak bi alet olmalı.
    Bu arada peşin ödeyeceğim.

Satan falan duyarsanız bi pm atarsınız
    Arkadaşlar Ankarada'yım.
    KM si az bir alet arıyorum. Motordan anlamadığım için arıza çıkarmayan bi motor olmalı. 20.000 km çok fazla. En çok 7-8 bin arıyorum.

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    hepinize keyifli surusler diliyorum arkadaslar

ybr m 20 ytl ile 225 km gitti yedek depo haric.. yedege gecince benzin aliyorum

tabi hepsi sehir icinde yapildi, acaba sizlerinki nasil?
    Ege Dis Hek Fak

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    gdm yaklaşık aynı değerlerde.depoyu doldurursam yaklaşık km de 80 kuruşluk benzin harcıyor.
    ama depoyu tam doldurmadan kullanırsam 85 kuruş civarı yakıyor.
    benzin ne kadar çoksa o kadar daha çok km yapıyor..

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    6 ytl'lik benzinle (şehir içi) 70 km götürüyor.
    Hava filitresini temizledikten sonra sarfiyat bundan daha aşağıya düştü ayrıca

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun aksam arkadaslarla karsıyaka da bulustum 2 kawasaki er-5 arasında kaldım.Her gecen gün ybr ye daha çok alısıyorum dun yedekteymiş depo benzin bitti allahtan yol bostu benzin istasyonuna 100 mt kala bitti 1 depo ile 300 km gitti rodajda olmasına ragmen iyi yaptı.İlk fırsatta depo kılıfı alacagım pantolonun düğmesi fermuarı çiziyor.

güle güle kullann vallaa pırıl pırıl parlıyor allah kaza bela vermesin; ybr başka bi alet bence aynı kategoride üstüne yok. Şu ybr 250 ucuzlasın ilerde cbf 250 ile aynı fiyat olsun direk alacam.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bu forumda verilmiş olan bilgiler çoık güzel teşekkürler vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı

Ve bugün yarın siyah Ybr almayı düşünüyorum. Yazdıklarınızı baya okudum. ilk vitesli motorum olacak bu benim inşallah hayırlı olur. bi fiyat araştırması yaptım peşinde 3300 taksitte ise 1500 peşin + 2000 de 10 taksitle =3600 falan geliyor ne dersiniz iyimi. Çok heyecanlıyım ilk motorumda büyük hayal kırıklığı yaşamıştım bunda yaşamak istemiyorum. Neyse aranıza katılmak benim için güzel iyigünler.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    güzel fiyat ve ödeme koşulları var.. bence iyi olur,kesinlikle pişman olmassın.. şimdiden hayırlı olsun..

arkadaşlar meraba... ben ybr'me lastik düşünüyorum.. daha önce değiştiren mutlaka olmuştur..? hangi lastiği önerirsiniz? ben bi araştırma yaptım...
    Metzeler ME 22 90/90 - 18 Lastik

sizce bu lastik nasıl?? kullanan var mı?
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    msoysarac
    Kardeş ybr konusunda metzeller diye aratma yaparsan önceden lastik hakkında tartışılmış bir çok konu bulabilirsin
    Bende bugün Hava filitresi + ngk buji 11 ytl'ye aldım
    Eksik kalan bi debriyaj balatası bide yağ kaldı ve sonra ver elini bi 10ooo daha

Motosikleti
    YBR 125
    PierZİG.. eyvallah kardeş de.. yapadım aga ya ARATMAyı..? bi yardımcı olursan sevinirim??
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı msoysarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PierZİG.. eyvallah kardeş de.. yapadım aga ya ARATMAyı..? bi yardımcı olursan sevinirim??
    Sayfanın üst köşesinde arama butonunu göreceksin ;

Motosikleti
    Honca CBF 150
    Merhabalar
    Bugun motorum 1000 km ye geldi aldıgım adam 500 km de yagını değiştirmiş
    tekrar yağ değişimi yaptırmama gerek var mı ?
    İzmir de hangi servisi önderirsiniz 1000 bakımında ne tür işlemler yapılıyor kullanma kitapçığı henüz gelmedi.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfanın üst köşesinde arama butonunu göreceksin ;

teşekkürler kardeş.. cok saol..

Muxa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Arkadaşlar bu motor beni mahvetti otabanda bıraktı..Sigortası patlamışmış falanmış filanmış..Pedalla çalıştırdım ışık az yanıyordu neyseki kazasız belasız geleildim eve...Ama alışıyorum yavaş yavaş, mesai aralarında işim varmış gibi bahanelerle çıkıp motor sürüyorum ehuehehhe.

Benim bazı sorularım var arkadaşlar...

Şu vitesin mantıgını anlayamadım gitti...
    Yani devir 5 de bagırıyor ben ilk defa vitesli motor kullandıgım için bagırınca dayanamayıp vites degiştiriyorum... Ama devir saati bildiginiz gibi 12 ibre..5 de bagıracaksa biz ne anladık o zaman?

4. viteste 60 ı gecemiyorum...Rodaj falan diye 5 e hic gecmedim...60 a da varmadan devir saati 5 e gelip gene bagırıyor motor...

Bana şu devir de şu kadar git diyebilirmisiniz acaba? Yoksa bu rolanti ayarıyla falan da mı alakalı?

Bide şu jigle...
    Nedir abi bu yaa...
    Bu olmadan çalışmıyor motor...Çalışsada istop ediyor..Her defasında jigle aç kapamı yapıcam şimdi? Kışı düşünemiyorum ben...

Herkese keyifli sürüşler.
    Sevgiler.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı Muxa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motor beni mahvetti otabanda bıraktı..Sigortası patlamışmış falanmış filanmış..Pedalla çalıştırdım ışık az yanıyordu neyseki kazasız belasız geleildim eve...Ama alışıyorum yavaş yavaş, mesai aralarında işim varmış gibi bahanelerle çıkıp motor sürüyorum ehuehehhe.

Benim bazı sorularım var arkadaşlar...

Şu vitesin mantıgını anlayamadım gitti...
    Yani devir 5 de bagırıyor ben ilk defa vitesli motor kullandıgım için bagırınca dayanamayıp vites degiştiriyorum... Ama devir saati bildiginiz gibi 12 ibre..5 de bagıracaksa biz ne anladık o zaman?

4. viteste 60 ı gecemiyorum...Rodaj falan diye 5 e hic gecmedim...60 a da varmadan devir saati 5 e gelip gene bagırıyor motor...

Bana şu devir de şu kadar git diyebilirmisiniz acaba? Yoksa bu rolanti ayarıyla falan da mı alakalı?

Bide şu jigle...
    Nedir abi bu yaa...
    Bu olmadan çalışmıyor motor...Çalışsada istop ediyor..Her defasında jigle aç kapamı yapıcam şimdi? Kışı düşünemiyorum ben...

Herkese keyifli sürüşler.
    Sevgiler.
    tek seferde çalışmıyorsa muhtemelen hava-karbüratör ayarı bozuktur.Birde iridyum bujileri dene.çok faydalı.

bırak motor bağırsın 8000 devirlerde değiştir vitesi.6000 km den sonra 10.000 devire yakınında değiştir.

benimki 10.000 km de 2.vites:60 3.vites:80 4.vites :100 km/h rahatlıkla yapıyor.bu değerler 10.000 devirde vites atmayla ulaşılabiliyor.

benden iyi fotoğrafçı olurmu dersiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler