Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı MORFiNcik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw arkadaşlar benim kısa farlarım yüksek devirde göz kırpıyor hatta sönüyor ama uzunlarda yapmıyor size sorun nerde altörnatördemi acep...?

aynı şey birkaç hafta önce benim başıma geldi. uzun süre yüksek devirde gözkırpıyordu kısa farlar. birkaç gün sonra hiç yanmamaya başladı. sorunun nedeni ön far ampulü. söktüğümde far ampulünün kendi yuvasında oynamaya başladığını gördüm. yüksek sıcaklıkta büyük sarsıntıya maruz kalırsa ampuller bu hale gelebiliyor. 3-5 ytl arası fiyatı. takması da gayet kolay.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ruzgar_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF500

On frende surtme

Sevgili YBR sahibi arkadaslar,

Motosikletimi aldiktan kisa bir sure sonra henuz 500 km bile yapmadan on fren diskinden bir surtme sesi gelmeye basladi. Motoru aldigim firma yetkilisine konuyu ilettigimde yeni zamanla balatalar alisacak dedi. Bende biraz vakit gecsin kullanalim ses kesilebilir diye dusunerek onemsemedim. Bir muddet sonra on freni nekadar sert kullanirsam surtme sesi artiyor ve yavas yavas geciyordu. Bunun uzerine yetkili servise goturdum ve onlardanda ayni cevabi aldim. Bunun uzerine kendim inceledim ve diskin firen kaliperine surttugunu gordum bir sehir disi seyehat sonrasi surtume yerini iyice asindirdim ve ustaya tekrar gittim. Usta fren balatalarini tutan kaliperleri komple sokerek uzerine pul koyup tekrar sıktı. Suan ses kesildi ancak nekadar kalici bir cozum bilemiyorum biraz alasehir timari oldu ama neticede ses kesildi.
    Saygilar;
    Hakan Altiparmak

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    ruzgar bey hangi servise gidiyorsun izmirde?
    Ride your way

Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şey birkaç hafta önce benim başıma geldi. uzun süre yüksek devirde gözkırpıyordu kısa farlar. birkaç gün sonra hiç yanmamaya başladı. sorunun nedeni ön far ampulü. söktüğümde far ampulünün kendi yuvasında oynamaya başladığını gördüm. yüksek sıcaklıkta büyük sarsıntıya maruz kalırsa ampuller bu hale gelebiliyor. 3-5 ytl arası fiyatı. takması da gayet kolay.

hımmm çok teşekkür ederim altörnatörde sorun olduğunu sandım... Alırız bir ampül

sonix sanda teşekkürler
    :
    [B][COLOR="Magenta"][CENTER]Motorunuzu arkanızda anneniz varmış gibi kullanın hep:wiinkk:[/CENTER][/COLOR][/B]

ruzgar_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF500
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruzgar bey hangi servise gidiyorsun izmirde?
    Motorcu Gokcmene gidiyorum
    Saygilar;
    Hakan Altiparmak

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150

ybr far

ben ve iki arkadaşımın daha başına geldi bu arada o far olayı.
    Göz kırpıyordu klasik hastalığı ybr nin sanırım yağmurda çok gezersen oluyor (yanlışda olabilir)

bu arada mavi renk 2006 model 14000 kmdeki ybrmi sattım
    2280 ytlye

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ve iki arkadaşımın daha başına geldi bu arada o far olayı.
    Göz kırpıyordu klasik hastalığı ybr nin sanırım yağmurda çok gezersen oluyor (yanlışda olabilir)

bu arada mavi renk 2006 model 14000 kmdeki ybrmi sattım
    2280 ytlye
    Bence iyi fiyata satmışsın Bende almayı düşünüyorum 2.el 2006 model.Bakalım uygun fiyat çeken birine ama kmsi (3-4bin) max arıyorum.Senin sattığın fiyat aralığa bakalım bulabilcekmiyiz hayırlısı
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS

anahtarlık gelmedi

Anahtarlık için avrupa sitesine üye oldum henüz anahtarlık gelmedi.Ne yapma gerekli.gelen arkadaşlardan yardım bekliyorum.selamlar.
    YBR SÜVARİSİ

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

Anahtarlık baslıgına yazmaya ne dersin

Kardesım anhtarlık ıle ılgılı yazılarını sohbet bolumuneki ''Yamaha anhtarlıgımı gonderdi!!!''konusuna yazamya ne dersin... şaka şaka kardes ben soyleyeyım sana ben uye oldum 3 defa hepsındede geldı 6-7 defa daaha uye oldum sadece uye olmak yetıo hıcbısı yapman gerekmıo adresı yanlıs yazamdıysan gelır heralde sananrıım turkıyenın ucre bır kosesone bıle 1 ayda gelmesı lazımdir...
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    sağol kardeşim
    YBR SÜVARİSİ

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence iyi fiyata satmışsın Bende almayı düşünüyorum 2.el 2006 model.Bakalım uygun fiyat çeken birine ama kmsi (3-4bin) max arıyorum.Senin sattığın fiyat aralığa bakalım bulabilcekmiyiz hayırlısı
    bence ucuz satılmış 2006 model gerçi 14000 de.ben arabam.com a verdim 6000 de mavi ybr mi 2800 yazdım gitmesin diye ama hala arıyanlar oluyo 100 150 ytl aşağı hemen gitcek yani..

bide şu yamahanın avrupa sitesinin linkini yazarmısınız buraya ben yanlış yere giriyorum heralde üye olunacak bi yer bulamadım...teşekkürler...
    B rh +(pozitif)

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    hepiniz ucuz satmışsın diyorsunuzda arkadaşlar malın ederi bu.İnternet ile gerçek hayat çok farklı adam sıfır motor alıyor 3000 ytlye (örnek) aldığı gün eve gelip 2900 den ilan veriyor.Nasıl olsa ilan vermek bedava herkez tuturabildiğine gidiyor.Benim motorum 2400 ytl 2006 model 7000 km den sahibinden com.da aylarca durdu takii üstüne 7000 kmde daha yapana kadar tek bir kişi aramadı.Sonra bir kişi aradı oda aldı.Ama motor çoktaan 14000 km olmuştu.
    Bence interneti çok baz almayın fiyat konusunda.

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepiniz ucuz satmışsın diyorsunuzda arkadaşlar malın ederi bu.İnternet ile gerçek hayat çok farklı adam sıfır motor alıyor 3000 ytlye (örnek) aldığı gün eve gelip 2900 den ilan veriyor.Nasıl olsa ilan vermek bedava herkez tuturabildiğine gidiyor.Benim motorum 2400 ytl 2006 model 7000 km den sahibinden com.da aylarca durdu takii üstüne 7000 kmde daha yapana kadar tek bir kişi aramadı.Sonra bir kişi aradı oda aldı.Ama motor çoktaan 14000 km olmuştu.
    Bence interneti çok baz almayın fiyat konusunda.
    interneti çok baz almamak lazım tabiki ama benim 6000 motorumda 2600 e rahat gider.siteden değil elden satmak istediğimde ise özellikle antalyada 2700 e de satabilirim...ben alırmıyım bu para almam o başka konu...
    B rh +(pozitif)

arkadaşlar:

bişey dkkatimi çekti bizim motorların depoları metalmi yoksa plastik alaşımm aralarında fark oluyorlmuş metallerde paslanma olayı görülüyormuş bilgisiolan varmı?
    Kask tak!

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ybr nin deposu metal.herhangi bir çizik olmazsa paslanmaz.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı free_eagles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    interneti çok baz almamak lazım tabiki ama benim 6000 motorumda 2600 e rahat gider.siteden değil elden satmak istediğimde ise özellikle antalyada 2700 e de satabilirim...ben alırmıyım bu para almam o başka konu...
    valla geçen forumdan biri almış YRB 125 2006model 2.700ytl sanırım ama 10 taksite almış ve km de 1200 gibi bişey.Buna göre senin fiyat pahalı diyorumya tabi piyasa tutturabildiğine Müşterisini bulursan 3 milyara bile satarsın
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

bana yardımcı olun

selam ben motor ehliyetimi aldım ve motor tecrübem yok sınav dışında. 18 yaşında bi kızım ve ybr125 almayı çok istiyorum babam da motor kullanıyor fakat benim onu motor tecrübem olmadığı için kullanamayacağımı düşünüyor ama ben gerçekten çok istiyorum. Siz bu motoru kullandınız ve biliyosun bana ve bi kıza tavsiye eder misiniz? ( bu arada motoru taşıyamayacak güçte değilim kuvvetliyim )

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı ece88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ben motor ehliyetimi aldım ve motor tecrübem yok sınav dışında. 18 yaşında bi kızım ve ybr125 almayı çok istiyorum babam da motor kullanıyor fakat benim onu motor tecrübem olmadığı için kullanamayacağımı düşünüyor ama ben gerçekten çok istiyorum. Siz bu motoru kullandınız ve biliyosun bana ve bi kıza tavsiye eder misiniz? ( bu arada motoru taşıyamayacak güçte değilim kuvvetliyim )
    hoşgeldin ecCe ybr 125 tavsiye ederim bende ilk vitesliyi ybr de örendim yaş 17 daha taşırsın korkma
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı ece88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ece ben de bayanım motosikleti 19 yaşımda aldım yaklaşık 3 kadar önce:D
    şiddetle tavsiye ederim bir bayan için çok çok uygun kesinlikle taşıyabiilirsin.Bir kaç günden sonra motorun hakimiyetini çok kolay sağlamaya başlarsın.YBR 125 i almadan önce sadece 5 dk. lığına vitesli bir motor kullanmıştım, buna rağmen çok rahat öğrendim hemde tek başıma...
    Boşver sen babanı banada öyl edemişti ailem ama sonuç ortada Kesinlikle al derim
    Bu arada hangi şehirdensin??
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    şimdiden hayırlı olsun.öğrenmek için boş bir arazi ve trafik dışında olsan daha iyi olur.tabiki korumalarla kullan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler