Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    YBR 250 çıkıyor arkadaşlar. Avrupadaki adı fazer 250 ama bence ybr 250 demek daha doğru. Fazer'ın karismasını sarsmaya gerek yok
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı gaffar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 250 çıkıyor arkadaşlar. Avrupadaki adı fazer 250 ama bence ybr 250 demek daha doğru. Fazer'ın karismasını sarsmaya gerek yok
    bu kesin mi yoksa forumlardan cıkarım mı yaptın
    Ride your way

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ön ve arka sinyal takımını değiştirdim.camları daha parlak ve daha güzel

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı BİSANCI_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşler bişey söyleyeceğim bizi hiç bi ülke yada fabrikalar sevmiyor yamahanın brezilya siyesindeki ybr ler enjeksiyonlu neden bize kara düzen karbüratörlüleri kakalamaktan utanmıyolar bu nasıl düzen yaw allah belasını versin kimi zaman Türk milletinin günahı ne diye soruyorum bu rezillikler bizim başımızda 2000 dolara enjeksiyonlu yamaha bu nasıl düzen
    Bunu kendin mi öğrendin başkası mı söyledi?
    Yok yani sırf meraktan ben baktım şimdi yok öyle birşey. YBR 3 konfigurasyon olarak satılıyor Brezilya'da ve hepsi de karbüratörlü, zaten böyle bir motorda enjeksiyon neden olsun ki...
    http://www.yamaha-motor.com.br/cmi/p...ategoria=motos

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kesin mi yoksa forumlardan cıkarım mı yaptın
    Avrupada satilmaya baslamis durumda. Avrupada ki ismi Fazer250 ama Turkiye ye YBR 250 ismi ile gelecek maalesef.

ilgili adres : http://www.yamaha-motor-europe.com/p...?view=explorer
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    merhaba arkadaşlar, öncelikle işyerindeki yoğun çalışma ortamından dolayı pek uğrayamadım.bunu söylemek istiyorum.ybr ye ise her geçen gün bağlılığım artıyor.gerçekten de bu kadar harika olabilirdi.ybr sini beğenmeyen varsa başka marka ve model kullansın,o zaman anlar!

sormak istediğim birşey var; ybr için en uygun diyebileceğimiz yağ hangisi.ben ve yeni ybr kervanına tutku ile katılan arkadaşlarım çok merak ediyoruz.en kaliteli yağ seçimi marka,model ve numarası nedir? son olarak ilerleyen km lerde nelere dikkat etmeli? (benim 1825 km) civatatalar,diğer tüm bakımlar? unutabileceğim ne varsa..

Şimdiden teşekkür ederim...
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Avrupada satilmaya baslamis durumda. Avrupada ki ismi Fazer250 ama Turkiye ye YBR 250 ismi ile gelecek maalesef.

ilgili adres : http://www.yamaha-motor-europe.com/p...?view=explorer
    benim bildiğimde sadece brezilyada üretiliyomuş başka bir ülkede satılmicakmış ..
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

murat koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125'06
    fazer 250 değil , direk ybr 250 ismiyle satılıyor. ve yeni çıkmış bir üründe değil buyrun size link;
    http://www.yamaha-motor-europe.com/p...eet/ybr250.jsp

ya yeni okudum da 2007 model diyor ve anladığım kadarıyla enjeksiyonluymuş

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar yamaha avrupa sitesinde motorun yağ hacmi 1.2 litre dior bizmi yanlş biliordk yoksa oradamı yanlış yazılmış???
    Motorize Birlikler K.lığı......

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    YBR'nin yağı ilk konduğunda yağ hacmi 1,2 litre ancak daha sonraki değişimlerde yağın tümü karterden boşalmadığından ancak 1 litre kadar yeni yağ alabiliyor. Yani her yağ değişiminde yaklaşık 200ml eski yağ motorun içinde kalıyor.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    serkani,
    kişiden kişiye göre değişebilir ama bana göre şuan piyasadaki en kaliteli yağ Castrol actevo 20-40. çok eski geçmişi olan bir yağ değil ama geliştirilmesinin uzun yıllar aldığını okumuştum. şanzımanda, çok fazla olmasada, farkedilecek derecede bir rahatlama yapıyor. son 4 değişimi bu yağ ile yaptım oldukçada memnunum. diğerlerinden 2-3 ytl daha pahalı.

ilerleyen kilometrelerde periyodik bakımlarını düzgün bir şekilde yaptırman yeterli. dikkat etmen gereken başka birşey yok.

shadowofspirit,
    evet motorun yağ hacmi 1.2 litre. periyodik bakımlarda sadece 1 litre yağ konuluyor. diğer 0.2 litre motorun içinde kalıyor. ancak motoru tamir etme durumlarında debriyaj kapağını veya motor kapağını açarsan bütün yağ boşalıyor. bu durumlarda 1.2 litre yağ koyman gerekiyor.

murat koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125'06
    kaza yapmışken bir de motorun yağını değiştireyim dedim . mobil kullandık kitapcıkta tavsiye ettiği gibi. servise 25,00 YTL yağ değişimi parası ödedim
    kazık yemedim değilmi arkadaşlar

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    yağ parası 1 litre 7-10 YTL arası. geri kalanını işçilik almışlar. talep ettikleri ücret fazla geliyorsa kendiniz yapabilirsiniz. ben şimdiye kadar serviste yağ değiştirmedim. yağ değişimi olayı çok basit birşeydir. en fazla 5 dakikanızı alır. kitapçığında nasıl yapılacağı anlatılıyor. dikkat edilmesi gereken nokta yağ seçimi.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS

YBR avraupada enjeksiyonlu

evrupadfa ybr 125 full enjeksiyonlu olarak satılmakta bilginize
    http://www.yamaha-motor-europe.com/p...view=techspecs
    YBR SÜVARİSİ

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evrupadfa ybr 125 full enjeksiyonlu olarak satılmakta bilginize
    http://www.yamaha-motor-europe.com/p...view=techspecs
    hem enjeksiyonlumuş

hem de Dry weight (kg) 113 kg

arkadaşlar başıma bi kötü olay geldi :

sabahleyin otoparktan motorumu çıkarıyordum dikkatsizlik eseri aynı otoparkta bulunan mondial 151 rs in sağ aynasını kırdım motor benim değil . sorumluluğunu üstlendim şimdi sorum şu:mondial 151rs modelinin sağ aynası tekil satılırmı satılıyorsa ne kadardır en az ve en fazla değerleri verirseniz çok sevinirim ortalama fiyatını öğrenmek istiyorum çünkü adama sen yaptır ne kadarsa söylersin öderim dedim bu yüzden fiyatını öğrenmek istiyorum

not: hasar şu şekilde sağ ayna koptı aynayı tutan plastik kırıldı aynayı ön kasaya sabitleyen metal çıkıntıda bir hasar yok sinyal lambasının kablolarıda koptu ...

yardımcı olursanız minnettar kalırım
    Kask tak!

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    ulan godfather çarpacam azına 2 adet ha ulan bi günde bi yere çarpma bi yere sürtme ya motora yazık günah dert etme 20 ytl flndir de lem olum biraz dikkat et len 1 haftada 5 kere motoru devirdin yetmedi bide başka motorlara göz dikdin geçmiş olsun vala ne diyeyim bn sana
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    20-30 ytl olması lazım en fazla.ybr ninkini 25 ytl kymconunkine 20 ytl ye almıştım.

Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan godfather çarpacam azına 2 adet ha ulan bi günde bi yere çarpma bi yere sürtme ya motora yazık günah dert etme 20 ytl flndir de lem olum biraz dikkat et len 1 haftada 5 kere motoru devirdin yetmedi bide başka motorlara göz dikdin geçmiş olsun vala ne diyeyim bn sana
    kardeş sağol giden mal olsun ama benm malım olsun başkasının olunca canım sıkıldı işte çok tanmıyorum motorun sahişbini o yüzden soruyorum fiyatları bir kere daha alıntı apıyorum arkadaşlar bilen varsa lütfen yardım edin:

Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar başıma bi kötü olay geldi :

sabahleyin otoparktan motorumu çıkarıyordum dikkatsizlik eseri aynı otoparkta bulunan mondial 151 rs in sağ aynasını kırdım motor benim değil . sorumluluğunu üstlendim şimdi sorum şu:mondial 151rs modelinin sağ aynası tekil satılırmı satılıyorsa ne kadardır en az ve en fazla değerleri verirseniz çok sevinirim ortalama fiyatını öğrenmek istiyorum çünkü adama sen yaptır ne kadarsa söylersin öderim dedim bu yüzden fiyatını öğrenmek istiyorum

not: hasar şu şekilde sağ ayna koptı aynayı tutan plastik kırıldı aynayı ön kasaya sabitleyen metal çıkıntıda bir hasar yok sinyal lambasının kablolarıda koptu ...

yardımcı olursanız minnettar kalırım
    Kask tak!

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    ben kafaya koydum.ybr nin arka jantını 17" lastiğide 3.00 veya 3.25 - 17 yapıyorum.İlgilenenler olursa; Jant model olarak Bianchi cosmos cup unkinin ayni.Yani aynı model arka jant 17" olmak kaydıyla bianchi (İzmir) den bulmak mümkün.Kütahyadaki Bianchi servisi arka jantı göbek ve fren dahil 65 ytl civarında getirtebileceğini söyledi.Ybr nin orjinaj diş sayısı 45 olan arka dişliyi kullanarak güçten kazanç sağlamayı planlıyorum.Sürate gelince yaklaşık 5.inci viteste şu an 8000 devirde 90-93 km. arası yapıyor.Hesabıma göre aynı devirde yaklaşık 85 civarı sürat yapacak.Benim için bu da makul bir sürat.Ama bu devirlere eskisinden daha kısa zamanda çıkacağına inanıyorum.hem motor 1.26 cm daha alçalmış olacak. bundan dolayı daha dengeli bir sürüş sağlayacağı kanısındayım.Son olarakta;geziler esnasında dik ve virajlı toprak yol tırmanışlarında belkide kilomda dolayı(93) 2.inci vitesin yetmediği 1.inci vitesin se bağardığı durumlarda çok rahatsız oluyorum ve artçılı kullanımlarda bu kadarda olsa bir güç artışı işime yarayacak.
    Paylaşmak istedim.
    Sabırla okuduğunuz için tşk.ler.
    sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler