Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    gdm cim sakuraya sprey oluyormuymuş ya keske olsa ole birşey
    Ride your way

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    yedek depo valfi açık gitmenin motora herhangibir zararı olmaz.
    yalnız bu olay tercih meselesidir.ben açık tutuyorum.depo içi oluşabilecek pislik yedek haznede yoğunlaşmasın diye.o yüzden karbüratörümde ,ışığımda hep açık yolumda

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

cok mutluyum ama

Arkadaslar sonunda ıstedıgımı gerceklestırıom babam gıtmıs ''motorcu gocmen'' e 2006 ybr ye 3000 ytl pesın fıyat ıstemısler babam ucuzmus falan dedı kask mont eldıven falan ıyı neyse de alarm 250 ytl demısler yuh dedık bıızm motoru koyacak yerımız olmadıgı ıcın dusunup tasınıom sımdı alarmı da okadar ucmuslar kı o da kafamı bozdu sizin bıldıgınız ıyı ve ucuz bı alarm varmı kullanıomusunuz???
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı mt cı kardeslerım dün alsancak sürücü kursuna sordum ybr egıtımının bır saatıne 30 ytl dedıler dusunebılıomusunuz yaw hayatta veremem ben o parayı tek carem kaldı oda sızden yardım beklıom ızmırde oturuom yardım etmezzsenızde trafıge atılıcam hemde hıc bısey ogrenmeden ne yapayım benı buna mecbur edıolar yaw nedemek saati 30 ytl yaw ben sızın yardımlarınızı beklıom eger ılgılenen olursa makul bı fıyata anlasabılırsek ızmırlı bır ybr cı kardesımden egıtım alayım dıorum egıtım degıl de paylasım aslında bıldıklerını benımle paylassın yeter neyse cok uzun yazdım iilgilenenlerın cevapalarını beklıom
    Kardeşim abimmi desem acaba ben sana yardımcı olurum msn nini ekledim tabi benim bilgim kadarı ile
    [B][COLOR="Magenta"][CENTER]Motorunuzu arkanızda anneniz varmış gibi kullanın hep:wiinkk:[/CENTER][/COLOR][/B]

hayati: abi valla dediğin mantıklı geliyor bana hele bu gün hafif yukarı eğimli yolda benzin yetesizliğinden yedek depoya geçmek zorunda kaldım ayrıca po dan benzin aldım bilirsiniz ponun benzinini pek önermezler heralde diyorum artık yedeği açıp öyle gezecem bu sefer kararlıyım yedeğe kadar bitirecem benzini ya insan sevmediği bi yerden benzin alınca içine oturuyo sanki piskolojik performans kaybına uğradım be yav ...

caberli: 250 banda çok gibi geldi ama daha öncede dediğim gibi alarm sadece caydırıcıdır adam kafasına koyunca alır gider ama genede senin yerin olmadığını düşünürsek alarm iyi bir çözm alarm fiyatlarını tam hatırlamıyorum ama 250 de değildir herhalde.. hadi hayırlı olsun motor işin....

arkadaşlar benimde bir sorum var :
    bu gün yolda araçların arasından ordan oraya giderken önümde duran otobüsü sağından geçmeye çalıştım kaldırıma sürttüm acık gerçi koruma demiri iş gördü ona gelen zararı önemsemiyorumda aracın yanında kendimi sıkışmış bulunca kaldırıma çıkmaya çalıştım sanki egzos ezildi gibi geldi bana yoksam banamı öyle geliyor tam o malum yerde egzos borusunda düz bir yer varmı yoksa boruyu ezdimmi? eğer ezdiysem bunun bir zrarı olurmu egzosu değiştirmem gerekirmi? değiştir derseniz yeni bir egzos kaça mal olur? şimdiden teşekkürler

yolunuz ve farlarınız hep açık , kaskınız hep başınızda, iki tekeriniz hep yerde olsun....
    Kask tak!

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    MORFİNcik:sagol kardesım kara kara dusunuodum ne yapsam dıye ama yınee umudumu bosa cıkarmadınız sana ve tum foruma sımdıden tesekkur edıyorum cunku azkalsın kanunı ve ya mondıal 100 luklerden alıcaktım ama sızler sayesınde ybr 125 e karar verdım sımdı yıne sızler tarafından ogrenıcem bu gercekten muthıs bısey PAYLAŞIMDA SON NOKTA...
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

murat koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125'06

bp-po

arkadaşlar bp ciler ya dün gittim bp tavsiye ediliyormuş diye depoyu fulledim
    ve bugün motor yeni çalıştığında gazı verince kesiyor.
    ısınmadan , jiklesiz çalışmıyor
    yo soğuktan değil. benzini aldığımdan beri öyle.. ayrıca ya performansına bakalım dedik 98 oktan aldık( adınıda exellium mu ne koymuşlar)
    ya söyleyeceğim o ki arkadaşlar , ya bp dandirik, yada kayserinin merkezinde benzine su katıyorlar
    hoşcakalınnnn

Birde size başımdan geçen bir olayı anlatayım :
    Dün iftar vakti, çarşıda trafik yoğun, önümdeki doğan marka araç birden frene bastı bende acı bi frenle ve ön fren sonucu denge kaybıyla durdum
    arabanın yanına yaklaştım içinde üç tane serseri olarak da tabir edilen dallama yaratıklar."lan öldürecektik motorcuyu filan diyip gülüyorlar" zaten ramazan sigara içmemişim kafam dumanlı, ışıkta iki bağırttım motoru ağalar gazı yedi , yeşil yandı ikimizde asıldık e doğal olarak ben geçtim neyse öbür ışağa geldik , ben yavaşladım o geçti, e bende devam ettim peşine geri zekalı otobüsün altına giriyordu. ben arayı baya bi açtım, malum iftara geliyor kayserideki tüm fabrikalar paydosta , her taraf otobüs dolu neyse birinin arkasına takıldım. bu ara bu dallama bana yetişti. arkamda acı bi fren ve selektör , yavşak yanıma yaklaşıp camdan sarktı " çekilsene lan " diyor. neyse abi otobüsün arkasından kurtardım bastım gaza, kırmızı ışıkta geçti. ben haliyle bekledim. kafaya koydum yanına gidicem. üç kişide olsa şöyle kolu kaldırıcam iki kere geçilmeyi mi yiyemedin diycem sonra o trafikten kurtulup araba ile beni yakalayabilirse yakalasın da göreyim... ama malesef az sonra benzinim bitti ve 20 mt ilerdeki benzinliğe motoru iterek gittim diyeceğim o ki ramazanda tiryaki bir mt cinin yanına fazla yaklaşmayınnnnn

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    BP'den alın dedik ama 98 oktan almayın diye de daha önce çok söyledik Bir daha söyliyim, YBR'nin sıkıştırma oranı yetersiz olduğundan 98 oktan benzini tam verimli yakamaz, aldığınız fazladan 3 oktan boşa gider, extra olarak verdiğiniz paralar da doğal olarak boşa gider.

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gdm cim sakuraya sprey oluyormuymuş ya keske olsa ole birşey
    abi bornova aksanda 10 ytl sprey dedi adam , ben tubeless lastikler icin oldugunu duymustum bunlarin dedim - yok yok bbu iclastikli olanlarida tamir ediyor falan dedi ,, ama acikcasi tam bilgili gibi degilllerdi guvenmedim,! ogrenebilirsem gercegi cok bomba olacak eger dogruysada cok mutlu olacam,korkuyorum lastigim patlarsa diye...

birde 250 ytl alarma verilmez motoru al , masterlock halka kilit (20-30euro) +disk kilidi alirsin

halka kilidi kesinlikle yere degil yerden yuksek sabit bir demire baglarsin tenha yerler degilde ,sokaklambalarinin altina falan koymani onerende biriki sey okudum.. ama calmaya niyetleneni durdurman zor ,bisekilde kilidi kesip , kaldirip120kg lik ybryi goturebilirler , ..

e sen ne yapiyon diye soruyorsan ,sahsen evin dar olan girisinde bi hhol var 5 metrelik en dibine kadar ufak bi yer actim merdiven bosluguna koyuyorum,gelene gidenede engel olmyor., alarm, kilit militte var tabi bende..gerisi allah korusun ..

evet arkadaslar lastik patladi cozumunuz nedir ,sahip oldugunuz spreymi var yoksa kamyonetinizmi ? neye guveniyorsunuz,ne onerirsiniz
    Ege Dis Hek Fak

murat koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125'06
    ya arkadaşlar
    ilk kazamı yaptım ama biraz ilginç oldu şöyleki ben yapmadım. bugün akşam saat on suları üç arkadaş bi kafede lafladık. muhabbet din filan. neyse hadi kalkalım dediler onlar araba ile gelmişlerdi ve motoru bi denemek istediler, sizi bilmiyorum ama benim motorum kıymetli çünkü hem yeni, hemde kızım gibi titriyorum üstüne, ilk önce bi arkadaş bak dedim burda park etmiş araç fazla kullanabilirmisin sonra bi kaza filan olmasın.. yok abi kullanırım dedi . peki o zaman dedim bi iki tur attı geldi. ve sonra diğer arkadaş bindi ve yemin ederim size içime doğdu sanki ama söyleyemedim. malum arkadaş sevgisi işte. cocuk köşeyi döndü ve paldır küldür bi ses. ben ilk önce arabanın birine kafadan girdi dedim çünkü ses baya yankılandı . kalbimden kan karın boşluğuma dolmuş gibi hissettim vallahi , o sürmeye kıyamadığım daha 550 km motor ve o ses.. hemen koştukkk ve arkadaşım tam hatırlamıyor fakat benim anladığım arabaya doğru yönelince ön frene asılıp direksiyonu sağa kırmış, arabaya soldan carpmış ve dengeyi kaybedip motoru yatırmış. ve sürpriz ben motora siyah rengini bulamadığım için bi koruma demiri taktırmamıştım salak gibi.
    sonuç: motor sol amortisör üzeri ve sol sinyal çizilmiş, sağ tarafa yatırdığı için ön çamurluk biraz kaymış ve çizilmiş. grenajın sag tarafı kullanılmayacak biçimde aşırı çizilmiş, sürat ve devir göstergesi gidondan ayrılmış ve sola yatık duruyor , sanıyorum ki grenaj oraya dayanmış ve oda kaymış yerinden, eksozun üzerindeki o bombeli bölüm artık adı neyse siz söylerseniz sevinirim, cizilmiş ve vidası kırılmış, sağ sinyal kırılmış. sağ fren elciğinin topu çizilmiş sağ arka sele hafifce çizilmiş... ve hemen motora baktım motorda herhangi bir akıntı vs yoktu, calıştırdım ve çalışıyor fakat grenaj şiddetli titriyor ve zırıldı yapıyor. sinyaller çalışyor fakat biri kırık üçü çizik aynalar çizilmiş.. diyeceğim o ki çizikler önemsiz ama yinede görüntüsünü ve kız havasını bozuyor ve iştahım kaçtı açıkcası . ben bu kadar üzerine titrerken arkadaş sevgisi .. e neyse artık bir belayı def ettik diye yorum yaptık . fiyatlardan bilgim yok fakat sanırım bi 100-150 ye kurtarırız parasındada değilim zaten ancak o çiziklere her baktığımda emin olun moralim bozulacak ve size şunu söyleyebilirim artık malımın sahibiyim babama bile kullandırmam.
    çıkarılacak dersler :
    1- motoru alır almaz hemen bi korumalık taktırın rengi ne olursa olsun
    2- kendinizden başka kimsenin kullanmasına izin vermeyin. isterlerse pinti filan desinler hiç sorun değil. çünkü sebep olabilecekleri bir kaza gerçekten daha rahatsız edici bir duygu
    3- ona iyi bakın ve sevin. çünkü motorlar bir çiçektir

ayrıca bi sorum daha var.. şimdi kayseride yamaha yeni piyasa bulduğu için servisi dahil pek anlayan yok sanırım. sabah işyerinden ayrılırken motor boş vites göstermesine rağmen çalıştırır çalıştırmaz birden öne atıldı ve sanki bu forumda aynı durum birisinin daha başına gelmişti. zannımca birinci vites dişlisi hafif takılı kalmış olsa gerek diye düşünüyorum vitesle oynayınca düzeldi ve ilk günden beri birinci boş ve ikinci viteslerde özellikle trafikte ışılardan kalkarken birinci vitese alırken yaşadığım güçlük , gittiğim servisin henüz dişliler alışmadı demesi ve benim ısrarım üzerine debriyaj elciğinde oynaması ile hala düzelmeyişi sizce normal mi . benim düşüncem debriyaj elciğindeki ayar daha çok sertlik ile ilgili ama motora doğru inen debriyaj teli üzerindeki ikinci civata dahamı bi çare olur sanki.
    aynı durumla karşılaşan veya tecrübesi olan bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim..
    Allah gerçekten kimseye kaza vermesin ya o yeni alınan oyuncak arabanızı birinin görmeyip üzerine basması ile sonuçlanan o eziklik duygusu olur ya işte bu onun bin katı..
    çok üzüldüm

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar lastik patladi cozumunuz nedir ,sahip oldugunuz spreymi var yoksa kamyonetinizmi ? neye guveniyorsunuz,ne onerirsiniz
    spreyler konusunda kesin bir bilgim yok ancak sadece tubeless lastiklerde kullanıldığını duymuştum. en basit önlem sürekli şehir içinde dolaşıyorsanız bir 19 anahtar bulundurmak. patladığında lastiği söküp otobüse,minibüse,taksiye atlayıp lastikçiye götürmek. tabi bu eziyetli ve kötü bi yöntem. kesin çözüm tubeless lastik alıp sprey taşımak. bu şekilde lastiklerdeki kayma sorunuda çözülmüş olur hem.

murat koray, 98 oktan yanlış yakıt bu motor için. benzin aldıktan sonra çıkan sorunlar ondan kaynaklanmış olabilir.
    ukalalık etmek istemem ama o doğan marka araçla yaşadığın olay çok gereksiz, saçma ve tehlikeli olmuş. birde kendini tiryaki mt ci olarak adlandırmışsın. bence trafikte, hele ki anlattığın gibi yoğun bir saatte, böyle maceralar aramak bela aramaktır.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    İç lastikler için sprey var ancak genel olarak etraftan aldığım yorumlar bir işe yaramadığı yönünde. Eğer böyle bir sprey alacaksanız üzerine bakın mutlaka tubeless ya da tubetype yazar, sizin lastiğini nasılsa ona göre sprey alın, her iki tür lastiği de tamir eden tek tip bir sprey benim bildiğim yok, satıcıların tongasına düşmeyin.

Murat öncelikle geçmiş olsun. Motosikletlerin vitesleri arabalarınki gibi değildir daha farklı bir çalışma prensibi vardır bu yüzden durduğunuz yerde motoru istediğiniz vitese getiremezsiniz. Dişliler ne kadar alışsa da birbirine bu böyledir. Yapmanız gereken şey duracağınıza yakın vitesi 1'e almak olmalı. Eğer olur ya vitesi 1'e alamadıysanız da motoru ileri geri hareket ettirip vites dişlilerinin biraz kıpırdamasına izin verdiğinizde istediğiniz vitese geçişi sağlayabilirsiniz. Tüm motorlarda bu böyledir (kimi araba şanzımanı kullanan motorlar hariç). Arabalarda bile dururken vites attırmak istediğinizde vites geçmez bazen, biraz zorlayınca diş döner ve vites geçer, onun gibi birşey...

murat: kardeş çok geçmiş olsun yarana tuz basmaz hiç istemiyorum ama motor düşenin değil düşürenindir ama olanla ölene çare yok derler . ben çok kıskancımdır kimse bende daha motoru isteyemedi isteyende payını aldı ne derlerse desinler kimseye vermem hatta sözüm meclisten dışarı buradaki en iyi motor kullanana bile vermem tekrar eçmiş olsun amacım seni kızdırmak deil olmuş bi kere canın sağolsun tekrar geçmiş olsun

bu vites geçiş problemi bendede vardı insane abi ne kadar teşekkür etsem azdır . kuruntu yapıyormuşum

arkadaşlar bende bi halt yedim sağ taraftan kaldırıma çıkmaya çalışırken biraz egzoısu ezdim galiba delik yok ama orda bi ezik var ve kafamı bozuyor bu düzeltilebilirmi? yoksam egzos ne kadardır yenisi fln yardım ederseniz sevinirim

son olarak bu gün emniyete gittim sabahın 5 inde sıra almak için oradaydım 3. sırayı kaptım saat 9 da tekrar geldim sırama girdim birde ne göreyim kapıda sıra listesi yapılmıştı ama kimsenin taktığı yok üçüncüyken 7. oldum, listeye girdiği halde yukarıda işlem yapamayanlar oldu moralim bozuldu ama hallettim . memur bana bayramdan öncesine yetiştirmeye çalışıcaz dedi yani bir dahaki hafta cuma günü fln bi uğra dedi o zamana kadar gene ehliyetsizim
    Kask tak!

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    afferim godfather tebrik ediorum:D
    ya buarada hani sen normal demiştin ya şu vitesi boşa alamama konusa bana pek normal gelmio ya sonuçta motor 800 kmde ne bilim bide gittim servisine yaptırdım önceden böle bi olay daha yaşadıım için ..yaptrdıktan sorna çok raat geçti boşa ama debriyaz uç noktaya getrdiinde gitmeye başladı.. neyse şimdi aynı durum tekrar edio gene boşa atamıorum arasıra işte sonracıma yeşil boş ışıı yanıo ama meersem hala viteste oluo.. napim bidaa gidimmi servise?
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    gecmis olsun
    murat kolay..

lastik patladi ,konusuna cevaplariniz icinde sagolun beyler o tubetype yazisina dikat edicem ,.bu arada kaza yapanlara ben yeni degistirdim ,onfar bagli oldugu demir faln haric ,cam farin nikelajli yuvarlak grenaji lamba ve plastik arka temel siyah parca =140 ytl
    Ege Dis Hek Fak

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ya gdm bu sprey dedigin lastige sibaoptan sıkılıyo mishal çivi batsa bile lastik hava kacırmıyo bu spreyden mi acep , kullanımı nasıldır eger bu arabada kullanılanlardan olursa tubeless lastiklerde oluyodu benim bildigim ic lastikli olanda kullanılmazdı heralde

herhangi bir önfar değişiminde yuvarlak far yerine kare far takarım.daha güzel duruyor
    ve sadece 15-20 ytl

Motosikleti
    pierzig
    sanirm tubeless icin sadece ,aynen dedigin gibi patlayinca civi mivi girince skiyorsun islem tamam
    Ege Dis Hek Fak

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pierzig
    sanirm tubeless icin sadece ,aynen dedigin gibi patlayinca civi mivi girince skiyorsun islem tamam
    ok o zaman ya tam uzun yol icin olur bu sprey gevenle uzun yola cıkabiliriz o zaman neyse izmirde eger bi yerde uygun fiyata bulursan bizede haber veririsin

Yaw arkadaşlar ben lastiklere yanaklık takmak istiyorum turuncu görünenlerden ama izmirde bu iş ile nerde ilgilenirler acaba__?
    [B][COLOR="Magenta"][CENTER]Motorunuzu arkanızda anneniz varmış gibi kullanın hep:wiinkk:[/CENTER][/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler