Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar herkese merhaba.2012 ybr aldım ikinci el.2 hafta olmadan sorun çıkardı şansımıza sorun şu.motor normal çalışıp giderken aniden boğulmaya başlayıp stop ediyor.sağa çekiyorum.depo kapağını açıp,açık şekilde çalıştırıyorum.sonra kapağı kapatıp çalıştırıp yoluma devam ediyorum.başıma 2-3 defa geldi.bunun nedeni nedir acaba?var mı daha önce böyle bir durumla karşılaşan kimse?benzine pislik karışma ihtimalini düşünüyorum ama :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı dalanper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba.2012 ybr aldım ikinci el.2 hafta olmadan sorun çıkardı şansımıza sorun şu.motor normal çalışıp giderken aniden boğulmaya başlayıp stop ediyor.sağa çekiyorum.depo kapağını açıp,açık şekilde çalıştırıyorum.sonra kapağı kapatıp çalıştırıp yoluma devam ediyorum.başıma 2-3 defa geldi.bunun nedeni nedir acaba?var mı daha önce böyle bir durumla karşılaşan kimse?benzine pislik karışma ihtimalini düşünüyorum ama :/
    Yakıt filtresi tıkanmış olabilir bi temizle bakalım.
    Bi de karbüratörün en altında bi vida var onu gevşet biraz benzin aksın tekrar sık. Su varsa atar oradan.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o 5 liralık motora canımızı emanet ediyoruz, aklında bulunsun ;)
    ben sana bakımlarını yapma demiyorum ki garanti peşine koşma diyorum. Bildiğin bir usta var ise ona emanet et ;)

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    iyi seyirler arkadaşlar...

bleu7 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    arkadaşlar geçen sefer cevap alamadım motorun 5000 bakımı için tanıdıgınız güvendiğiniz bir servis noktası varmı maltape tuna motordan memnun değilim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çizgiye çok yakın viraj alıyorsun yol gözüksede gözükmesede şeridini aşan araçlar sıkıntı olur senin için

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen sefer cevap alamadım motorun 5000 bakımı için tanıdıgınız güvendiğiniz bir servis noktası varmı maltape tuna motordan memnun değilim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

çizgiye çok yakın viraj alıyorsun yol gözüksede gözükmesede şeridini aşan araçlar sıkıntı olur senin için
    hocam sağa dönüşlerde virajı güzel dönüyorum. araçlar gelse bile viraj içinde içe kaçıyorum fakat sola dönüşlerde hep sıkıntı yakışıyorum... bildiğim kadarıyla sağa dönüşte en soldan, sola dönüşte en sağdan gidilir yanılıyorsam düzeltin... araba gelirse zaten virajın içine girerim biraz daha... güvenlik balonu oluştururum yani..

Motosikleti
    R25
    hocam sağa dönüşlerde virajı güzel dönüyorum. araçlar gelse bile viraj içinde içe kaçıyorum fakat sola dönüşlerde hep sıkıntı yakışıyorum... bildiğim kadarıyla sağa dönüşte en soldan, sola dönüşte en sağdan gidilir yanılıyorsam düzeltin... araba gelirse zaten virajın içine girerim biraz daha... güvenlik balonu oluştururum yani..
    Sen yinede viraj calis gorusu kapali yollarda aniden cikan aractan kacmak panik aninda zor olabilir

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Sen yinede viraj calis gorusu kapali yollarda aniden cikan aractan kacmak panik aninda zor olabilir
    iyide zaten arabanın geldiğini görünce otomatik olarak dış çizgiyi bozman gerek bu yüzden hep bakış demiyor muyuz ? kapalı viraj bulması çok zor böyle az olan trafikte çalışıyoruz...

Motosikleti
    R25
    iyide zaten arabanın geldiğini görünce otomatik olarak dış çizgiyi bozman gerek bu yüzden hep bakış demiyor muyuz ? kapalı viraj bulması çok zor böyle az olan trafikte çalışıyoruz...
    Kac bin km oldu motor benim motor 5000 de ve aldigim gunden beri sesi bir tuhaf sendede boyle bir sorun varmi hocam

arkadaslar ybr de hava filtresine giden hortumun ucu posetle neden bilincli olarak tikanmis olabilir?sabah bahsettim motor belli sure gittikten sonra kendi kendine stop edip calismiyordu.hava filtresini temizlemek icin actigimda filtreye giden borunun ucuna naylon sikistirildigini fark ettim.bu durum neyle alakali olabilir acaba?

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kac bin km oldu motor benim motor 5000 de ve aldigim gunden beri sesi bir tuhaf sendede boyle bir sorun varmi hocam
    valla hocam bendede ses vardı açtık motoru parça filan değişti düzeldi ama tekrar başlıyor sanırım kronik bu esdler çok sesli açlışıyo eski kasasına göre bende anlamıyorum... 4 binde aldığımda böyle bir sorun yoktu acaba benden kaynaklı mı çok zorluyoruz ondan mı böyle yapıyor acaba diye düşünmüyor değilim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

arkadaslar ybr de hava filtresine giden hortumun ucu posetle neden bilincli olarak tikanmis olabilir?sabah bahsettim motor belli sure gittikten sonra kendi kendine stop edip calismiyordu.hava filtresini temizlemek icin actigimda filtreye giden borunun ucuna naylon sikistirildigini fark ettim.bu durum neyle alakali olabilir acaba?
    hocam bence komplo kurmuşlar sana boruyu poşetle kapatacaksak neden filtre koyuyoruz ki.... yani dışarıdan girmiştir dicem ama filtre engellerdi... komploya maruz kalmış olabilirsin

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    Kardesim o poseti cıkar normale döner o zamn motorun

Arkadaşlar tekrsr merhaba.poşeti çıkardım daha da kötüleşti durum.önceden boğulma olayı 15-16 km de bir oluyordu şimdi 5 km de bir olmaya başladı.egzozu değiştirmişler önceden hava filtresinin tıkanmasıyla egzoz değişimi arasında bir ilişki yok ise eğer bana da işin içinde başka bir iş olma ihtimali gibi geliyor.allahım ybr sorunsuz diye aldık başımıza neler geldi bizdeki de eşeşk şansı:(

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana bakımlarını yapma demiyorum ki garanti peşine koşma diyorum. Bildiğin bir usta var ise ona emanet et ;)
    belki bilmeden bi hata yaparım, 5 liralık motor yakıştırması tamamen yanlış.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arkadaşlar tekrsr merhaba.poşeti çıkardım daha da kötüleşti durum.önceden boğulma olayı 15-16 km de bir oluyordu şimdi 5 km de bir olmaya başladı.egzozu değiştirmişler önceden hava filtresinin tıkanmasıyla egzoz değişimi arasında bir ilişki yok ise eğer bana da işin içinde başka bir iş olma ihtimali gibi geliyor.allahım ybr sorunsuz diye aldık başımıza neler geldi bizdeki de eşeşk şansı:(
    hocam en güzeli iyi bir ustaya gidin ama direk motoru emanet etmeyin bakın bi mekana ustayla sohbet edin içinize sinerse motoru götürün.

depo kapağının kenarındaki lastiklerden dolayı hava almadığını motorun ve o lastiklerin hava alabilmesi için genişletilmesi gerektiği tavsiyesi geldi.bu da işe yaramazsa tamirci yolları taştan :(

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Ben de Dün bayiden 0 ybr 125 alarak motor dünyasına hafiften bir giriş yaptım. Aslında isteğim cruiser-choppper tipi bir motor olmasına rağmen ehliyetim de yeni olduğundan tecrübeli arkadaşları dinleyerek başlangıç için bunu seçtim. ceket, ask, eldiven de tamam. bir süre daha tecrübeli arkadaşlarımdan sürüş eğitimi alıp öyle çıkmayı düşünüyorum
    Hadi hayırlısı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı torcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Dün bayiden 0 ybr 125 alarak motor dünyasına hafiften bir giriş yaptım. Aslında isteğim cruiser-choppper tipi bir motor olmasına rağmen ehliyetim de yeni olduğundan tecrübeli arkadaşları dinleyerek başlangıç için bunu seçtim. ceket, ask, eldiven de tamam. bir süre daha tecrübeli arkadaşlarımdan sürüş eğitimi alıp öyle çıkmayı düşünüyorum
    Hadi hayırlısı
    Zaten en önemli si aşk. Aşk olmadan olmaz o tamam ise gerisi gelir. Tarkan nin dediği gibi ne yaparsan yap aşk ile yap.

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    arkadaşlar ybr esd ye en uygun topkase hangisidir. kullanan varsa öneride bulunabilir mi._? çift kask koyulacak şekilde ama ben tek kask koyacağm uzun yol gideceğim için içine bazı eşyalarımı koymak istiyorum bu yüzden biraz büyük olmasını istiyorum. kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen öneride bulunsunlar. birde bu topkaseyi internetten uygun fiyata alsak kendim takabilirmiyim _?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı sürgün70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr esd ye en uygun topkase hangisidir. kullanan varsa öneride bulunabilir mi._? çift kask koyulacak şekilde ama ben tek kask koyacağm uzun yol gideceğim için içine bazı eşyalarımı koymak istiyorum bu yüzden biraz büyük olmasını istiyorum. kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen öneride bulunsunlar. birde bu topkaseyi internetten uygun fiyata alsak kendim takabilirmiyim _?

Maxem SL-45 arka çantayı ben kullanmaktayım. Yanımda sürekli artçı kaskı taşıdığım için 2 kask alabilen bu çantayı tavsiye edebilirim. Daha önce kullandığım Kappa K30 (tek kask alabilen) arka çantanın aksine kilit mekanizması için anahtar gerekmemekte. Tabiki anahtar ile kitleyebiliyorsun ve anahtarsız sökülemiyor. İstediğin zaman arka tutucudan ayırabilmende güzel bir özellik. Montajı gayet basit. YBR nin arkasındaki demire çantayı takacağın altlığı monte ediyorsun. 10 numara anahtar ve yalnız hatırlamıyorsan 5 alyan anahtarına ve somunların olduğu yeri kapatan bir diğer parça için küçük bir yıldız tornavidaya ihtiyacın var. Motorumdan bir resim koyuyorum motor üzerinde nasıl göründüğünü daha iyi anlarsın diye. Fiyat olarakta Eskişehir Özmert motordan sırt dayama parçası ile birlikte 175 lira vermiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler