Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar merhaba 2015 ybr sahibi acemi biriyim biliyorsunuz motorumun far kısmını komple söküp yerine 2008 kasaydı sanırım o yuvarlaklardan yapmak istiyorum . Toplam maliyeti ne olur ve bunun motorun garantisini etkileme durumu var Mıdır? Teşekkür ederim . Gerekli malzemeleri alıp servise değil başka bi motosiklet tamircisine götürmeyi düşünüyorum .
    Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Merhabalar, bende aranıza katıldım !

Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bende aranıza katıldım !
    Hoşgeldin dostum Allah kaza bela vermesin.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Harun Çelebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar motor alcağım birkaç model arasında kaldım birisi de Ybr 125

İhtiyaçlarım şu şekilde

+ Şehir dışı haftada bir ayda bir falan gezmeye gitmek istiyorum , bazen artçı da alabilirim
    + hız olarak bana 80 - 90 yeterli
    + uzun yoldayken acaba yolda kalır mıyım diye korkmadan gezmek istiyorum
    + ve uzun yıllar kullanmak istiyorum

evet Yamaha Ybr 125 bu saydığım beklentileri karşılar mı ?
    Honda cb 125e yeterli olabilir. Hız ve yakıt olarak çok yakın. Fiyat olarak biraz daha uygun.

Motosikleti
    Bi sorum olacak, motorla işiniz bittikten sonra hemen benzini kapatıyor musunuz? Ve bu depo kapağı nasıl takılıyor anlayamadım bi türlü yerine tam oturmuyor herhalde bastırınca hareket ediyor..

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Arkadaşlar merhaba 2015 sıfır motor aldım 4. ayda aldığım ilk günden beri devir saati belli zamanlarda motorda bazen ilk çalıştığı anlardan itibaren devir sabit kalmıyor... Şöyle örnek vereyim mesela 5 bin devirde sabit gidiyorsam birden ibre bi sona bi başa geliyor sonda vuruyor dibe dibe anlamadım niye böyle motoru aldığım yere gittim 3. gün sen acemi misin dedi ne alaka ise böyle bayi sahipleri olduğu sürece ülkemiz ilerleyemez....

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cb 125e yeterli olabilir. Hız ve yakıt olarak çok yakın. Fiyat olarak biraz daha uygun.
    dostum cb125e ybr den biraz daha titreşimli biraz daha yavaş gibi geldi bana yanlış anlama bende honda sahibiyim motorunu kötülemiyorum arkadaşın bu isteklerini karşılayacak motor honda cbf150 yada ybr125

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50400 km civarındayım Ybr125'imin ilk ve tek sahibiyim , Usta'da izinli sizlere sorayım dedim.
    Motor bu aralar yağ eksiltiyor ve zorlanıyor , sesli çalışıyor ,ivmelenme yavaş mesela 5. viteste 90 km/s gibi bir hıza kadar nerede ise devir kırmızı bölgeye dayanıyor sonrasında ise sanki önünden engel kalkmış gibi normalleşiyor 110-120 km civarına ulaşıyor.Tüm yolum otoyolda olduğu içn bu zorluyor beni artı yolda kalmadan önlem alayım diyorum.Sizce sorun ne olabilir ?
    Benim motorda da sanırım yağ eksiltme durumu var.1500km'de 300ml kadar eksilme oluyor.Hatta son yağ değişiminde 3000km sonra 400ml yağ çıkmıştı.500km'de bir motoru orta ayağa alıp yağ çubuğundan kontrol etmeli.Bende çekiş gidiş vs hiçbir sıkintı yok.Sadece yağ eksiliyor,Yaği değişmeden evvel 1 kere ekleme yapıyorum,sonra yola devam;)

Motosikleti
    bu konu niye bu kadar ölü?

Motosikleti
    R25
    bu konu niye bu kadar ölü?
    Aynen hiç cevap yok ölü gibi yatıyor konu

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her motorcunun muhakkak bir kere kullandığı motor.
    Bende yeri ayrı. Efsaneler ölmez

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Bi sorum olacak, motorla işiniz bittikten sonra hemen benzini kapatıyor musunuz? Ve bu depo kapağı nasıl takılıyor anlayamadım bi türlü yerine tam oturmuyor herhalde bastırınca hareket ediyor..
    Epeydir bu topiğe girmiyordum,sorunu yeni gördüm.Sevabına cevaplayayım

-Evet işim bitince benzini kapatıyorum.
    -Depo kapağını üstüne anahtarı taktıktan sonra,üstündeki ok işareti yukarı gelecek şekilde tak,anahtarı sola çevir,kapak
    kilidi yerine oturacak.Anahtarı çıkar kitlenir.

Hoş geldin bu arada yeniymişsin,hayırlı olsun kazasız belasız kullan motorunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epeydir bu topiğe girmiyordum,sorunu yeni gördüm.Sevabına cevaplayayım

-Evet işim bitince benzini kapatıyorum.
    -Depo kapağını üstüne anahtarı taktıktan sonra,üstündeki ok işareti yukarı gelecek şekilde tak,anahtarı sola çevir,kapak
    kilidi yerine oturacak.Anahtarı çıkar kitlenir.

Hoş geldin bu arada yeniymişsin,hayırlı olsun kazasız belasız kullan motorunu.
    Sol değil sağ olacak,yanlış yazmışım.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    akü garantiye dahil mi ?

Motosikleti
    Beyler merhaba, motor bloğundan garip bi şakırtı geliyor. Sanki iki tane kağıdı birbirine sürtüyor gibi, deviri yükselttikçe demir demire sürtüyor gibi keskin bi ses geliyor.

Video1: https://www.youtube.com/watch?v=22T-joJgsO4
    Video2: https://www.youtube.com/watch?v=a9A2km0_N7s

Sizce sorun ne, bi arkadaş siboplarda sıkıntı var dedi. Motor henüz 870 kmde..

2011 Esd ile aranıza katıldım. Bulunduğum bölge de fazla seçenek yoktu. Biraz kozmetiği iyi değil ama artık almış olduk.

Motorun gösterge lambalarına LED taktım. Devir ve Km sayacı mavi. Yakıt beyaz. Fena olmadı. Uzun ve boş vites göstergeleri de mavi Led yaptım.

Motor da akü bitik, debriyaj balataları bitik durumda. Bu konuda tavsiye istiyorum.

Birde JİKLE mekanizması düşmüş sanırım. Yok. İnternette aramama rağmen satan yer bulamadım.Alabileceğim yer var mı?

Son sorum telefondan buraya nasıl foto yüklerim?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhaba...

Konunun 750 li sayfalarında elektrik ile ilgili konular konuşulmuş okudum ancak istediğim cevabı bulamadım. Buradan tekrar sormak istiyorum. Kilometre saatindeki ışıklandırmayı beyaz yapmak istiyorum. Hız, devir ve depo göstergelerinin altındaki dipsiz ampülleri söktüm. Beyaz ışık için sanırım LED kullanmak gerekli. Bu dipsiz LED leri nereden bulabilirim ve hangi değerlerde olması gerekmekte?

Ampüllerin üzerinde 12V 1.7W yazmakta.

Yardımcı olabilecek herkese çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    Beyler merhaba, motor bloğundan garip bi şakırtı geliyor. Sanki iki tane kağıdı birbirine sürtüyor gibi, deviri yükselttikçe demir demire sürtüyor gibi keskin bi ses geliyor.

Video1: https://www.youtube.com/watch?v=22T-joJgsO4
    Video2: https://www.youtube.com/watch?v=a9A2km0_N7s

Sizce sorun ne, bi arkadaş siboplarda sıkıntı var dedi. Motor henüz 870 kmde..
    sorun yok normal ses. fabrika subabları gevsek bırakıyor şakırtı o yuzden. servis subabları fazla sıkmıyor riske girmemek için. rahatsız ediyorsa subab ayarı yaptır ama çekişten biraz kaybedersin

[QUOTE][/QUOTEKonunun 750 li sayfalarında elektrik ile ilgili konular konuşulmuş okudum ancak istediğim cevabı bulamadım. Buradan tekrar sormak istiyorum. Kilometre saatindeki ışıklandırmayı beyaz yapmak istiyorum. Hız, devir ve depo göstergelerinin altındaki dipsiz ampülleri söktüm. Beyaz ışık için sanırım LED kullanmak gerekli. Bu dipsiz LED leri nereden bulabilirim ve hangi değerlerde olması gerekmekte?

Ampuller için hepsiburada ya da sahibinde ne bak. Km için dipsiz T10 ampul alacaksın. Işık rengi için beyaz-kırmızı-mavi-yeşil-sarı mevcut.

Uçları esnek olduğu için daha iyi. Ancak mercekli. Eşit ışık dağılmaz ve daha farklı bir model bakarsan da.

http://www.hepsiburada.com/autocet-8-ledli-t10-beyaz-park-ampulu-smd-led-17347-p-OTCTN17347

http://www.hepsiburada.com/dreamcar-dipsiz-led-ampul-t10-beyaz-2-li-5631003-p-OTEV5631003

Her iki ledin çekeceği güç 0,2-0,3 W kadardır. Daha fazla ışığa ihtiyacın yok.Gözlerini yorar parlak ışıklı gösterge. LED ampullerin fazla ışık verenleri de 1W ı kolay kolay geçmez T10 için. Yani 1.7 W sorunsuz kullanırsın.

LED için 5TL den fazla para verme çiftine gösterge için kullanacaksan. Aynı LED leri sanayi de oto yedek parçacılarında bulabiliyorsun. Kargo masrafı yapmazsın çünkü kargosuda kendi kadar tutar.

Son bir husus ta LED ampulün mevcut yere girmesi. Ben slikon başlıklı gibi olanın girdiğini biliyorum.Uyguladım.
    yunisonur bunu beğendi.
    YBR 125 ESD

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Arkadaşlar motosikletim satılıktır.İlgilenenlere duyurulur. Fiyat için az bir pazarlık payı düşünülür.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-beyaz-ybr-125-tertemiz-255682235/detay/

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletim satılıktır.İlgilenenlere duyurulur. Fiyat için az bir pazarlık payı düşünülür.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-beyaz-ybr-125-tertemiz-255682235/detay/
    Ne kadar yakıyor 100km/lt veya km/krş hesabına göre?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler