Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yağı tammıydı? Eksik yağa bağlı problem gibi. Ust kapak contası yakmış olabilirsin. Yatak sarmış olabilirsin.
    Yağı 1300 km önce değiştirmiştim. Yağı sürekli kontrol ederim yağ hala tam. Uzun yola çıkmadan önce tamirciye götürüp usta uzun yola çıkcam bi bakarmısın her şeyine demiştim. Lastik, zincir vs kontrol etmişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Arkadaşlar 2014 model 3000 km de motorum.2500 de ikinci servis bakımından çıktım.Bakımdan önce arka frenden ses geliyordu.Bakımda onuda söyledim.Servis gerekli bakımı yaptık dedi.Ama daha 500 km geçmeden tekrar başladı.Elimde balata temizleme spreyi var sıkıyorum ama pek işe yaramıyor.Başka bir motorcuya mı göstersem acaba.Teşekkürler

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Diveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2014 model 3000 km de motorum.2500 de ikinci servis bakımından çıktım.Bakımdan önce arka frenden ses geliyordu.Bakımda onuda söyledim.Servis gerekli bakımı yaptık dedi.Ama daha 500 km geçmeden tekrar başladı.Elimde balata temizleme spreyi var sıkıyorum ama pek işe yaramıyor.Başka bir motorcuya mı göstersem acaba.Teşekkürler
    hocam aynı sıkıntı bende de vardı arka lastiğin sağında yaylı bir yer var arka frene bağlı orayı yağladım ses kesildi

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Alıntı 28indensonra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aynı sıkıntı bende de vardı arka lastiğin sağında yaylı bir yer var arka frene bağlı orayı yağladım ses kesildi
    Sağol hocam bir deneyeyim bakayım.Teşekkürler

Selam beyler ,

Bugün benzin aldım , eve geldim aracı park ettim.İnerken fark ettim ki benzinci depo kapağını ters takmış.O hafif oyun olan yer sol tarafa bakıyor ve depo kapağı sıkışmış.Anahtar içine giriyor ve rahatlkla hareket ediyor , fakat herhangi bir etkisi olmuyor kapağı döndürmeye.Elimle biraz çevirmeye çalıştım fakat oldukça fazla sıkıştığı için başaramadım.

Önerisi olan var mı ?

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Merhaba arkadaşlar,

3 yıllık motorsuzluğun ardından dün motorumu yamaha izmotodan teslim alarak aranıza yeniden katıldım . İlk günden 100 kilometreyi devirdim bile (rodajda olduğu için 5 bini geçemeden ve bol bol mola vererek tabi)Daha önce 2011 model ybr sahibiydim konuyu takip ediyorum ama pek yazmıyordum. Artık ufaktan yazmaya başlayayım dedim. Herkese iyi forumlar, tekeriniz düz bassın.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Arkadaslar herkese selamlar.
    Yaklasik 4 ay once r25 alacakken sifir tecrube sahibi oldugum icin yamaha izmotodan ybr alarak ciktim.
    Bu sure zarfinda 4500 km yol yaptim ve gecen hafta pulsar 200 ns satin aldim.
    Brazdan beyaz ybr mi sahibinde koyarak satisi yapacagim.
    Su an 2 makina sahibiyim.)
    Pulsarla 1000 km yaptim bile 1 haftada makina gercekten guzel aynalari disinda tavsiye ederim.
    Aynalari da degistirdim tabi.
    Eski ybr den kalma lastik takintimi pulsarda da uyguladim.
    600 liraya michelin taktim.Eski lastikler tabi hurda oldu.)
    Umarim maddi imkanlariniz daha iyi olurda daha iyi makinalara bineriz...
    Buradan bana yardimci olan herkese cok tesekkur ederim eksik olmayin.
    Yeni baslayan karderslerime de ekipmansiz aman sakin ha mars basmamalarini rica ediyorum.
    Burada sormustum direksiyon kilidini nasil yapacagini bilemedim kirarim falan diye foruma yazmistim.
    Saolsun hemen cevap verdiler.
    Simdi hatirladikca guluyorum
    Guzel anilar gercirdim burada..
    Herkes ilgilidir forumda ben de arada bakarim yardimci olabilecegim bir mevzu olursa yardimci olmaya calisim.
    Kendinizi motorunuzdan daha cok sevmeyi unutmayin.
    Selametle...
    miginfly ve Mr.Yldrmdmr bunu beğendiler.

Alıntı 28indensonra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aynı sıkıntı bende de var. Korna çalmak yerine arka frene basmak daha mantıklı geliyor düşün ki o kadar yüksek sesi var. Şehir içinde birden ani fren yapacak olsam millet dönüp bana bakıyor "Kaza mı oldu ? O ses neydi yahu?" diyorlar. O dediğin yerin varsa bir fotoğrafını atabilir misin akşam eve gidince yapayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar herkese selamlar.
    Yaklasik 4 ay once r25 alacakken sifir tecrube sahibi oldugum icin yamaha izmotodan ybr alarak ciktim.
    Bu sure zarfinda 4500 km yol yaptim ve gecen hafta pulsar 200 ns satin aldim.
    Brazdan beyaz ybr mi sahibinde koyarak satisi yapacagim.
    Su an 2 makina sahibiyim.)
    Pulsarla 1000 km yaptim bile 1 haftada makina gercekten guzel aynalari disinda tavsiye ederim.
    Aynalari da degistirdim tabi.
    Eski ybr den kalma lastik takintimi pulsarda da uyguladim.
    600 liraya michelin taktim.Eski lastikler tabi hurda oldu.)
    Umarim maddi imkanlariniz daha iyi olurda daha iyi makinalara bineriz...
    Buradan bana yardimci olan herkese cok tesekkur ederim eksik olmayin.
    Yeni baslayan karderslerime de ekipmansiz aman sakin ha mars basmamalarini rica ediyorum.
    Burada sormustum direksiyon kilidini nasil yapacagini bilemedim kirarim falan diye foruma yazmistim.
    Saolsun hemen cevap verdiler.
    Simdi hatirladikca guluyorum
    Guzel anilar gercirdim burada..
    Herkes ilgilidir forumda ben de arada bakarim yardimci olabilecegim bir mevzu olursa yardimci olmaya calisim.
    Kendinizi motorunuzdan daha cok sevmeyi unutmayin.
    Selametle...
    Hocam hayırlı uğurlu olsun Rabbim kazasız belasız binmek nasip etsin. Benimde büyük ihtimal hedefim öyle olur BeyazKurt'tan sonra pulsar yada babamın hediyesi olduğu için direk BeyazKurt'un yanına pulsar Bizimle Yeni motosikletinin tecrübelerini paylaşırsan seviniriz
    Tekerin düz bassın
    Selcuk89 bunu beğendi.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aynı sıkıntı bende de var. Korna çalmak yerine arka frene basmak daha mantıklı geliyor düşün ki o kadar yüksek sesi var. Şehir içinde birden ani fren yapacak olsam millet dönüp bana bakıyor "Kaza mı oldu ? O ses neydi yahu?" diyorlar. O dediğin yerin varsa bir fotoğrafını atabilir misin akşam eve gidince yapayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Hocam hayırlı uğurlu olsun Rabbim kazasız belasız binmek nasip etsin. Benimde büyük ihtimal hedefim öyle olur BeyazKurt'tan sonra pulsar yada babamın hediyesi olduğu için direk BeyazKurt'un yanına pulsar Bizimle Yeni motosikletinin tecrübelerini paylaşırsan seviniriz
    Tekerin düz bassın
    Evvallah biraderim eksik olma vakit buldukça yazar çizerim.
    Pulsar ile ilgili forumlar mevcut oradan takip edebilrisiniz ama ben söyleyeyim 2014 makina almayın.
    Deneme tahtası gibi ucuza problemli makina satılmış.
    Forumdan arkadaşların yazdıklarından anladıgım bu.
    Başlıca sorunlar
    Denge sensör var motor yatarsa elektrik devresini kapatan killer switch in otomatık hali
    O ses yapıyor
    Sele çok sert 1 saatten sonra rahatsız ediyor.
    Birkaç kişide motor blogunda yag kaçagı mevzu var conta çatlatıyor.
    2015 de sensorun yerini degistirdiler
    Sele malzemesini yumusattılar.
    Blokta conta malzemesi deistirdiler ilaveten O-ring malzeme ilave ettiler.
    Benmde ALLAH'A şukurler olsun ki en ufak sorunum yok
    Tek derdim amortisörler çok sert zamanla yumusar.
    Burası ybr forumu oldugu için uzatmadım.
    Sorunu olan özelden yazabililir musait oldukça yazmaya çalışırım.
    Tekeriniz duz bassın saglıcakla kalın..

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bu titrek kalkışların debriyaj teli veya tel ayarı ile alakası yok. Özellikle sıcak havalarda kalkışlarda titreme daha belirgin ve can sıkıcıdır. Bu konuyu daha önce açmıştım yada mesaj olarak yazmıştım. Bu sorun tamamen debriyaj tasındaki ayarla alakalı.Arızayı başka yerde aramana gerek yok. İmkanın varsa yeni debriyaj tası al ve adam akıllı bir ustaya taktır. Sanırım 60-70 tl civarı. En önemli nokta ise tasın ortasındaki kısa mil ve kontra somunu. Bütün püf nokta burda. İki ybr dede denedim ve en sıcak havalarda dahi motoru o kadar sıkıştırmama rağmen titremeden eser kalmadı.

Varan, Bu tarif ettiğiniz ayarı, detaylarıyla birlikte, (eğer imkan varsa fotoğraflayarak) tekrar anlatabilmeniz mümkün mü acaba ? bu debriyaj sorunu öylesine can sıkıcı hale gelmeye başladı ki, anlatamam. Hele iki kişi iseniz, ve de hele-hele, rampa yukarı bir trafik lambasında durmak zorunda kalmışsanız, kalkış yapmak,gerçekten tam bir kabusa dönüşüyor...

Motosikleti
    R25
    Alıntı sultanzade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varan, Bu tarif ettiğiniz ayarı, detaylarıyla birlikte, (eğer imkan varsa fotoğraflayarak) tekrar anlatabilmeniz mümkün mü acaba ? bu debriyaj sorunu öylesine can sıkıcı hale gelmeye başladı ki, anlatamam. Hele iki kişi iseniz, ve de hele-hele, rampa yukarı bir trafik lambasında durmak zorunda kalmışsanız, kalkış yapmak,gerçekten tam bir kabusa dönüşüyor...
    Ayni sorunu bende dun yasadim iki kisi yokus yukari kalkarken titredi baya sonra vites gecisleride zorlasti bi sure gectikten sonra baya bi azaldi titreme ama vites gecislerimde hala sikinti var

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Arkadaslar benim ybr125 i dun zincir yaglatmak icin ustaya gittim zinciri de gereyim dedi daha sonra eve giderken bos vitese alip tepeden inerken tik tik ses geldigini farkettim fazla gerdigindenmi olmustur bilgisi olan varsa yardimci olursa sevirinirim

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    arkadaşlar yamaha ybr hakkında bilgi edinmek istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

arkadaşlar benm ybrnin motor kısmında ses geliyor bir çok ustaya gösterdim kimisi biyer kolundan kimisi krank bilya yatağında sorun var diyor bana yardımcı olurmusunz bu siteyi daha öncede takip etmiştim subap ayarı veya eksantrik zincir ayarı hiç yapılmadı acaba bundan kaynaklanıyor olabilir mi çok çıkıyor ses

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

fatih kardeşm o ses benm ybrden de geliyor ön dişliden geliyor muhtemel

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Kardesim ben bugun gittim hallettirdim o sorunu zincir cok gerginmis biraz gevsetti yagladi ses seda kalmadi ilk goturdugum motorcu kronik vs dedi alakasi yok zincir ayari yaptir mumkunse gergin olmasin bosluk olsun ;)

Motosikleti
    R25
    Motor bes bib devirden sonra asiri sekilde titremeye basliyor ve belirgin derecede tork azaliyor son iki gundur boyle motor 650 kmde.debriyajdan kaynakli olabilirmi arkadaslar resmen surus keyfim kacti servise goturmedrn once bi sorayim dedim bilgili arkadaslara

Motosikleti
    R25
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km bakımı yapıldı mı?
    500 km bakimi yokki?

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bes bib devirden sonra asiri sekilde titremeye basliyor ve belirgin derecede tork azaliyor son iki gundur boyle motor 650 kmde.debriyajdan kaynakli olabilirmi arkadaslar resmen surus keyfim kacti servise goturmedrn once bi sorayim dedim bilgili arkadaslara
    Ömer, muhtemelen normal miktarda titriyordur. Bizim motorlar 6bin devirden sonra biraz titriyor ama aşırı bir titreme var gibi geliyorsa motosikleti hemen servise götür. Rodajda motorun daha ondan dikkat etmek lazım böyle şeylere. Motorlarımız aynı benimki de 620 km oldu ve yakıt tüketimi şaşırtıcı şekilde düşük bu arada senin yakıtın nasıl?

Merhaba Arkadaşlar. Benimde bu titreşimden dolayı şikayetlerim var. Tamam biraz çok yüksek devirde kullansam da aynalardan arkayı göremez hale geliyorum. Motosiklet ustam 1.000 bakımını yaptıktan sonra epey zorlamamı istedi motosikleti. Doğrusu bende 9.000 10.000 devire gelmeden vites değiştirmez oldum bildiğiniz apachi olduk yani :D Titreşimin rahatsızlığı fazla değil yada uzun yol yapmıyorum sadece titreşimden aynada bir şey göremiyorum. Bunun için bir çözümünüz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese iyi günler

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. Benimde bu titreşimden dolayı şikayetlerim var. Tamam biraz çok yüksek devirde kullansam da aynalardan arkayı göremez hale geliyorum. Motosiklet ustam 1.000 bakımını yaptıktan sonra epey zorlamamı istedi motosikleti. Doğrusu bende 9.000 10.000 devire gelmeden vites değiştirmez oldum bildiğiniz apachi olduk yani :D Titreşimin rahatsızlığı fazla değil yada uzun yol yapmıyorum sadece titreşimden aynada bir şey göremiyorum. Bunun için bir çözümünüz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese iyi günler
    benim tavsiyem o kadar yüksek devirde vites değiştirmene gerek yok, ustanın her dediğini yapmak zorunda değiliz boşver fazla zorlama hayvanı. .
    boşu boşuna fazla benzin yakarsın. arada bir zorlarsın hayvanı yoklarsın.

Arkadaşlar merhaba.

Ybrnin krank rulman ölçüleri nedir? Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler