Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sepetçioğlu abimm motorunu sattığına üzüldüm biraz doğrusu. Daha senden öğrenecek çok şeyimiz vardı tavsiyelerin bizim için önemli Yine de ara sıra buraya da bak tavsiye ver bizlere
    Hayırlısı diyelim, sattık ama buralardayım yine Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksik olma usta ben off konumdan lock konumuna getirirken gidona hiç müdahale etmemiştim şimdi deneyeceğim.
    Muhtemelen dediğin gibidir teşekkürler cevabın için.
    Hayırlı günler dilerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Usta bak sakın üzülme herşeyde bir hayır vardır diye bak olaya.
    Çok iyi fiyata kapatacakmışşın ama sonuçta bilemezsen.Moral bozma sakın.
    Buralarda ol yine forumda senin kadar aktif çok sayıda adam bulamuyoruz.
    Benim gibi tecrübesiz arkadaşlara yol gösterdin hep bence bunun mükafatını kesinlikle alacaksın.
    Sağlıcakla kal...
    Bende hayırlısı dedim fazla takmadım zaten, kısmetimizde ne varsa o olur.
    iyi dileklerin için teşekkürler, yine her zaman yardımcı olurum
    Selcuk89 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga off konumundan bastırıp tam sola alıyorsun ya orada bırazcık sag yap gidonu tekrar sola cek 'cıt' dıye bı ses cıkıyor yanı en azından bende ole oluyor ufak oynamalar yaparak
    tam bılgı veremıyorum bende ama yazm dedım belkı olur sende de ayrıca lastıklerın de hayırlı olsun kazasız belasız surusler ıns.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

ayrıca bır de sorum var bundan 2 ay once zıncırımı degıstırdım gecen hafta temızledım yıkadım ılk defa yagladım fakat bu zıncırın on dişlisinden tık tık tık dıye sesler gelıyor arkayı kaldırıp lastıgı cevırdım zıncır bır gevsıyor bı gerılıyor normal olmayan bır sekılde. bı ustaya gosterdım ' ybr ler de ortak sorun bu orjınal zıncır bıle alsan bır kac aya o sesı yapar care yok ' dedi. adam benı kekledı mı yoksa basına bole bısı gelen varmı ?
    benim 5 bin km de ki ybr de öyle bir durum yok. usta biraz sorundan kaçmaya çalışmış gibi geldi bana. ani kalkış ön kaldırmak ya da kaldırıma çıkmaya felan çalıştın mı ? zincir de ya da dişlide sıkıntı var gibi anlattığına göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar gidon kilidi isini hallettik efeadem ve alisilin arkadaslarima tesekkur ederim.
    Yarin servise gidiyorum.daha 200 km de bakima degil malesef ariza gibi birsey devriyaj kaciriyor.Oyle ki motor duragan konumda 1 viteste debriyaj maneti tam cekili jikle kapali.
    Devriyaj ayari yapilacak bakalim motor bazen menet tam cekili oldugu halde stop ettiriyordu.Bugun orta sehpaya aldim arka teker havada kendi gozumle tetkik ettim.
    Bu mevzuyu usta halledecek artik.
    Zincir biraz bollasti bir de ustaya soyleyecegim baksin ben de basinda beklerim nasil yapiliyor ogreneyim..
    Egitim sart.)
    Herkese iyi aksamlar dilerim.
    vites geçişlerindeki sıkıntı debriyaj ayarındanmış demek ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

383 km de 9,45 litre benzin aldı motorum. pompacının hatasından dolayı 2 liralık kadar benzinde dışarı aktı o da yarım litre gibi hemen hemen ama ben onu da yaktığım yakıta dahil ettim 2.5 litre ortalamam var bunun en fazla 100 km si sakin kullanım 5-6 bin devir aralığında gerisi ful gaz. bu şekilde kullanmama rağmen 1 litreye 40 km gitti ben inanamadım hala. karbüratörlü bir araç bu kadar az yakar mı hemde zorlamama rağmen. eski motorum rahat 3,5 litre yakardı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga off konumundan bastırıp tam sola alıyorsun ya orada bırazcık sag yap gidonu tekrar sola cek 'cıt' dıye bı ses cıkıyor yanı en azından bende ole oluyor ufak oynamalar yaparak
    tam bılgı veremıyorum bende ama yazm dedım belkı olur sende de ayrıca lastıklerın de hayırlı olsun kazasız belasız surusler ıns.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

ayrıca bır de sorum var bundan 2 ay once zıncırımı degıstırdım gecen hafta temızledım yıkadım ılk defa yagladım fakat bu zıncırın on dişlisinden tık tık tık dıye sesler gelıyor arkayı kaldırıp lastıgı cevırdım zıncır bır gevsıyor bı gerılıyor normal olmayan bır sekılde. bı ustaya gosterdım ' ybr ler de ortak sorun bu orjınal zıncır bıle alsan bır kac aya o sesı yapar care yok ' dedi. adam benı kekledı mı yoksa basına bole bısı gelen varmı ?
    Usta saçmalamış
    Bu tık tık sesi rampa çıkarken veya artçı varken daha belirgin oluyor mu?

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    sa.arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
    uzun zamandır motor alma niyetim vardı.tabi ki herkes gibi gönlümde ybr 125 veya cbf 150 vardı ama fiyatlar çok yüksek.ikinci elini de çok temiz bulmadıktan sonra güvenemiyordum.birde zaten 2. ellerin fiyatları da 4 binlerde.herneyse bende sıfır olsun çin olsun diyerek mondial 125 mh drift veya salcano wolf motorlardan birini alacaktım.
    bu gün akşam bir anda mucize eseri birisinin bulunduğum ilçede ybr 125 sattığını duydum neyse bi bakayım dedim.
    gittim motor 2010 model mavi renk km 14 binde adam işe gidip gelirken kullanmış ilçe olduğu için km çok düşük.zaten ilk sahibi.neyse motor biraz kirli falan adam pek temizliğe falan dikkat etmiyor.biraz da güneşte falan kalmış depo kenarında ki parçalarda boyalarda soyulma falan var ufaktan.neyse bi binip biraz turladım.sesi gidişi falan çok güzel.adam bir aydır falan çalıştırmamış.ona rağmen stop edince hemen çalışıyor ve tın tın güzel güzel çalışıyor.
    işin asıl can alıcı noktası ise fiyatı. adam araba alacakmış ve motora da binemiyormuş doğru dürüst.3000 bin istedi ve pazarlıkla 2350 liraya kadar düşürebildim.bu fiyata 14 binde 2010 model ybr bulupta almassam beni döverler diye düşündüm ve hemen aldım.kaporasını verdim motoru evime getirdim.pazartesi de devrini alacağım inşallah.
    yani herşey bir saat içinde gerçekleşti ve arnıza katılmış oldum.
    Selcuk89 bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlı olsun Ahmet abi. Fiyatı çok çok iyi. İnşallah bu işte bir pislik yoktur. Neden devrini hemen almadın?

Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    sağolasın.akşam üzeri baktım motora adam gündüzleri çalışıyormuş.pazartesi gece vardiyasına geçecek devrini o zaman yapacağız.burası zaten küçük bi ilçe adamı simaen tanıyordum zaten.bi sıkıntı olmaz Allahın izniyle.adam sadece piyasadan biraz habersiz.ruhsatta bende sorgusunu falan yapacağım yarın.
    herkese kazasız sürüşler dilerim.
    artık motorla ilgili sizlerin kafasını biraz ağrıtırım bundan sonra.
    yarın inşallah güzelce yıkayıp resimlerini yüklemeye çalışacağım.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır motor alma niyetim vardı.tabi ki herkes gibi gönlümde ybr 125 veya cbf 150 vardı ama fiyatlar çok yüksek.ikinci elini de çok temiz bulmadıktan sonra güvenemiyordum.birde zaten 2. ellerin fiyatları da 4 binlerde.herneyse bende sıfır olsun çin olsun diyerek mondial 125 mh drift veya salcano wolf motorlardan birini alacaktım.
    bu gün akşam bir anda mucize eseri birisinin bulunduğum ilçede ybr 125 sattığını duydum neyse bi bakayım dedim.
    gittim motor 2010 model mavi renk km 14 binde adam işe gidip gelirken kullanmış ilçe olduğu için km çok düşük.zaten ilk sahibi.neyse motor biraz kirli falan adam pek temizliğe falan dikkat etmiyor.biraz da güneşte falan kalmış depo kenarında ki parçalarda boyalarda soyulma falan var ufaktan.neyse bi binip biraz turladım.sesi gidişi falan çok güzel.adam bir aydır falan çalıştırmamış.ona rağmen stop edince hemen çalışıyor ve tın tın güzel güzel çalışıyor.
    işin asıl can alıcı noktası ise fiyatı. adam araba alacakmış ve motora da binemiyormuş doğru dürüst.3000 bin istedi ve pazarlıkla 2350 liraya kadar düşürebildim.bu fiyata 14 binde 2010 model ybr bulupta almassam beni döverler diye düşündüm ve hemen aldım.kaporasını verdim motoru evime getirdim.pazartesi de devrini alacağım inşallah.
    Hayırlı olsun, bilseydim benimkini verirdik sana

Çok iyi fiyata almışssın, hayırlı olsun

Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, bilseydim benimkini verirdik sana

Çok iyi fiyata almışssın, hayırlı olsun
    teşekkür ederim.inşallah sorunsuz kullanırım.
    sizde inşallah istediğiniz motoru biran önce bulursunuz.
    motorsuzluk zor
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bedavaya almışsınız 2004-2005 model haşadı çıkmışlara o fiyatı istiyorlar. hayırlı olsun

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar merhaba. 2011 ve sonrası Km saati lazım.. Yan sanayi bi Ürün alıp tiripmetresini orjinaline uydurdum. ama cok sağlıklı çalısmıyor. Km saatini alsam 235 tl serviste hiç gerek yok o parayı vermeye. Km saati tripmetresi çubuğunu bulabilirmiyiz yada çıkma filan orjinal Km saati. sadece Hız gösterge kısmı lazım.

Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    Biraz canlılık gelsin foruma bikaç resim

Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bedavaya almışsınız 2004-2005 model haşadı çıkmışlara o fiyatı istiyorlar. hayırlı olsun
    Teşekkürler sağolun.birkaç sorum olacak.
    Şimdi bu motor için internetten yedek parça alabileceğimiz en iyi site hangisidir.
    Yağ olarak castrol 10 40 iyimidir.
    mavi motora depo yan kapağı siyah mı iyi gider mavi mi.
    Birde ön koruma demiri olarak uç tarafı geriye doğru eğri olan mı iyi olur düz olan mı.
    Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Teşekkürler sağolun.birkaç sorum olacak.
    Şimdi bu motor için internetten yedek parça alabileceğimiz en iyi site hangisidir.
    Yağ olarak castrol 10 40 iyimidir.
    mavi motora depo yan kapağı siyah mı iyi gider mavi mi.
    Birde ön koruma demiri olarak uç tarafı geriye doğru eğri olan mı iyi olur düz olan mı.
    Şimdiden teşekkürler.
    Yağda castrol iyidir, ipone filan alabilsen daha iyi ama biraz pahalı işte sana kalmış, ben yamalube, shell ve gulf kullandım çok farklarını göremedim, daha iyi bir şey kullanmadım aradaki farkı hakkında yorum yapamam.
    Mavi motora bence mavi kapak daha iyi gider, siyah biraz abes duruyor bana göre.
    Koruma demiri uçu yukarı doğru olan daha şık bence

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Eğik koruma demiri bana göre çok gereksiz. Düşme esnasında düz olana göre daha az koruma sağlamaz.
    Üstelik ıslak zeminde ayakkabılar çamur olmasın diye ve uzun yolda ayakları uzatmak için düz olan koruma demiri daha kullanışlı.
    Tabi şahsi görmüşümdür, tercih sana kalmış.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    merhaba, yan çanta taşıyıcısı ve takımının linkini veya modelini yazarsanız çok memnun olurum. teşekkürler.
    Burakesk bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğik koruma demiri bana göre çok gereksiz. Düşme esnasında düz olana göre daha az koruma sağlamaz.
    Üstelik ıslak zeminde ayakkabılar çamur olmasın diye ve uzun yolda ayakları uzatmak için düz olan koruma demiri daha kullanışlı.
    Tabi şahsi görmüşümdür, tercih sana kalmış.
    Aynen onu unutmuşum, gerçi ben ayaklarımı uzatmıyorum
    Düz olan demirin avantajı şeffaf masa örtüsü monte edip yağmur çamurdan kurtarabiliyorsun ayaklarını

Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    Cevaplarınız için herkese teşekkürler.
    Birde internetten hangi siteden yedek parça alabiliriz.bilginiz varsa iyi olur.
    Bulunduğum yerde serviste yok,parça bulabileceğim biyer de yok.

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Uzun zamanda sonra yine buralardayız 2013 ybr ESD ile hala devam merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar..

@hmet42 ve Zephyros bunu beğendiler.
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    madem canlandırıyoruz

[IMG][/IMG]
    Zephyros bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Cevaplarınız için herkese teşekkürler.
    Birde internetten hangi siteden yedek parça alabiliriz.bilginiz varsa iyi olur.
    Bulunduğum yerde serviste yok,parça bulabileceğim biyer de yok.
    Rialli.com ve camgoz.com benim bildiğim en hesaplı iki site.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler