Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Arkadaşlar, motorum boşta iken debriyaja basmadan çalışmıyor. Biraz araştırdım -boş vites müşürü- diye bişey varmış sanırım sorunum ondan kaynaklı. Bu müşür nerede bilen var mı? Zor mu değiştirmek, başına böyle bişey gelen oldu mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motorum boşta iken debriyaja basmadan çalışmıyor. Biraz araştırdım -boş vites müşürü- diye bişey varmış sanırım sorunum ondan kaynaklı. Bu müşür nerede bilen var mı? Zor mu değiştirmek, başına böyle bişey gelen oldu mu?
    Ben aynı sorunu yaşadım. Ön dişlinin orda bi kablo var. Onda temassızlık vardı. Kabloyu elektrik bandıyla güçlendirdim.
    Ön dişli kapağını açın,önünüze çıkan kablo.

Şu aşağıdaki resim temsili,bunu bulabildim.Kırmızı işaretli alanın hemen altındaki.

Tabi kesin çözüm mü bilemiyorum. Ama benim sorunum aynıydı ve çözülmüştü.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynı sorunu yaşadım. Ön dişlinin orda bi kablo var. Onda temassızlık vardı. Kabloyu elektrik bandıyla güçlendirdim.
    Ön dişli kapağını açın,önünüze çıkan kablo.

Şu aşağıdaki resim temsili,bunu bulabildim.Kırmızı işaretli alanın hemen altındaki.

Tabi kesin çözüm mü bilemiyorum. Ama benim sorunum aynıydı ve çözülmüştü.

http://imagizer.imageshack.us/v2/533.../cimg2567c.jpg
    Teşekkür ederim Uğur bey, ilk fırsatta kontrol edeceğim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Uğur bey, ilk fırsatta kontrol edeceğim.
    İnsallah cozum olur,gecmis olsun

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Bağlantı Şeklini Fotoğraflayabilirmisin? Ayrıca Xenonu nereden aldın ne kadara aldın bu tür bilgileride verirsen cok sevinirim. Bide Foto atsan motosikletin xenon yanarken filan tadından yenmez Çok sey mı ıstedım.
    Xenon'u sahibinden aldım 50 tl motosiklet için uyumlu akü bitirmedi bende sorun yok aydınlatma güzel fakat fotoğraflarda rengi belli olmuyor. Mercekli kullanımda kesinlikle daha iyi sonuç alınır. Fakat ışığın yayılması göz aldığı için farkedilebilir oluyorum. Bağlantı çok basit şeması var zaten kutuda + - aküden giriyoruz diğer kablolar ammpul ve beyine gidiyor sadece montaj alanı ve elektrik bantı lazım beyni debriyaj telinden cırtladım. içerde duruyor kabloları izole ettim güzelce. Uzun kısa için ise orjinal ampulden çıkan 3 girişli soketin 2 girişine kabloları deydirerek deneme yoluyla buldum kısalar üstteki boşluk xenondan gelen uzun kısa kablosunuda böyle bağladım. orjinalliğini bozmadan kesmeden biçmeden eğer alıcak olursanız fotoğraf çekip bağlantı yerlerini motorun üstünde gösterebilirim.

Arkadaşlar herkese iyi forumlar aranıza kırmızı ybr ile katılmış bulunmaktayım.Sormak istedimi konu tire torbalı ödemiş selcukta gittiğiniz iyi bir servis var mı tirede ki servisten pek iyi şeyler duymadım motoru oraya götürmek istemiyorum.Teşekkürler...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    selamlar ybr sine böyle hunharca davranan var mı aranızda ?
    ben bu kadar zorlamaya kıyamam yine de bu işleri görebildiğini bilmek güzel.
    ön tekerleğe çamur sıkışmaması şaşırttı beni bunun çok daha azı çamura girdim hemen sıkılaştı ön teker.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Birkaç fotoğraf!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Arkadaşlar göstergeleri led olanlarla değiştirmiştim, fotoğrafını istemiştiniz. Gece pek iyi çıkmadı ama görünüşü bu şekilde. .Yalnız benzin göstergesi sarı orijinal ampülü, diğerleri led, beyaz ama fotoğrfta pek güzel çıkmıyor.

maxim4, can498 ve fz6_fazer bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motorun fabrika çıkışı ampüller fazla aydınlatmıyor xenon da takmak istemiyorum o yüzden "Philips H4 XTREME VISION (%100-%130 daha fazla ışık)" gibi ampüllerden alsam yararı olur mu. Bunun gibi ampül takan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar ise sevinirim.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Bab Hunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun fabrika çıkışı ampüller fazla aydınlatmıyor xenon da takmak istemiyorum o yüzden "Philips H4 XTREME VISION (%100-%130 daha fazla ışık)" gibi ampüllerden alsam yararı olur mu. Bunun gibi ampül takan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar ise sevinirim.
    Işığı iyi olur fakat akü kaldırmaz ısı durumunu bilemem ama kaldırmayacağı kesin.
    Bab Hunk bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Selam beyler. Son birkaç gündür dikkatimi çeken bir durum var. Sadece 5.vites 5000-7000 devir arası benzin göstergesinin ışığı gidip geliyor sanki temassızlık varmış gibi ışığı git gel yapıyor. 7000 devir üstüne çıkınca da tamamen sönüyor,yavaşlamaya başlayınca da ışık geri geliyor.Ne hikmetse 2.3.4.viteslerde ve tüm devirlerde normal yanıyor,dalgalanma ışık gidip gelmesi yok. 5. vites 6000 devir civarında bir gariplik var. Sizce neden olabilir?Benzin gösterge ışığını nesi var?

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Genelde elektrik sorunları temassızlık yüzünden oluyor. kabloları bi kontrol etmende fayda var.
    audioslave bunu beğendi.

selam arkadaşlar foruma yeni üye oldum daha önce honda cbf 150 kullandım sattım şimdi ekonomik olarak ybr125esd alacam sanırım size sormak istediğim motorun rampadaki çekiş gücü 2 kişi çekiyormu 125 cc olduğundan dolayı ayrıca maksimum kaç kiloğram çeker rampalı yollarda bu konuda deneyimli ybr kullanıcılarından fikir almak istiyorum teşekkürler

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Arkadaşlar motorum 10.000km de fakat çok rahatsız etmesede şık şık ses geliyor ve biraz yakıtı arttı subab ayarını yaptırayımmı yoksa hiç elletmiyim

usta iyice bozupta başıma iş almıyımmı ne dersiniz ?

arkadaşlar daha yeni 2013 model ybr aldım 8200de başta herhangi bir sorun yoktu ancak ertesi gün marş bastığımda bi ikaz sesi çıkmaya başladı bende ayak marşı ile çalıştırdım oldu. iki gün kullanmadım ve bugun motoru çalıştırmayı denediğimde ayak marşıda olmadı (bir kere çalıştı ancak yanlışlıkla istop ettirince geri çalıştıramadım sorun ne olabilir ? şöyle bir durum var motor yedek depodaydı ve benzin azalmıştı ancak yine de az da olsa var

Arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim. Bir yamaha ybr esd hayranı olarak iş yerindeki ve evimdeki pc'lerime Yamaha ybr esd'nin orjinal hallerinin Masaüstü fotoğraflarını koymak istiyorum. Yazdığım yer biraz saçma olabilir fakat başka arkadaşlarda yararlanabilirler diye buraya yazmak istedim hepinize iyi günler diler fotoğraflarınızı bekliyorum.

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum 10.000km de fakat çok rahatsız etmesede şık şık ses geliyor ve biraz yakıtı arttı subab ayarını yaptırayımmı yoksa hiç elletmiyim

Valla benim motora serviste 6000 kmde subap ayarı yapıldı gayet guzel oldu.test ettim bos depoya 5 tl koydum 63 km yol yaptı.normal-sert kullandım.2 kere 130u gordum.ivmelenmesi de iyi yakıtıda.servise guveniuorsan yaptır ayar

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı maxim4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim motora serviste 6000 kmde subap ayarı yapıldı gayet guzel oldu.test ettim bos depoya 5 tl koydum 63 km yol yaptı.normal-sert kullandım.2 kere 130u gordum.ivmelenmesi de iyi yakıtıda.servise guveniuorsan yaptır ayar
    130 km mi? Harika bi motorun var maşallah. Ben düz yolda 100 rampa aşağı 110 km gördüm en fazla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence hiç oynatma.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Arka amortisörden rahatsız olan var mı? 1. kademe kullanıyordum tüm tümsekleri hissdince 2. akdemeye aldım.Arada bir fark hissedemeyince 4.kademeye aldım fakat yine de aynı gibi bir fark yok sanki. MOtorum 10.000km 'de. Arka amortisörler özellikle artçılı sürüşte yoldaki çıkıntılarda sanki altı tak tuk vuruyormuş gibi oluyor,tabiki vuran bir yer yok fakat işlevsiz gibi geldi.Bajaj Discover'ın arka amortisörleri süperdi hatta birkere cbf 150 denemiştim o bile daha iyi geldi.Siz de de Ybr kullanırken arka amortisörlerden rahatsızlık hissettiğiniz oluyor mu?

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisörden rahatsız olan var mı? 1. kademe kullanıyordum tüm tümsekleri hissdince 2. akdemeye aldım.Arada bir fark hissedemeyince 4.kademeye aldım fakat yine de aynı gibi bir fark yok sanki. MOtorum 10.000km 'de. Arka amortisörler özellikle artçılı sürüşte yoldaki çıkıntılarda sanki altı tak tuk vuruyormuş gibi oluyor,tabiki vuran bir yer yok fakat işlevsiz gibi geldi.Bajaj Discover'ın arka amortisörleri süperdi hatta birkere cbf 150 denemiştim o bile daha iyi geldi.Siz de de Ybr kullanırken arka amortisörlerden rahatsızlık hissettiğiniz oluyor mu?
    Ben hep 5. kademede kullanırım. 2 kişi de kiloluysa evet vuruyor, yani son kapanma noktasına çabuk ulaşıyor amortisör, fakat bana bi rahatsızlık vermedi şimdiye kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler