Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gecelerde 4000 km bakım yaptırdım rutın olarak yag degısımı falan bakımdan once full depoya 450 km falan gıderken sımdı 350 km falan gıdıyor 2 kere fullettım ıkısındede aynı en fazla a350 km bunun nedenı ne olabılır.gıdıp servısle konusmam gereken olay nedır aca ba ??
    Devirli kullanılırsa çok yakar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Zeronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuza subab ayarları bozuk ıse motor cok fazla yakar ayrıca rolantınızıde duzgun ayarlayın motor sıcakken ayarlayaın
    bakım yaptırmak subab ayarını bozarmı yada ne gıbı olaylar bu ayarı bozabılır acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devirli kullanılırsa çok yakar.
    daha oncede aynı kullanıyordum fakat sımdı bakımdan sonra 100 km kadar az gıtmemı nasıl gerektırıyor.bakımda acaba olumsuz bı durum mu oldu kı

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Selam Esd 2014 model, arka fren balasatını temizledim,fren tutmadı,sonra azıcık zımparaladım,ters takmış olabilirmiyim? Böyle takılır,fotğraflar ve video budur.
    Boş lambası yandığı halde,debriajı bırakınca stop eden,tekeri 1 tur çevirince boşa geçme sorunu,rodajdan sonra sesi değişti,Bu sorunları bırçok esd ci yaşıyormuş.Bu sorunla bende karşılaştım,normal mi sizce?
    Not:Rodaj,motosiklet ısınmadan yürütülmedi, kitaba harfiyen,şehir içinde binildi ve rodajda kimseye emanet verilmedi

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    walla bende sırf bu tarz korkumdan 2. bakıma gidemedim hala. ve kendim yapma kararı aldım. benim tahminim senin sorun bujiden. 2. bakımda buji değişiyor diye biliyorum.

Arkadaslar merhaba motorum 130 km ye gldi rodajda ilk 150 km 5000 deviri gecmeyin diyor 5000 devirde tam 60 km yapiyor duz yolda bugun biraz daha basiyim dedim tapagazda yine 60 di anlamadim yardimci olurmusunuz normal mi bu ?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar Bakım yapılınca böle ilginçlik hele benzin sarfiyatını anlamadım. Aksine dahada az yakması lazım... Benım 3ncü bakım gelıyor. 7000 Kmde yapacam 1000-4000-7000-10000 diye gideceğim. 3000 Kmde bakım yapmayı düşünüyorum. Bu arada 2NCİ BAkımımda Yağ değişiminden sonra motor çok rahatladI BUNU SÖYLEYEBİLİRİM. Yakıtta değişim olmadı benım. 1 depo ile şehir içi yedeğe kadar 300 km rahat gidiyorum. Şimdilik böyle bakalım.
    7000 kmde yapmayı planladığım bakımlar ise;
    Castrol Power 1 4t 10/40 Yağ
    Hava Filtresi
    Buji değişimi.

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bakım yapılınca böle ilginçlik hele benzin sarfiyatını anlamadım. Aksine dahada az yakması lazım... Benım 3ncü bakım gelıyor. 7000 Kmde yapacam 1000-4000-7000-10000 diye gideceğim. 3000 Kmde bakım yapmayı düşünüyorum. Bu arada 2NCİ BAkımımda Yağ değişiminden sonra motor çok rahatladI BUNU SÖYLEYEBİLİRİM. Yakıtta değişim olmadı benım. 1 depo ile şehir içi yedeğe kadar 300 km rahat gidiyorum. Şimdilik böyle bakalım.
    7000 kmde yapmayı planladığım bakımlar ise;
    Castrol Power 1 4t 10/40 Yağ
    Hava Filtresi
    Buji değişimi.
    benım tam depo ıle yedek dahıl 380 km gıttı ama once 475 falan yapabılıyordum benzın kalıtesındende fark edebılırmı. ortalama kac km gıdıyor acaba arkadaslar ybr nız

Hadi bakalım bende rks yi sattım. 250cc fiyatına çıkamayınca siyah sıfır bi ybr aldım. Cümlemize Allah kaza bela vermesin.

arkadaşlar merhaba;
    bu gün motoru çalıştırmadan jikleyi 1 cm kadar açtım, daha sonra marşa bastım,
    hemen çalıştı ve 3.000 devirde ısınmaya başladı.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım tam depo ıle yedek dahıl 380 km gıttı ama once 475 falan yapabılıyordum benzın kalıtesındende fark edebılırmı. ortalama kac km gıdıyor acaba arkadaslar ybr nız
    walla benim şuan 300km yaptı daha çeyrek depo yakıt var

Sıfır ybr plaka ruhsat masrafı izmir merkez. Sigorta 86tl (ergo sigorta) ruhsat 162tl ve plaka basım 17,5tl dosya hazırlama 30tl toplam yaklaşık 290tl daha ne olsun

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    arkadaslar
    herkese selamlar
    YBR125’de motor calisirken, vites bosta iken belli bir sure sonra , 2-3dk icinde motor duruyor.
    bu normal midir?

cahilligimi bagislayiniz
    yardimlariniz/gorusleriniz/tecrubeleriniz icin simdiden cok tesekkur ederim

selamlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar
    herkese selamlar
    YBR125’de motor calisirken, vites bosta iken belli bir sure sonra , 2-3dk icinde motor duruyor.
    bu normal midir?

cahilligimi bagislayiniz

selamlar
    Motosiklet en az 5 dakika ısınsın ya da bi kaç km yol yapın. Ardından rölantiyi yükseltin. Muhtemelen ısınınca rölanti düşüyor ve motosikletiniz stop ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Yakıt ile ilgili de şunu söyleyelim;

Klasik buji,hava filtresi,lastik basınçları,karbüratör hava ayarını kontrol ediniz.

Bunlarda sorun yoksa,bakımlar eksiksiz ise kalkışlarda devirli sürmekten ve yüksek devirlerde uzun süre gitmekten kaçınınız.

Ayrıca benzin göstergesine göre değilde yedeğe düştüğünde depoyu fulleyerek ölçüm yapmanız en doğru sonucu verecektir. Benzin göstergesinin sağı solu belli olmuyor. Misal kipatçıkta 9 litre sonra yedeğe düşer diyor bende 10,70 lt küsürlerde yedeğe düşüyor.

Sakin kullanımda uzun yol ağırlıklı; 100 km'de 2.2 devirli ve sert kullanımda ise 3.3 litreleri tükettim ben. Kullanımda çok fark ediyor.
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar
    herkese selamlar
    bu normal midir?

cahilligimi bagislayiniz

selamlar
    motor soğuk iken ise normal
    eğer motor sıcakken ise anormal..
    TEKNECI bunu beğendi.

Akhelmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Biraz ara verdim
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım bende rks yi sattım. 250cc fiyatına çıkamayınca siyah sıfır bi ybr aldım. Cümlemize Allah kaza bela vermesin.
    Merhaba, hayırlı olsun, ilk karşılaştırma değerlendirmeleriniz nedir acaba titanic ile ybr

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Merhaba Arkadaşlar,

Malesef belli bir süre için aranızdan ayrılmak durumundayım.
    Çok sevdiğim mavi ADV'mi satışa çıkarsam da bu platformda sizlerle bilgi paylaşımına devam etmek umuduyla.
    Mavişimin satış linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9679145/detay/

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Malesef belli bir süre için aranızdan ayrılmak durumundayım.
    Çok sevdiğim mavi ADV'mi satışa çıkarsam da bu platformda sizlerle bilgi paylaşımına devam etmek umuduyla.
    Mavişimin satış linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9679145/detay/
    Hayırlı satışlar.

Elcik korumayı nereden temin ettiniz,çok yakışmış.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı satışlar.

Elcik korumayı nereden temin ettiniz,çok yakışmış.
    Eyvallah hocam,
    Elcikleri Sahibindencom'dan almıştım ama Ebay'da da mevcut.
    Kartallar yalnız uçar...

arkroid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 2013
    Herkese Merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz ay ben de ikinci el bir ybr alıp aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Askerden önceki motorum olan cb 125e'den sonra şimdi ayağımı yerden kessin diye aldım.

2012 model
    8000 km de
    Kazası belası yok gibi görünüyor, gören sıfır sanıyor zaten de, şöyle bir durum var;
    Motoru satın almadan önce de farketmiştim ama büyük bir problem olmadığını düşünmüştüm, özellikle motor normal çalışma sıcaklığına gelmişken kavrama esnasında sert bir geçiş ve yer yer titremeli geçiş yaşıyorum. Ama motor soğukken bu problem olmuyor. Gerçi hiç bir problem teşkil etmiyor ama motorun sağlığı açısından bakılması gerek bir konu mu diye merak ediyorum.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    arkadaşlar YBR'min yağını değiştireceğim o ara yağ filtresinide temizleyeyim diyorum. ama aklıma şu takıldı. yağ filtresine ulaşmak için motor yan kapağı açmak gerekiyor o yan kapakla motor arasında conta felan var mıdır değişmesi gerekir mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler