Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Selamlar arkadaşlar...
    Arkadaşlar bende bir soru sorayım. Geçtiğimiz hafta teslim aldım motorumu 2013 model 350 km de henüz. Beni rahatsız eden bi konu var. Her zaman yapmıyor arada bir yapıyor. Ve her viteste yapıyor. SORUM: Belli bir süratte ve devirde giderken hızlanmak için gaz verdiğimde anlık bir yığılma oluyor motorda ama dediğim gibi anlık saniyeden bile az süren bir olay. Sebebi ne olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    125 santimetre kup hacme cok benzin az hava gelirse motor boğulur bence daha zayıf çevir gazı

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Teşekkürler. Peki bu sorunun onarım yolu yokmu.

Motosikleti
    2015 Xmax 250
    teşekkür ederim
    kask eldiven var :D gerisinide bu ay içinde tamamlıyıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı liberty16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar...
    Arkadaşlar bende bir soru sorayım. Geçtiğimiz hafta teslim aldım motorumu 2013 model 350 km de henüz. Beni rahatsız eden bi konu var. Her zaman yapmıyor arada bir yapıyor. Ve her viteste yapıyor. SORUM: Belli bir süratte ve devirde giderken hızlanmak için gaz verdiğimde anlık bir yığılma oluyor motorda ama dediğim gibi anlık saniyeden bile az süren bir olay. Sebebi ne olabilir.

hocam bazen bendede oluyor ilk çalıştırdığında yapıyosa motor ısınmamış olabilir bazen ısıtmayınca yemiyor hemen gazı benim şimdilik gözlemim bu oldu :D

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı liberty16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar...
    Gazı kolunu birden, çok çeviriyorsanız normal. Malum bizim motorlar tork fakiri olduğu için gaza tepkisi biraz zayıf. Birde motor daha yeni sayılır. 1500-2000 km'den sonra toparlar kendini iyice.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD (2013)
    Selamlar arkadaşlar...400 ml lik bir castrol zincir yağı yaklaşık kaç yağlama yapar ??? Birde würt çabuk bitiyo diyolar doğru mudur acaba ??

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı onurkurnaz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar...400 ml lik bir castrol zincir yağı yaklaşık kaç yağlama yapar ??? Birde würt çabuk bitiyo diyolar doğru mudur acaba ??
    Ben castrol kullanıyorum,tam ne kadar dayanır bilmiyorum.Daha doğrusu kullanıma göre değişiyor..Zincirinizi genelde kaç km'de bir temizler yağlarsınız.Ben mesela 500 km'de bir yağlar temizlerim.Ben biraz takıntılıyımdır..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı sokullu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim
    kask eldiven var :D gerisinide bu ay içinde tamamlıyıcam.
    Hocam öncelikle hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız.
    Montu ve dizliği bir an önce almanızı öneririm. Kask ve eldiven de çok önemli ekipmanlar ama mont ve dizliksiz kullanmamaya özen gösterin

arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 2012 model ybr aldım. bana mont çanta(arka) öneriniz varmı?
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı hakan3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 2012 model ybr aldım. bana mont çanta(arka) öneriniz varmı?
    Hoş geldin Hakan, hayırlı olsun güle güle kullan
    Mont ve çanta konusunda kriterlerini belirlemek lazım önce ona göre bir araştırma yapmalısın. Mesela mont için bütçen ne, çanta için bütçen ne, kaç litrelik bir çanta düşünüyorsun?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar ben zincir yağı konusunda artık sprey yağlara dünyanın parasını dökmekten vazgeçtim. 35-40 Tl'ye alıyorsun 7-8 kullanımda bitiyor. Kalın sanzıman yağı ya da ona benzer yağlarla işi çözüyorum. İlk denemelerde janta sıçratıyor ama ince bi bezle fazla yağı alınca sıcrama problemi minimuma iniyor.

Geceden yapmakta ve sıcak zincirde uygulamakta fayda var.

Ha para önemli değil,temiz iş olsun derseniz de castrolun yağı iyidir. Sıfır sıcrama,temiz iş

Teşekkür ederim.mont 200 tl cantada 200 tl civarinda motorumun rengi mavi ve bu renge yakisan canta modeli istiyorum.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı hakan3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.mont 200 tl cantada 200 tl civarinda motorumun rengi mavi ve bu renge yakisan canta modeli istiyorum.
    Ben revir kubix mont kullanıyorum, yarısı deri yarısı tekstil kısa bir mont. Sana dört mevsim içlikli uzun bir mont tavsiye ederim, yaz kış kullanabilirsin. Benim çantam ise arvic marka 31 lt 50 liralık bir çanta çok memnunum işimi fazlasıyla görüyor.
    Netten bir araştırma yapıp burdan kullanan arkadaşlardan fikir alırsan iyi olur. Kolay gelsin.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    2015 Xmax 250
    arkadaşlar siperlik camını uzatabiliyormuyuz ve vites göstergesi ekletebiliyormuyuz

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Arkadaşlar herkese merhaba bu sayfayı bayağıdır ziyaret etmiyodum ybr kullanıcıları git gide artıyo herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

canta olarak kappa tavsı ederm otekıler sallanma ve ses yapıyr 190 lıra falan hemde saglamdır ıstedıgın zamanda cıkarabılırsın kolay bır sekılde

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı sokullu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar siperlik camını uzatabiliyormuyuz ve vites göstergesi ekletebiliyormuyuz
    Evet uzun tur camı taktırabilirsiniz ama sonradan vites göstergesi eklenemez malesef..Vites göstergesisorun değil 2-3 günde alışırsınız sıkıntı olmaz..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Arkadaşlar ilk önce hepinize selamlar ben bu yaza ybr almayı düşünüyorum 3500 lira birikmis param var bu paraya 2011 model esdlerden alabilirmiyim yoksa temiz bir eski kasa mi almalıyım

Motosikleti
    2015 Xmax 250
    Alıntı grcnkck077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk önce hepinize selamlar ben bu yaza ybr almayı düşünüyorum 3500 lira birikmis param var bu paraya 2011 model esdlerden alabilirmiyim yoksa temiz bir eski kasa mi almalıyım
    hocam ben 2012 model 0 aldım 4150 hersey dahil fiyatı 1 ay oldu daha

Abi öğrenciiyim Babam da motor almamı pek istemiyor yani alım satım hepsi bana ait olacak yani o kadar param yok 3000 ile 3500 en fazla vereceğim para ama piyasasini pek bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler abi bu arada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler