Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD (2013)
    Cevap veren arkadaşlara teşekkürler...yağı bir litre mi koyuyoruz ve yağ filtresi değişimi oluyor mu ? Ayrıca başka ne yapmamı önerirsiniz.Örneğin buji yada balata vs. gibi şeyleri de kontrol ettiriim mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı onurkurnaz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veren arkadaşlara teşekkürler...yağı bir litre mi koyuyoruz ve yağ filtresi değişimi oluyor mu ? Ayrıca başka ne yapmamı önerirsiniz.Örneğin buji yada balata vs. gibi şeyleri de kontrol ettiriim mi
    Ybr de filtre yok, haliyle değişimide yok. Yağ 1 lt hepsini almaz az bir şey artıyor. Buji ve balatada sorun olmaz daha, önemli olan sık sık zinciri yağlayıp 400 500 km de bir gazyağı ile temizleyip tekrar yağlamalısınız.
    Daha önemlisi korumalarınız tam mı? Kask, mont, eldiven, dizlik, bot vb.
    Koruma demiri ise kesin taktırın

Benimde 6 aylık özlemim haftaya bitiyor,
    Şafak doğan güneş
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    LS2 ff370 mat siyah çeneden açılır kask & Prohel Sniper kırmızı-siyah montu toplamda 575 tl ye spariş verdim dün.yarın inşallah elimdeler.bu ürünler hakkında bilgisi olan varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Ayrıca 10w40-10w50-5w30 vs gibi hangisi EN uygun olur.ıpone veya castrol düşünüyorum...

Birde zincir yağında marka öneriniz ???

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    LS2 ff370 mat siyah çeneden açılır kask & Prohel Sniper kırmızı-siyah montu toplamda 575 tl ye spariş verdim dün.yarın inşallah elimdeler.bu ürünler hakkında bilgisi olan varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Ayrıca 10w40-10w50-5w30 vs gibi hangisi EN uygun olur.ıpone veya castrol düşünüyorum...

10-40 tam sentetik olsun da markjası size kalmış.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hayırlı olsun motosikletiniz. Ls2 fiyat/performans ürünü bi kask. Kullanıyorum ama ses yalıtımı başarısız. Yine de fiyata göre eh işte...

Zincir yağı konusunda sprey yağlardan kullanabilirsiniz castrol vs.

Ben 90 yada 140 numara şanzıman yağı ile yağlıyorum. Biraz janta sıçrıyor ama 450-500 km sonra bile zincirdeki yağ duruyor. Ekonomik alternatif isterseniz deneyebilirsiniz

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

Hayırlı olsun ürünleriniz, güle güle kullanın.
    Dizlik venom uygun ve güzel bir seçenektir,55 tı civarı.
    Yine o civarda koruma demiri alabilşrsiniz, iki çeşidi var onunda.
    Zincir yağında würt 10 numaradır 35 40 civarı, biraz uygunu castrol 25 tı filan.

Daha önce motosiklet tecrübeniz varmıydı?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-40 tam sentetik olsun da markjası size kalmış.
    10w40 yağların tamamı yarı sentetik veya mineraldir.Castrol 10w50 racing tam sentetik,motul 10w40 10w50-5100 serisi yarı sentetiktir.

Motosikleti
    Haklısınız bide dizlik spariş ediim ben en iyisi...Koruma demiri aldığımda takılıydı yana doğru olanı değil de U şeklinde olanı var benim motorda.
    Yaklaşık BİN km skuter tecrübem vardı.Önceki gün motoru aldım vitesi attım ve bi iki stopdan ve biiki 2. vitese geçişte hoplatmadan sonra dümdüz yürüdüm diyebilirim(Bunda tabiki çeşitli site ve kaynaklardan sürekli izlediğim vites atma konusu büyük etken oluşturdu)...
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar,
    Yamaha Türkiye'den, ybr125'in türkçe kullanma kılavuzunu pdf halinde aldım. isteyene gönderebilirim
    Ben de rica etsem nurhangungor231@gmail.com 'a gönderebilir misiniz.
    Kartallar yalnız uçar...

cici0042 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD '12
    Motorum sıcak olmasına ragmen kendiliğinden stop ediyor.(2012-6 bin km) Rolantisi de yüksek video;

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    YBR 125 kullanma klavuzunu Google Drive a yükledim, isteyen direkt indirebilir.

https://drive.google.com/file/d/0B1J...it?usp=sharing
    tahsins, cici0042 ve seyyid47 bunu beğendiler.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Merhaba arkadaşlar,geçen bir arabayı tam sollarken birden üstüme kırdı ve o süratle hiç fren yapmadan çukura girdim..O günden bu yana ön disk ve kaliperden çiyak çiyak bir ses çıkıyor çok rahatsız edici..Hani tambur frenler ıslanınca çıyaklar ya aynen öle bir ses.Yakından inceledim diskte sürtünme izi var..Janttım yamulmuş olabilir mi ? Yada disk ? servise götürdüm hiç bişey anlamadılar adamlar kalktı diski ve kaliperleri yağladı.Ön fren şuan da iptal ve ses aynen devam etmekte..Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim,teşekkürler..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,geçen bir arabayı tam sollarken birden üstüme kırdı ve o süratle hiç fren yapmadan çukura girdim..O günden bu yana ön disk ve kaliperden çiyak çiyak bir ses çıkıyor çok rahatsız edici..Hani tambur frenler ıslanınca çıyaklar ya aynen öle bir ses.Yakından inceledim diskte sürtünme izi var..Janttım yamulmuş olabilir mi ? Yada disk ? servise götürdüm hiç bişey anlamadılar adamlar kalktı diski ve kaliperleri yağladı.Ön fren şuan da iptal ve ses aynen devam etmekte..Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim,teşekkürler..
    Jantta sorun olduğu zaman gözle görülür şekilde fark edilir iyice incelenirse. El ile çevirince düz şekilde dönmesi lazım sekiz çizmeden. Sağa,sola çekme var mı? Görmeden de yorum yapmak biraz zor ama sürüşte az çok belli olur sorun olup olmadığı. Balatalara bi temizleme spreyi sıkın belki ses kesilir.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantta sorun olduğu zaman gözle görülür şekilde fark edilir iyice incelenirse. El ile çevirince düz şekilde dönmesi lazım sekiz çizmeden. Sağa,sola çekme var mı? Görmeden de yorum yapmak biraz zor ama sürüşte az çok belli olur sorun olup olmadığı. Balatalara bi temizleme spreyi sıkın belki ses kesilir.
    Disk balataya sürtüyor ve çok rahatsız edici ses çıkıyor çiyak çiyak diye..Diskin sadece bir yeri sürtüyor..servis janttı güya kontrol etti ama yarın bide ben bakıcam..Sürüşte bir dengesizlik veya sorun yok..Dediğinizi denicem teşekkürler

Motosikleti
    ZİNCİR YAĞLAMA DAN ÖNCE TEMIZLIK YAPARKEN GAZ YAĞI KULLANMANIN TEMİZLEME SPREYLERI KULLANMAKDAN FARKI NEDİR ACABA ARKADAŞLAR ?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    ZİNCİR YAĞLAMA DAN ÖNCE TEMIZLIK YAPARKEN GAZ YAĞI KULLANMANIN TEMİZLEME SPREYLERI KULLANMAKDAN FARKI NEDİR ACABA ARKADAŞLAR ?
    ilk olarak ekonomik olması,temizleme spreylerinden daha ucuz olması..Ben her ikisinide kullanıyorum.Önce güzelce gaz yağıyla temizliyorum sonra spreyi de sıkıyorum pırıl pırıl oluyor..İşim aceleyse gaz yağını kullanmıyorum,castrol spreyi sıkıyorum oda gayet güzel temizliyor..Gaz yağı ayrıyeten benzin ve mazot gibi zincire zararda vermiyor..
    Sepetçioğlu bunu beğendi.
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    zincir yağlamada da castrol kullanıyorsun heralde

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    zincir yağlamada da castrol kullanıyorsun heralde
    Evet gayette memnunum tavsiye ederim..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    2015 Xmax 250
    arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım
    2012 model sıfır ybr 125 esd aldım 200 km yol yaptım henüz forumu okuyorum suan tavsiye verebilirseniz sevinirim .

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı sokullu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım
    2012 model sıfır ybr 125 esd aldım 200 km yol yaptım henüz forumu okuyorum suan tavsiye verebilirseniz sevinirim .
    Aramıza hoş geldiniz,hayırlı olsun kazasız belasız inşallah..Bu topiği takip ederseniz çok şey öğrenmiş olursunuz.Aklınıza takılanlar olursada sorarsınız elimizden geldiğince yardımcı oluruz..Motor almışsınız umarım kask,mont,eldiven dizlik gibi koruma ekipmanlarıda almışsınızdır ..Onlar hayati önem taşımakta çünkü,almadıysanız hemen almanızı tavsiye ederim..Tekeriniz hep düz bassın..)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler