Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    merhabalar. bi sorum olacak. full depo ile kaç km yol gidiyorsunuz ? ben 330 falan gidiyorum da normal kullanımda yani fazla zorlamadan motoru siz kaç km. gidiyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    12 Litre deposu var diye biliyorum, 100 km de 2,7 litre yaksa 444 km yapar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. bi sorum olacak. full depo ile kaç km yol gidiyorsunuz ? ben 330 falan gidiyorum da normal kullanımda yani fazla zorlamadan motoru siz kaç km. gidiyorsunuz ?
    4 litreye yakın neredeyse. Çok çok zorlandığında 3 litreyi biraz geçer ybr . Bi sıkıntı var gibi.

Bu arada bana ön far ampül tavsiyesi lazım. Oto elektirikçiden şu tip buldum ama taktığımda dumanlar çıktı ampülden. Bende scooter ampülü taktım yerine. Sadece ampül olarak ne önerirsiniz ?

TimCage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250
    İstanbul'da uygun fiyata lastik nereden alabilirim, tavsiye edebileceğiniz yerler varsa sevinirim. Pirelli ya da Michelin düşünüyorum.
    Either you die a hero, or you live long enough to see yourself become the villain...

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Günaydın Abilerim kardeşlerim

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Kocaman bir maşallah necati kardeşim..

Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kocaman bir maşallah necati kardeşim..

http://i1114.photobucket.com/albums/...ncuuadalar.jpg

eyv abi senin fotolar gibi değil ama idare et (:

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyv abi senin fotolar gibi değil ama idare et (:
    Memleket osmaniyemiydi necati kardeşim ? Eğer öyleyse o taraflara yolumuz düşerse söz sanada fotoğraf çalışması yaparız kardeşim ;))

Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleket osmaniyemiydi necati kardeşim ? Eğer öyleyse o taraflara yolumuz düşerse söz sanada fotoğraf çalışması yaparız kardeşim ;))
    aynen Osmaniyedeyim Beklerim abi

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paslanan noktaları wd 40 ile temizleyebilirsiniz. Olmadı ince su zımparası ile dikkatlice pası çıkarmaya çalışın.
    Mümkünse kapalı alanda muhafaza edin,mümkün değilse branda kullanın.

Ön dişliden gelen sesi gidermek için ön dişlinin önündeki kapağı açın,dişliyi kontrol edin. Herhangi bir dişli aşınması,somunlarda gevşeme,zincir gerginliğinde anormallik vb mekanik bir sıkıntı var mı yok mu diye.

Gaz yağı veya mazot ile güzelce temizleyin zincirinizi. Ardından yağlayın. Yağlamayı yol durumuna göre,zincirin durumuna göre 250-500 km aralığında yaparsanız sesler kesilir veya çok azalır,zincirin ömrünü uzatır.

İleri atılma,kavrama ile ilgili sorunlar debriyaj teli ayarıyla ilgili olabilir.
    Ön dişli de çizikler mevcut değiştirmeliyim? Ayrıca debriyaj ayarı tam kavrama tamamlıyor yarım debriyajda kalmıyor. Ayarı debriyaj kolu yaklaşık 1 cm yakın boşluk kalacak şekilde yaptım. Sorun bu şekilde aynı.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    4 litreye yakın neredeyse. Çok çok zorlandığında 3 litreyi biraz geçer ybr . Bi sıkıntı var gibi.

Bu arada bana ön far ampül tavsiyesi lazım. Oto elektirikçiden şu tip buldum ama taktığımda dumanlar çıktı ampülden. Bende scooter ampülü taktım yerine. Sadece ampül olarak ne önerirsiniz ?
    Bende daha önce Çin malı bir ampul vardı. Patlayınca Philips marka taktım. Ama öyle çok fazla bir fark göremedim aralarında.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    200 bini geçti mi
    215 dostum. ama artık bırak beni diyor aslında ben bırakıyorum da O bırakmıyor.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Ybr de 2011 model, daha 19.000 olmadı. Diskten, zincirden vs ses geliyor. Her tarafını değiştiresim var. Hatta bazen komple değiştireyim diyorum.
    Boşa dememişler; işleyen demir ışıldar diye. Bizimkiler az km'den dolayı şımarır hale gelmişler.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    CBR 125 R Repsol - CBF 150 - TVS Apache RTR 150 ve YBR 125 Gezdim Tozdum Aradım Araştırdım Kararımı YBR 125'den Yana Verdim. İlk Motorum Olacak Umarım Sonumuz Hayır Olur

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Arkadaslar bugun bir müşterimizin iş yerinde gördüm Yamaha Ybr 125 ESD'nin beyaz rengini. Çok yakışıklı olmuş bence, sizlerle de paylaşmak istedim..

Ezio41 ve crxforever bunu beğendiler.

wooow beyaz renk süper olmuş,2014 model bu,satışa çıkmış mı?
    Ezio41 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı dr.cmd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişli de çizikler mevcut değiştirmeliyim? Ayrıca debriyaj ayarı tam kavrama tamamlıyor yarım debriyajda kalmıyor. Ayarı debriyaj kolu yaklaşık 1 cm yakın boşluk kalacak şekilde yaptım. Sorun bu şekilde aynı.
    Çizik sebebiyle değişim gerekmez bence. Gazyağı ya da mazot ile temizleyip,yağladıktan sonra ses devam ediyorsa değişme düşünülebilir.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende daha önce Çin malı bir ampul vardı. Patlayınca Philips marka taktım. Ama öyle çok fazla bir fark göremedim aralarında.
    Abi scooter ampülü denedim,baska ampüllerde. Sonuç hep hüsran Çare xenon gibi.

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah nazarlardan korusun,masallah

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125 R Repsol - CBF 150 - TVS Apache RTR 150 ve YBR 125 Gezdim Tozdum Aradım Araştırdım Kararımı YBR 125'den Yana Verdim. İlk Motorum Olacak Umarım Sonumuz Hayır Olur
    Hayırlı olsun,kazasız,belasız inşallah. Hep iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..
    C.Kaan bunu beğendi.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    valla bayide olduğuna göre cıkmıs demek ki, ben de ilk defa gördüm ama cidden çok hoş
    normalde fotoğraf çekip paylaşmak pek huyum olmasa da bunu görünce dayanamadım

beyaz renk motoru daha kalıplı göstermiş

Selamun Aleyküm. Bu aralar motosiklet almaya çok yaklaştım. ybr bakıyorum. Bir tane 2005 model bütün parçaları orjınal motor buldum. Burdaki bir beyfendiyede sordum okadar eski model alma dedi. Sizin görüşleriniz nedir ? Motor 50000 de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler