Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kocaeli-Sakarya-Yalova-Bursa-İstanbul çevresindeki ybr kullanıcıları bi ara "ybr toplantı" organizasyonu yapsak mı ?

Misal; İznik'e gidelim,Yalova Termal'e veya ortak bir istişare kararı ile güzergah belirleyip,hem yol yapalım,hem tanışalım..
    Bence güzel olur , iyi fikir.

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri değiştirmedim abi hele rodaj bi bitsin kesin değiştiricem.Bu hafta 16:30 02:15 vardiyesinde çalışıyorum akşama gelemem abi.
    Haftaya inşallah.
    dogrusukru bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Kocaeli-Sakarya-Yalova-Bursa-İstanbul çevresindeki ybr kullanıcıları bi ara "ybr toplantı" organizasyonu yapsak mı ?

Misal; İznik'e gidelim,Yalova Termal'e veya ortak bir istişare kararı ile güzergah belirleyip,hem yol yapalım,hem tanışalım..
    Numaram 0505 249 51 85 watsap grubu kurdum.Ybr gezi olarak adlandırdım. Bdaha rahat iletisisim kurarız. Katılmak isteyen watsaptan yazsın arkadaşlar ;-) başlığa biraz can gelsin de mi. Sürekli motor olmaz arada muhabbet de lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu farlardan ben de düşünüyorum. yalnız merceksiz olarak karşıdakini rahatsız etmiyor mu ? bir de siste kullandınız mı performansı nasıl?
    Siste kullanma fırsatı bulamadım daha. Göz almıyor. Mercekliden daha güzel aydınlatıyor galiba. Birebir kıyaslama fırsatı bulamadım sadece düşünce.
    crxforever bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır giremedim siteye malum askerlik, 5,5 aydır ayrıyım özledim keratayı.
    dogrusukru, RruDeBoyY ve cennetkizi bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben Kocaeli-Gölcük'teyim. Gezi için hepimizin rahat ulasacagı yerleri planlar,gideriz. Havalar şu an güzel gidiyor ama Mart gibi daha elverişli olur.Yine istişare eder,yaparız güzel şeyler
    dogrusukru ve cennetkizi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır giremedim siteye malum askerlik, 5,5 aydır ayrıyım özledim keratayı.
    http://i.hizliresim.com/KDDqLZ.jpg
    Hoş geldin hocam. Hayır olsun bu arada bitmiş askerlik ;-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Ben Kocaeli-Gölcük'teyim. Gezi için hepimizin rahat ulasacagı yerleri planlar,gideriz. Havalar şu an güzel gidiyor ama Mart gibi daha elverişli olur.Yine istişare eder,yaparız güzel şeyler
    İstişare için grup güzel olur diye düşündüm hocam

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin hocam. Hayır olsun bu arada bitmiş askerlik ;-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

İstişare için grup güzel olur diye düşündüm hocam
    Daha önce whatsapp grubuna katılmıstım ama cogu muhabbete yetisememistim

O yüzden ben whatsapp grubu için affımı isteyeyim sizden. Ama orada alınacak gezi vb kararları burda paylasırsanız seve seve iştirak etmek isterim.

Ayrıca şu grup üzerinden de dilerseniz paylasım yapabiliriz.

https://www.facebook.com/groups/yamahaybr125TR

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Merhabalar,hoşgeldiniz
    dogrusukru ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tamamdır hocam ;-) farklı kanaldan iletişime devam.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin hocam. Hayır olsun bu arada bitmiş askerlik ;-)[COLOR="Silver"]
    Hoş bulduk sağolasın, bitti ya atarsa 22
    Her şeyden uzak kaldık askerde. Sayfalarda bayağı ilerlemiş.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ağam paşam hoş geldin tanıdın mı beni ayancıkta nişanına geldim ya laa

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar merhaba herkese kazasız sürüşler yamaha wr 125 x almak istiyorum ama vites tecrübem yok denecek kadar az olduğu için tereddüt ediyorum selesi ybr ve cbf e göre daha yüksek olduğu için . Boyum 175 kilom 68 . wr 125 x e oturduğumda iki ayağım yere tam basmıyor topuklarım havada kalıyor ama tek ayakla yere tam basabiliyorum sizce başlangıçta sorun olur dur kalklarda ? normalde tecrübe elde etmek için ybr yada cbf düşünüyorum ama gönlümde de wr 125 x var yardım ederseniz sevinirim tekeriniz düz bassın

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba herkese kazasız sürüşler yamaha wr 125 x almak istiyorum ama vites tecrübem yok denecek kadar az olduğu için tereddüt ediyorum selesi ybr ve cbf e göre daha yüksek olduğu için . Boyum 175 kilom 68 . wr 125 x e oturduğumda iki ayağım yere tam basmıyor topuklarım havada kalıyor ama tek ayakla yere tam basabiliyorum sizce başlangıçta sorun olur dur kalklarda ? normalde tecrübe elde etmek için ybr yada cbf düşünüyorum ama gönlümde de wr 125 x var yardım ederseniz sevinirim tekeriniz düz bassın
    Başlangıç için 2. el bi ybr alıp bi sezon sonra wr 125 x alırsın sorun olmaz..İlk başlangıçta sorun yaşarsın..

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    yüksek motorları kullanabilmek tecrübenizle ilgili. şimdiye kadar çok yüksek motor kullandım, çok zevklidir, bambaşka bir hissi vardır ama acemi iken bol bol düşmenize neden olabilir wr 125 x hafif bir motordur, kısa zamanda alışırsınız, 3-5 kere düşmekten de bir şey olmaz.
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek motorları kullanabilmek tecrübenizle ilgili. şimdiye kadar çok yüksek motor kullandım, çok zevklidir, bambaşka bir hissi vardır ama acemi iken bol bol düşmenize neden olabilir wr 125 x hafif bir motordur, kısa zamanda alışırsınız, 3-5 kere düşmekten de bir şey olmaz.
    Direk yani ybr değilde wr 125 x mi diyorsunuz ?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    up..........

arkadaşlar bugun açtım kısa devre falan varmı baktım , kendim arka fren lambası yapmıştım onu söktüm alarmı söktüm vs.bir ton uğraştım.
    sonra flaşöre baktım , dedim ulan acaba ters mi bağladık bu soketleri.değiştirdim ve normale döndü
    eski flaşör de sağlamdı sanırım.keşif amaçlı açtığımda yanlış taktım herhalde.
    5 lira masraf + 1 aydır sinyal sönmeden yanıyor.ama sonuçta tecrübe kazandık
    cennetkizi bunu beğendi.

Alıntı kopan çocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,2012 model motoru yağmurda çamurda kullanmam,ama egsozda,direksiyon demirlerinde ve bir kaç yerinde ufak tefek paslanmalar başladı,çokda yıkatmam,egsozun ise kaynak yerlerinde var bu paslanma,VD40 sıktım olmadı,pas sçkücü engelleyici sıktım olmadı,yağladım,mazotladım bakalım devam edecekmi.
    Forum ailesi merhaba, geçte olsa aranıza katılabildim.

Benimde arkadaşın bahsettiği gibi sorunlarım mevcut. Ayrıca şarj etmeme sorunlarıyla karşılaştım. Sıfır aldığımızda gelen lastik çok kısa sürede bitiyor. Benim 16bin oldu lastikde diş kalmadı diyebilirim. Şarj sorunu olmadan önce aküm vazifesini bitirmiş kuru aküye geçiş yapmıştım. Belli bir süre sonra konjektör arızasıyla karşılaştım. Şasi git gide paslanmaya başladı özellikle süspansiyon bağlantı noktalarında, üzerinde,egzos kaynak noktalarında paslanmalar mevcut. Ayrıca masaya kaldırdığımda viteste iken debrija basmama rağmen arka teker dönmeye devam etmekte ve rölanti devri 200 kadar yükseliyor. Özellikle marş alırken ileri atılma yapıyor ve zor çalışıyor. Ön dişliden debriyaj basılı iken ve hareket ederken takır tukur sesler gelmekte. sol ayağımla çok rahatlıkla titreşimi hissediyorum.

Düzenli bakımlarını serviste yaptırıyordum 12 bine kadar. 15 bin bakımını kendim yaptım. Yağ 3 binde bir değişti,Hava filtresi 15 bin itibari ile değişti, Buji 12 bide değişmişti kontrol edildi, Zincir yağlama belirli aralıklarla yapıyorum.15 binde konjektörde denk gelde oda orjinali ile değiştirdim.

Şimdi debriyaj, zincir dişli takımı,rölanti veya karbüratör ve paslanma ile mücadele konusunda nokta atışı yapmalıyım yardımınıza ihtiyacım var. Sorunlar nelerden kaynaklanmıştır ve neleri değiştirmeliyim. Paslanma için neler yapabilirim. Özellikle süspansiyonlar konusunda.

Aracımdan gayet memnundum ancak sorunların peş peşe gelmesi beni biraz rahatsız etti.

Motosikleti
    Yamaha Ybr
    mrb arkadaslar bu salı gunu nasipse trabzon yamaha bayiinden yama ybr 125 imi alıcam mavi renk alınca lastiklerini ırc olarak degişmek istiyorum cogunlukla koyde surucem henuz lastik nerede satılıyo degişiyo bulamadım heyacanlıyım hem motorum hemde ybr m olucak
    ayrıca chat sohbet sitem var hem cepten hem pcden girilebilio tum ybr cileri beklerim moto sohbet yaparık
    Adresi http://kalitelichat.net

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı dr.cmd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum ailesi merhaba, geçte olsa aranıza katılabildim.

Benimde arkadaşın bahsettiği gibi sorunlarım mevcut. Ayrıca şarj etmeme sorunlarıyla karşılaştım. Sıfır aldığımızda gelen lastik çok kısa sürede bitiyor. Benim 16bin oldu lastikde diş kalmadı diyebilirim. Şarj sorunu olmadan önce aküm vazifesini bitirmiş kuru aküye geçiş yapmıştım. Belli bir süre sonra konjektör arızasıyla karşılaştım. Şasi git gide paslanmaya başladı özellikle süspansiyon bağlantı noktalarında, üzerinde,egzos kaynak noktalarında paslanmalar mevcut. Ayrıca masaya kaldırdığımda viteste iken debrija basmama rağmen arka teker dönmeye devam etmekte ve rölanti devri 200 kadar yükseliyor. Özellikle marş alırken ileri atılma yapıyor ve zor çalışıyor. Ön dişliden debriyaj basılı iken ve hareket ederken takır tukur sesler gelmekte. sol ayağımla çok rahatlıkla titreşimi hissediyorum.

Düzenli bakımlarını serviste yaptırıyordum 12 bine kadar. 15 bin bakımını kendim yaptım. Yağ 3 binde bir değişti,Hava filtresi 15 bin itibari ile değişti, Buji 12 bide değişmişti kontrol edildi, Zincir yağlama belirli aralıklarla yapıyorum.15 binde konjektörde denk gelde oda orjinali ile değiştirdim.

Şimdi debriyaj, zincir dişli takımı,rölanti veya karbüratör ve paslanma ile mücadele konusunda nokta atışı yapmalıyım yardımınıza ihtiyacım var. Sorunlar nelerden kaynaklanmıştır ve neleri değiştirmeliyim. Paslanma için neler yapabilirim. Özellikle süspansiyonlar konusunda.

Aracımdan gayet memnundum ancak sorunların peş peşe gelmesi beni biraz rahatsız etti.
    Paslanan noktaları wd 40 ile temizleyebilirsiniz. Olmadı ince su zımparası ile dikkatlice pası çıkarmaya çalışın.
    Mümkünse kapalı alanda muhafaza edin,mümkün değilse branda kullanın.

Ön dişliden gelen sesi gidermek için ön dişlinin önündeki kapağı açın,dişliyi kontrol edin. Herhangi bir dişli aşınması,somunlarda gevşeme,zincir gerginliğinde anormallik vb mekanik bir sıkıntı var mı yok mu diye.

Gaz yağı veya mazot ile güzelce temizleyin zincirinizi. Ardından yağlayın. Yağlamayı yol durumuna göre,zincirin durumuna göre 250-500 km aralığında yaparsanız sesler kesilir veya çok azalır,zincirin ömrünü uzatır.

İleri atılma,kavrama ile ilgili sorunlar debriyaj teli ayarıyla ilgili olabilir.
    felix_bjk1903 bunu beğendi.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    ybr 125, ne seninle ne sensiz.
    crxforever bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125, ne seninle ne sensiz.
    200 bini geçti mi

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Şöyle güzel kaliteli fotolar atmayın kardeşim cbfden vazgeçip ybr alasım geliyor
    Pişman olmazsınız emin olun.. :-)
    Ezio41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler