Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün açıp baktım ne var ne yok diye , 2 kademeli tek bir ampul var benimkinde.osram marka.sinyalin kablolarına denedim yanmadı , sinyalin lambasını stop kablolarına denedim yandı.(kablo uzatarak tabi yoksa oturmaz.) tam ampulde sorun olduğunu düşünürken dedim biraz ampulün üstündeki oksitlenmeyi sileyim belki ondan olmuştur.zımpara da yok vidanın kenarıyla kazıttım az sonra tekrar baktım ampul yanıyor.toparladım herşeyi sorun çözüldü.
    ampulü yanmayanlara da burdan tecrübe olsun, iyice oksitlenmeleri temizleyip öyle deneyin , tamirciye götürsem ampulü değiştirirdi muhtemelen
    Keşke sadece ampülü değiştirse..komple stop camıyla beraber değişirdi sinyalleri bile içine katabilirler üçkağitçi birine götürürsen
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muco55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=crxforever;3186880]takım elbise ile işe çok gittim. diz örtüsü ve el kılıfı kullanıyordum. kumaş pantolona dizlik(az da olsa pantolonu buruşturuyor.) üzerime de acerbis motorcu montu giyip ceketi bagaja atıyordum ben. kask olarak ls2 kullanıyorum memnunum imkan varsa shoei arai gibi daha kaliteli markalar almakta bir sakınca yok tabii ki. motorcu botu pahalı geldi bana bunu yerine su geçirmez ve şık görünümlü kargo botlarından aldım.kösele ayakkabı ile yağmurda motora binmek zarar veriyor.[/Qt

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Özellikle kösele ayakkabıyla binmemem gerektiğini öğrendim. Malum biraz pahalı ve hassaslar :-) aynı dediğiniz gibi bende alınca hem rüzgar hem yağmur çamur yememek için kuryeler gibi diz örtüsü ve el kılıfı taktırmayı düşünüyorum motosiklete. Tabi korumalı bi motorcu montu ve kasksız kesinlikle binmeyi düşünmüyorum allah korusun her gün kullanacaz kazası olur belası olur. önlem almakta fayda var tabiki. ayrıca size gercekten teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için allah razı olsun gerçekten işime yarayacak şeyler öğrendim

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

[QUOTE=crxforever;3186880]takım elbise ile işe çok gittim. diz örtüsü ve el kılıfı kullanıyordum. kumaş pantolona dizlik(az da olsa pantolonu buruşturuyor.) üzerime de acerbis motorcu montu giyip ceketi bagaja atıyordum ben. kask olarak ls2 kullanıyorum memnunum imkan varsa shoei arai gibi daha kaliteli markalar almakta bir sakınca yok tabii ki. motorcu botu pahalı geldi bana bunu yerine su geçirmez ve şık görünümlü kargo botlarından aldım.kösele ayakkabı ile yağmurda motora binmek zarar veriyor.[/Qt

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Özellikle kösele ayakkabıyla binmemem gerektiğini öğrendim. Malum biraz pahalı ve hassaslar :-) aynı dediğiniz gibi bende alınca hem rüzgar hem yağmur çamur yememek için kuryeler gibi diz örtüsü ve el kılıfı taktırmayı düşünüyorum motosiklete. Tabi korumalı bi motorcu montu ve kasksız kesinlikle binmeyi düşünmüyorum allah korusun her gün kullanacaz kazası olur belası olur. önlem almakta fayda var tabiki. ayrıca size gercekten teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için allah razı olsun gerçekten işime yarayacak şeyler öğrendim

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah yusuf hocam gelebilseydiniz 2 ybr karede olucakti..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Yardimci olurum her turlu.. Bende o siyah depo grenajini sevmiyorum ama yapacak bisey yok 2011lerin ki cok guzel duruyo mavi olarak grenajlar bende dusundum ama motor 2013 iken 2011 model olarak gostermek istemem aslinda alternatif fikir ama sene 2013 sevdigimizz kasanin modeli ise 2011 oyuzden gerek duymadim ben acikcasi.. Ama alternatif olarak kabul edilebilir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Kesinlikle katiliyorum size ama, bazen gucten de geciyosunuz yeri gelio.. ;)

Ben kafaya koydum 2 arkadaşımda 2 ybr var,biri 2011 diğeri 2013 ikiside mavi..2011 ybr harika görünüyor,ben burdayım diyor..2013'de güzel ama bence siyahın tonu fazla kaçmış mavinin güzelliğini gölgelediğini düşünüyorum.Ayrıyeten jantları da değiştirmek istiyorum eski ybr jantlarını taktırmak istiyorum.Hatta altın sarısı jantlar bulmuştum çifti 200 liraydı sanırım.Çok yakışacağını düşünüyorum,tabi ki ebatlar aynıysa..Cevabınız için teşekkür ederim..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Bekle ybr bekle, seni alacağım önce şu üniversiteyi kazaniyim...

arkadaşlar epeyi düşündükten sonra 0km ybr almaya karar verdim.şimdide bu kadar beklemişim 2 ay daha bekleyip 2014 model alayım dedim.saten okulda ocakta bursları vermeye başlayacak benim için daha iyi olur.Sizce pekbi fiyat farkı felan olurmu şuan 4400 fiyat çekiyolar.

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    ya ben buraya yazsam mı çok tereddütte kaldım ama çok konu var bunun üstüne ben benim ybrye arka lastik olarak ne aliyim sizce yaşım genç olduğu için atraksiyon heyecan arıyorum her viraja yatarak giriyorum suan üstünde 1000 kmlik duro var girdiğim bir virajda arkayı sallayınca çok korktum toparladım gerçi ama, yinede öyle güzel bi viraj lastiği önerisi istiyorum.. (bi keresinde de yağmurda levazım yokuşundan 1. vites gazsız motor freninde inerken MOTOR FRENİ YAPARKEN STOP ETTİ ve ben hayatımda böyle bi panik böyle bi şok yaşamamıştım..)

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı cem_bloodz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben buraya yazsam mı çok tereddütte kaldım ama çok konu var bunun üstüne ben benim ybrye arka lastik olarak ne aliyim sizce yaşım genç olduğu için atraksiyon heyecan arıyorum her viraja yatarak giriyorum suan üstünde 1000 kmlik duro var girdiğim bir virajda arkayı sallayınca çok korktum toparladım gerçi ama, yinede öyle güzel bi viraj lastiği önerisi istiyorum.. (bi keresinde de yağmurda levazım yokuşundan 1. vites gazsız motor freninde inerken MOTOR FRENİ YAPARKEN STOP ETTİ ve ben hayatımda böyle bi panik böyle bi şok yaşamamıştım..)
    En çok övülen lastik, michelin pilot sporty ya da pilot street. Çifti 200-220 lira civarydı sanırım.

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

Alıntı mmbnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar epeyi düşündükten sonra 0km ybr almaya karar verdim.şimdide bu kadar beklemişim 2 ay daha bekleyip 2014 model alayım dedim.saten okulda ocakta bursları vermeye başlayacak benim için daha iyi olur.Sizce pekbi fiyat farkı felan olurmu şuan 4400 fiyat çekiyolar.
    Doğal olarak 2014 daha pahalı olacaktır. Ama öyle çok birşey fark etmez.

HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    SEDAT_57 Cevabın için teşekkür ederim ilgin için. İzmir de ybr den iyi anlayan biri varı mı karbüratör ayarı yaptırabileceğim güvene bileceğim ?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kafaya koydum 2 arkadaşımda 2 ybr var,biri 2011 diğeri 2013 ikiside mavi..2011 ybr harika görünüyor,ben burdayım diyor..2013'de güzel ama bence siyahın tonu fazla kaçmış mavinin güzelliğini gölgelediğini düşünüyorum.Ayrıyeten jantları da değiştirmek istiyorum eski ybr jantlarını taktırmak istiyorum.Hatta altın sarısı jantlar bulmuştum çifti 200 liraydı sanırım.Çok yakışacağını düşünüyorum,tabi ki ebatlar aynıysa..Cevabınız için teşekkür ederim..
    Benim ybr mavi olsaydı, grenajları sizin almayı düşündüğünüz 2013 model ile değişirdik.

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

Alıntı HaYaBuSa_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEDAT_57 Cevabın için teşekkür ederim ilgin için. İzmir de ybr den iyi anlayan biri varı mı karbüratör ayarı yaptırabileceğim güvene bileceğim ?
    Göstergedeki sarı ampul, arıza ikaz ampulüdür. Bence motorun servise gitmeye ihtiyacı var.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ybr mavi olsaydı, grenajları sizin almayı düşündüğünüz 2013 model ile değişirdik.

Göstergedeki sarı ampul, arıza ikaz ampulüdür. Bence motorun servise gitmeye ihtiyacı var.
    Seve seve değişirdim benim 2013 olurdu 2011 sizin 2011 olurdu 2013..)) Servisle konuştum,motorunuzu teslim aldığınız gün getirin depo ve grenajı değiştiririz sorun olmaz dediler..Lakin motosikletinizin 2013 olduğuna kimseyi inandıramazsınız.Ancak ruhsatı gösterirsiniz dediler..)) Benim için sorun değil ybr'em istediğim gibi olsun da modeli önemli değil.Bir daha satmak mı tövbeee..Motor yükseltsemde satmam artık..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jantları takas edebiliriz istanbul içindeysen bende 5 kollu istiyorum (ama benimki sarı değil )
    İTLİK VE SERSERİLİK

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    selamlar; 2012 model 10.500 km deyim, bayramdan önce depoyu fulledim, kilometreyi sıfırladım; kullanım şeklim istanbul şehir içi 80'i nerdeyse geçmeden kullandım.
    450 km de yedeğe geçti, 515 km de tekrar fulledim. yani yedekle 65 km yapmışım. Artık benzin alıyim diyerek, depoyu tekrar fulledikten sonra verilen LT:13,150 oldu. 63 tl tuttu. yani depo 13 lt'den biraz fazla heralde.
    515 km'nin 100 km kadarı 2 kişi kullanıldı nadiren sıkışık trafiğe girildi. 515 km menzil nasıl sizce ?
    cem_bloodz bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar; 2012 model 10.500 km deyim, bayramdan önce depoyu fulledim, kilometreyi sıfırladım; kullanım şeklim istanbul şehir içi 80'i nerdeyse geçmeden kullandım.
    450 km de yedeğe geçti, 515 km de tekrar fulledim. yani yedekle 65 km yapmışım. Artık benzin alıyim diyerek, depoyu tekrar fulledikten sonra verilen LT:13,150 oldu. 63 tl tuttu. yani depo 13 lt'den biraz fazla heralde.
    515 km'nin 100 km kadarı 2 kişi kullanıldı nadiren sıkışık trafiğe girildi. 515 km menzil nasıl sizce ?
    Mükemmel
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mükemmel
    banada öyle geldi Bu arada benzini shell'den aldım.

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster

servis sağolsun ekzozu tam sıkıştırmadığı için yanıyomuş o sarı ışık yanması geçti ama sanırım şuan gaz yememesi kaldı karbüratör temizlencek yada bakm olcak gibime geliyo ve izmirde kime götrülür bilmiyorum telefondan giriyorum yazım yanlışları için kusuruma bakmayın teşekkürler.

İmza yok barnak olmamı ?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada öyle geldi Bu arada benzini shell'den aldım.
    Ortalama 2.4 lt civarı yakmış. Şehir içi için iyi bir ortalama.

beyler sizdede bu benzin göstergesi yavaş yavaş yükseliyo di mi

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Abramovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler sizdede bu benzin göstergesi yavaş yavaş yükseliyo di mi
    Evet, hemde çok yavaş.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    hayabusa35 argun ustaya git tepecik göğüse gir doğruca sol yoldan 15metre sonra sol arada evinde bakar.ne gerektiğini sana söyler.tel:05359772392
    Birisi lastik sormuş IRC nin kış lastiklerini alın arkanıza bakmassınız.

Motosikleti
    cbr 125
    asuvara teşekkürler ilgin için

İmza yok barnak olmamı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler