Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR ESD SİYAH 2013
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senden ses çıkmayınca, bende merakta kaldım. Hayırlısı olsun. Benim ybr'yi vereyim sana. 2011 model, 16.700 km'de. Depo kılıflı, tur camlı, çantalı.
    Şaka bir yana; satmayı düşünseydim, Mersin'e yanına getirirdim motoru.
    eyvallah hocam sağolun ben biraz takıntılıyımdır çizik düşme vs ye o yüzden 2. el alamayabilirim. bide buralarda çok ucuza motorlar denk gelebiliyor o yüzden o tarz bişey bekliyorum yaza kadar denk gelirse alırım olmadı sıfır. hem kasa değişecek galiba 2014 te ona bakarız artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı mersinli33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah hocam sağolun ben biraz takıntılıyımdır çizik düşme vs ye o yüzden 2. el alamayabilirim. bide buralarda çok ucuza motorlar denk gelebiliyor o yüzden o tarz bişey bekliyorum yaza kadar denk gelirse alırım olmadı sıfır. hem kasa değişecek galiba 2014 te ona bakarız artık
    Hayırlısı olsun kardeşim,bi yandan iyiki olmamış pek içime sinmemişti sizin pazarlık.Bende senin gibi takıntılıyım hayatta ikinci el almam,sıfırdan şaşmam...Kışın ortalarına doğru 2013 almayı düşünüyorum ama herkes 2014 al diyor.Birincisi fiyatı yüksek olacaktır.Şuanki fiyatı çok aricaz,ikincisi çok foruma baktım yabancı.Ybr 2014 diye paylaşılan modellere baktım.Şuan ki kasa dan pek bir farkı yok.2014'te tel jant ve naked modeli olacak diyorlar ve galiba 100 cc modeli tel jantlı çıkacak..2014 modeli tırt çıkarsa bu sefer 2013'u arar oluruz.Bulursak sıfırını ne ala..Bilmiyorum kafam allak pullak,hayırlısı artık..))
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı mersinli33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır almak en güzeli tabi ki. Bildiğim kadarıyla 2014'te kasa değişikligi yok. Sadece eski kasanın egzozuna benzer bir egzozu yeni kasaya takacaklar.

ybr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YBR 2013
    SELAM YBRci ARKADAŞLAR MOTOR 2013 MODEL İLK SORUM ÇALIŞTIRMA ... MOTOR İLK MARŞTA ÇALIŞIYOR LAKİN Bİ YARIM DAKİKA CİVARI SONRA KENDİSİ ( RÖLANTİDE TABİ GAZ FALAN VERMİYORUM) STOP EDİYOR SONRA TEKRAR MARŞ YAPIYORUM TIK YOK AYAKTAN YAPIYORUM TIK YOK KONTAK AÇ KAPA ONDAN SONRA ÇALIŞIYOR HAFİF GAZ VERİYORUM ONDAN SONRA YAVAŞ YAVAŞ KENDİNE GELİYOR ( RÖLENTİ 1.500 DEVİRDE AYARLI) MOTOR 500 KMDE HAVALAR ILIK SOĞUK DEĞİL ŞUANDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM... BİRDE KIŞIN SEZONU MOTORU ÇIKARTMAYACAM AKÜYÜ SÖKÜYÜM MÜ ? BAŞKA YAPACAĞIM BAKIM VARMI ? KIŞ İÇİN OKUYAN YORUM YAPAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Sana bir tavsiye motosikleti çalıştırmadan önce jikleni sonuna kadar aç ve çok hafif burası önemli çok hafif gaz vererek marş düğmesine bas çalıştığı an gazı bırak gaz verirsen zengin karışımdan dolayı boğulup stop edecektir yaklasşık bir 20-30 saniye sonra motosikletin üzerinde iken yine hafif gaz ve jikleyi tam kapa motosiklet kendine gelmeden gazı sonuna kadar bırakma zaten kendisine gelmesi 1-2 dakika. Havalar soğuk olmasada bu havalarda ybr jikle istiyor bu şu an için sabah saatlerinde ilk çalıştırma için geçerli

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    ... BİRDE KIŞIN SEZONU MOTORU ÇIKARTMAYACAM AKÜYÜ SÖKÜYÜM MÜ ?

ben geçen kış 3-4 ay motoru kullanmadım, aküyü söküp oda ısısında sakladım. geri taktığımda motor çalışmadı, ayak marşı da işe yaramadı. başka bir motorun aküsünü bağladıktan sonra çalıştırabildim . motor kendine geldikten sonra benim eski söktüğüm aküyü tekrar bağladım daha sonra şarj oldu, sorun olmadı. bu kış aküyü sökmeyeceğim. 15 günde bir şarj olsun, motor kendine gelsin diye çalıştırıp, güzel havalarda bir tur atmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Merhaba arkadaşlar,motosikletimi servise götürdüm 500 km bakımı için.Adamlar frenlerin şişmişti biraz dediler,yağ sıkmışlarda ön frene.Fren neredeyse hiç tutmuyor,o kadar yıkadım nafile.Şuan tutuyor biraz ama arka destekli olmazsa durmuyor ne yazık ki ve fren maneti çok sertleşmiş sıkmak zor oluyor...O yağı nasıl temizleyebilirim..?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,motosikletimi servise götürdüm 500 km bakımı için.Adamlar frenlerin şişmişti biraz dediler,yağ sıkmışlarda ön frene.Fren neredeyse hiç tutmuyor,o kadar yıkadım nafile.Şuan tutuyor biraz ama arka destekli olmazsa durmuyor ne yazık ki ve fren maneti çok sertleşmiş sıkmak zor oluyor...O yağı nasıl temizleyebilirim..?
    Balata spreyi veya normal köpüklü suyla diskin yagını geçirebilirsin.

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    arkadaslar 2006 model 24000 km de ybr kullanıcısıyım motor yagım benzin kokuyor sizinkilerde de böyle bi sorun varmı? en sonyag degisimimde 1lt yag cıkmıstı?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Balata spreyi veya normal köpüklü suyla diskin yagını geçirebilirsin.
    Köpüklü suyla defalarca yıkadım,köpüklü süngerle sildim yıkadım ama sonuç olumsuz..Disk temiz görünüyor..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpüklü suyla defalarca yıkadım,köpüklü süngerle sildim yıkadım ama sonuç olumsuz..Disk temiz görünüyor..
    Benim eski çinli motosiklette de ön fren tutmama problemi vardı. Balata spreyi ve yıkamalar da sonuç vermedi.
    Mahalledeki ustaya gittim. Diskin sagına ve soluna zımpara katıp, tekerleği hızlıca çevirdi. Sonra fren tutmaya başladı.

ramazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu satıyorum ilan yazan neyse odur pazarlık vardır http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0405400/detay/
    5 ekim de direksiyon sınavına girdim geçtim bayramdan sonra ehliyetim çıkacak , salcanowolf125 alcaktım vazgeçtim sen bu motora olur fiyat söyle

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı ramazan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ekim de direksiyon sınavına girdim geçtim bayramdan sonra ehliyetim çıkacak , salcanowolf125 alcaktım vazgeçtim sen bu motora olur fiyat söyle
    kardeşim fiyat neyse o satmak için acelem yok şuan ama seninle özelden konuşalım detaylıca 30 litrelik kappa çantasıda var
    Hayat boş gazla çoş

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Benim eski çinli motosiklette de ön fren tutmama problemi vardı. Balata spreyi ve yıkamalar da sonuç vermedi.
    Mahalledeki ustaya gittim. Diskin sagına ve soluna zımpara katıp, tekerleği hızlıca çevirdi. Sonra fren tutmaya başladı.
    Bide onu deneyelim bakalım,ilk bakıma götürdük götürmez olaydık.Motosikletim bir başka oldu bilmiyorum.Frenler ciyak ciyak ötmeye başladı,ilk kalkışta motor çok titriyor.Yüksek viteste kalkış yapıyor gibi titriyor,anlamadım..Ön freni tutuncu tık tık ses geliyor diskten balatadan..:((

ramazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    ybr esd lerde vistes göstergesi varmı ? altın elbiseli adamın videosuunda izledim vites göstergesi yok diyor ama bi resimdede vites göstergesi gördüm ? hangi modellerinde var yada yok ?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    ybr esd lerde vistes göstergesi varmı ? altın elbiseli adamın videosuunda izledim vites göstergesi yok diyor ama bi resimdede vites göstergesi gördüm ? hangi modellerinde var yada yok ?
    Ybr vites göstergesi 2004-2013 Arası yoktur..Sadece Vites boşta göstergesi var..

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    hayır vites göstergesi yok parmak hesabı var
    Hayat boş gazla çoş

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    o değilde normalde ybr de fren lambasından ayrı park lambası var mı arkada.eğer varsa benimki yanmıyor çünkü.gece çok tehlike arz eder sanıyorum..

Arkadaşlar YBR ESD'de zincir nasıl geriliyor? Benim zincir 3-3.5 cm arası. Merak ediyorum şu an bir sıkıntı yok ama 4 cm'e yaklaşınca sıkılaştırmam gerekecek. Nasıl yapabilirim?

Ayrıca ben de vitesli motosiklete acemi biri olarak gösterge ihtiyacı duymadım. Bir süre sonra hesap bile yapmayacak dereceye geliyorsunuz. Vites büyütme-düşürme hakkında.

http://www.youtube.com/watch?v=86OqCTOntSM

Bu olayın aynısını YBR'de uygulayabilir miyiz?

Arkadaş anlatmış zincir germe işlemini.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler