Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR ESD SİYAH 2013
    bulunduğunuz illerde 2012 model satan bayiler var mı acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    ön fren bakatasını değiştiren oldu mu aranızda arkadaşlar burada bayi 75 tl diyor balataya fazla değil mi bu fiyat

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Bence de fazla. İnternetten araştır istersen.

Motosikleti
    Yamaha r6
    http://www.sahinmotorsiklet.com/inde...product_id=703

bunu sipariş ettim bakalım nasıl olacak

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren bakatasını değiştiren oldu mu aranızda arkadaşlar burada bayi 75 tl diyor balataya fazla değil mi bu fiyat
    pahalı ama hem uzun ömürlü hemde iyi tutuyor bence orjnal al

Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pahalı ama hem uzun ömürlü hemde iyi tutuyor bence orjnal al

aynen öyle araştırdım orjinal 45 tl internette bu idare etsin onu alacağım

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Motoru orta sehpaya alip, 3-4 viteste gaz verirken farkettim ki arka dislide bi yalpalama var. Jant, gobek, kampana vs hepsi dumduz donuyor, gobek bilyalari vs saglam, gobekte bosluk yok. sadece dislide yalpa var. Normal bi durum mu? Garantiden degistircem eger normal degilse

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Motoru sehpaya alip gaza basma huyum yoktur yanlis anlasilmasin :D yokus asagi giderken bosa aldim, zincir sesi dumduz gelmiyordu dalgali geliyordu onun sebebini ararken buldum bu durumu
    rs_guven bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim marşla çalışmayan motosiklet, depoyu fulledikten sonra her türlü çalışır duruma geldi.
    Deponun içi kirli olupta, benzin azaldığı zaman musluğun ağzını tıkıyor olabilir.
    Bakalım benzin azaldığı zaman tekrar problem yapacak mı?

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Whatsapp grubumuz tamam, henuz 2 kisiyiz :D isim-numara pm atarsaniz eklemem icin yeterli olur, bekleriz
    Güncel.....

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Arkadaşlar ybr 2011 vardı bende babam memlekete götürecek motoru. Ben ilk motoru alırken de apacheyi düşündüm fakat ybr nin piyasası çok olduğu için onu tercih ettim. Şimdi sizden ricam 2012- 2013 apache ile ybr arasında yakıt konfor ve göstergeler açısından bir kıyaslama yapabilir misiniz? Güç olarak apache önde onu biliyorum

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Ybr de titresim yok denecek kadar azdir, apache yi kullan herkes titresim var diyor ben denemedim, konforda ybs. Apachenin gosterge paneli daha şık duruyor, dijital tabanli gosterge, ybr nin ki normal klasik, internetten foto bulabirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Whatsapp da 4 kisiyiz iyi muhabbet donuyor, gelmek isteyen no pm atabilir

Motosikleti
    Ybr de titresim yok denecek kadar azdir, apache yi kullan herkes titresim var diyor ben denemedim, konforda ybs. Apachenin gosterge paneli daha şık duruyor, dijital tabanli gosterge, ybr nin ki normal klasik, internetten foto bulabirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Whatsapp da 4 kisiyiz iyi muhabbet donuyor, gelmek isteyen no pm atabilir
    Teşekkür ederim cevabınız için..

S.a Arkadaşlar,
    Bir konu hakkında danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sakarya’da oturuyorum. A2 ehliyetimi yarın alacağım inş. 1 Eylülde Ankara’ya işim dolayısı ile gitmek zorundayım. 1 Ekim de tekrar Sakarya ya döneceğim.
    YBR 125 alacağım. Ancak hiç motor tecrübem yok. Vitesli motosiklet de daha önce kullanmadım. Bu 10 gün içerisinde motoru alıp alışabilir miyim? Ardından 1 Eylül’de Ankara’ya götürsem yolda sorun yaşar mıyım? Yaklaşık 350 km yol olacak. Gitmem de sıkıntı olur mu sizce? Gidebilirsem yanıma ne almam gerekir ? ilk bakım süreleri için sıkıntı olur mu acaba?

Yada motoru 1 Ekim’den sonra mı alayım?

Motoru Ankara’dan almak istemiyorum. Plaka 06 olup da sigorta masrafı artmasın. Sakarya plakalı olsun istiyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim. =)

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    @mkursad31

Manuel araba kullaniyorsaniz debriyaj isine zaten asinasinizdir. Motoru kullanmada sorun yasamazsiniz, kontra vs zamanla alisirsiniz. Motorun acilmasi -rodaj- zamani hakkinda da en onemlisi ilk 150km dir. İlk 150 km sabit hizda gitmemeniz gerekir, motor devrini degistirerek kullanmalisiniz. Uzun yol bu ise cok uygun degil. 150km bu sekilde kullandiktan sonra 150-500km arasi 6000 deviri gecmeden kullanmaniz lazim. 5.vites 6 bin devir 70km hiz yapiyor bu sekilde uzun yola cikabilirsiniz. 500-1000km arasi da 7500 devirin ustunde uzun sure kullanmamaniz lazim. Zaten 7500e kadar olan devir isinizi gorur
    Yolu bos gorup son hiz denemesi yapmaya kalkmayin, sakin kullanin ve ilk 150km ye dikkat edin en verimli rodaji yapmis olursunuz. Bu yolculuk motor icin sehir ici rodajfan daha iyi olur

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Yüzme bilmiyorum karşı adaya kadar yüzüp gelmem lazım diyorsun arkadaşım ya...
    1 ekimden sonra al, adım adım güvenle ilerle bu keyifli ikiteker serüveninde...

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Birde 350 km yi bi kerede gitmeyin, hem siz ruzgara aliskin degilsinizdir hem de rodajda motorun dinlenmeye ihtiyaci var. 100 km de bir en az 10-15dk durursaniz iyi olur. Uzerinde gelen lastiklere guvenmeyin, havalar fena degil diye dusunmeyin siki giyinin, 10dk da beliniz tutulur valla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi daha temkinli ben biraz işin aksiyonuna bakiyorum :D

Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ybr 2011 vardı bende babam memlekete götürecek motoru. Ben ilk motoru alırken de apacheyi düşündüm fakat ybr nin piyasası çok olduğu için onu tercih ettim. Şimdi sizden ricam 2012- 2013 apache ile ybr arasında yakıt konfor ve göstergeler açısından bir kıyaslama yapabilir misiniz? Güç olarak apache önde onu biliyorum
    ben ikisinede bindim rahatlık konfor diyorsan ybr, güç diyorsan apachi onun fazladan 3-4 beygiri var

Birde 350 km yi bi kerede gitmeyin, hem siz ruzgara aliskin degilsinizdir hem de rodajda motorun dinlenmeye ihtiyaci var. 100 km de bir en az 10-15dk durursaniz iyi olur. Uzerinde gelen lastiklere guvenmeyin, havalar fena degil diye dusunmeyin siki giyinin, 10dk da beliniz tutulur valla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Abi daha temkinli ben biraz işin aksiyonuna bakiyorum :D
    @mkursad31

Manuel araba kullaniyorsaniz debriyaj isine zaten asinasinizdir. Motoru kullanmada sorun yasamazsiniz, kontra vs zamanla alisirsiniz. Motorun acilmasi -rodaj- zamani hakkinda da en onemlisi ilk 150km dir. İlk 150 km sabit hizda gitmemeniz gerekir, motor devrini degistirerek kullanmalisiniz. Uzun yol bu ise cok uygun degil. 150km bu sekilde kullandiktan sonra 150-500km arasi 6000 deviri gecmeden kullanmaniz lazim. 5.vites 6 bin devir 70km hiz yapiyor bu sekilde uzun yola cikabilirsiniz. 500-1000km arasi da 7500 devirin ustunde uzun sure kullanmamaniz lazim. Zaten 7500e kadar olan devir isinizi gorur
    Yolu bos gorup son hiz denemesi yapmaya kalkmayin, sakin kullanin ve ilk 150km ye dikkat edin en verimli rodaji yapmis olursunuz. Bu yolculuk motor icin sehir ici rodajfan daha iyi olur
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.

Uygun vade ile olsa alacaktım motoru. Ancak bugün bayiyi aradım vade farklı çok fazla istediler. Aydında bir bayi 135*36=4860 TL ye veriyordu. Onun gibi olsa düşünüyordum ancak çok farklı çıktı Sakarya'daki. 196*36 dediler.

Bide 10 sıkıştırıp acele ile bir iş yapmayım, cesaret edemedim. Aldıktan sonra onu korumasıda kasko (hırsızlığa karşı) sorun olacak. Ekipman araştırmadım daha. Acele edersen baştan savma olacak gibi geldi. Şimdilik vazgeçtim.

Herkere tekrar teşekkür ederim...
    cm_strider bunu beğendi.

Bugün A2 ehliyetimi aldım.

Kurs 250
    Sınav Ücreti 50
    Meb 5
    Vergi Dairesi 111
    Şöförler Derneği 35
    Kan Grubu kartı 9,5
    Emniyet 111
    Toplam 571,5 TL ye mal oldu.

Yeni alacak arkadaşlar belki işe yarayabilir.

B ehliyetim daha önce vardı.
    rs_guven bunu beğendi.

ugurizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de Ağustos başı aldım. kurs 300 ama şöförler derneği 5 TL... Kan grubu kartı yok. Vs... Toplamda aynı gibi

Motosikleti
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ikisinede bindim rahatlık konfor diyorsan ybr, güç diyorsan apachi onun fazladan 3-4 beygiri var

Teşekkür ederim yorumunuz için aslında çok uzun mesafe kullanmıyorum motoru o yüzden konfor ikinci planda kalıyor gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler