Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    benim başıma geldi dizlik aldım farketmeden çizdim. sonra dc-fix denen kendin yapışkanlı folyo war şeffaf onlardan aldım we deponun yan kısmının dizlik gelen yerini kapladım. çünkü dizliksiz kullanmak istemedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şu an motosiklet ççi deyim debriaj balatası değişimi olacak bakalım motor nasıl bi tepki verecek
    kaç tl tutacağı daha önemli
    sonuçta ybr her türlü gidiyor aslında devamlı artçı lı binmesem değişmeye gerek yok ama işte artçı olunca sıkıntı olur diye diğişiyorum yoksa gene de giderdi birde top speed de biraz düşme var 115 i geçmiyor tek kişi 120 yi çok rahat geçerdi

koltuğu sökemeDİM :@ nasıl söküyoruz 1 saattir depo kılıfı takmaya çALIŞIYOm YARDIM lütfen selamlar

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    sevgili arkadaşlar ybr min devir saatinin bağlantısını yaptım bobinin küçük primer devre soketinden tetik aldım aküden + çektim birde şase bağlantısı yaptım gayet düzgün çalışıyor sizce ilerde sıktıntı çıkarırmı bağlantısı doğrumudur

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koltuğu sökemeDİM :@ nasıl söküyoruz 1 saattir depo kılıfı takmaya çALIŞIYOm YARDIM lütfen selamlar
    Önce yan kapakları sök, sonra koltuğun alrın sağda ve solda birer vida var onları sök, koltuğu geriye doğru kaydırarak çıkarabilirsin

---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an motosiklet ççi deyim debriaj balatası değişimi olacak bakalım motor nasıl bi tepki verecek
    sonuçta ybr her türlü gidiyor aslında devamlı artçı lı binmesem değişmeye gerek yok ama işte artçı olunca sıkıntı olur diye diğişiyorum yoksa gene de giderdi birde top speed de biraz düşme var 115 i geçmiyor tek kişi 120 yi çok rahat geçerdi
    Kendin bile yapardın be Fatih.
    İnşallah fazla yazmaz

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar ybr min devir saatinin bağlantısını yaptım bobinin küçük primer devre soketinden tetik aldım aküden + çektim birde şase bağlantısı yaptım gayet düzgün çalışıyor sizce ilerde sıktıntı çıkarırmı bağlantısı doğrumudur
    Düzgün çalışıyorsa doğru bağlamışsın demektir.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    behçet o işler öyle kolay değil inş senin balata biter de yapmayı kendin denersin
    gerçekten takım taklavat gerektiren bir iş
    ben şahsen 10 defa görsem anca yapabilirim çünkü orta ayak basma yerleri dahi söküldü
    yani işler sadece o kapığı ordan sök balatayı değiştir değil
    veya orta ayak ta ki demiri yamult öyle tak sonra o demiri değiştir değil
    adam hiçbir çekiç darbesi kullanmadan değiştirdi
    verdiğim ücret ise
    balata işçilik yağ değişimi yapıldı
    yağı ben götürdüm 45 tl aldı helal olsun motor ok gibi oldu

ama malesef ybr yi satıyorum ilan hazırladım kafamda başka planlar var
    biraz ara verip 2014 gibi yeni birşeyler alacağım şuan maddi daralma ya gitmem lazım
    fz6_fazer bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gaz teli,debriyaj teli kaç bin km'de değişmek icab eder ?

17.200'de motor...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    behçet o işler öyle kolay değil inş senin balata biter de yapmayı kendin denersin
    ben şahsen 10 defa görsem anca yapabilirim çünkü orta ayak basma yerleri dahi söküldü
    verdiğim ücret ise

biraz ara verip 2014 gibi yeni bir şeyler alacağım şuan maddi daralma ya gitmem lazım
    İnşallah Fatih onlarda olur yaa
    Takım takvalat var, el becerisi de var, biraz teori biraz gözlemle olur niye olmasın. Valla vaktim olsa sırf bu işleri öğrenmek için çıraklık yapacağım

Bende diyecektim 50 TL filansa hiç uğraşma diye, güzel fiyata yaptırmışsın
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

slm kardeşim motorun kaç binde kaç para tuttu debraj balatası .guzel oldumu

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

slm kardeşim motorun kaç binde kaç para tuttu debraj balatası .guzel oldumu
    debraj balatası orjinal mi kardşm serviste mı dştin tamırcıde mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda var elcikler.gayetde memnunum.hem görüntü hem de elime oturuyor.ilerleyen günlerde yükleyeceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:35 ----------

arkadaşlar zincirleri yağlarken etrafa zincir yağı yapıştı siyah siyah.onları ne ile temizliyorsunuz?
    slm elcikleri nereden kaç liraya aldın kardeşim

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    verdiğim ücret ise

biraz ara verip 2014 gibi yeni birşeyler alacağım şuan maddi daralma ya gitmem lazım
    Motosikletiniz hakkinda biraz bilgilendirimisiniz, satacaksaniz yabanciya gidmesin
    YAMAHA

pendikte yamaha bayisi nerededir bilen var mı?

izmirdeki yamaha bayisi nereye taşındı bilen war mı servise göturecem zaman gelince .

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    emircan motor 31000km de takılan balata orj değil fakat 5 tl lik te balata değil
    motor çok güzel oldu son 5000km de olan silkeleme ortadan kalktı hızlanma daha rahat ve seri oldu
    balata yı değiştiren usta 2000 yılından beri gittiğim usta dır sıfır motor dahi alsam servise gitmem 1 yağ değişimine 20tl işçilik yazıyorlar garanti varsa mecbur gidenler var ama ben gitmem o fazladan verdiğim 15 tl ye acırım

BEYLER MOTOR 31000 DE lastikler pirelli mt65 millet gibi öyle 2005 model motor da fabrikadan çıktığı lastikler yoktur tek kişi tarafından kullanılmış işe gidip gelirken
    bakımları zamanında yapılmış
    motorun mekanik kaporta veya yürüyeninde hiçbir arıza yoktur
    hiçbir evrak eksiği yok satışı sıkıntısız
    bu güne kadar sadece iç statör değişmiş olup başka bi parçası değişmemiştir
    hatta dün gece nöbette zincir dişli temizliği yaptım sanki hiçbir zaman satmayacakmışım gibi bakıyorum motoruma s
    ufak bi yan yatması vardır (öküzün biri çarpmıştı)sol sinyal debriaj maneti yetkili serviste değişmiştir karşı tarafın sigortası tarafından karşılanmıştır
    mt den alıcı çıkarsa küçük bi hediyem olacaktır(bunu motoru almaya gelmeyene kadar kimseciklere söylemem)
    bu sabahleyin çektiğim güncel resimlerini atayım talip olan arkadaşların aklında soru işareti kalmasın

fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    izmirdeki yamaha bayisi nereye taşındı bilen war mı servise göturecem zaman gelince .
    İzmirdeki İz-Moto Yamaha bayii bayraklı sahil güvenliğin orada. izmir arenaya giderken 1km falan gerisinde, 3-4 katlı bir bina çatısında tekne war.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Way arkadaş 820 km de depoyu fulledim tam 10 LT-47,3 TL karşılığında yine tam 470 km şehiriçi yol yaptım 1290km de tekrar depoyu fulledim. 100km hızı rahat görüyorum eğimli yolda 120km yi görebiliyor. Buda demek oluyor ki 100 km de 2,12 LT benzin yakıyor. hedefim bir depoda 500km rodajdanda çıktı rahatım

Alıntı bekir.altin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirdeki İz-Moto Yamaha bayii bayraklı sahil güvenliğin orada. izmir arenaya giderken 1km falan gerisinde, 3-4 katlı bir bina çatısında tekne war.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Way arkadaş 820 km de depoyu fulledim tam 10 LT-47,3 TL karşılığında yine tam 470 km şehiriçi yol yaptım 1290km de tekrar depoyu fulledim. 100km hızı rahat görüyorum eğimli yolda 120km yi görebiliyor. Buda demek oluyor ki 100 km de 2,12 LT benzin yakıyor. hedefim bir depoda 500km rodajdanda çıktı rahatım
    saol bekir iyi suruşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

emircan motor 31000km de takılan balata orj değil fakat 5 tl lik te balata değil
    motor çok güzel oldu son 5000km de olan silkeleme ortadan kalktı hızlanma daha rahat ve seri oldu
    balata yı değiştiren usta 2000 yılından beri gittiğim usta dır sıfır motor dahi alsam servise gitmem 1 yağ değişimine 20tl işçilik yazıyorlar garanti varsa mecbur gidenler var ama ben gitmem o fazladan verdiğim 15 tl ye acırım

BEYLER MOTOR 31000 DE lastikler pirelli mt65 millet gibi öyle 2005 model motor da fabrikadan çıktığı lastikler yoktur tek kişi tarafından kullanılmış işe gidip gelirken
    hatta dün gece nöbette zincir dişli temizliği yaptım sanki hiçbir zaman satmayacakmışım gibi bakıyorum motoruma s
    ufak bi yan yatması vardır (öküzün biri çarpmıştı)sol sinyal debriaj maneti yetkili serviste değişmiştir karşı tarafın sigortası tarafından karşılanmıştır
    mt den alıcı çıkarsa küçük bi hediyem olacaktır(bunu motoru almaya gelmeyene kadar kimseciklere söylemem)
    bu sabahleyin çektiğim güncel resimlerini atayım talip olan arkadaşların aklında soru işareti kalmasın

http://t1306.hizliresim.com/1b/c/p0qdk.jpg

http://u1306.hizliresim.com/1b/c/p0qdy.jpg

http://s1306.hizliresim.com/1b/c/p0qf7.jpg
    bu kasalar guzel iyi bakmışsın motora servıse gtmeyi ıstemıyom bende pek ama zaten 1 kere gdicem..satma bence

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı nexcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esd kullanan arkadaşlar karbüratörü değiştirin motorun tadına varın bugün 200 km yol gezdim bunun yarısı sürekli yokuştu inanın bana eski karbiratörde motor yığılırdı eski kasa ybr karbüratörü ile motor yığılmadı bile harikaydı yani size tavsiyem değiştirin rahat edin
    Bi dakka eski kasalardaki mikuni lerden mi koydun sen nexcom(ismini bilmiyorum nickini yazdım kusura bakma )

Peki yeni karbüratörün müşürleri kabloları falan vardı onları ne yaptınız direkt uydu mu ?

Alıntı bekir.altin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dur hemen sevinme rodaj 1000 km demek değil bazen motor 5000 binde bile karakteristiğine ulaşamayabiliyor .1000 km sadece motoru zorlmadan sürme alıştırma evresi motor açıldıkça daha çok ısınacaksın gör bak
    bekir.altin bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi dakka eski kasalardaki mikuni lerden mi koydun sen nexcom(ismini bilmiyorum nickini yazdım kusura bakma )

Peki yeni karbüratörün müşürleri kabloları falan vardı onları ne yaptınız direkt uydu mu ?

Dur hemen sevinme rodaj 1000 km demek değil bazen motor 5000 binde bile karakteristiğine ulaşamayabiliyor .1000 km sadece motoru zorlmadan sürme alıştırma evresi motor açıldıkça daha çok ısınacaksın gör bak
    Hmm bunu bilmiyordum bak iyi oldu öğrendiğim
    PIERzig bunu beğendi.

[QUOTE=nexcom;3059398]Esd kullanan arkadaşlar karbüratörü değiştirin motorun tadına varın bugün 200 km yol gezdim bunun yarısı sürekli yokuştu inanın bana eski karbiratörde motor yığılırdı eski kasa ybr karbüratörü ile motor yığılmadı bile harikaydı yani size tavsiyem değiştirin rahat edin[/QU

dostum senden ricam karbüratörünün iki taraflı resmini çekip paylaşırmısın.bende değiştiricemde.2 tip eski kasa karbüratörü ve 2 tip boğaz var.anlıycan seninkine bakıp alıcam.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

http://t1306.hizliresim.com/1b/c/p0qdk.jpg

http://u1306.hizliresim.com/1b/c/p0qdy.jpg

http://s1306.hizliresim.com/1b/c/p0qf7.jpg
    Hay masallah. Abi Allah nazardan saklasın. Umarım değerini bilene gider...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    UMARIM kıymet bilene gider
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-satilik-ybr-127939640/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler