Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi bmv iyidir hoştur tabiki bakım yedek parça masrafı olduğunda karşılayabiliyorsan bmv den daha iyi bi motor bulmak zordur kendi sınıfında sağlam sorunsuz düşük yakıt tüketimi daha ne olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bmv iyidir hoştur tabiki bakım yedek parça masrafı olduğunda karşılayabiliyorsan bmv den daha iyi bi motor bulmak zordur kendi sınıfında sağlam sorunsuz düşük yakıt tüketimi daha ne olsun
    Söylediklerin çok hoş bunları bende bildiğim için BMW ye yöneldim.Ama ikinci el bakıcaz yani bir rus ruleti oynayacaz.Kurşun bana isabet ederse ne yaparız.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi ne olacakki yani bak bende 2 el aldım kaç zamandır geziyorum gene motor alsam gene 2 el alırım sadece kazasız olsun yeter motorda sıkıntı varsa cemil abi anlar zaten

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:41 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-doktordan-orjinal-yalniz-2500-km-sonra-yagini-degismeyi-unutma-123344382/detay

bu motora mı bakacaksınız abi

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler ybr ile bir defa da hiç durmadan 507 km yol gittim siz üzerinde durabilirseniz sizi fizan bile götürür
    lastik konusuna gelince yağmurda adam akıllı gitmek en mantıklısı lastik kayıyormu diye denerken yere yapışmanın alemi yok

REZİZ eğer adam gibi usta yaparsa hiç sıkıntı olmaz büyük ihtimal motor çok sesli çalışıyordur haşur huşur yani bilyalar dağılmıştır motor kaç model 2008 2009 modellerde bu sıkıntı çok olmuş
    2010 model abi esd takırdıyor motor 23000 kmde baya zorladılar motoru

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Benden önceki sahibi zincir yağlamak için haftada iki kez wd40 kullanmış.Sadece sıkmış o kadar. Zincir sesi geliyordu kulağıma. Ön dişli korumasını söktüm aman Allahım pislik dolmuş böyle mi olur. Zincir içerisine yer yapmış orda dönüyor kendi halinde. Gaz yağı ve fırçayla 10 dkda ancak temizleyebildim. Sonra zinciri güzelce temizledim ve yağladım. Şimdi sesten eser yok. Bence zincir temizliği yaparken ön dişlinin orayı muhakkak kontrol edin arkadaşlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

abi ne olacakki yani bak bende 2 el aldım kaç zamandır geziyorum gene motor alsam gene 2 el alırım sadece kazasız olsun yeter motorda sıkıntı varsa cemil abi anlar zaten

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-doktordan-orjinal-yalniz-2500-km-sonra-yagini-degismeyi-unutma-123344382/detay

Fatih abi burada ybr için bordo renk depo kılıfı varmış. Belki işini görür bu.

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150

Aynen o motor ama Cemil istanbuldan bir tane 2003 gelecek abi biraz bekle dedi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hayırlı kandiller herkese.
    Mübarek günde ayar oldum yine
    Karbüratör tahliye vidası açılmıyor, o kadar uğraştım yok
    Servisteki eleman açmak için uğraşmıştı, demek geri zekalı sıkmış vidayı açamayınca da bıraktı. Adam vidanın hangi yöne açıldığını bilmez mi?
    Geçende ben açıp kapatmıştım sıkı değildi.

Başına gelen ya da bir fikri olan var mı? wd40 bulursam sıkıp tekrar deneyeceğim ama bakalım inşallah açılır.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Aklıma wd 40 gelmişti onu da söylemişsin. Allah kolaylık versin..

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sağolasın
    Valla şu servise verdiğimiz paralar haram, eğer garanti işi olmasa bedava yapsalar götürmem, buda son gidişim olur herhalde.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Cümleten hayırlı kandiller...

Benimde hava filtresi kutusunun önündeki grenajı tutan vida sıkışmış,wd 40 lazım sanırım. Ugrastım ugrastım acamadım.

Hava filtrem ne halde Allah bilir

Rüzgarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    slm herkese. 2012 Ybr 125 esd motosikletimi 0km almış ilk depomu fullemiş (depo içine bakınca görülen delikli demir üstüne çıkan benzin) ve başlamıştım kullanmaya. ana depo bittiğinde 463 km de idim ve yedeğe geçmiştim. Dün itibarı ile 570. km de ani bir gaz yememe ve motor stop. depoyu tekrar aynı yerine fulledim ve sonuçlar :59,49 tl lik benzin aldı. benzin litresi 4,52 tl den tam 13,16 lt. buda 1km de 10,4...... kuruş demektir. yada başka ifade ile 1 litre ile 43,31 km gidiyor bu alet. kabaca uzun yol kısa yol yarı yarıya ve devir 5-6 bin arası kullanıldı hepsi rodajdan
    yedek depo da tam 3 müş ve hepsini kullanabiliyoruz içinde kalmıyor muş benzin .

bakalım rodaj sonrası daha da düşecek mi sizin deneyimleriniz varsa merak etmekteyim hadi iyi forumlar
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Benzinin litresinden falan anlamam ama kilometrede 10 kuruş bence güzel. Rodajdan sonra daha da düşecektir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben benzin ölçümü hiç yapmadım ama tahminim 3 litre civarı yakıyorum. Hep şehir içi,devirli kullanım. Ara ara 115-120'lere cıkıyorum oralarda içiyor benzini.

Rüzgarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Behçet senin kilometre kaç yakın mıyız km olarak? ilk yetkili servise girişin mi? bende yaklaşıyorum 1000 km ye servis olarak nereye gitsem hangisi daha ilgili ilk sefer de soracak ayarlatacak şeyler var bilemedim hakikaten??!! kalkışta titreme var daha pürüzsüz olamazmı kavrama? sonra manetlerde boşluk var ayar vidası ile yapıyorum kavrama ve ön fren yeri değişiyor manet düzelse de. yağmurlu günlerde arka teker aralardan ayaklarımın motora bakan yerlerini ıslatıyor çamurluyor hemde bayağı arayı kapatma aparatı yokmu? sonra sanki kayar gibi gidemiyorum ne biliyim gidiş tadında bir şeyler var beğenmediğim. Kıyafet kask eldiven yazlık kışlık bol parça kıyafet fiyatta makul adam gibi işini yapan bulsak ta gitsek .Bu arada herkese iyi kandiller...

zincirlerinizi 300 km de bir yağlamayı unutmayın yeni alanlar. ömrünü artırdığı gibi sürüş rahatlığını da etkiliyor.

ayrıca ilk servise götüreceklere söylüyorum. servis size 15-50 gibi kalın bir yağ bile koymak istese sakın kabul etmeyin. 10w40 gayet uygun. daha kalını motoru zorluyor. sıkıntı yaptı bana çok.

dün aküyü kontrol amaçlı yan kapağı açarken yan kapak vidasını kırdım. o kadar dandik bir malzeme yapmışlar ki inanamadım. yedeğini izmirde bulamadım istanbula gidince alıcam haftasonu. gaziosmanpaşada bizim motor diye biyer var orada varmış yan kapak kilidi anahtarlı şekilde. ayrıca akünün üzerinde takım taklavat varmış hiç bilmiyordum. onları oradan çıkartıp çantaya koydum. oraya da alarmı yerleştirdim.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Bu Ybr'nin 2013'ü yok mu?

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Rüzgarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkese. 2012 Ybr 125 esd motosikletimi 0km almış ilk depomu fullemiş (depo içine bakınca görülen delikli demir üstüne çıkan benzin) ve başlamıştım kullanmaya. ana depo bittiğinde 463 km de idim ve yedeğe geçmiştim. Dün itibarı ile 570. km de ani bir gaz yememe ve motor stop. depoyu tekrar aynı yerine fulledim ve sonuçlar :59,49 tl lik benzin aldı. benzin litresi 4,52 tl den tam 13,16 lt. buda 1km de 10,4...... kuruş demektir. yada başka ifade ile 1 litre ile 43,31 km gidiyor bu alet. kabaca uzun yol kısa yol yarı yarıya ve devir 5-6 bin arası kullanıldı hepsi rodajdan
    yedek depo da tam 3 müş ve hepsini kullanabiliyoruz içinde kalmıyor muş benzin .

bakalım rodaj sonrası daha da düşecek mi sizin deneyimleriniz varsa merak etmekteyim hadi iyi forumlar
    Gayet güzel
    Rodaj bittiğinde gazlayacağın için biraz artar ama fazla değil.
    Bende uzun bir hesap yaptım, tam 1024 km 110 TL benzinle, en son aldığım fiyat 4.67 TL idi, buda km de 10.7 kuruş yapıyor, 2.29 litre/ 100 km.
    Kullanım çoğu şehir içi, devir aralığı ise 6-8 bin arası.

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

Alıntı Rüzgarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Behçet senin kilometre kaç yakın mıyız km olarak? ilk yetkili servise girişin mi?
    Benim 6300 kilometrede.
    ilk yağını ben 500 km de değiştirdim, sonra 1000 küsür, 3000 civarı ve sonda 6000 de, hep yamalube kondu, bundan sonra servise gitmeyi düşünmüyorum, kendim kaliteli bir yağ koyup deneyeceğim bakalım ne farkedecek?

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:23 ----------

Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Ybr'nin 2013'ü yok mu?
    2013 modelini kastediyorsan onu bilmiyorum da, eğer herhangi bir değişiklik var mı diye soruyorsan bir değişiklik yok.

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:26 ----------

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincirlerinizi 300 km de bir yağlamayı unutmayın yeni alanlar. ömrünü artırdığı gibi sürüş rahatlığını da etkiliyor.
    dün aküyü kontrol amaçlı yan kapağı açarken yan kapak vidasını kırdım.
    Valla ben titizim biraz kmsine hiç bakmıyorum, hafif kurumaya döndüyse yağlıyorum, bir kaç defa yağladıktan sonrada komple gazyağı ile temizleyip yeniden yağlıyorum.
    Birde yıkadıktan sonrada mutlaka yağlayın yağsız yer kalırsa paslanabiliyor.

Yan kapak zor takıp çıkarılıyordu benimde şu ok gibi geçen yere gres sürdüm şimdi çok rahat takıp çıkartılıyor.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

39nn600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşlar herkesin kandili mubarek olsun hayırlı kandiller

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Alıntı nexcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2012 ybr esd var antalyadan afyona geldim tam 310 km antalyada kontağı açtım ve hiç durmadan afyona girdim dediğiniz gibi candır bu ybr bir kere ne tık dedi ne şişti nede sesi değişti motorun helal olsun gerçekten ybr me MAŞALLAH
    ybr kolay kolay yolda sorun çıkarmaz ben her sene iskenderundan kırklareline gidiyorum ybr ile banamısın demiyo

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Arkadaş ne ybr ymiş ya . O kadar övdüğümüz motor bırakmıyor beni. 1-2 saat gezeyim diye çıkıyorum bir bakıyorum 80-100 km olmus hemen sayac mı hızlı yoksa ben mı cok gezıyorum anlamıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler