Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hayırlısı olsun reizzz
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr mi 3500 e sattım yarın devri verip parayı alacam inşallah ilk defa biri bakti gelip oda çok begendi
    Hayırlı olsun

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğur tşk ederim iyi haberlerini bekliyorum
    engin bence bi minder diktir koltukçu da sele genişliğinde 3cm kalın süngerden
    Abi bugun yamaha servisine sordum malesef yokmus ellerinde :(
    F54 bunu beğendi.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Arkadaşlar ben 27 yaşındayım ve bu konuyu açtığımdan beri paket için scooter kullanıyorum. Geçen gün komşu lokantanın paketçisi sıfır ybr almış getirdi baktık motor acayip hoşuma gitti. Ybr ile yapılan uzun yol konularını okuyunca da insan imreniyor haliyle. Tavsiye eder misiniz sıfır ybr ya da onun yerine başka bir şey?

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 27 yaşındayım ve bu konuyu açtığımdan beri paket için scooter kullanıyorum. Geçen gün komşu lokantanın paketçisi sıfır ybr almış getirdi baktık motor acayip hoşuma gitti. Ybr ile yapılan uzun yol konularını okuyunca da insan imreniyor haliyle. Tavsiye eder misiniz sıfır ybr ya da onun yerine başka bir şey?
    Hocam ben aldım iki hafta önce valla üzerinden inmek istemiyorum çok zevkli ve ekonomik. inşallah sorunsuz binerim. Ben ikinci el aldım çok temiz motorlar var ben ikinci el tavsiye ederim size.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Şimdiye dek japon,çin,tayvan malı scooterlar kullandım. Scooterlar şehir içinde çok rahattır,pratiktir.. Uzun yolda daha az rüzgar yer. Hız bakımından vitesli daha avantajlıdır. Ben aslında scooter almayı planlarken ybr aldım. Almamdaki neden ise sağlamlığı,bunca kullanıcının memnuniyeti,kolay parça tedariği. Ama beklentiniz performans doğrultusunda ise ybrnin fizyden oyle ahım sahım bi farkı olacagını dusunmuyorum.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sence tavsiye etmez miyiz?

Uploaded with ImageShack.us

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş bugün yeni bi problemle karşınızdayım geçenki arka teker rulman olayını hallettikten sonra şimdide elektirk sistemimizde bi sıkıtımız var

60 km ile 5k devir de seyir etmekteyim sonra yol çok uzun oldugundan 100 km/h kadar hızlandım bi anda devir 9k da iken bianda sıfıra düştü ve farlar sönük yanmaya başladı, göstergedeki ışıklar sönük yanmaya başladı, korna ötmüyor, sinyallerde sönük bi şekilde yanık kalıyor.

hemen yavaşlayıp sağa çektim stop etmedim farları kapattım bi anda devir saati kendine geldi, ama hala gösterglerimdeki ışıklar cansız yanıyor sinyalde cansız yanıyor fakat normal kapanıp açılmalı yanıyor, farları açınca yine aynı muahbbet oluyor sinyaller yanık kalıyor devir saati sıfıra düşüyor.

Stop ettimkontagım kapattım 5 dakka bekledim (sigara içtim) sonra kontağı cevirdim ve marş basmamaya başladı ıkınıyo gibiydi cansız cansız idi ayak marşıyla ikinci seferde marşı aldı ama ışıkların hepsi cansız

aküyü yeni şarj ettirdim canavar gibiydi bi anda gitti marş motorum sağlam onda sıkıntı yok aküde sağlam elektrikde bi sıkıntı var ama ne onu anlayamadım

acaba sorun nerdendir .
    Senin sorunun büyük ihtimal akünün orada sigortanın bulunduğu yeri açarkenki soketler.Bendede sık sık olur.Soketleri gözden geçirsen iyi olur.
    aksoyy bunu beğendi.
    HONDA

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Anladım tavsiye edersiniz

Alırsam sıfır alacağım ikinci elin arızasıyla eksiğiyle uğraşamam. Fizy performans konusunda çok iyi ama ben daha çok sağlamlık ve ekonomi kısmıyla ilgileniyorum. Honda 4000 bakımı için 96 lira ve sadece lastik değiştirmeye 52 lira isteyince artık Honda'nın kapısından bile geçmemeye karar verdim. İnşallah bu mesajımı bir Honda yetkilisi okur

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/107933-dusler-aleminde-yolculuk.html#post2817048

uzun yolculuk dedin mi orda duracan
    Sepetçioğlu bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/107933-dusler-aleminde-yolculuk.html#post2817048

uzun yolculuk dedin mi orda duracan
    Motosikletle gezi yapıp da pişman olanı görmedim henüz. Fakat benim uzun yol işi aslında biraz zor gibi. İnsan 27'sinde motorcu olunca etrafına baktığında hiç motorcu arkadaş göremiyor haliyle. Yalnız da hiç keyifli olmaz ki

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Anladım tavsiye edersiniz

Alırsam sıfır alacağım ikinci elin arızasıyla eksiğiyle uğraşamam. Fizy performans konusunda çok iyi ama ben daha çok sağlamlık ve ekonomi kısmıyla ilgileniyorum. Honda 4000 bakımı için 96 lira ve sadece lastik değiştirmeye 52 lira isteyince artık Honda'nın kapısından bile geçmemeye karar verdim. İnşallah bu mesajımı bir Honda yetkilisi okur
    O zaman doğru yerdesin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben yanlız gittim freee takıldım arkadaş iyi güzel de bazen ayak bağı olur benden demesi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    [QUOTE=uniqe;3013413]Senin sorunun büyük ihtimal akünün orada sigortanın bulunduğu yeri açarkenki soketler.Bendede sık sık olur.Soketleri gözden geçirsen iyi olur.[/QUOT

geçenlerde bu soruyu sormuştum sigorta neresinde diye öğrenmek için arkadaşın biri burdan biri " ya ne gerek var orayla hiçbir zaman işin olmaz demişti " bak şimdi işim düştü ayıptır sorması neresinde bu sigorta soketlere ne yapmam gerek nasıl bi tedavi uygulamam gerek neyle karşılaşacam bilmiyorum.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Motosikletle gezi yapıp da pişman olanı görmedim henüz. Fakat benim uzun yol işi aslında biraz zor gibi. İnsan 27'sinde motorcu olunca etrafına baktığında hiç motorcu arkadaş göremiyor haliyle. Yalnız da hiç keyifli olmaz ki
    Bende 30 umda motorcu oldum, ne fark eder ki?
    Biraz işin içine girince çok arkadaş bulursun merak etme.
    Bir kaç aydır Samsun'dayım, son on gündür buradaki smk üyeleriyle takılmaya başladım, şimdiden samimi olduğu 15 ten fazla üye var, her hafta sonu bir yere gidiliyor, bu pazar Amasya'ya gidildi 15 motor. Başka gruplarda başka yerlere gittiler.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    aksoy, ybr nin sigortası marş bobininin arkasındadır, dışındaki lastik muhafazayı açınca görürsün. marş bobini de akü kutusunun sağında..

ayrıca 330 sayfalık ybr service manual indirmek için tıkla
    aksoyy bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    [QUOTE=aksoyy;3013667]
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sorunun büyük ihtimal akünün orada sigortanın bulunduğu yeri açarkenki soketler.Bendede sık sık olur.Soketleri gözden geçirsen iyi olur.[/QUOT

geçenlerde bu soruyu sormuştum sigorta neresinde diye öğrenmek için arkadaşın biri burdan biri " ya ne gerek var orayla hiçbir zaman işin olmaz demişti " bak şimdi işim düştü ayıptır sorması neresinde bu sigorta soketlere ne yapmam gerek nasıl bi tedavi uygulamam gerek neyle karşılaşacam bilmiyorum.
    Abdullah telden girmiyorsun değil mi?
    Sana önerim ilk önce bir ybr kullanma kılavuzu indir netten, orda işine yarayan merak ettiğin çok bilgi var.
    Soketler temassızlık nedeniyle de senin dediğin şeylere neden olabilir, soketleri söküp wd40 vb bir şey sıkman soketlerle ilgili sorun çıkmasını önler.

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 00:29 ----------

ben yanlız gittim freee takıldım arkadaş iyi güzel de bazen ayak bağı olur benden demesi
    Kafa dengi uyumlu biri olacak Fatih yoksa olmaz tabi, ne bilim ben yalnız gezemem, muhabbet edecek adam isterim yanımda
    aksoyy bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Soketin yerini göstermişler akünün hemen yanındadır kırmızı kalın kablo gider kırmızı 2 tırnaklı bastırınca çıkar soketler yerine oturmuşmu,araları fazla açılmışmı kontrol et.3 tane kablo vardır zaten.Araları fazla açılmış ise ince bir tornavida ile birbirine yakınlaştır.Çokta kapatma.Benim pazar günü yapmıştı bu arızayı 1 tırnağı kırık virajlarda falan gidiyordu.Orada temazsızlık var ise motorda elektrik olmaz çalışırken ise n ışıgı cansız yanar devir saati çalışmaz.
    aksoyy bunu beğendi.
    HONDA

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Heyecanlandım bak şimdi Bilgi için herkese teşekkür ederim. inş problem soketlerdedir. Yoksa statörü sökmeye kadar gidecektim. bugün erken yatıyım sabah erken kalkıyım da işe gitmeden açıp bi kurcalıyım soketlerini,sigortasını

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

servise manueli içinde hayat2teker kardeşim sanada çok teşekkür ederim ben bu service manuelini bi ara aramıştım bulamamıştım bulduklarımda linkleri ölüydü gece gece sevap işledin Bonus kazanmış gibi oldun ;)

Tekeriniz düz bassın her daim.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

hafta sonu izmirden antalyaya gidicem. aydın - denizli üzerinden gidicem. bakalım bizim ybr uzun yolda nasıl

geçen pazar da gezdim biraz izmirin köylerinde. resim de ekleyeyim birkaç tane

Sepetçioğlu ve F54 bunu beğendiler.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkür ederim birde adam geldi bindi vs. şu an göstergede boş ışığı ve uzun devre ışığı yanmıyor geçen uzun devre söndü sonra tekrar geldi neden böyle oluyor acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler