Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    mt65 model lastik havası için ön 32 arka 34 psi mı basacaz geçen servise gittim yetkili böyle söyledi ben ön 28 arka 32 psi basıyordum ki burda çoğu kişi böyle ayarlıyor diye biliyorum mt65 için biraz daha mı fazla basacaz. Arkadaş lastikleri yersin böyle basmaya devam edersen dedi.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rüzgarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Selam hepinize değerli motosiklet.net üyeleri. İsmim Alper. Sizin ve sizler gibi Yamaha ybr125 kullanıcılarının benim için çok değerli olan yorumlarını uzun süredir okuyarak ölçüp tartıp biçip nihayet siyah bir ybr alımını gerçekleştirdim. Yaşım 34 ve bu yaşa kadar hiç aklımın ucundan bile geçmeyen motosiklet her nedense birden bir tutku gibi içime doğdu ve artık her an onu ve onla yapacağım güzel gezi tarzında seyahatlerimi düşünmekten kendimi alamıyor hale geldim. Amacım ne hız ne de bir yere ulaşmak. Sadece zevk hobi yani. Böyle olunca bu zevk için kaliteli, sürüşü zevk veren, verirken de insanı üzmeyen bir motor ararken sizlerin yorumları ile ybr125 i duydum ve öğrendim. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Etrafımda hiç - ybr yi bırakın- motosiklet bile kullanan yokken şu 2013. sayfasında yazdığım çok kapsamlı bilgi paylaşımınız ile bayağı bir teorik bilgim oldu. Tabii henüz herşey yeni başlıyor. Şu an motorun faturası elimde olucak yarın ve plaka ruhsat sigorta muayene ocak vergisi gibi işlemlerim herhalde olacak ve kendim yapmak istiyorum. Sizlerden bir isteğim beni hangi işlemler ve masraflar bekliyor bilgilendirmeniz. Elime faturalar geldi yarın diyelim var şimdi ilk nereye trafik mi sigortamı şoförler cemiyetimi işlem sırası şeklinde. Tabi ilk motor alana ister teknik ister sürüş yada tavsiye anlamında önemli yorumlarınıza ihtiyacım olacak.Nasıl sürmeli neler yapmalı- 0 km bir ybrye ilk işlemler olsun adı.Çok teşekkür ederim şimdiden herkese iyi forumlar motoru alınca resimlerinide yükleyeceğim inşallah.Bu forumda bende size dahil olarak daha çok insan ybr alımına karar verecektir.İyi günler Rüzgarlı...

bu 100-110 hızları görme konusunu denemek için hafta sonu otobanda bastım. yorumları okuyunca motosikletimi denemek istedim açıkçası hiç basmamıştım bu kadar rodaj döneminde olduğu için. bir 4-5 saniye kadar 125 km/sa hıza çıktım. bu hızda iken 8000-9000 devirde falandı. ancak 120'ye dayanıp kalmıştı üzerine biraz yatınca 125'e geldi hız. daha da hızlanıyordu ancak korktum ve kestim gazı. çok uzun süreler bu hızlara çıkamayacağı anlaşılıyor ancak anlık ta olsa 125'i görebilmem sevindirdi beni.

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı Rüzgarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam hepinize değerli motosiklet.net üyeleri. İsmim Alper. Sizin ve sizler gibi Yamaha ybr125 kullanıcılarının benim için çok değerli olan yorumlarını uzun süredir okuyarak ölçüp tartıp biçip nihayet siyah bir ybr alımını gerçekleştirdim. Yaşım 34 ve bu yaşa kadar hiç aklımın ucundan bile geçmeyen motosiklet her nedense birden bir tutku gibi içime doğdu ve artık her an onu ve onla yapacağım güzel gezi tarzında seyahatlerimi düşünmekten kendimi alamıyor hale geldim. Amacım ne hız ne de bir yere ulaşmak. Sadece zevk hobi yani. Böyle olunca bu zevk için kaliteli, sürüşü zevk veren, verirken de insanı üzmeyen bir motor ararken sizlerin yorumları ile ybr125 i duydum ve öğrendim. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Etrafımda hiç - ybr yi bırakın- motosiklet bile kullanan yokken şu 2013. sayfasında yazdığım çok kapsamlı bilgi paylaşımınız ile bayağı bir teorik bilgim oldu. Tabii henüz herşey yeni başlıyor. Şu an motorun faturası elimde olucak yarın ve plaka ruhsat sigorta muayene ocak vergisi gibi işlemlerim herhalde olacak ve kendim yapmak istiyorum. Sizlerden bir isteğim beni hangi işlemler ve masraflar bekliyor bilgilendirmeniz. Elime faturalar geldi yarın diyelim var şimdi ilk nereye trafik mi sigortamı şoförler cemiyetimi işlem sırası şeklinde. Tabi ilk motor alana ister teknik ister sürüş yada tavsiye anlamında önemli yorumlarınıza ihtiyacım olacak.Nasıl sürmeli neler yapmalı- 0 km bir ybrye ilk işlemler olsun adı.Çok teşekkür ederim şimdiden herkese iyi forumlar motoru alınca resimlerinide yükleyeceğim inşallah.Bu forumda bende size dahil olarak daha çok insan ybr alımına karar verecektir.İyi günler Rüzgarlı...
    öncelikle hayırlı olsun.bende yeni almış biri olarak elimden geldiğince yol göstermeye çalışayım.
    öncelikle faturanız uygunluk belgesi yetki belgesi v.s ile birlikte bir tane trafik takipçisine gidin.genelde sigorta işlerinide orda yaptırırsınız.önce motorun sigortasını yaptırıyorsunuz.ben 115 liraya axa sigortaya yaptırdım(225 tlye kadar çıkıyor fiyat)takipçiye 20 -30 tl karşılığında dosya hazırlatın onlar bilirler sizi fotokopisini alacağınız evrakları söyler ve 2 tane ek1 yazısını yazarak dosyayı hazırlar ve evrakları içine koyar.sonra bağlı bulunduğunuz trafik şubesine gidin sıra numarası alın ve sıranız geldiğinde dosyayı verin.burada yaklaşık 155 tl masrafınız olacak.tescil işlemleri yapıldıktan sonra size plaka tahsis fişi verecekler.o fiş ile şöförler odasına gidip 11 tl basım ücretini verdikten sonra plakanızı belirtilen saatte gidip alacaksınız.plakyı eskiden tekrar trafiğe gidip onaylatıyorduk.artık bu işleme gerek kalmıyor.plaka basımdan sonra işleminiz bitiyor.son olarak ilk 6 aylık verginizi 50 tl tutarında yatırıyorsunuz.sonra işlem bitmiş oluyor..
    maxi97 bunu beğendi.
    engin

Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Çok teşekkür ederim sizede hayırlı olsun tekeriniz düzbassın.Eğer bu kadarlık bir işlem ise 1 günde çıkacağa benziyor. Peki ocak pulu yani mtv si şartı var mı?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hoşgeldin Alper
    Öncelikle hayırlı olsun Alper, Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin Sende benim gibi geç başlamışsın, geç oldu temiz oldu
    Sigortayı ve mtv yi yaptırman lazım, takipçi sana her şeyi anlatır zaten halledersin, şu resmi işleri hallet, asıl iş sonra başlıyor
    maxi97 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Honda CBR250R 2013
    iyi günler tekrardan arkaşlar daha önceki sorum lastik seçimi hakkındaydı pirelli dura tractıon alma kararı verdim geçenlerde çukura çok sert girdim arka jant yamulmuş yanak kısmı çok az hava kaçırıyor 2 hafta da bir hava basıyorum lastikleri değiştiricem birde balans yapmış jant giderken tek başınayken zıplatma gibi bir tireme yapıyor bunun balans la bir ilgisi var mı yada balasn sorunu ne gibi sürüşü etkiler teşekkürler

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    forumda aradım lakin tam bişey öğrenemedim.

esd ile normal ybr arasında fark nedir?

ve şu an satılan 0 lar esd mi oluyor?
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Şu anda satılanlar esd olanlar, en eskiler yuvarlar farlı idi, sonra uzay kafa denilen kare farlı olanlar çıktı, son çıkan sivri farlılar da esd işte, aralarında ufak tefek değişiklikler var, şu egsoz emisyon muhabbetleri nedeniyle.
    DEISIS bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ozkanuman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler tekrardan arkaşlar daha önceki sorum lastik seçimi hakkındaydı pirelli dura tractıon alma kararı verdim geçenlerde çukura çok sert girdim arka jant yamulmuş yanak kısmı çok az hava kaçırıyor 2 hafta da bir hava basıyorum lastikleri değiştiricem birde balans yapmış jant giderken tek başınayken zıplatma gibi bir tireme yapıyor bunun balans la bir ilgisi var mı yada balasn sorunu ne gibi sürüşü etkiler teşekkürler
    hocam çok kazık bi soru sormuşsun fakat senin sıkıntı 1000 de 1 olacağı için bu soruya cvp bulamaya bilirisn
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt65 model lastik havası için ön 32 arka 34 psi mı basacaz geçen servise gittim yetkili böyle söyledi ben ön 28 arka 32 psi basıyordum ki burda çoğu kişi böyle ayarlıyor diye biliyorum mt65 için biraz daha mı fazla basacaz. Arkadaş lastikleri yersin böyle basmaya devam edersen dedi.
    arkadaş yokmu bilen eden anlayan mt65 lastik kimse kullanmıyor mu ?

bugün hava soğuk ve yerler hafif ıslaktı. kayma sıkıntısı yaşadım baya. vites düşürünce bile arka teker kaydı. sanırım soğuk iklimlerde orjinal lastiklerden daha çok şikayet ediliyor. izmirde ilk defa bu kadar soğuk oldu aldığımdan beri. 20 martta almıştım. havalar ısınıyor şimdi. tekrar soğumaya başlayınca ben de değiştireceğim lastikleri sanırım.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    YBR yi keees
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2004-japon-harikasi-121054001/detay
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş yokmu bilen eden anlayan mt65 lastik kimse kullanmıyor mu ?
    Valla kardeşim lastiğine göre basıncın değişmesi hiç mantıklı değil
    Bende michelin var ön 25 arka 35 basıyorum.
    Zincir koruması üzerinde ön 25 arka 32 (90 kg üstü 25-41 yazıyor.)

Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Herkese merhabalar.Hoşbulduk Behçet.Çok teşekkür ederim , cümlemize.Gerçekten geç başlamış olduğumu farkettim kullananların yaşına bakınca.Araba ile ilgilenmekten motosikleti kaçırmışız...Geç oldu fakat daha detaylı ve farkında olarak başlamış olduğumu düşünüyorum.Bu gün dediğiniz gibi gelen evraklarımla bir sigorta şirketine gittim (arabamın işlemlerini yaptırdığım) sağolsunlar evrakları aldılar yarın sadece imza atmak için çağırırız dediler herşeyi hallederiz dediler hiç uğraşmadım yani.Ortada motor yok evrak işi var.Asıl beni 160 km uzakta olan motoru alıp getirmek bekliyor ilk etapta.Sizlerin her türlü ilk aşama tavsiyeleriniz çok hayati şu durumda.Herkese iyi forumlar diliyorum yorumları ve tavsiyeleri bekliyorum.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hocam motoru almaya kullanmayı bilen biriyle git, ilk başta trafiğe çıkmak sakıncalı olur. Eğer imkanın varsa alırken koruma demirini taktır ve lastikleri de değiştirirsen süper olur, belki sadece fark vererek alabilirsin güzel olur.
    Peki kask, mont, eldiven ve dizlik aldın mı hocam?

Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Günaydınlar herkese. Tavsiyelerin için teşekkür ederim Behçet ilk etapta otobüsle gideceğim ve aldığım bayide güvenlik ekipmanları var ve orada inceleyip üzerimde deneyip alacağım motosiklete de koruma demirlerini taktıracağım. Üzerindeki lastikler o kadar mı kötü hiç mi binileceği yok bana evraklarla beraber gelen kargoda kullanma kılavuzu göndermiş bayi ve okumaya başladım. Kılavuzda aynen 'The tires and rims that came with your motorcycle were designed to match the performance capabilities and to provide the best combination of handling, braking,and comfort'. 'Motosikletinizle birlikte gelen lastikler ve jantlar performans yeteneklerine uyması ve en iyi tutuş fren ve konforu sağlaması için tasarlanmıştır' yazıyor hemen teker masrafı yapmalımıyız gerçekten?

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim lastiğine göre basıncın değişmesi hiç mantıklı değil
    Bende michelin var ön 25 arka 35 basıyorum.
    Zincir koruması üzerinde ön 25 arka 32 (90 kg üstü 25-41 yazıyor.)
    hımm 25 de çok az değilmi ben 28-32 bastıgımda baya konforluyfu şimdi asvalt üstünde bütün taşları hissediyorum tekrar 28-32 ye ayarlıyım en iyisi

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Rüzgarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydınlar herkese. Tavsiyelerin için teşekkür ederim Behçet ilk etapta otobüsle gideceğim ve aldığım bayide güvenlik ekipmanları var ve orada inceleyip üzerimde deneyip alacağım motosiklete de koruma demirlerini taktıracağım. Üzerindeki lastikler o kadar mı kötü hiç mi binileceği yok bana evraklarla beraber gelen kargoda kullanma kılavuzu göndermiş bayi ve okumaya başladım. Kılavuzda aynen 'The tires and rims that came with your motorcycle were designed to match the performance capabilities and to provide the best combination of handling, braking,and comfort'. 'Motosikletinizle birlikte gelen lastikler ve jantlar performans yeteneklerine uyması ve en iyi tutuş fren ve konforu sağlaması için tasarlanmıştır' yazıyor hemen teker masrafı yapmalımıyız gerçekten?
    Hocam asıl durum şöyle, lastik bu işin en önemli parçası özellikle yeni başlayanlar için dahada önemli hele ıslak zeminde çok çok tehlikeli!
    Üzerindeki lastikler nylon, yani yol tutuş açısında çok alt sıralarda olan bir lastik. ilk zamanlar temkinli olduğum halde viraj içinde bir kaç defa kaydırdım arkayı dedim olmayacak böyle bu michelin ile değiştirdim. Yağmurda dahi çok iyi yol tutuşu var.
    Eğer asvalt ağırlıklı kullanıyorsan michelin pilot sporty 200 civarı
    Arada araziye de giriyorsan biraz daha uygun olsun diyorsan pirelli dura traction öneriliyor.

Kask çeneden açılır kesinlikle alma bende var 90 100 civarı kafa ütülüyor, he bendeki de dandik bir kask değil ha 300 küsür lira bir şeydi. Ayrıca güneş vizörü olursa daha iyi olur.
    Dizlik venom güzeldir 40 45 lira civarı.
    Mont işi senin bütçene kalmış bir şey.

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam asıl durum şöyle, lastik bu işin en önemli parçası özellikle yeni başlayanlar için dahada önemli hele ıslak zeminde çok çok tehlikeli!
    Üzerindeki lastikler nylon, yani yol tutuş açısında çok alt sıralarda olan bir lastik. ilk zamanlar temkinli olduğum halde viraj içinde bir kaç defa kaydırdım arkayı dedim olmayacak böyle bu michelin ile değiştirdim. Yağmurda dahi çok iyi yol tutuşu var.
    Eğer asvalt ağırlıklı kullanıyorsan michelin pilot sporty 200 civarı
    Arada araziye de giriyorsan biraz daha uygun olsun diyorsan pirelli dura traction öneriliyor.

Kask çeneden açılır kesinlikle alma bende var 90 100 civarı kafa ütülüyor, he bendeki de dandik bir kask değil ha 300 küsür lira bir şeydi. Ayrıca güneş vizörü olursa daha iyi olur.
    Dizlik venom güzeldir 40 45 lira civarı.
    Mont işi senin bütçene kalmış bir şey.
    kask çeneden açılır alma derken? ben yeni kask alıcam da ls2 düşünüyorum. elimdeki RSI diye birşey pek hoşuma gitmedi. hem güneş vizörlü hem çene açılır.

lastik ise micheline baktım 230 TL tutuyor ön arka toplamda. düne kadar sorun yaşamamıştım ancak hava soğuyunca dün orjinal lastiğin nasıl kaydığına şahit oldum. değiştirmeyi düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler