Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı varadin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    twin kardeşim merhaba;
    bu jant şeridini elin ile yapacaksın.ilk önce komple yanakları bir güzel memizle.temiz olduğuna emin olduktan sonra senin hünerine kalmış herşey.tekeri sabitle.bir kısmına yapıştır.döndür tekrardan kaldığın yerden devam et.tekrar döndür ve yapıştır.böyle böyle bitir.
    kolay gelsin...
    Sağolun teşekkür ederim ama elle olucak gibi değil. Keiti jant şeritlerinden alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

Bildiğiniz üzere benim manifold'ta, egzoz çıkışının olduğu yerde kaçak vardı. Dün motosikleti temizlemek için bir giriştim, saat 12'ydi başladığımda, 5'te bitti. Girip çıkmadığım yer kalmadı. Pırıl pırıl oldu motosiklet. Temizleme işi bitince manifold contamı değiştirdim babam'la beraber. Sonra ısıttım motoru canavar oldu canavar. Gaz tepkisi çok güzel. 1-2-3 derken hemen 100 km hıza ulaşıyor eskisi gibi değil. Motosikletin seside azaltı. Titreşimde de azalma var ve devir ibresinde dalgalanma oluyordu şimdi oda ip gibi düm düz motosikletin kaç devirde olması gerekiyorsa o noktada duruyor. Hallettim bu sorunumuda çok şükür.

Şuanda arka kampanamdan gelen tak diye bir ses var. Bununda sebebi yokuşlarda durup arka frene bastığım zaman motosiklet geri kaçma eğilimi gösterdiği için kampana yerinden çıkıyorum galiba. Sonra yolda giderken frene basmam gerektiğinde TAK diye bir ses geliyor ve tekrar kendi olması gerektiği yere geliyor herhalde. Kapanadan çıkan seste rahatsız edici yüksek bir ses. Buna nasıl bir çözüm bulucam, bilemedim.. Aranızda böyle bir durumla karşılaşmış olan varmı?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun teşekkür ederim ama elle olucak gibi değil. Keiti jant şeritlerinden alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

Bildiğiniz üzere benim manifold'ta, egzoz çıkışının olduğu yerde kaçak vardı. Dün motosikleti temizlemek için bir giriştim, saat 12'ydi başladığımda, 5'te bitti. Girip çıkmadığım yer kalmadı. Pırıl pırıl oldu motosiklet. Temizleme işi bitince manifold contamı değiştirdim babam'la beraber. Sonra ısıttım motoru canavar oldu canavar. Gaz tepkisi çok güzel. 1-2-3 derken hemen 100 km hıza ulaşıyor eskisi gibi değil. Motosikletin seside azaltı. Titreşimde de azalma var ve devir ibresinde dalgalanma oluyordu şimdi oda ip gibi düm düz motosikletin kaç devirde olması gerekiyorsa o noktada duruyor. Hallettim bu sorunumuda çok şükür.
    ben de bi baktırayım.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    twin arka kampana üzerinde kampanayı sabitleyen çubuğun ucundaki somonları iyice sık düzelir.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    twin arka kampana üzerinde kampanayı sabitleyen çubuğun ucundaki somonları iyice sık düzelir.
    Abi resim üzerinden gösteriyim dedim de,

Sıkılıcak bir okla gösterdiğim ter car. Onun harici fren kolundan gelen fren ayar somunu var onu demiyorsundur herhalde. Anlamadım tam

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba bı sorum olucaktı, benım motorum su anda 4200 km de motorumun son hızı hafıf rampa asağı 100 yapıyo 100 u gecmıyo soyle bı soylentı duydum motora uzun yol yaptırıcan durmadan gazlıcan motor acılsın yoksa sağır olur dedıler boyle bı sey olabılırmı olursada gec kalmıs olabılırmıyız motor sağırmı kalmıstır duzde 7000 - 8000 rpm de vıtes gecısı yapsam 80-90 yapıyo daha ustune cıkmıyo bı sıkıntı varmıdır sızce yardımcı olursanız sevınırım...
    Benimki 7000 devirde 90 yapıyor biraz daha basınca 100-110 yapıyor çok zorlamıyım diye basmadım başka 630 km de şuan
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    @Twin

Can kardeş, jant şeridini güzel gine çekebilirsin ama önce o çekme aparatını jantına göre ayarlaman gerekiyor çünkü her motorun jantının şekli farklı olduğu için uymuyor. Ben o aparatı biraz eğeleyerek birazda ısıtıp bükerek tam janta oturacak ve yan yüzeyi ortalayacak şekilde ayarladım sonra şeridi düzgün gine yerleştirip çektim tabi şeridi 10cm filan çekip sonra elinle çektiğin yeri düzeltiyorsun sonra tekrar yürütüp tekrar düzeltiyorsun, benimki çokta güzel oldu herhangi bir yerinde açılma filan olmadı hiç.
    Ben rialliden almıştım maxem di sanırım markası 15 tl idi.
    İnşallah bir dahakine güzel olur
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    benimkide 130u yokuş aşağı görüyo arkadaşlar bana sorarsanız yamaha ybr nin zevki 80 km le çıkıyo hem rüzgarla baş etmezsiniz hemde sakin ve huzurlu ve keyifli sürüşü oluyor :D
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugun bende hava filtresini değiştirdim çok ilginç birşeyle karşılaştım motorun hava filtresini söktüğümde içinde sadece sarı kagıt vardı sunger yok tu fakat elimdeki hava filtresi aynı sadece ıcınde sunger vardı kafam karıstı acaba bu sungerıde takcaz mı yoksa takmıyacaz mı anlayamadım ben yınede taktım da anlamadım gitti bi bilen yardımcı olursa çok makbule geçer
    arkadaşlar yardım !!
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Alıntı varadin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir resim de benden ön camlı ;)

http://img829.imageshack.us/img829/4776/dsc00059ye.jpg
    By vahdet_senturk at 2011-06-30
    Selamlar arkadaşlar. Çok eski bir fotoğrafı hortlatıyorum ama ön camı çok beğendim camı edinebileceğim bir link yada hakkında herhangi bir bilgisi olan varsa çok memnun olurum

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sünger orjinalinde var sen tak . ben 1 ay önce süngeri yıkadım tekrat taktım. motor 120 çok rahat egimli yoldA GİDİYOR....
    103 hp

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Abi resim üzerinden gösteriyim dedim de,
    http://img89.imageshack.us/img89/3019/ybrs.png

Sıkılıcak bir okla gösterdiğim ter car. Onun harici fren kolundan gelen fren ayar somunu var onu demiyorsundur herhalde. Anlamadım tam
    evet oranın üstündeki somonları iyice sık. Hatta yapabilirsen önce somonu sök, sırayla plastık pul, demir yuvarlak pul, somon. Somonu en son iyice sıktığında üstte gene bi somonluk yer kalmışsa somonun üstüne bi somon daha at. Üsttekinide iyice sık. Plastik pul bulamazsan yuvarlak şamriyelden pul kadar kes en alta koy. Ses falan kalmaz tak diye.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Arkadaşlar şu camdan alıp kullanan var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44094920/detay

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    4. Vites 9300 devir 90 km.

Yan çantaları çıkarınca hızım 8-11 km arttı. Düzde 95, alt geçide girişte 100 + görüyorum. 2. Cami birinci cama sabitlemedim ama rüzgarı güzel yarıyor. Tam sabitlersem hiç rüzgar almam.

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Twin

Can kardeş, jant şeridini güzel gine çekebilirsin ama önce o çekme aparatını jantına göre ayarlaman gerekiyor çünkü her motorun jantının şekli farklı olduğu için uymuyor. Ben o aparatı biraz eğeleyerek birazda ısıtıp bükerek tam janta oturacak ve yan yüzeyi ortalayacak şekilde ayarladım sonra şeridi düzgün gine yerleştirip çektim tabi şeridi 10cm filan çekip sonra elinle çektiğin yeri düzeltiyorsun sonra tekrar yürütüp tekrar düzeltiyorsun, benimki çokta güzel oldu herhangi bir yerinde açılma filan olmadı hiç.
    Ben rialliden almıştım maxem di sanırım markası 15 tl idi.
    İnşallah bir dahakine güzel olur
    Behçet abi bendeki aparatın fotoğrafını çektim. Aparat bu.

Benim anlamadığm şerit bildiğin üzere 2 parçadan oluşuyor. Biri şeridin kendisi diğeride şeritin yapışkan bölümünü koruyan bir kağıt parçası. Şimdi ben şeridi nereden nasıl geçiricem? O bahsettiğim kağıt parçası nasıl ayrılıcak şeritten onu anlamadım. Aparata geçiriyorum herhangi bir şekilde ayrılmıyor o kağıt. Elimle kendim ayırmaya çalışsam olmuyor. Herhangi bir çözüm üretemedim.

Birde Behçet abi o baktığın camın daha ucuz olanları vardı. Ben bir ara 75 liraya mı ne bulmuştum.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

motorumu özledim ya yaz gelsede binsem
    xVaLeNx bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Behçet abi bendeki aparatın fotoğrafını çektim. Aparat bu.
    http://img708.imageshack.us/img708/1013/02012013006.jpg

Benim anlamadığm şerit bildiğin üzere 2 parçadan oluşuyor. Biri şeridin kendisi diğeride şeritin yapışkan bölümünü koruyan bir kağıt parçası. Şimdi ben şeridi nereden nasıl geçiricem? O bahsettiğim kağıt parçası nasıl ayrılıcak şeritten onu anlamadım. Aparata geçiriyorum herhangi bir şekilde ayrılmıyor o kağıt. Elimle kendim ayırmaya çalışsam olmuyor. Herhangi bir çözüm üretemedim.
    Benim aparat böyle değildi ya kare şeklinde idi, senin kullandığınla düzgün olması zor, benim kulladığımla sağa sola kayma ihtimali yok.

Benim kullandığım şu

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...QEwAA&dur=2444

Selam arkadaşlar Pirelli Dura Traction için güvenilir bir sitenin linkini verebilecek bir arkadaş varmı acaba?(bulunduğum yerde yok)

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Feyizoğluna bakabilirsin mişlenleri oradan almıştım.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    arkadaşlar ybrye ayna uzatma alıcamda, acaba vidası kaç milim?

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:35 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Feyizoğluna bakabilirsin mişlenleri oradan almıştım.
    bugün yarın bende alıcamda acaba sen kaça almıştın?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybrye ayna uzatma alıcamda, acaba vidası kaç milim?

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:35 ----------

bugün yarın bende alıcamda acaba sen kaça almıştın?
    Tek çekimle 195 tl ye almıştım ama kargo bedavaya gelsin diyede 200 e tamamladım, lastik kalemi ve tank ped almıştım yanında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler